Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Güzel dilimiz ingilizcemiz ve yaptığımız gaflar :D

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Talking Güzel dilimiz ingilizcemiz ve yaptığımız gaflar :D

Arkadaşlar bilmiyorum sizin başınıza geldi mi ama beni şimdi bile gülme krizine sokan gaflar oldu. İşte bir kaç tanesi ;

- Havuzda beraber çalıştığı türk arkadaşının gün içinde sık sık bahanelerle havuzu terketmesi üzerine zaten sinirli olan bendenizin, o gün de arkadaşımın havuzu 4 saatliğine terketmesi üzerine deliye dönerek arkadaşının gelmesiyle beraber tartışmayı başlatan kişi olması ve yine tartışmamızı izleyen bir havuz üyesinin bendenize sorduğu 'What's wrong?' sorusu üzerine 'We have some problems in these days and we were talking about them.' demeye çalışırken, 'We have some problems in these days and we were talking about you.' demesi ve karşısındaki şok olmuş insandan ' Were you guys talking about me!!!???!! ' sorusunu duymaktan ötürü yerin dibine geçen ve gülsem mi ağlasam mı diye düşünen zavallı bir insan olması.

- Yine aynı zavallı bendenizin, amerikalı arkadaşlarıyla yaptığı bir gece yürüyüşünde, muhabbetin akışı sonucu gelinen bir noktada 'None of your bussiness!! ' demeye çalışırken; ' None of your job!!' demesi ve amerikalı arkadaşlarının gülmekten nefes alamazkenki o görüntülerini acı bir tebessümle izlemesi. Suan itibariyle bile o arkadaşlarıyla yaptığı her görüşmede o anların hatırlatılıp yüzüne bir kez daha çarpılması ve delicesine gülünmesi.

- Bendeniz ve türk çalışma arkadaşımın o sabah havuzda boğulmuş ve hayatını kaybetmiş 2 sincap bulmasından ötürü açılan bir sohbette, amerikalı havuz üyemize bir önceki yıl havuzdan ölü yılan çıkardığını anlatmaya çalışan arkadaşımın, türkçe 'yılan' ve ingilizce 'lion' sözcüklerini telaffuz olarak benzeştirmesi ve amerikalı abimize 'One time i found a dead lion in the pool' cümlesini kurmasının ardından abinin verdiği 'a dead lion??!?' tepkisi ve suratında gördüğüm o alaycı-şaşkın ifade.

- Bir gün yine amerikalı bir arkadaşım tarafından gülme krizine sokulan bendenizin feci şekilde tuvalet ihtiyacının oluşması ve altına kaçırmamak için müthiş acele şekilde kurduğu cümlenin, 'I need to go!! its its..pee!!' değil de 'I need to go!! its its..PIE!! ' demesi, arkadaşımın bunu ' I need to go!! its its...BYE!' şeklinde anlaması..Aradan geçen 2 gün sonra bir telefon görüşmesinde bu bahsin geçmesi ve benim ' I meant pee but i couldnt find the word..soooo i just said 'PIE FOR PEE' demem sonucu arkadaşımın o gün itibarı ile 'peeing' eylemini 'pieing' olarak değiştirmesi.

Benden şimdilik bu kadar.. Daha aklıma gelirse yazacağım.
    Benzer şeyler yaşayan arkadaşlar anlatırlarsa da zevkle okurum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

oldukça güzel gaflarmış bilhassa havuzda aslan çıkarma meseles

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bizim orada da bir arkadaş vardı. Nam-ı heryerde olan bir arkadaştı ancak ingilizce seviyesi biraz düşüktü.Yani sadece kelimeleri biliyordu.Bu arkadaş Six flagste food bölümünde çalışıyor.Yanındaki singapurlu çalışma arkadaşları sürekli bunun üzerine geliyorlar, eksik ingilizcesinden nemalanıp bütün işleri bunun üzerine yıkmaya çalışıyorlar.E tabi en sonunda bizim arkadaşta patlıyor.Bunlar söz kavgasına tutuşurken, Supervisor geliyor araya giriyor ve arkadaştan neler olduğunu anlatmasını istiyor ) Ortaya geçip ellerini açan namı meşhur şahıs aynen şu açıklamayı yapıyor:

