Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: cok acil bir bilen lazım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart cok acil bir bilen lazım

arkadaslar selamlar.
    simdi ben durumu anlatayım ben bir arkadasımla beraber sırketın adını da sımdılık vermeyecegım. bir şirketle anlastık onlar da amerıkadakı sırketle ve bıze ısler geldı en sonunda hawaii de mc donalds da calısmaya karar verdık yolladık ve vıze gorusmesı ıcın bıze acıl randevu alındı ds 219 formu geldı herseyı hazırladık 13 unde yanı dun gorusmeye gıttıgımızde halen ıs kabul belgemız yoktu. amerıkalı sırket mc donaldstan haber bekledıgını soyluyor defaatle... gorusmeye bunun stresi ile gırdık ve ben işim belli olmadığı halde vızemı aldım yanımdakı arkadasıma ıse tesıl bır belge verıp famıly name ını arastrmaları gerektıgını soylemısler ve verdıklerı kagıtta bu ıslemın mınımum 4 ıla 6 hafta hatta daha uzun surduğu yazıyor. sımdı bu durumda bızım hawaii uçağımz normal sartlarda 28 mayısta kalkacaktı. normalde bu arastırma ne zaman sonuclanır? bu konuda deneyımlı yakınında bunu yasamıs wat çı arkadaşlar varsa bir izah etsin mumkunse.
    bir ikincisi eğer bu amerikalı sponsor firma ben vize aldıktan sonra bana istediğim işi vermez ve bu kadar geçen zamandan sonra beni sıkıntıya sokar ise benim wat a katılan örneğin newyork a giden arkadaşlarımın şirkeytine gidip o şekilde bir iş ayarlamam mumkun mu?
    durum aşağı yukarı bu rıca edıcem kesın ve guvenılır bır bılgısı olan mumkunse yetkılı arkadaslar yardımcı olursa sevınırım. bu bılgıye ıhtıyacım var ACİL!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yokmu kocca forumda bir bilen yahu şaşırdım.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bu konuda özellikle araştırmaya kalanlara dair başlıklar var onları inceleyebilirsin soruşturması uzun süren arkadaşlarda war 3 4 hafta kısa sürenlerde var sanırım bi bak derim..yanlız dediin diğer konularda kesin bilgim olmadığı için cevap vermek istemiyorum yanlış yönlendirmek istemem seni
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Şu anda resmi bir işiniz yok anlamına geliyor bu.Yani Şirketiniz hawaideki işi ayarlayamazsa başka bir iş bulacak muhtemelen. Şirket değiştirmek içinde kesin olmamakla beraber çok zor diyorum.Çünkü şirket değiştirdiğiniz zaman sponsorunuzda değişecek ve dolayısı ile vizenizle beraber gelen DS formundaki sponsordan farklı olacaktır..Soruşturmaya giren arkadaş içinse 3 hafta - 1 ay bekleyenler oldu. KEsin bir cevap vermek güç ..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki ben resmi bir işim olmadan vizeyi alınca sponsorumu umursamaksızın istediğim yere gidip çalışabilir miyim mesela diğer arkadaşımla beraber o da vize alınca en azından bu konuda yardımcı olursanız sevineceğim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Söz konusu şirketi değiştirip gitmekse dediğim gibi zor olacak. Şirketini bilmiyorum ama diyelimki X şirketiyle gidiyorsun ve bunun sponsoru ABC.. Buradan DS çıkartmışsın.. Diğer şirkete gidiyorsun ve bunun sponsoruda XYZ .. Dİğer şirketin sana iş verebilmesi için kendi sponsoru üzerinden işlem yapması gerekiyor.Yani buda yeniden DS çıkartma anlamına geliyor..İlk defa karşılaşıyorum böyle bir durumla ve bildiğim kadar yardımcı oluyorum.Kesin ve net bilgiler için herhangi bir WAT şirketini arayıp yardım isteyebilirsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben vizemi alınca ipimi koparıp amerikaya gitsem orada iş bulsam kendime yani bir daha irtibata geçmesem sıkıntı olur mu yani ben de nerede araştırsam böyle bir şey duymadım ilk kez yaşanıyor sanırsam

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ben mantık yürütüyorum .amerikada senden sorumlu olan sponsorun olacak herhangi bi durumda sponsorunla bağlantıya geçilicek o yüzden sponsorla bağını koparıp amerikaya gitmek gibi bi durum bence olası değil ama yinede tabi mantık yürütüyorum
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

en kesn bilgiyi değiştirmek istedigin yeni firmaya sorarak alabilirsin diyebiliim ama onlarda bu degisimi yapman işlerine gelecegi icin olur derler.Sonucta işin ucunda ii bi para var.Eski firmanda olmayacagını soyleyecektir.Adamlar musterisini kaybetmek istemezler heralde...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkur ederım ılgınıze yıne de bırsey duyarsanız haber verırsenız msj atarsanız sevınırım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)