Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3.35 ile vize reddi aldım yardın edinn:(

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 3.35 ile vize reddi aldım yardın edinn:(

Slm arkadaşlar bugun vize görüşmesine girdim ankarada not ortalamam 3.35 2 numaralı veznedeki görevliye denk geldim ve saçma saçma sorular sordu hiç o bilindik nereye gideceksin neden gideceksin falan gibi sorular sormadı bir kaç soruda takıldım ve vize reddi verdi daha çok çalısmalısın dedi ne yapmam gerekiyor istegimde kaçtı açıkcası böyle olunca hiç beklemedigim bişeydiNasıl oldu anlamadım ikinci kez deniyeyim mi sizce?2.sınıf ögrencisiyim ziraat okuyorum ikinci kez denersem vize alma durumum nedir normalde ingilizceim iyiydi ama heyecanlandım

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı alios Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar bugun vize görüşmesine girdim ankarada not ortalamam 3.35 2 numaralı veznedeki görevliye denk geldim ve saçma saçma sorular sordu hiç o bilindik nereye gideceksin neden gideceksin falan gibi sorular sormadı bir kaç soruda takıldım ve vize reddi verdi daha çok çalısmalısın dedi ne yapmam gerekiyor istegimde kaçtı açıkcası böyle olunca hiç beklemedigim bişeydiNasıl oldu anlamadım ikinci kez deniyeyim mi sizce?2.sınıf ögrencisiyim ziraat okuyorum ikinci kez denersem vize alma durumum nedir normalde ingilizceim iyiydi ama heyecanlandım
    Oncelikle gecmis olsun diyorum. 2. kez basvuru sansin var. Hic mi anlayamadin sorulari?

PS= Tam olarak anlatir misin nasil oldu. Hangi sorulari anladin vs.?
    Konu break tarafından (28-02-2011 Saat 04:56 PM ) değiştirilmiştir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

bence denemeLisin birkere daha.. ilkinden red alıp 2. sefer vize aLan cok kişi var..ingiLizcene güveniyorsan kesinLikLe denemeLisin.. 3.35 kolay reddedilcek bir ortalama değiL..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşım pes etme bence tekrar dene.İnşallah alırsın 2. seferde.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

1 ve 7 nolu vezneye giriyordu wat ögrencileri bende 7 nolunun orda bekliyordum 7noludaki adamın söylediği herseyi anlıyordum neyse sıra geldi bir baktım 2 nolu gişe bayandı,ilk olarak
    hii dedi
    hii dedim
    Hangi okulda okuyorsun dedi bende cvbladım
    hangi bölümde okuıyorsun dedi onuda cvb ladım
    Neden bu meslegi seçtin dedi onun cvb nında verdim ailem çiftci oldgu için dedim;
    Okulun kaç yıllık gibi bi soru nsordu ben kacıncı sınıfta akuyorsun anladım onun cevabını verdim neyse bir baska soru sordu ben anlayamadım özür dilerim dedim l didn t understand you dedim tekrar etti ben yine anlayamadım değişik bir soru sordu hiç tanıdık gelmedi soru sonra ne oldu hatırlamıyorum biraz daha çalış dedi
    pasaportu elime verdi bi beyaz kağıt verdi ben o anda şoka girdim birden ne olduğunu anlayamadan çıktım ordan

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

off sen 3.35 ile alamadıysan biz napıcaz benide karamsarlıga dusurdun...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beni de...

BannedUser
    Guest

1 ve 7 nolu vezneye giriyordu wat ögrencileri bende 7 nolunun orda bekliyordum 7noludaki adamın söylediği herseyi anlıyordum neyse sıra geldi bir baktım 2 nolu gişe bayandı,ilk olarak
    hii dedi
    hii dedim
    Neden bu meslegi seçtin dedi onun cvb nında verdim ailem çiftci oldgu için dedim;
    Okulun kaç yıllık gibi bi soru nsordu ben kacıncı sınıfta akuyorsun anladım onun cevabını verdim neyse bir baska soru sordu ben anlayamadım özür dilerim dedim l didn t understand you dedim tekrar etti ben yine anlayamadım değişik bir soru sordu hiç tanıdık gelmedi soru sonra ne oldu hatırlamıyorum biraz daha çalış dedi
    pasaportu elime verdi bi beyaz kağıt verdi ben o anda şoka girdim birden ne olduğunu anlayamadan çıktım ordan
    Bence bu kez İstanbul'da dene. Bu ortalama ile kesin alırsın bence.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

