Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: okuldaki 6. yılım da wat mumkun mu veya ne olabilir ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Standart okuldaki 6. yılım da wat mumkun mu veya ne olabilir ?

Merhaba arkadaşlar. daha önce 2 kez wat ile amerikaya gittim. bi çok konuda tecrübeli olsamda bu konu hakkında bi fikrim yok açıkcası.

bu yaz, yaz okuluna kalacagımdan gidemeyeceğim.

Ve seneye ilk dönemin sonunda mezun durumunda olma ihtimalim çok yuksek. merak ettiğim şey bu durumdayken seneye ilk dönem ögrenci olacagım için wat ile yeniden gidebilir miyim ? yaş sınırından yana bi sıkıntım olmaz heralde 1986 aralık dogumluyum. birde eğer wat yapamazsam amerikada yine çalışıp orada kalabileceğim bir program var mı ? bilgisi olan arkadaşların aydınlatmasını rica ederim. sabırla bekliyorum. bu arada internship diye bişey varmış staj olayı onun içinde daha önce çalışmış oldugum yerler de staj yapabilirmiyim ? BÖLÜMÜM fen edebiyat - Matematik. normalde bizde staj yok. böyle birşey mumkun mu ? TEŞEKKURLER ...

NOT: konuyu yanlış yerde açtığımı şimdi farkettim. site yönetiminden çzür dilerim dalgınlıkla yapılmış bir harekettir kasıt yoktur.
    Konu kayhan86 tarafından (24-05-2010 Saat 03:44 PM ) değiştirilmiştir.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Turizm alanında deneyimin varsa, internship programı ile 1 yıl süre ile ABD ye gidebilirsin.

watla gidip gidemeceğin konusunda bir şey söyleyemem durumun farklı.

evet çalışmış olduğun yerler kabul ederse 1 yıl staj yaparsın , hatda süper olur self-placement yapmış olursun ve yarı fiyatına gelir internship programın.

Tabi bunu yapman için iletişime geçmen gerek daha önce çalıştığın yerlerle.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turizm alanında deneyimin varsa, internship programı ile 1 yıl süre ile ABD ye gidebilirsin.

watla gidip gidemeceğin konusunda bir şey söyleyemem durumun farklı.

evet çalışmış olduğun yerler kabul ederse 1 yıl staj yaparsın , hatda süper olur self-placement yapmış olursun ve yarı fiyatına gelir internship programın.

Tabi bunu yapman için iletişime geçmen gerek daha önce çalıştığın yerlerle.
    teşekkurler bilgilendirme için. internshipte de yine çalışığ para kazanıcaz sonucta ve wat 4 ayken en fazla bu 1 sene olucak dogru mu anlamısım ? agustos ayında da daha önce gitmiş oldugum eglence parkıyla görusme yapıcam. ve internshiple gitmek istediğimi söyleyeceğim. zaten kışın park kapalı oldugundan ilk dönemi de tamamlayıp gidebilir miyim ? yoksa işlemlere başlamak için mezun durumunda olmam mı gerekir ?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkurler bilgilendirme için. internshipte de yine çalışığ para kazanıcaz sonucta ve wat 4 ayken en fazla bu 1 sene olucak dogru mu anlamısım ? agustos ayında da daha önce gitmiş oldugum eglence parkıyla görusme yapıcam. ve internshiple gitmek istediğimi söyleyeceğim. zaten kışın park kapalı oldugundan ilk dönemi de tamamlayıp gidebilir miyim ? yoksa işlemlere başlamak için mezun durumunda olmam mı gerekir ?

rica ederim. evet bu 1 yıl ve çeşitli alanlarda yapılıyor. Ben turizmciyim turizm alanında 1 yıl çalışcam ve uygulamalı olarak eğitim alcam. vie alabilmen için mezuniyet belgen veya diploman olması yeterli. İş yeri kabul ederse ve şartların uyarsa istediğin zaman gidebilirsin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

rica ederim. evet bu 1 yıl ve çeşitli alanlarda yapılıyor. Ben turizmciyim turizm alanında 1 yıl çalışcam ve uygulamalı olarak eğitim alcam. vie alabilmen için mezuniyet belgen veya diploman olması yeterli. İş yeri kabul ederse ve şartların uyarsa istediğin zaman gidebilirsin.
    ok o halde ümitlenmeye başlıyorum yAVaş yavaş. 2010 - 2011 öğretim yılının ilk dönemi okulu bitirip, sonrasında da diplomam ve şirketten gelicek evraklarla burda bir şirkete başvurucam ve sonrada süreç başlıcak heralde. pasaport süresini uzatma vize falan filan.. tekrar tekrar teşekkur ederim. umarım sorunsuz bir süreç olur.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

