Work and Travel 2025
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: @Dingin1 ve Sin (Cleveland,OH)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart @Dingin1 ve Sin (Cleveland,OH)

evet...8 haziran 6.25de adanadan başlayan yolculuğumuz cleveland'ın saatiyle 10.00pm'de tamamlandı.şu anda days inn adlı bir oteldeyiz...sağolsunlar havaalanından aldılar bizi...yolculuk 24 saat sürdü...çok yorgun durumdayım.serkan benden daha iyi durumda o uçakta bayağı uyudu...şu ana kadar bir sorun yaşamadan buraya kadar geldik...hatta ben gümrükten bile geçmedim otelde herşey var şimdi çayımızı içecez...sabah da erkenden işe gidecez...yorgun olduğumdan dolayı şimdilik bu kadar yazıyorum...gecenin ilerleyen saatlerinde dingin1 size diğer detayları bildirir...bende eksik kısımları sonra tamamlarım...LET THE GAME BEGIN ...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LET THE GAME BEGIN ...
    Enjoy your game

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet arkadaşlar uzun ama cok uzun bir yolculuk ardından varmış bulunmaktayız .. cok garip duygular içindeyim ama mutluyum... fakat ingilizce konusunda baya kendime kızıyorum cünkü hiçbişiyi anlamıyorum odun gibi bakıyorm insanlara::haha cok komik oluyor... buralarda havalar cok güsel havaalanında hiç sorun yaşamadık güvenlik kontrolleri cok sakindi valizlerimizi acma teklifinde bile bulunmadılar.. fakat ben tam amerikaya girerken pasport kontrolündeki görevli kıllık yapıp onun yazması gereken yeri bana yazmamı söledi tabi ben anlamadım o an ne oldugunu... sonra diger arkadaşlar gecince ulan onlar yazmıyor ben nedne yazıcam ki dedim sonra başka bi görevliye sordum bunları suraya yaz felan dedi sonra yazdım görevlinin tek sorusu ne için burdasın.. bende work and travel dedim.. sonra hadi git dedi... herşey cok güsell suana kadar sorun yok yarın işimize ve evimize yerleşicezz... umarım bunlarda sorunsuz olur... ucakta bi harilkaydı thy yi bi kez daha takdir ettim.. yemekler süperdii ben bol bol uyudum 12 saatlik yolun rahat bi 7 saatini uyudum diyebilirim haha cünkü bi gün öncesi hiç uyumamıştım tavsiyem sizde uyumayın yoksa o 12 saat gecmezz fakat chicagodan cleveland aktarması biraz sorun oldu... american airlines ile uctuk.. normalde 6 da kalkması gereken ucak 7 de kalktı ve normalde 8.15te varması gereken ucak .10.05te vardıı... onun dışında herşey yolunda gecti sorularınız olursa müsait oldukca cevaplarız... gelecek olanlara simdiden iyi yolculuklar...
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hadi hayırlı olsun beyler...
    AEK

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sin & dingin1 hayırlı olsun iyi çalışmalar ve iyi tatiller diliyorum, herşey gönlünüzce olsun..
    İnancımızdan şüphe duyanlar, O gün geldiğinde anlayacaklar.. uA|KaЯŞı lıksız bir sevda bizimkisi..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Serkan,

Sora sora bağdatı buldun.. hadi bakalım iyisin

Herşey gönlünüzce olsun

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

serkan off gününse ve beni karşılamazsan rezil ederim seni bu sitede...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hayırlı olsun arkadaşlar, hadi bakalım. Biz de hafta sonu oralardayız inş.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlısı olsun beyler,hersey yolunda gider umarım
    Somethings never changes..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

harika ya haftaya bende ordayım şimdi bu yazıları okuyunca daha bir heyecanlandım umarım her şey başladığı gibi yolunda gider ve hepimiz müthiş bir yaz geçiririz

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

haha stormhik olum sözüm söz nedne boş olmasam gelip almıyımki gelip alacam elbette ama işte bi işe yerleştiriliyim.. calışma günlerim belli olsun sana iletirim boşsam elbette gelcem... birbirimize her zaman destek olmamız gerek... herkese tşk ler.. simdi işyerine gidiyoruz umarım güzel bi iş olurz.. ayrıca evde bugün belli olacak güsel bi ev veriirler umarım.. detayları yazarım zaman buldukca...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Adınıza sevindim arkadaşlar..İyi yazlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun arkadaşlar
    ஐ~√V^ $ahs!y€T ^√V'^~ஐ

