Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mc Donalds

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Mc Donalds

Slm arkadaslar. Bu yaz Ozmanla başvurdugum Wat programıyla Florida Ft. Walton Beach Mc Donalds da çalışacağım. Biraz bilgim var fakat Mc Donaldslar hakkında ayrıntılı bilgisi olan arkadas varsa yardımcı olabilir mi ? Bir de Florida da cok yagıs kasırga oluyor mu ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

mc donalds larla ilgili bildigim sey
    mutfakta çalışırsan kokudan ölüyomuşsun çünkü acayip ağır bi yağ kokusu varmış

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

domuz yagı olmasın sakın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya arkadaşlar. biz bu yaz mcdonalds da çalışmaya karar verdik. fakat haftalık iş saati 32 ile 40 arası değişiyor. overtime alıp almama konusunda endişeliyim. eğer overtime olmazsa ikinci iş bulma şansı nasıldır? yer newyork albany yakınları. konu hakkında bir fikri olan varsa ve bu fikri paylaşırsa sevinirim.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

eğer çalışmayı az çok seven biriysen gayet zevkli bir iş... biraz yorucu ama yine de hızlı tempoya ayak uydurup işe alıştığın zaman çok zevkli oluyor... benim çalıştığım yerde overtime alamıyorduk çünkü fazlasıyla çalışanı vardı... iş pozisyonun sürekli değişiyor, sabit bir yerin yok, herkes herşeyi yapıyor... temel olarak yaptığın işler...

1-Köfte Hazırlama (Grill): en zevkli iş, bütün çalışanlar ve müşteriler sana bağlı

2-Patates Kısmı (French Fries): Genellikle burdan uzak durmaya çalış, eğer kalabalık bir yerse en fazla yorulan ve terleyen sen olursun... çünkü şirkette iki tane grill olabilir ama kesinlikle 1 tane patates icadı olacak ve tek kişi ilgilenmek zorunda...

3-Kızartma Bölümü (Select-Nugget-Filet-o-Fish) genellikle en sıkıcı iştir, şöyle ki bi kızartma 3 dakika sürer ve o üç dakika onun bitmesini beklemekten başka işin olmadığı için süpürgedir, paspasdır hep burdaki adama kalır...

4-Bulaşık (Washing Dishes ) : en zevkli iş. giyersin su geçirmez elbiseni, eline alırsın tabancanı, bütün çalışanları ve müdürleri ıslatırsın, kimse kızmaz, içindeki cocugu bayram ettirirsin

5-Çöp Dökme: abarey, işte en kötü kısım... saatlerdir sıcak ortamda kalmış yüzlerce hamburger kalıntısı, nasıl bir koku tahmin edersin... tamamı koca bir konteyner a konur ve depoya götürülüp bütün poşetlerin içi tek tek sayıldıktan sonra atılır... Hiç bulaşma, biri sana çöpü götürecez gel benlen dediği zaman "Salih abi iş verdi onu yapıyom, valla yapmazsam senin de başın yanar" dediğinde uzaklaşırlar...

6-Arabaya Servis (Drive Thru): İngilizceni geliştirmek için en güzel yer. sürekli müşterilerle konuşma halindesin, ister istemez ingilizceni ilerletmek zorundasın... Ama garip isteklerde bulunanlar oluyor, garip millet...

7-Kasa (Cash): Bu kısımda Genellikle Amerikalılar çalışıyor, kasada çalışan wat öğrencisi görmedim...

8-Masa (Table): En önemli kısım, herşey burada hazırlanır... Türkiyedeki McDonald's larla kıyaslama sakın, çünkü adamların tüm yemek kültürü fast food, ve onun da kralı McDonald's olduğu için saatte 2000 dolarlık iş yaptığımız olurdu, bi menünün 6 dolar olduğunu varsayarsak dakika başına ciddi miktarda hamburger düşüyor tamamen ekip ruhu gerektiren bu kısımda hız, dirayet ve el çabukluğu önemlidir... (yav altıüstü hamburger hazırlıyosun, manyakmısın arkadaşım demeyin... çalışırken oldukça ciddiye alıyosun işini
    Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur. Sakın sıkıcı bir işyeri ortamı düşünme... müdürü çöp tenekesinin içine oturtmuştuk bi keresinde... ya da diğer menejer abla dolabın önündeyken "move your ass, i need cheese" demişti arkadaş... ortam için yeterince açıklayıcı oldu sanırım
    Konu necro tarafından (13-02-2008 Saat 06:15 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok teşekürler beni bilgilendirdiğin için. ama şirket bana genellikle mcdonalds çalışanlarının overtime aldığını söylemişti. benim kafam oraya takıldı. ama iş yerinin böyle eğlenceli bir yer olması hepsinden önemli tabi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

tabiiki tüm McDonald's lar overtime vermez diye bişey yok. çalışan eleman sayısına ve senin durumuna göre alabilirsin...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