rica ederim araştırmaya devam et. ilk önce abd deki eğlence parkıyla konuş yapan varmı, daha önce staj filan de? internde yasal olarak 2. işde çalışamıyosun yasal olarak. 6 ayda yapabilirsin intern i ama 1 yıl yapman daha iyi olur tabi. pasaportda ise 2 yıllık alman gerek çoğu üniversite vermiyor. Şansına kalmış iş pazaport. inşallah sorunsuz bi süreç geçirirsin. kolay gelsin.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu arada internship diye bişey varmış staj olayı onun içinde daha önce çalışmış oldugum yerler de staj yapabilirmiyim ? BÖLÜMÜM fen edebiyat - Matematik. normalde bizde staj yok. böyle birşey mumkun mu ? TEŞEKKURLER ...
    http://www.turkishwat.net/amerikada-...nternship.html

Bu konuyu baştan sona okursan internshiple ilgili bilgiler edinebilirsin.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.turkishwat.net/amerikada-...nternship.html

Bu konuyu baştan sona okursan internshiple ilgili bilgiler edinebilirsin.
    teşekkür ederim. okumuştum bunu benim durum farklı biraz. ama sanırım biraz daha farkındayım su anda ne yapmam gerektiğinin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

rica ederim araştırmaya devam et. ilk önce abd deki eğlence parkıyla konuş yapan varmı, daha önce staj filan de? internde yasal olarak 2. işde çalışamıyosun yasal olarak. 6 ayda yapabilirsin intern i ama 1 yıl yapman daha iyi olur tabi. pasaportda ise 2 yıllık alman gerek çoğu üniversite vermiyor. Şansına kalmış iş pazaport. inşallah sorunsuz bi süreç geçirirsin. kolay gelsin.
    ingiliz 2 kız 2 erkek vardı internship yapan.6 ay falan kaldı onlar .. ben mumkun olan en uzun sure kalmak isterim tabii kide.. birde benim bölümümün matematik olması buna engel değil heralde değilmi şirket onay verdikten sonra ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

senn için intern daha iyi bi seçenek bencede.. hem daha falza kalıosun hem staj yapmıs gıbı gozukuosun hemde bu bı mezun programı.sıkıntı olcagını dusunmuorm.
    kill them all-spartacus

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Vİp3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senn için intern daha iyi bi seçenek bencede.. hem daha falza kalıosun hem staj yapmıs gıbı gozukuosun hemde bu bı mezun programı.sıkıntı olcagını dusunmuorm.
    eywallah ..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ingiliz 2 kız 2 erkek vardı internship yapan.6 ay falan kaldı onlar .. ben mumkun olan en uzun sure kalmak isterim tabii kide.. birde benim bölümümün matematik olması buna engel değil heralde değilmi şirket onay verdikten sonra ?
    şirketten daha çok konsolosu razı etmen önemli. Eğer turizm sektöründe daha önce çalıştıysan sorun olmaz.

konsolos yada şirket sorarsa dersin,kendimi bu alanda geliştirmek ve ilerde bu alanda çalışmak istiyorum. benim için daha zevkli ve avantajları fazla olan bölüm olduğu için bu işi yapma kararı aldım bu yüzdende kendimi geliştirmek üzere staja gitmek istiyorum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ya ne guzel konuymuş, bende bi iki sey sorsam acaba mahsuru olmaz herhalde, bende güzel sanatlar grafik tasarım bölümünde okuyorum, bu internship, staj olayı ile gitsem 1 sene orada bi reklam ajansında yada benzeri bi yerde yayın evi vs staj yapma durumuda mevcut mu acaba ? çok isterim böyle birseyi, kulaga wat tan daha cekici geliyor amerikanın sonhbaharını kışınıda görmek lazım deil mi noel filan

amerikada staj konusunu okudum sonradan bi takım bilgiler edindim, yinede soyleyecek birseyiniz varsa buyrun cekinmeyin,
    Konu calkan tarafından (24-05-2010 Saat 05:46 PM ) değiştirilmiştir.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşım senin ilgi alanınla ilgili yani grafik tasarımla ilgili 12 aylık pozisyon vardı bizzatgördüm. ama üzücü olan unpaid di yani para vermiyolardı unpaid olduğuna göre para vererek intern yaptıran yani hem kazanıp hem staj yapacağın işletmelerde vardır. Araştırman lazım. bulursun emin ol. Şunu da yapabilirsin bu sene gitcek misin bilmiyorum ama gitdiğin yerde senin meslekle ilişkisi olan yerlerle git konuş,kendi işini kendin ayarlayıp intern de yapabilirsin.

kolay gelsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)