"He....She.... Always.....Ordered me !! ..... Unneccessary ! Unneccessary ! "
    Bunu duyan supervisorde gülme krizine giriyor )))

Tecrübe Puanı
    18

Hahahaha..
    Koptum.. hahaha
    njkhedoıqjsajlwjdJOJQAlak..
    HAHAHA..
    'Unneccessary ! Unneccessary !'

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

ya bakın şimdi aklıma bi fıkra geldi..temelin ingilizceye olan alakası işte

bir gün temel vahşi batıda barın tekine gitmiş...
    biraz sonra içeri bir adam girmiş..barmenin kafasının üzerine bir elma dikmiş ve elmayı 12den vurmuş ...sonrada "I m RedKit" demiş

az sonra bir adam daha girmişi içeri almış barmeni karşınıa koymuş kafasını üzerine bir şişe 12den vurmuş ve "I m Buffalo Bill " demiş

Bunun üzerine temelda kalkmış barmenin kafasının üzerine IPHONE koymuş ve............
    adamı 12den vurmuş sonra korkulu bakışlar arasında patlatmış gafını

"I m sorry"
    Konu watken tarafından (18-11-2008 Saat 04:28 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart 1 milyon dolar

bende jfk ya gece 3 te indim.ordan clevelanda gidecem ama biletim yok havaalnından dışarı çıktım adamın biri nereye gidiyorsun dedi bende türkiyede ki otogarlarda olduğu gibi bir firma adına çalışıyo sanmıştım cleveland aohio dedim adam önce şaka mı yapıyosun dedi bende hayır ne kadar dedim adam 1 milyon dolar dedi meğerse adam taksiciymiş 1 milyon dolar olmasada 370 dolar gibi kazık bir fiyata gittim. sabahı beklesem greyhoundla 80 dolara giderdim acemilik işte

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim başıma bu kadar komik olaylar gelmedi.Ama teleffuzlarla dalga geçenler oldu. Amerikalılar olsa gene iyi bizim Amerika'da büyümüş Türkler dalga geçiyorlardı.

Bizim gibi İngilizceyi zorlaya zorlaya öğrenmedikleri için dalga geçmek kolay oluyordu.

Bir keresinde Morey's Piers eğlence parkında çalışan ve İngilizcesi pek iyi olmayan arkadaşım hasta olduğu için işe gidemiyor. Sonra "Supervisor"ın yanına gidiyor hiç hazırlanmadan.
    Adam soruyor "Ne oldu?" diye.
    Bizim akıllım kustuğunu söyleycek ama o an kusmanın manasını bilemediğinin farkına varıyor.Sonra el kol hareketleriyle ve kusma sesi çıkararak zar zor deridini anlatıyor.

Gene aynı arkadaş zenci bir çocuğu boyu yeterince uzun olmadığı için sorumlu olduğu oyuncağa bindirmiyor.Sonra çocuğun ağlamaya başlamasıyla birlikte annesi bağırmaya başlıyor:

-Sen ırkıçısın, şurdaki beyaz çocuk oğlum kadar bile değil.Ama ona izin verdin diye.

Tabi arkadaş anlıyor ama cevap yok.
    Sonra kadın belki haklıdır diye, kadının gösterdiği beyaz çocuğu oyuncaktan çıkarıp boyunu ölçmeye kalkıyor.Bu seferde beyaz çocuk ağlamaya başlıyor.

Aynı anda iki anne de arkadaşa bağırarak küfretmeye başlıyorlar.
    Arkadaş anlıyor küfürleri ama gene ses yok.

