Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: şirket

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart şirket

arkadaşlar ben alaskaya gitmek için kararımı verdim. kesin olarak alaskaya gidiyorum 2 arkadaşımla beraber. gerek mezun.com gerekse workandtravelturkey.com da bu konuyu çok araştırdım. belki sizlerde benim mesajlarımı görmüşünüzdür.

şu anda şirket konusunda çok kararsız kaldım. şirkette karar veremedik.

şirket araştırmalarım sırasında biriyle tanıştım. kendisi üni.öğrencisi. 3 senedir alaskaya gidiyor. ilk senesinde şirketle gitmiş fakat 2. ve 3. sensinde kendisi gitmiş. yani orada çalışacağı fabrikayı bulmuş, ds2019 formuda bulmuş ve wat şirketleriyle anlaşarak vize randevusuda ayarlamış. bu şekilde yanına 2 senedir 10-15 arkadaş alıp gidiyormuş. tabi bunda kendisi de kazanıyor ve yanındaki arkadaşlarıda mağdur olmuyor.

ben bu sene 4.sınıfta okuyorum ve ilk dönemden 1 dersim kesin olarak kaldı. 2-3 tane daha kalma ihtimali var. zaten 2 tane dersten kldığım zaman okulum uzuyor ama nedense 4 ders kalması gerekli diye bi şart koymuşlar. her neyse sonuçta turkiye'ye dönmeyi garantilemek için bi de iş sözleşmesi bulmak istiyorum.

bu kadar yazı sonucunda sonuç olarak şunu sormak istiyorum; benim bu sene son fırsatım olacak, işimi şanslara bırakmak istemiyorum. bir wat şirketin vize görüşmesindeki payı nedir ve bana lütfen bir kaç şirket önerin.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

şirketin bi önemi yok diye biliyorum ben.Adam sadece senin geri dönüp dönmeyeceğinle ilgileniyo.şirketle bi alakası yok.eğer işin orda seni mağdur etmeyecekse yani güveniyosan herhangi bi şirketle anlaşıp da ds formunu getirtebilirsin.(ama ordaki işverene kesinlikle güveniyosan)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

şirket şöyle önemli sana burada formlarını doldurmada usanmadan yardım edecek mesela sen ilk defa gideceğin için kafanda saçma sapan sorular dahi bir sürü soru olacak ve bunları sen sorarken karşındakinin sıkılmadığını hissedeceksin olay bu. o yüzden öğrenci kaydı fazla olan büyük firmaların kişi başı düşen yardım oranı diğer küçük şirketlere göre daha az ama diüğer küçük şirketlerin adı üstünde küçük olması sonradan başı ağrıtmasın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

başınızı ağrıtmasın derken yanlış anlaşılmasın vize de pek bir etkisi yok ama eğer formlarınız tam tıkır doldurulmamışsa vize süreciniz uzar. bir de siz amerikadayken size yardım olacak firmanın 24 saat size hizmet edeceğine dair söz alın çünkü siz oradayken burası ile orası arasında 7-10 saat zaman farkı var yani siz orda günü yaşarken burada gece yarısı olacak ona dikat edin ihtiyacınız olacak

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

amerikada yalnizsiniz arkadaslar yok oole 24 saat yardim eden bi sirket..kimse sizin icin gecenin bi yarisi uykusundan uyanmaz yani

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet Türkiye'den şirketlerin siz ABD'de iken çok fazla yardım edebileceğine inanmıyorum. hele 24 saat yardıma hiç inanmıyorum. öyle birşey olsa bile türkiyeden size ne kadar yardım edebilir. mesela biz önder beye (globalvizyon) mail atmıştık. işten memnun değiliz konaklama iyi değil falan. o da sadece telkinde bulunabilmişti. ya acele karar vermeyin ilk 2-3 hafta geçsin atlatırsınız vs...ne yapılabilir ki... ama ABD'deki partner önemli! CCİ oryantasyonda acil durumlarda arayabileceğimiz (polisle veya hastanelerle yaşanan acil durumlarda) numaralar verdi. 7/24 hizmet sundular. yani prosodür ile ilgili yardım alabiliyorsunuz...
    Konu gokhaNJan tarafından (21-01-2007 Saat 08:24 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ders notun ÇOK ÖNEMLİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ!!!!
    SAKIN KENDİNİ KANDIRMA NOTLARIM KÖTÜ AMA GİDERİM DİYE..
    ÇOK AZ İHTİMAL BENCE NOTU DÜŞÜK OLUPTA VİZE ALAN..
    BENİM 2,14 tü VİZE ALAMADIM!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bi daha neden başvurmadın?
    2nin üstünde olduğu sürece bi sorun yok diye biliyorum ben

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

insanın şevki kırılıyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
    da ondan işte

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks