Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Travel & Work Hikayesi :)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Bir Travel & Work Hikayesi :)

Merhaba arkadaşlar,
    Öncelikle kendimi tanıtayım.Adım Burak,Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu-Basketbol antrenörlüğü bölümünde okuyorum.Hikayede bahsi geçicek cefakar arkadaşım da aynı bölümde Yüzme antrenörlüğü okumakta.
    Neyse asıl konuya geçeyim,
    2 senedir konuştuğumuz work&travel macerasına bu sene başvurduk.Kasım aylarıydı.İlk olarak şirkete biz başvurmuştuk.Bundaki amacımız ise en erken başvurup en iyi işi alabilmekti.Fakat bunun tamamen saçma bir fikir olduğunu daha sonralarda öğrenmiş bulunduk.
    Gün alındı.Herşeyi hazırladık İstanbul'a vize görüşmesine gittik.Arkadaşımın ingilizcesi zayıf(apaçi ingilizcesi)seviyede olduğu için biraz tereddütteydim doğal olarak.Görüşme güzel geçti,İzmir'e döndük.Sonucu beklemeye koyulduk.Sonuçlar açıklanmıştı.Şirketten aradılar.Aylardan nisandı sanırım.Açtım,baktım babalar gibi eylül 30'a kadar vize basılmıştı.Sonra Efe'nin sonucunu sordugumda tam bir hayalkırıklığı yaşadım.Vizeyi alamamıştı.Amerika'ya yalnız mı gidecektim?
    Sonra Efe'yi 2. kez vize görüşmesine gitmesine ikna ettim.Gitti bu sefer mutlu son.Fakat işlerin hepsi kapılmıştı.En dandik işler kalmıştı.Hatta iş bile yoktu .Skype'tan mülakat yapcakları için Efe dolayısıyle hiçbir işi kabul edemedik.Şirkette bize Interexchange'in herhangi bir mülakat yapmadan random placement yaptıgını söyledi ve bu şekilde gitmemizi tavsiye etti.Bizde olumlu yanıt verdik.
    Biletimizi haziran 21'e aldık.İş ha belirlendi ha belirlencek derken hiçbir iş bulunamadı ve şirketten siz oraya gidince sizi yerleştirmek zorundalar diyerek bizi zor bela ikna etti.Zaten yapıcak başka birşey de yoktu.Tarihi değiştirsek ceza ücreti ödeyecektik.Şuursuzca gitmeye karar verdik.
    İzmirden ayrılcagımız sabah Efeyle havaalanında bulustuk.X-ray cihazından geçtik.Check-in'e doğru ilerlemeye başladık.Efeye bütün evrakların yanındamı diye anlamsız bir soru sordum.O da umarsızca evet ile karşılık verdi.Bende evrakları teker teker saymaya başladım.Pasaport abi? -Evet. Ds 2019 abi? - O ne ya??Sevis abi??? - Ne diyon olm onlar ne ????
    Tam anlamıyla dondum kaldım.Öğlen 3te Fransa ucagımız vardı.Ve sabah İzmir-İstanbul ucagına binecektik.Ve Efe daha Sevis ve Ds-2019 formunun gerekli oldugunu o sabah benim sordugum soru akabinde öğreniyordu.Şaka yapıyor olmalısın dedim Efe???
    O da dehşet dolu gözlerle yoo hayır hayet ciddiyim dedi.Ne yapcaz ne etcez derken olan olmuştu.Efenin bileti yandı.Eve taksiyle gitti.Bende o arada İzmir-İstanbul arası Çanakkale semalarında uçmaktaydım.Benim akıllı arkadaşım THY'den 10:00 uçagına bilet aldı(270 ytl ) ve sonra İstanbula geldi.
    (Amerika kısmına yarın devam edecegim artık yatmam lazım herkese iyi geceler)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benim bir arkadaşım da unutmuştu ama sorun olmadı, sadece Chicago'da havaalanında 2 saat bekledik arkadaşı Bi form verdiler en son, 30 gün içinde fakslaman lazım falan demişler işte, halloldu yani.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)