Supervisor geliyor."Ne oldu?" diyor.Ses yok.
    Sonra suçluymuş gibi arkadaşı özel bir odaya götürüp sorguya çekmeye kalkışıyorlar ama gene ses yok.
    En sonunda çocuk ağlayacak duruma gelince suçsuz olduğu kanatine varıp eve yolluyorlar.

Ertesi gün polis falan gelip olayla ilgili rapor tuttu.Ama bu sefer arkadaşın durumunu bildikleri için ona hiçbirşey sormadılar.

İngilizce'yi çok iyi anlasak bile konuşamadıktan sonra yaşayabileceğimiz maceraların sınırı yok!!!
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

benim simdilik aklimda.
    bizim burgerci bi arkadasin diger amerikali burgerci'ye is sirasinda
    let's make out demesi (tabi make out'un anlamani bilmeden)
    valla amerikali eleman bana Roma sizin turk bana boyle bi sey teklif etdi.ona benim gay olmadigimi anlat demesi
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim simdilik aklimda.
    valla amerikali eleman bana Roma sizin turk bana boyle bi sey teklif etdi.ona benim gay olmadigimi anlat demesi
    valla koptum yaaa... süpermiş..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim boyle cok hatiram varya, konuyu iyi ki acmissiniz.

ilk aklima gelen su, food servicedeydim ve calistigim yerde iceceklerle kapak ve pipet vermioduk, her musteri de eksiksiz sorardi vermeyi unutmusuz gibi. Bende gunde 100 kez soyluyodum herhalde "We dont have any lids or straws for the animal safety at the zoo'' die tabii o ''straw'' a yaklasik 3 hafta ''stroll'' demem cabasi. Ama hizli soyleyince farkedilmio

Ohio da calistim ve o tarafta calisanlar hatirlar, haziran sonu temmuz basi hep yagmurluydu. Bende dondurma satilan bi standa yeni gelmisim hala ezberleyememisim nerde ne var. Yasli bi amca yagmurdan kacarak uzatip kafayi ''Can i order some sunshine?'' deyince ben, zaten artik motora baglamisim, sunshine die dondurma ariorum buzlukta bi 5 saniye sonra amcanin bide yanimdakilerin kahkasiyla jeton dustu bende.

Bu da arkadastan, artik 2 ay gecmis gezi planlari yapioruz. Arkadas ordakilere newyork'a gitcez soyle yapcaz boyle yapcaz die anlatmaya calisio. Laf ozgurluk heykeline gelio, bizim eleman sag eli havada bombayi patlatio ''I want to see Women of Freedom''

aklima geldikce yazmaya calisirim, herkese kolay gelsin.

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı thran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim boyle cok hatiram varya, konuyu iyi ki acmissiniz.

ilk aklima gelen su, food servicedeydim ve calistigim yerde iceceklerle kapak ve pipet vermioduk, her musteri de eksiksiz sorardi vermeyi unutmusuz gibi. Bende gunde 100 kez soyluyodum herhalde "We dont have any lids or straws for the animal safety at the zoo'' die tabii o ''straw'' a yaklasik 3 hafta ''stroll'' demem cabasi. Ama hizli soyleyince farkedilmio

Ohio da calistim ve o tarafta calisanlar hatirlar, haziran sonu temmuz basi hep yagmurluydu. Bende dondurma satilan bi standa yeni gelmisim hala ezberleyememisim nerde ne var. Yasli bi amca yagmurdan kacarak uzatip kafayi ''Can i order some sunshine?'' deyince ben, zaten artik motora baglamisim, sunshine die dondurma ariorum buzlukta bi 5 saniye sonra amcanin bide yanimdakilerin kahkasiyla jeton dustu bende.

Bu da arkadastan, artik 2 ay gecmis gezi planlari yapioruz. Arkadas ordakilere newyork'a gitcez soyle yapcaz boyle yapcaz die anlatmaya calisio. Laf ozgurluk heykeline gelio, bizim eleman sag eli havada bombayi patlatio ''I want to see Women of Freedom''

aklima geldikce yazmaya calisirim, herkese kolay gelsin.
    AHAhaHAHhAHHAHAHahahha..
    Süpermiş, çok güldüm ya

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de garsonluğa yeni başladığım sıralar.
    Yeni olduğumu anlayan müşretilerden biri yanına gittiğimde "Bu masada lamba vardı ne oldu?" dedi.