oha ya..dil nedeniyle vermediği acık keşke hemen ayrılmayıp az biraz daha birşeyler söylemeye calışsaydın..2.ye kesinlikle gir ankarada da olsa..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Geçmiş olsun. Belli ki dilden elemişler seni. Bence İstanbul'da tekrar dene. Alacağını düşünüyorum. Nasıl farklı soru sordu, onu anlamış değilim. İnternette vizede çıkan sorular dolaşıyor sürekli. Onlardan farklı soru sorduklarını duymadım hiç. Tekrar geçmiş olsun.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle geçmiş olsun deyim bende Ankarada girdim mülakata hemde 2 nolu görevli yaptı mülakatı baya kötülüyolardı adamı fakat beklediğim gibi olmadı bana bu internette dolanan sorulardan sordu rahatça aldım vizeyi ingilizcem pek iyi olmamasına rağmen ..

Maddi durumlar sıkıntı olmazsa istanbulda dene şansını yok zor olur dersen bence kesınlıkle ankarada bidaha denemelısın 2. kez alan insanlar tanıyorum umudunu kaybetme

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Hocam seninki istisnai bir durum ama sikma canini bu forumda bircok kisi gordum 2. kez vize alani. Eger randevu alabiliyorsan diger konsolosluktan al. Onceden ilk vizeye nerede girmis isen ikinciyede orada girme zorunlulugu vardi. Onu arastir bakalim. 2. kez alma sansin cok yuksek sakin moralini bozma rahat bicimde git, heyecan yapma, guleryuzlu ol. Her turlu alirsin vizeni. Gitmeden hazirlanip git hemen tum sorulara bak tekrar. Neden red yedigini sorabilir konsolos. Bilincsiz gitme. Canini da sikma!
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı erennn06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun deyim bende Ankarada girdim mülakata hemde 2 nolu görevli yaptı mülakatı baya kötülüyolardı adamı fakat beklediğim gibi olmadı bana bu internette dolanan sorulardan sordu rahatça aldım vizeyi ingilizcem pek iyi olmamasına rağmen ..

Maddi durumlar sıkıntı olmazsa istanbulda dene şansını yok zor olur dersen bence kesınlıkle ankarada bidaha denemelısın 2. kez alan insanlar tanıyorum umudunu kaybetme
    sizin 2 nolu gisedeki gorevli erkek mis,arkadasin red yedigi 2 noludaki gorevlinin bayan oldugunu belirtiyor yani ayni gorevli degil...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı drummer987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin 2 nolu gisedeki gorevli erkek mis,arkadasin red yedigi 2 noludaki gorevlinin bayan oldugunu belirtiyor yani ayni gorevli degil...
    Şimdi farkettim bende ben vizeyi alalı 15 gün fln oldu 1 nolu gişede sarışın bir kadın vardı konusduklarının hiç birini anlamadım şanslıyım o denkgelmedı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

zaten bu vize de goruvlilerde bi standart olmadigi icin en kritik nokta gercekten sansa kaliyor aslinda

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben 2 yıl önce ankarada aldım vizemi sorunlu oldu ama bnm soruşturmaya takılmıştı o yüzden... tekrar randevu almadım vizem biraz geç geldi.
    Bana sarışın orta yaşlı bi bayan denk gelmişti,üniversitemi mesleğimi sordu, ing öğremenliği deyince "küçüklere mi büyüklere mi öğretmeyi tercih edersin... neden..." diye sordu.Tahminimce sana da mesleğinle alakalı bi soru sormuştur değişik olarak

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

geçmiş olsun alios gideceğin yer ve yapacağın iş neydi senin...belki onlarla alakalı soru sormuştur yeterlimisin o işe filan seni sınamak için

