Work and Travel 2025
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: para konusu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart para konusu

arkadaşlar.ben bu sene virginia beache gidicem.daha hazırlığım.ilk kez gidicem.fiyatlar konusunda biraz sıkıntı var 5000-6000 lira hemen çıkmaz gibime geliyor.acaba kredi çeksem,bankalar uygun faizle kredi falan veriyorlar mı?
    ille 5000 çekmeme gerek de yok 3000 de halleder gibime geliyor.(ödemede zorluk yaşamam,büyük bi sorun çıkmazsa).kredi çekersem de nasıl bir yol izlemeliyim?(mesela erteleme falan).görüşlerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkürler..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam kredi çekip amerikaya gidilmez bir sene bekle seneye git hazırlıksan daha çok vaktin var
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sıkıntı yok sadece bir anda 5000 veremem.yoksa ayda 200-300 neyse ödemek fazla dokunmaz ama işte bi anda vermek zor.(mesela 3000 çeksem o parayı burslarla 6_78 ayda ödeyebilirim).bu durumda da bekliyim mi sizce?ama çok istiyorum gitmeyi.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

matadorun dedigi gibi yap bencede bende kız arkadaşımla gecen seneden beri biriktiriyoruz bu sene için sende biriktir hatta daha fazla biriktir git bi güzel harca ye gel elektronik al gez dolas keyfini çıkar....
    FORZA ES-ES

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam biriktir öyle git o zaman borç parayla gitmek çok sıkıntılı iş zaten şirketler taksit yapıyor istediğin gibi ödüyorsun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bi de kredi değilde ,firmalar parayı bankalarla anlaşarak taksitlendirme yapıyomuş diye duydum.acaba bu taksitleri kendileri mi belirliyo,yoksa biz seçebiliyomuyuz kaç ay olacağını.son olarak böyle bi taksitlendirme varsa bile united towersta da varmıdır?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı megacracker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi de kredi değilde ,firmalar parayı bankalarla anlaşarak taksitlendirme yapıyomuş diye duydum.acaba bu taksitleri kendileri mi belirliyo,yoksa biz seçebiliyomuyuz kaç ay olacağını.son olarak böyle bi taksitlendirme varsa bile united towersta da varmıdır?
    firmayla konuş onlar halleder

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

mesela ben united towersa kaydoldum.12 taksit falan yapabilirler mi?ayrıca uçak ücreti de taksit yapsalar tadından yenmez.aileme bağlı bile kalmamış olurum...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hocam diğer arkadaşlarında dediği gibi bankadan kredi işine girme hiç zaten , ben de geçen sene hazırlıktım baktık fiyatlar fazla 1 sene bekledim o arada da kenara para koydum biraz biraz şimdi bu sene para konusunda hiç bi sıkntımz yok kayıt işini de hallettik kafamız rahat en azından.. ayrıca evet şirketler taksit yapıyolar, uçak biletlerine de taksit yapıyolar 8-10 taksit fln..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

moncher ferahladım biraz.işte firmalar kaç yapıyo acaba?hani gidene kadar ödeyeceksin diye bi şey var mı ?yoksa 12 taksit falan yapıyorlar mı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

şirketten şirkete değişebilir dostum ama 4 taksitten 10 taksite kadar bi aralığı var genelde tabi vade farkıda var hani mesela 2500 odycekken 2700 e fln çıkar 10 taksit civarında..
    bence şirketini bi arayıp sorarsan daha iyi olur, sana bi ödeme planı çıkartabilirler istersen..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaslara katiliyorum.kredi cekip gitmek iyi bir yol degildir.
    secret nerde burda

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

haklısınız kredi çeksem de zaten masrafı var biraz daha artıyor.ben bi anda, yani parayı 2-3 ay içinde istediklerini sanıyordum.Allahtan taksit varmış.firmaya soracam bakalım hayırlısı...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

united towers nasıl yapıyor acaba bu para konusunu kredi kartına mı ?kaç taksit? ne zamana kadar ödenebiliyor?ayrıca uçak biletini ne zaman almak lazım?o kaç taksitle ödeniyor?yine kredi kartına mı?

bunları da çok merak ediyorum...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

işin belli olduktan ve vizeni aldıktan sonra mart nisan gibi alabilirsin uçak biletini hocam sanırım, yani ben öyle yapmayı dusunuyorum açıkcası,kredi kartınla taksit yaptırabiliyorsun uçak biletine.. 8-9 ay yaptırırsın sanırım onu da..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

iyiymiş uçak bileti kolay o zaman..peki firmaya desemki bi kısmını gelince öderim(senet yapın) ,ya da mesela 8 ay taksit yapın falan kabul ederlermi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bilmiyorum ki hocam yarn aç bi telefon sor bütün aklındaki soruları, ama keşke hani iyice araştırıp ondan sonra kayıt yaptırsaydın, şirketin belli kayıt olmuşsun ama aklında birçok temel soru var hala.. detaylı bi şekilde konuşmanı tavsiye ederim ne varsa aklında sor sen ..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

daha ön kayıt ücretini ödemedim. yarın sabah ilk iş arıycam...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı megacracker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha ön kayıt ücretini ödemedim. yarın sabah ilk iş arıycam...
    butun herşeyi ayarladıktan sonra ön kayıt ücretini öde ödedikten sonra dönüşü yok

BannedUser
    Guest

mega zengin akraban yok mu... saka bir yana bankalar sana bireysel olarak kredi vermez annen ya da babanin almasi gerek. ama sana tavsiyem kredi cekmemen. diger arkadaslarin dedigi gibi bazi firmalar dusuk komisyon ile 12 aya kadar taksit yapiyor. ancak taksit yapiyor diyede firma secme bu sene maliyetler dolarin yukselmesi ile artti. ortalama maliyet hersey dahil 5000-5500 lira arasi olacak... yani bu parayi cikaragin guzel bir is bulabilecek bir firma ile anlas ki bu cok zor degil 10000 lira kazanmak cok basit abd de hata yapmazsan

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)