Ben de "Lamb" kelimesini çok iyi anlayamadım. "Herhalde çalışanlardan birinden bahsediyor." dedim.

Cevap olarak:
    "He does not work today." dedim.Tabi doğal olarak adamlar koptu.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim simdilik aklimda.
    Abi bu olay çok komikmiş yaw.
    Önce ciddi söyleyip.Sonuca göre yanlışlıkla söylemiş gibi yapıp Amerikalı ablalar denenebilir bile bu yolla.

Ama biz Türklere yakışmaz.Değil mi?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

peki arkadaşın söylemek isteyipte söyleyemediği neydi normalde?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

harbiden komikmiş

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

boyle diyaloglar ne kadar iyi duzeyde ing olsada yasanır vlaa

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bir gün ekmek almak için gaz stationa gittim..döndüm dolaştım bulamadım..sonra kasiyer bayana sordum where is the bread..ama o breat kelimesini bıriit ) diye söyledim saf anlamadı ) 3 4 kere daha denesemde olmadı işte..sonra ağzımı actım baş parmagımla yemek işaretini yaptm sonra bi kahkaalaştık yerini gösterdi kadın )
    Konu freedom_1796 tarafından (14-02-2009 Saat 06:12 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

''pushchair'' denilen bebek arabası ... kadında zaten dişler 10cm ilerde bi halt anlamıyorum,puçeeeeeeeeeer telafuzundan dolayı daha da anlamayıp tribe girmiştim ne diyo bu ya diye... sonra yandaki beni az buçuk tanıyan bi başka vatandaş, halime üzülmüş olsa gerek ''onun ne dediğini ben de anlamadım , merak etme demişti ''

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

iste ilk gunumde bi turkle ben bi markete konduk calisin dediler sade ikimiz
    arkadas kasadaydi ben diger seylere bakiodum
    sonra biri geldi bisiler dedi ona sonra ben gittim bakmaya banada bisiler dedi
    en son fucking your english dedigini biliyom
    anlamazliktan geldim guldum gitti kiza kiza

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de garsonluğa yeni başladığım sıralar.
    Yeni olduğumu anlayan müşretilerden biri yanına gittiğimde "Bu masada lamba vardı ne oldu?" dedi.

Ben de "Lamb" kelimesini çok iyi anlayamadım. "Herhalde çalışanlardan birinden bahsediyor." dedim.

Cevap olarak:
    "He does not work today." dedim.Tabi doğal olarak adamlar koptu.

"kuzu" sormuş olmasın abi..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı maliarici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende jfk ya gece 3 te indim.ordan clevelanda gidecem ama biletim yok havaalnından dışarı çıktım adamın biri nereye gidiyorsun dedi bende türkiyede ki otogarlarda olduğu gibi bir firma adına çalışıyo sanmıştım cleveland aohio dedim adam önce şaka mı yapıyosun dedi bende hayır ne kadar dedim adam 1 milyon dolar dedi meğerse adam taksiciymiş 1 milyon dolar olmasada 370 dolar gibi kazık bir fiyata gittim. sabahı beklesem greyhoundla 80 dolara giderdim acemilik işte
    korsan taksici yapısıyolar JFK de anonsları iyi dinlemek lazım sürekli uyarı geçiyor..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben corap alacaktım kadıan dedım kı do you have sox. Fakat pronuncıatıon yanlıs olunca cok ters bır mana cıktı.sonra oaradakılerın hepsı kahkaha attı...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bizimde başımıza daha uçağa adım atar atmaz şöle bişe geldi. Arkadaş Mp3 playerını el çantasında unutmuş ve onu üste koymuş kapağınıda hostes kapatmıştı. Sonra arkadaş kalktı hostes te hemen what do you want sir? dedi. Arkadaş
    -I want my MP(ÜÇ) player dedi.
    Hostes
    -What?
    Arkadaş
    -I need my MP(ÜÇ) player.
    Hostes
    -Sir, I can't understand.
    Arkadaş
    -I want my MP(ÜÇ) player. Pleaseeeee.
    Hostes
    -Sir, I didn't understand but okey, take what you want.