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bende bugun vize tarihimi ayarladım benim ortalamamda 1.98 bende biraz tırsıyorum açıkcası yer olarak benim için daha uygun olacağından ankara seçicektim ama danışmanım ortalamamdan dolayı sen kesinlikle ist seç dedi.genel olarak ankara için zorluyorlar tarzında bi düşünce mi var acaba?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

gecmıs olsun bence bıdaha denemelısın...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hii dedi
    hii dedim

durumu çözümledim önemli bi nokta var okulun kaç yıllık diye soru sorulmuş ve kaçıncı sınıfta okuyorsun diye anlayıp iki dedin heralde yani okulun iki yıllık olduğunu anladı vize görevlisi transkripte de bakıp ikinci sınıfta olduğunu görünce senin amerikaya gitmeden önce mezun durumda olabileceğini düşünmüş o yüzden vize reddi vermiş diye düşünüyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bugun vize tarihimi ayarladım benim ortalamamda 1.98 bende biraz tırsıyorum açıkcası yer olarak benim için daha uygun olacağından ankara seçicektim ama danışmanım ortalamamdan dolayı sen kesinlikle ist seç dedi.genel olarak ankara için zorluyorlar tarzında bi düşünce mi var acaba?
    arkadaslar gercekten ankaradan vize almak zor mu,bu konuda ne dusunuyorsunuz?

@lost35,dedigin mantikli,zaten bu ortaama ile red olunca bi abeslik var illaki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sarısın orta boylu bir bayan denk geldi benim şansımada,dediklerini fazla anlayamadım susmiyim diye konustum ama 1 soruya yankıs cvb vermişim neden böyle oldu bilmiyorm.Şanssızlık işte çok karamsarlıga düştüm evime geldim şu anda antalyaya 1-2 gün düşünecem daha sonra şirketime Cvbımı söylicem eğer tekrar girmek istersem 15 gün içinde tekrar girebiliyormusum şirketim öyle dedi bakalım hayırlısı

BannedUser
    Guest

Sarısın orta boylu bir bayan denk geldi benim şansımada,dediklerini fazla anlayamadım susmiyim diye konustum ama 1 soruya yankıs cvb vermişim neden böyle oldu bilmiyorm.Şanssızlık işte çok karamsarlıga düştüm evime geldim şu anda antalyaya 1-2 gün düşünecem daha sonra şirketime Cvbımı söylicem eğer tekrar girmek istersem 15 gün içinde tekrar girebiliyormusum şirketim öyle dedi bakalım hayırlısı
    Bence hiç düşünme kardeşim bende Antalya'da yaşıyorum sırf sorun olmasın diye ISt gittim sana tavsiyem git bir kez daha gir vizeye. Tabii bizlere demesi kolay şimdi girmek istesen yol parası falan sana 400 liraya malolacak. Şahsi fikrim tabi bu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ooo İstanbuldakileri yarım saat izledim hemen hemen aynı soruları sordular son soruları farklı oluyordu işte akşam ne yedin sabah ne yedin gibii..geçmiş olsun bencede İstanbulada dene şansını.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bnce sen tekrar dene kardesim cunk bi anormallik war ortada dedigin gibi sorulardan birine ters cevap verdin.Istanbulda mi Ankarada mi tekrar denemen gerek onu bilmiyorum,Istanbul`da daha kolay oldugunu soyluyorlar ama gorusler farkli tabi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sen 3.35 ile vize alamamışsan yüzde 95 olasılıkla dil sorunun vardır. İstanbul'da da deneyebilirsin ama senin dilin yeterli gelmezse orada da verilmez.
    Bununla beraber şu da var ki, bir WAT adayının dil problemi yaşaması için ingilizce speaking'inin çok çok kötü olması gerekir.

Herkesin yaptığı hata vize veren memurları "sorgu memuru" gibi düşünmesi.. Rahat olan vize alır...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bır arkadas demıskı 2 yıllık anladı dıye memur okulunu ve 2.sınıf dıyınce de son sınıfsın dıye red oldu falan.Katılmıyorum.cunku o memurların karsısına her gun 100 lerce ögrencı gelıyor her tur bolumden ve hangı bolumlerın kac yıllık oldugunu bılıyorlar.ayrıca senın belgelerını de pcden göruyorlar,böyle bır durum oldugnu sanmıyorum.Sorun tamamen ıngılızcenın yetmeyısınden kaynaklı.Yapman gereken forumdakı mulakatları arastırman ve kalıp soruları ezberlemen,bu sekılde de cevap vermen kolay olacaktır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

geçmiş olsun arkadaşım okurken bile beni stres bastı... bence ikinciyi denemelisin...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sonuc nolduki tekrar denedin mi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bazen okul puanına bakmıolarmıs bıle acaba senınkıne bakmadılarmı :S baktıgı halde red verdıyse bız napıcaz acaba :s

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)