Diejenigen, die Empfehlung Empfehlung lebensfähigen

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar umarim online birileri vardir bilen varsa cevap verirse sevinirim simdi bizim housingte ufak bi sorun var bizi bugunluk gecici bi eve yerlestirdiler ffakat benim oturcagim evin sokagini adresini felan biliyorum ama evin apt.nosunu bilmiyorum..simdiki kaldigim evin hizasinda olcakmis ama hangisi suan bi karisikliktan bisi solemediler bu konuda bi fikri olan var mi ben sevis kaydina suan durdugum evin numarasini yazsam olur mu yoksa illa ki kendi evimizin numarasimi gerekir bu cok onemli bir detay mi fikri olanlar yardimci olursa sevinirim.... acil lutfen...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Sevis'e şuan bulunduğun dairenin numarasını geçici olarak girebilirsin. Sonrasında yerleştiğin evin numarasını SEVIS kaydını güncelleyerek değiştirebilirsin. Bir problem olmaz.
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu ara cok kotu haberler okudugumdan bıraz basımdan gecen ufak ve komık bı hadıseyı anlatıp umarım bıraz gulumsetebılırım sızlerı...

işte bıldıgınız gıbı cleveland tayız hersey yolunda bos gunumuz cok 2. ıse ıhtıyacımız var ama dert etmeyıp buda gecer dıyıp yasamaya calsıyoruzz...

2 gun once bos gunumdu ve bıraz cleveland ta gezeym dedım unıversıteden bı arkdas edınmıstım onunla lıttle ıtaly e gıttık neyse dısarda oturuyoruz bıseyler yıyıp dısarıyı seyredıyodum.. bı ara arkadasım ıcerı dondurma almaya gıttı arkamda da 1 cıft oturuyordu ama cok dıkkat etmemıstım... 1 ara arkadan napıyosun gıbı 1 laf duydum ama heralde gaıpten ses dıyıp umursamadım... aradan kısa 1 sure gectıkten sonra uzun 1 cumle 'senı burdan ıyı goremıyorum yanına dogru gelıcem' lafını duymamla kafamı 1 cevırdım kı 1 kadınla goz goze geldık o turkce konusmaya devm ettı ama ben hemen kafamı cevırdım nedense 1 heyecan bastı haha sonra 1 hısımla kafamı cevırdım merhaba dedım arkamdakılere onlar 1 an sok halında aaaa aaa merhaba oldular evt dunya kucukmus dıyıp 3 turkle karsılastım burda cok komıktı lafladık bay olan burda nasada kımya muhendısı esıyse halı galerısı var burda bıraz lafladık ıste tecrubelerınden felan bahsettıler oyle ılgınc 1 anı oldu....

2. anıysa cok komıktı..
    arkadaslarla bı gun eglenmeye gıttık bara herneyse eglenıyoruz felan hopla zıpla modundayız alkol almısız.. 3 turk gıttık 2 hatun bırde ben ... sonra eglenırken tanıdık 1 muzık sesı geldı bıde kımı calıversınler sarkıcıyı tanıdım goksel haha amerıkada 1 nıght clubta turkce muzık calıyor cok ılgıncı hemen ardına 3 tane serdar ortac sarkısı caldı normalde sevmedıgım sahıslar olmasına ragmen acaıp mutlu olmustum o sarkıları duyunca... sonra bız turk sarkısında eglenırken onlerde bırıde bız kadar mutlu 1 sekılde eglenıyordu sonra dedım arkadaslara sanırım bu cocukta turk cok eglenıyor baksanıza derken bızım kızlardan bırı sordu nerelesın dıe azerı cıktı cocuk burda yasıyormus ıste bız dedık burda turklerle hıc karsılasamadık ya ne tesaduf cok ılgınc derken hemen demezmı dısarda 1 turk var arkadaslarıyla oturuyor bız 1 saskınlık halıyle hemen bızı tanıstır dedık dısarı cıktık adamla tanıstık burda restoranı varmıs ıste onlada bıraz lafladık bır yemek sozu aldık 1 ara restoranına gıdıp bısıler yıcez...
    boyle ılgınç bı kac olay geldı basıma daha anltcak 1 suru hadıse var fırsat buldukca ıyı olan seylerı anlatmaya calısacagım... herkesın sorunları oluyor benımde var burda problemlerım ama bu yola cıkarken problemler olacagını bılerek adım attık bu ıse o yuzden bısılerı sıneye cekmeye calısmalıyız ıssız olmak zor durum ama elımızden gelen cabayı gosterıp yılmamalı pesını bırakıp hemen pes etmemelıyız... herkese tekrar bol şanslarr...
    Konu dingin1 tarafından (13-07-2009 Saat 07:07 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba sin acaba hangi şirketle gittiğini mail atarmısın bana hava alanından karşıladıklarınagöre değerledirilebilir bir şirket şimdiden saol.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bizi havalanından kimse karşılamadı...cleveland a indiğimizde havalanının içindeki telefonlardan bir oteli aradım.2 dakika içinde gelip bizi alıp otele götürdüler.oteli öğrenmek istersen adı Days Inn...geceliği 58 dolar ...şirketlerin böyle çalışabileceğini zannetmiyorum.zaten birinin havaalanından karşılamasının önemli olmadığı da aşikar...daha abd'ye varır varmaz kendi kendine bişeyleri başarmak için çabalıyorsun...sanırım wat'ın en büyük faydası bu...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)