Tabi biz bu arada koltukta kahkalarla yarılmaktayız. Arkadaşın mp3 playerını aldıktan sonra yerine oturduğunda olm kadın bi türlü anlamıyor demeside bu gülmemizi ikiye katlamıştı
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Hehehe. 3 kere üç demiş arkadas. Bir türlü three demek şarj etmemis onda da. Heyecandan olsa gerek

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Cokm oluor pronuncıatıon sorunu. Zeytın alacam vurgusuz olıve dıyorum bes dakka surdu anlamadı sonunda adam aoooooov alııııııııııııııııuuve deyıp zeytını verıyodu
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ya benim ing berbat. Hergun rezil oluyorum.

Gecen central parkta sincaplari goreyim dedim. Kizin birinin yanina gittim. ex. me falan. nerede sincaplari gorebilirim diyecektim sincapin ing bilmedigimi farkettim ahauh kiza diorum tavsan ama degil , fare ama degil.

Kiz birsey dedi tabi anlamadim -heuwhbio :S
    Daha fazla rezil olmamak icin yes yes heuwhfiuv dedim. Kiz birsey dedi tesekkur edip oradan ayrildim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Gecen central parkta sincaplari goreyim dedim. Kizin birinin yanina gittim. ex. me falan. nerede sincaplari gorebilirim diyecektim sincapin ing bilmedigimi farkettim ahauh kiza diorum tavsan ama degil , fare ama degil.

Daha fazla rezil olmamak icin yes yes heuwhfiuv dedim. Kiz birsey dedi tesekkur edip oradan ayrildim
    Berbat derken kelime bilgin azsa o bizde de var biraz, gitmeden önce işimle alakalı biraz kelime bakmayı bile düsünüyorum. (Managerin gözüne girmek lazım ) Temel en cok kullanılan kelimeleri bilmeme ragmen digerlerini unutuyoruz yine biz de kullanmıya kullanmıya. Mesela Abd de iken terledim cok sıcak demek istemistim aklıma gelmemisti mesela. Sonradan terlemek " to sweat " mis sözlükten bakmıstım tabi. Elektronik sözlükler sürekli olmasa da çantada tasınmalı diyorum, komplike bir cümle kurmak gerektiginde yardımcı oluyorlar. Rezil olucak düzeydeyse biraz daha cok calısmak lazım, bizim Rus arkadasın halini hatırladıkca ben de deliriyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ohoo bizde amsterdamda ny aktarmasını kacırdık yaklasık bi 8-10 türk falan hepimizde amsterdam hava alanında tanıstık.. tabi buyuk ihtimalle ilk kez birine derdimizi ingilizce anlatıyor olamanın acemiliğiyle herkes yarım yamalak bişeyler soledi danısmadaki kadına.. kadın neyseki ny a gitmek istedigimizi anlamıs olacak ki bize hiç biriniz ingilizce konusamıyor ama ny a gidyosunuz dedi.. cuk diye yapıstırdı yani lafı elin hollandalısı biz tabi türk psikolojisi olarak türkçe küfürü bastık ama onuda o anlamadı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hehehe. 3 kere üç demiş arkadas. Bir türlü three demek şarj etmemis onda da. Heyecandan olsa gerek
    yok abi ne heycanı arkadaşa olm mp(üç) nerden anlasın kadın diyorum. Niye anlamasın onlarda farklı birşey mi diyorlar die sordu . Mp(three) diyince heeaaa o üç o üç mü dedi
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Talking

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baba süpersinn

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks