Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: North Carolina

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart North Carolina

arkadaşlar north carolina da bir market işi seçtim(danışmanım aradı söyledi hemen dolacak diye seçtim ) 5 şehrinde market işi saat 9 - 9.5 dolar netlik olan şeyler bunlar arkadaşlar north carolina nasıl bir yer? pazartesi çalışma saatleri kalacak yer haftalık ne kadar onları öğreneceğim birde hangi şehirler.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar yeniden konuştum 3 şehrde saati 9 dolar birisinde 9.5 diğerinde ise 9.75 dolar mış yalnız kalma haftalık 100 dolar mış nasıl sizce?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence iyi ücretler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Calisma saatide yuksekse gayet guzel
    Ama nort carolayna icin bisi diyemicem oradi beni asar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Berker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar north carolina da bir market işi seçtim(danışmanım aradı söyledi hemen dolacak diye seçtim ) 5 şehrinde market işi saat 9 - 9.5 dolar netlik olan şeyler bunlar arkadaşlar north carolina nasıl bir yer? pazartesi çalışma saatleri kalacak yer haftalık ne kadar onları öğreneceğim birde hangi şehirler.
    Selam Berker, ben daha once NC'de internship ogrencisi olarak 2 yila yakin sure ile bulundum. Durham ve Winston Salem sehirlerinde yasadim bu sure zarfinda. Ucretler ben orda iken de 9.5(saatlik) dolar civarinda idi hatta 1 yil sure zarfinda 9.5 dolara baslayip 6. ayin sonunda 9.65 e yukseltmislerdi saatlik ucretimi ama sen yaz suresince orda olacagin icin herhangi bir ucret artisi beklememelisin.

North Carolina biraz degisik bir yerdir insani iyidir ama genel anlami ile sikici bir yerdir(Sahsi kanaatim) Ankara gibi dusun, uzun mesafeler birbirinden ayrik yerlesimler, ulasim sikintin olabilir bu yuzden calisacagin yere yurume mesafesinde bir yerlerden ev tutmani tavsiye ederim. Ben Durham sehrinde tam bir yil yasadim ve calistigim otelin karsisindaki apartman kompleksinden apartman kiralamistim benimle ayni anda gelen bir guney amerikali ogrenci ile. Ev kiramiz ciplak 1000 dolar idi ve elektrik su gaz vs vs ayri oduyorduk, yani sadece kira haftalik 125 dolar idi kisi basi ama 9.5 fena olmayan bir saatlik ucrettir ve 40 saat calisir isen bu kiralari karsilayabilecek ekonomik guce sahip olursun merak etme.

Evimiz ve otelimiz highway(otoban)in dibinde idi yiyecek icecek icin markete dahi arabasiz gidemiyorduk ve arabamiz yoktu. Otelin servisinden ve arkadaslarimizin arabasindan yararlandik markete gidebilmek icin tum yil boyunca. O yuzden North Carolina benim agzimda aci bir tat birakmistir. Dedigim aklinda olsun ve nereye gidersen git isinle evin yurume mesafesinde olmasina ozen goster derim ben.

Birde sehir anlaminda sana onerim insallah Raleigh ya da Charlotte sehirlerindedir calisacagin is. Cunku bu sehirler oranin 1 ve 2 numarali sehirleridir. Raleigh 2 numaradir siralamada ama ben Raleighi 1 numara olarak goruyorum, park sikintisi yok, sehrin merkezi yurunebilecek kadar duzenli ve ic ice, ayrica sanat ve sosyal yasama dair her sey orda, ayrica gece hayati da iyidir Raleigh'de.

Ayrica Winston Salem sehrinde de 8 ay kadar yasadim, amerikan tabirince Ghetto(Varos) bir bolgedir. Cok sacma sapan bir sehirdir ve hemen hemen gorulmeye deger hicbir seyi yoktur.

Not : Yukarida yazdigim hic bir seyin sana etki etmesine musade etme, senin icin belki de yeni bir deneyimdir buraya gidiyor olman, bunlarin tamami benim sahsi kanaatimdir, ayrica 2 defa WAT ogrencisi olarak Virginia Beach'e geldikten sonra internshipe NC'ye gitmistim ve ilk gunden son gune kadar hep onyargili idim bu eyalete, cunku Virginia Beach gibi harika bir yerden sonra NC beni fazla acmamisti. Neyse statum degistikten sonra ilk is olarak NC'den Virginia Beach'e tasi taragi toplayarak arkama dahi bakmadan kacip tasinmistim. Su an Virginia Beach'deyim ve hayatim bundan daha eglenceli olamazdi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

teşükkürler sercan inşallah iyi geçer sezonum şimdi iş neags head de food lion market işi saatlik 9 dolar ve haftalık kalma 100 dolar minimum hour 32 iş bu yani bir kaç isteğim var onları alabilirsem başka birşey istemem zaten ama iyi para sanırım birde ingilizce açısından biraz boşluğa düşüyorum çok güvenmiyorum intermediate yim ama bakalım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

berker ingilizceyi pek takma ya. özellikle stocker olursan overnight çalıştırırlar müşteri bile görmediğin geceler olur. Bu arada nags head ile raleigh yaklasık 6 saat mesafede ve charlotte 8 saat mesafede (otobüs ile). ben işten ayrıldıktan sonra dönüş uçağını charlotte tan alarak bi eşşeklik etmiştim (nagshead-ny 6 saat ) ama charlotte gibi harıka bi şehri görmüş oldum. Nags head'de 3 ay geçirdikten sonra charlotte a gidince baya bi afallamıştım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bakalım hem dilimi geliştirmek istiyorum hemde iyi para kazanmak

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)