McDonald's da çalışmak isteyenler için birkaç tane örnek fotoğraf, çalışma alanıyla alakalı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hoş fotograflar.. orda çalışırken bütün öğünlerini orda mı yiyorsun? bıkkınlık falan gelmiyor mu hamburger vb..den?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

evet orda yiyorsun, bıkkınlık gelmiyor, yani hiçbirimize gelmedi, çünkü çeşit hiç az değil... gerçi ben çıldırmıştım 24 gün üstüste sezar salatası yemiştim sadece

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet orda yiyorsun, bıkkınlık gelmiyor, yani hiçbirimize gelmedi, çünkü çeşit hiç az değil... gerçi ben çıldırmıştım 24 gün üstüste sezar salatası yemiştim sadece
    o resimlerdeki senmisin cok merak ettim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

yok, değilim, ev arkadaslarım...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Necro, Lousiana hammond mcdonalds hakkında ne düşünüyorsun.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ya arkadslar new orleans mc donaldsta calısan yok mu ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

colorado idaho springs de çalışan varsa yardımcı olabilir mi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

necro sözleşmede erkekte küpe ve Piercing yasak oldugu söyleniyor ama fotograftaki kızın agzında Piercing var.
    erkeklerde küpe takınca sorun oluyor mu?
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Necro merhaba.. bizde louisiana lafayatteye gidicez bir kaç gün sonra ama louisiana da hayat nasıl çok dağ başımı duyumlarım gbi tecrübesi olan biri olarak biraz bahseder misin?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu Kısmen Doğruuu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mc donalds gibisi yooookkk!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Mc de çalışacaksan kasada çalışmaya çalış. arka taraf çok sıkıcı.
    ingilizcen iyi değilse kasada çalıştırmazlar haberin olsun
    Marmara Göztepe

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bnm gordugum kadariyla mc de calisan beyazlarin cogu eldiven kullanio ancak zencilerin de cogu kullanmio.. siyah siyah elleriyle etleri koyuorlar... zencilerle calismyi goze aliorsan ...........

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok artık ))
    Marmara Göztepe

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla ya bu olayi gormeden once big mac leri bi gusel yiyorduk ancak bunu gordukten sonra gerisini sen dusun artik...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

- Mc e gittim bi menü söyledim, menüyü sihayi biri hazırlıyodu ,
    neyse getirdi verdi. Bil bakalım kim ?

- Pele

- Yok artık )
    Marmara Göztepe

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben abarttim da yememe olayini abarttim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Amerikaya geldiğimden beri ne Mc Donalds'a ne de Burger King'e gidemedim bu domuz olayından dolayı.

Sabahları kahvaltı veriyorlar. Kahvaltıda "bacon" yani domuz etide oluyor. Onun dışında domuzla ilgili birşey yok galiba.

Daha önceden giden arkadaşlar bilirler.
    "bacon"ı nerde ısıtıyorlar?
    "bacon" dışında domuzla alakalı başka birşey var mı?
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mc donaldslarda beef kulaniorlar reklamlari falan da oyle

bacon domuz pastirmasi walla tavuk nuggetlerin icinde bile oluo dikkatli olmak gerekio

onun disinda pork war o direk domuz eti zaten ayri bolmeleri war tum etlerin pork beef chicken die ayiriorlar

ama ayri mi isitiorlar yoksa ayni yerde mi bilmiorum :S

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ses kes kıssa olsun yuıvrummm zuhaaaasdasd

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar ben 2008 yazında cedar point ve mc donalds calısmıs biri olarak mc donalds hakkında diyeceklerim sunlar. mc ın mantıgı sudur. gunde 2vardiya calısır . 40 saat ustu overtime der ama asla hafta da 40 saat ustu vermez. belki iiligine gelirse 42 43 saat. mantık daha cok isci alıp az saat vermektir. yemek olaylarına gelince hersey full otomatik makinelerle oldugu icin en aptal amerikalı bile yapabiliodu. sadece kofteleri diz dugmeye bas. kızartamayı at dugmeye bas gibii.ayrıca hijyen konusunda bi endiseniz olmasın cunku her hamburgerleri dizmeden once mutlaka yeni bi eldiven takılır ve hamburgerler dizildikten sonra eldiven cope atılır. eger o isi yatıgın eldivenle baska bi sey daha yaparsan ve manager bunu gorurse paparayı yersin 2. is imkanı icin guzel bi secenek cunku aksam veya sabah calsıma gibi iki secenege sahipsin.ayrıca yemek sınırsız gibi bisey yazmıs bi arkadas...yalan.gunde sadece bir menu hakkınız var. musterinin begenmeyip(ornegin ben mayonessiz demistim bunda mayonez var deyip geri getirdigi) getirdigi hamburgler hatta big mc ler doooru cope :S tadına bile baktırmazlar dur ayırıyımda aksama yerim olayı yok yani cok dedim yapmayın etmeyin millet aclıktan oluo siz atıyosunuz die ama nafile ....simdilik diyecegim bunlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

teşekkürler raptors bilgilendirme için....
    McDonaldarla çalışanların tahmin ediyorum ki standarttır konaklama yerleri nasıl oluyor mesafe açısından,evde,binada,dairede kaç kişi kaldığı en azından kendinden örnek verirmisin?Bide son konaklam fiyatı ve lk depositosu nedir? teşekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks