Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İlk kez gideceğim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart İlk kez gideceğim

Arkadaşlar konu açıldı mı bilmiyorum ama eminim açılmıştır o yüzden kusuruma bakmayın şimdiden. Sormak istediğim sorular şunlar;

1) WAT için bir yaş sınırı var mı ? Ben 26 mart günü 21 yaşıma giricem ve üniversiteyi okumaktayım 3. sınıftayım. Bende wat olayına girmek istiyorum ama neler yapmam gerek.

2) Şirketleri sanırım başvuru yapacağımız şirket ayarlayacak.

ve son olarak, araştırmama göre sanırım en az 5000tl gerekli bu doğrumudur ?

Gerçekten bu işi çok istiyorum özellikle ingilizcemi geliştirmek için çok çok yararlı olacağını düşünüyorum. Teşekkür ederim herkese

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

1. üniversitede okuyorsan 4 yıllık ya da açıköğretimden ingilizce wata katılmaman için bi problem yok.
    2.çalışacağın işi başvurduğun şirket ayarlar yaklaşık 5000 tlyi gözden çıkarman gerekiyo. erken kayıt yaptırırsan bu biraz daha düşebilir

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

dostum gerek giden arkadaşlarımın deneyimlerine gerekse internetten yaptığım araştırmalara göre gidipte hiç eğlenmedim diyen yok. sonuçta amerikaya gidiyorsun tabiki gözümüzde büyütmemeliyiz ama küçümsenecek birşey de değil hani demek istediğim verdiğin karar çok doğru. gerekli işlemlere gelirsek tabiki detaylı bir araştırma yapıp şirket seçmen gerek. şirketteki danışman sana neler yapacağını zaten anlatıyor. yani en azından benimki çok yardımcı oldu. daha detaylı bilgileri site yöneticisi arkadaşlardan veya her yıl WAT'a katılmayı alışkanlık haline getirmiş güzide arkadaşlardan alabilirsin. şimdiden güzel bir wat geçirmen dileğiyle

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkür ederim cevaplar için. 5000TL içerisinde oradaki masraflarımda var değil mi ? Ve de orada ki çalışmalarımdan kazandıklarım ne kadar yarar sağlar bana gerçi sırf ingilizce için istiyorum para 2.planda ama en az kaç aylık süreç acaba bu. Kalmak istediğimiz aya göre mi para veriyoruz yoksa belli standart mı ? Kusuruma bakmayın sorularım fazla ise :/

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Birde 2012 wat ne zaman başlıyor,eğer tecrübeli arkadaşlar gidecekse bende onlarla beraber gitmeyi çok isterim ama ne zaman olacağı da önemli tabii ki çünkü parayı denkleştirmem gerekli

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

5000 tlnin içinde oraya giderken yanında götürceğin para dahil yani 750$ falan.3 aylık bi süreç para biriktirip gelebilirsin ingilzcenin gelişeceği de kesin bişey zaten. 2012 wat haziran başı gibi başlıyo ama istediğin tarihte gidebilirsin ama bu sene biraz geç kalmış sayılırsın belki istediğin işleri bulamayabilirsin yinede kafana taktıysan şirketleri araştırmanda fayda var

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkür ederim arkadaşlar. Evet bu sene sanırım geç kaldım ama eğer her sene haziran ayında başlıyorsa seneye işim daha zor olabilir çünkü son senemi bitirmiş olabilirim seneye yani askerlik muhabbeti falan olabilir o yüzden bu sene istiyordum açıkçası :/ Birde sizce kaç kişi gitsek daha iyi olur ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben derimki kendine güvenebiliyorsan tek git. ve olabildiğince türklerden uzak dur. belki çok zorlanacaksın ama hep kulak ver konuşulanlara. konuşmaya çalış utanma. zaten dil böyle öğrenilir. tabiki türk arkadaşların olacak olmalıda birnirinize destek olmak için. ama türkçe hiç konuşma. ingilizce düşün ingilizce konuş.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Verdiğiniz her cevap için ayrı ayrı teşekkürlerimi tekrardan sunuyorum. Bundan sonra sizleri son bir soruyla sıkıcam Önerebileceğiniz,herkes tarafından kabul gören hangi şirketleri önerirsiniz ? Her bakımdan iyi olan.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

şirket adı paylaşımı yasak sanırım dostum bu konuda tek başınasın malesef. elbet geçmişte giden arkadaşların vardır ulaş onlara şirket isimlerini öğren memnun kalıp kalmadıklarını sor. misal kuzenim 2001de benim seçtiğim şirket ile gitti ntekim benimde ilk soruşturduğum yer orası oldu. gerçekten çok iyi bir şekilde ilgileniyorlar. 1-2 kez seçtiğim işi değiştirdim gayet sabırlı davrandılar hiç ters bir durum olmadı. umarım bu durum ben amerikadayken de sürer neyse artık forumda şirketlerle ilgili bir konu olması lazım. biraz göz at belki birşeyler bulabilirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok teşekkür ederim calippo Umarım en kısa zamanda bende bu deneyimi yaşıcam

BannedUser
    Guest

Sirketler hakkında öneriler ve sirket bilgileri forumda mevcut gec kalmıs sayılmazsın ama bu saatten sonra ing iyi degilse cok gzel ısler bulamazsın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Açıkçası ingilizcem iyi burada da resepsiyonist olarak çalışıyordum en son ama iyi bir iş istiyorum orada da Bu sene artık geçmiş belli o yüzden seneye kesin olarak gidiyorum. Seneye üniversitede son sene olucak olmam birşey değiştirir mi ?

BannedUser
    Guest

Ingilizcen iyiydse ve erken gidebilirsen durum değişir her türlü iş bulursun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkür ederim herkese Seneye bu deneyimi yaşıcam,koydum kafama. 5000tl ye değer gibime geliyo,özellikle ingilizce kurs fiyatlarını düşününce

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question yer önerisi

Ben bu sene WAT yapıcam amacım para biriktirmek daha sonra gezerek harcamak istiyorum öneri olarak hangi taraflara gidiyim?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)