Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: e-KONSOLOSLUK ve YURT DISI SEYAHAT KAYDI

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation e-KONSOLOSLUK ve YURT DISI SEYAHAT KAYDI

Bilgi paylaşıldıkça değer kazanır..Geçtiğimiz günlerde bu siteyi keşfettim.

e-konsolosluk.net gerçekten yurt dışına çıkıs yapacaklar için faydalı bir site..

http://www.e-konsolosluk.net/Homepage.aspx

Ayrıca siteden yapılan aşağıdaki duyuruda YURT DISI SEYAHAT KAYDI ile ilgili bilgi verilmektedi. Aşağıdaki linkten çıkıs öncesi kayıt yaptırabilirisniz isterseniz..

Bakanlığımız vatandaşlarımıza daha etkin ve hızlı konsolosluk hizmeti sunmaya yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza olduğu gibi, geçici bir süre için yurtdışına seyahat eden vatandaşlarımıza da gereken hallerde konsolosluk himayesi sağlanmaktadır.

Dünyanın herhangi bir yerinde meydana gelebilecek doğal afet, terör ve savaş gibi vatandaşlarımızın hayatlarının tehlikeye girebileceği olaylarda, Bakanlığımızın vatandaşlarımızın yerini daha hızlı bir şekilde tespit edebilmesi ve ilgili dış temsilciliğimiz vasıtasıyla salimen yurda dönmelerine yardımcı olunabilmesi için ilave bir sistem kurulmasına karar verilmiştir. Bu sistemle, yurtdışına seyahat eden vatandaşlarımıza Bakanlığımızın “e-konsolosluk” sitesi üzerinden kayıt imkanı getirilmiştir. Vatandaşlarımız, yurtdışına gidiş-dönüş tarihlerini ve gidecekleri ülke/şehri Bakanlığımız e-konsolosluk sitesi üzerinden kaydedebileceklerdir.

Tamamen isteğe bağlı olarak yapılacak bu kayıtlara sadece Bakanlığımız ilgili birimi tarafından erişilebilecek ve seyahatlerin bitiminden sonraki bir hafta içinde sözkonusu bilgiler otomatik olarak sistemden silinecektir.

Tabiatıyla bu kaydı yaptırmayan vatandaşlarımız için de konsolosluk himayesi sunulmasına devam edilecektir. “Yurtdışı Seyahat Kaydı” sadece gerekli hallerde vatandaşlarımıza süratli erişimi ve konsolosluk himayesini sağlamak amacıyla sunulan bir hizmettir

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.e-konsolosluk.net/GidilenYer.aspx

Yurt Dışında bulunan Türklere ait iş yerleri için....

http://www.e-konsolosluk.net/YellowPages/YP_Main.aspx
    Konu aalpinistt tarafından (25-04-2009 Saat 05:21 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

yararlı bilgi .. teşekkürler..
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Geçen sene internet üzerinden soru sordum bunlara. Tecil belgesi getirirsen istediğin kadar pasaportunu uzatırız dediler. Oraya gittiğimde bin türlü zorluk çıkardılar. En fazla 1 yıl uzatırız dediler. Ayrıca burda uzatım yaptıranlar bilir, uzatılan süre ilave edilir. Kadın pasaportu iptal edeceğini, o günden itibaren 1 yıl olacağını söyledi.
    Amerikaya gittik, yine kurtulamadık Türk bürokrasisinden.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene internet üzerinden soru sordum bunlara. Tecil belgesi getirirsen istediğin kadar pasaportunu uzatırız dediler. Oraya gittiğimde bin türlü zorluk çıkardılar. En fazla 1 yıl uzatırız dediler. Ayrıca burda uzatım yaptıranlar bilir, uzatılan süre ilave edilir. Kadın pasaportu iptal edeceğini, o günden itibaren 1 yıl olacağını söyledi.
    ya aslında uzatanlar varmıs sanırım 5 yıl falan bnde gitmişken ucuza kapatsam diye dusunuyordum su uzatma olayını malım burada dunya para...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında orda uzaymak iyi fikir, benimde 5 kasımda süresi bitiyor...

ama sorunda çıkabilir senin basına geldiği gibi....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Ben NY'dakine gittim. Sanırım Chicago'da uzatan bir arkadaş vardı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)