Work and Travel 2025
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gidenlere çok imreniyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Standart Gidenlere çok imreniyorum

Foruma dün katılmıştım, bugün de ikinci konumu açmak kısmet oldu

Öncelikle belirteyim. Lise daha yeni bitti benim. Bir önceki konuda da dediğim gibi MYO tercih edicem. Sanırsam bazi şirketler MYO'larının gitmesine sıcak bakıyor. Bir sıkıntı olmuyormuş?

Önümüzdeki sene ilk dönem not ortalamama göre başvuru yapacağım WAT'a.

Bu nasıl bir süreçtir?

Yani karar vermek, vize almak, uçak bileti, oraya ilk ayak basış. Ne hissettiniz ilk etapta?

Bir de konaklama ve yemek ciddi sıkıntı oluyor mu orada?

Ayrıca önümüzdeki ay kursa yazılacağım. İngilizcemi bir sene gibi bir sürede hemen hemen 0'dan orta düzeye getirmem mümkün mü?
    Konu ozgursum tarafından (24-05-2013 Saat 02:14 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ingilizceni 0 dan orta duzeye getirmen mumkun degil o kadar surede. Bana sorarsan yapman gereken hemen hizlandirilmis kurslara basla. Yaz ayini dolu dolu gecir. Sonrasinda da araliga kadar kursa devam et Aralik ayinda orta dzeye gelebilirsin hizlandirilmis kurs ile. Aman ha ingilizce yeterli diyip kayit alan sirketlerden uzak dur. Ortalamanin cok onemi yok diyenlerden de. Bu sene ingilizce ve ortalama yuzunden baya kisi vize reddi aldi. Sirket secerken en iyi sponsorlari arastir , o sponsorlarla calisan firmalara git. 20 belki daha fazlaa sirket var hepsini arastirmani tavsiye ederim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ingilizceni 0 dan orta duzeye getirmen mumkun degil o kadar surede. Bana sorarsan yapman gereken hemen hizlandirilmis kurslara basla. Yaz ayini dolu dolu gecir. Sonrasinda da araliga kadar kursa devam et Aralik ayinda orta dzeye gelebilirsin hizlandirilmis kurs ile. Aman ha ingilizce yeterli diyip kayit alan sirketlerden uzak dur. Ortalamanin cok onemi yok diyenlerden de. Bu sene ingilizce ve ortalama yuzunden baya kisi vize reddi aldi. Sirket secerken en iyi sponsorlari arastir , o sponsorlarla calisan firmalara git. 20 belki daha fazlaa sirket var hepsini arastirmani tavsiye ederim.
    Peki bunlardan bağımsız olarak okuyacağım bölümü türkçe değil de ing okumanın bir katkısı olur mu bana? Ayrıca hazırlıkta gidebilir miyim?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet hazırlık öğrencileri de gidebiliyor.

Bunun dışında kursa gidersen bol bol yabancı dergi okumanı tavsiye ederim. En kötü internetten yabancı gazeteleri okuyabilirsin, emin ol çok işine yarar.

Genelde üniversitelerde hazırıklarda geçme notu 100 üzerinden 60 oluyor bu da istenilen 2.00 ortalamanın üstüne denk geliyor. İlk dönem vize ve finallarinden geçersen not konusunda problemin olmaz, gerisi konuşmana kalmış.

Ozgursum'un dediği orta seviyeye getiremezsin konusuna katılmıyorum. Senin hırsına ve yabancı dil öğrenme yeteğine kalmış bir şey bu. Yabancı dil öğrenebilmek diğer derslerden tamamen farklı bir zeka gerektiriyor. Önünde vizelere kadar en az 7-8 aylık bir süre var. Dediğin gibi canın çekiyorsa, hırslıysan gayet yapabilirsin. Gazete, dergi, dizi ve birkaç yabancı arkadaşlık sitesi de çok yardımcı olur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı EmreG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet hazırlık öğrencileri de gidebiliyor.

Bunun dışında kursa gidersen bol bol yabancı dergi okumanı tavsiye ederim. En kötü internetten yabancı gazeteleri okuyabilirsin, emin ol çok işine yarar.

Genelde üniversitelerde hazırıklarda geçme notu 100 üzerinden 60 oluyor bu da istenilen 2.00 ortalamanın üstüne denk geliyor. İlk dönem vize ve finallarinden geçersen not konusunda problemin olmaz, gerisi konuşmana kalmış.

Ozgursum'un dediği orta seviyeye getiremezsin konusuna katılmıyorum. Senin hırsına ve yabancı dil öğrenme yeteğine kalmış bir şey bu. Yabancı dil öğrenebilmek diğer derslerden tamamen farklı bir zeka gerektiriyor. Önünde vizelere kadar en az 7-8 aylık bir süre var. Dediğin gibi canın çekiyorsa, hırslıysan gayet yapabilirsin. Gazete, dergi, dizi ve birkaç yabancı arkadaşlık sitesi de çok yardımcı olur.
    Bence de öğrenilir ya. Biraz çabalamayla olmayacak şey yok. Hazırlık ama MYO hazırlık bu arada? Tercihim Plato Myo olacak ayrıca.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ingilizceyi o kadar kucumsemenin manasi yok yogun kurs almadigin surece 6-7 ayda orta seviyede olman cok cok cok zor.Hazirlik okuyacaksan da , ilk donemin sonunda anca orta seviyeye gelebilirsin. Tabi okulunun kalitesine bagli ben ne hazirlik okuyanlari biliyorum , orta seviye bile degil , ne hazirlik ogrencileri gordum ( bilkent gibi) adamlar sakir sakir konusuyor.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Konu çok başka yerlere geldi ama, Ankara Üni. Tömer'in kursunu düşünüyorum. İstanbul Kadıköy şubesi. Fiyat olarak en makul olanı o sanırım

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ilk baslayanlar icin kurs cok onemli , sifirdan baslayacaksin , ancak kurs disinda da bos vakitlerini ingilizce olarak gecir , konusmaya ozen goster , sen kursla ingilizceni gelistirsen de eger konusmani gelistiremezsen kimse umursamaz senin grammer bilgini. Cunku wat icin onemli olan konusma ingilizcesidir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Ilk baslayanlar icin kurs cok onemli , sifirdan baslayacaksin , ancak kurs disinda da bos vakitlerini ingilizce olarak gecir , konusmaya ozen goster , sen kursla ingilizceni gelistirsen de eger konusmani gelistiremezsen kimse umursamaz senin grammer bilgini. Cunku wat icin onemli olan konusma ingilizcesidir.
    Peki Türkiye'de konuşmayı nasıl geliştirebilirim ki? Hadi kitao, dergi okumak, müzik dinlemek pratik için önemli ama konuşma olayı tr'de bence çok zor

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sen yapabildiklerini yap da , kursta ingilizce konusmaya calis , kitap , film , tarzi seyleri de eklersen yeterince gelisir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ingilizceyi o kadar kucumsemenin manasi yok yogun kurs almadigin surece 6-7 ayda orta seviyede olman cok cok cok zor.Hazirlik okuyacaksan da , ilk donemin sonunda anca orta seviyeye gelebilirsin. Tabi okulunun kalitesine bagli ben ne hazirlik okuyanlari biliyorum , orta seviye bile degil , ne hazirlik ogrencileri gordum ( bilkent gibi) adamlar sakir sakir konusuyor.
    Dediğin gibi kurs programının yoğunluğuna da bağlı. Ben zamanında gittim yaz kursuna. Haftada 4 gün 3'er saat şeklindeydi, sadece temelde işe yaradı yaradı. Onun dışında üniversitede hazırlık okumak sana çok şey katar, hele dil kursu ve hazırlık şeklinde yaparsan şubat-marta kadar hiç değilse temel kavramları öğrenmiş, kendini ifade edebilecek duruma gelebilirsin. Speaking konusunda bir şey diyemem ama.

Ben kurs+hazırlık yaptım, özel ders aldım ama speaking'e güvenemiyorum. Ama evde kendin çalışırken okumanı sesli bir şekilde yaparsan faydasını görürsün, gerisi biraz da özgüven. Zaten ahım şahım ingilizce de istemiyorlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Sadece ilk dönemin not ortalaması yeterli oluyor sanırım. Eh peki ilk dönemin şubatta bittiğini varsayarsak, başvuru için yüksek sezona tekbaul etmiş olmaz di mi? Çok para ödemem umarım danışmanlık şirketlerine.

Bir de şubat başvurusu yapılırsa vizeye hangi ay için randevu alabilirim?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Bence 1 yilda guzel bir calisma ile ingilizceni ADV. bile yaparsin. Bu kadar cok kafana takma ingilizce ogrenmeyi. Antalyadaki kekolar 3 ayda 4 dil ogreniyolar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı AcemiWAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence 1 yilda guzel bir calisma ile ingilizceni ADV. bile yaparsin. Bu kadar cok kafana takma ingilizce ogrenmeyi. Antalyadaki kekolar 3 ayda 4 dil ogreniyolar.
    Ya aslında o bir yılda en kötü ihtimalle bile kalburüstü de olsa bir ingilizce öğrenirim diye düşünüyorum. Zaten haftaya TÖMER'in kursuna yazılacağım. Ekim'de de üniversite başlıyor, ilk dönemde kendimi biraz zorlarsam ver elini Amerika. Tabii vizede problem yaşamazsam.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)