Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hmshost

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Hmshost

Arkadaslar merhaba. Var midir Hmshost bunyesinde calisan arkdaslarimiz? Varsa bana tecrubelerini ve dusuncelerini aktarabilirlerse sevinirim. Tesekkurler...

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

ben 2006da HMShostta calistim Utah, Salt Lake Cityde. HMShostta sturbucksa düşersen super.Benim ev arkadaslarımın hepsi starbuckstaydı ve deli gibi bahsis aldılar.Bense sandwich yapıodum City Deli die bi dukkanda. İğrenç bi işti.Dukkan o kadar pisti ki (gerci starbucksta bile fareler fink atıodu) bi kere kendime sandwich yaptım ama midem kalktı inan dükkanın o hali gözümün önündeyken.Bi de düşün biz havaalanındaydık!!Travel plazaları ise dağ başında oluo.Yani sadece onların değil,tüm travel plazalar dağ başında oluo.Zaten anca kamyoncular,bazen yolcu otobüsleri ve nadiren de normal arabasıyla seyahat edenler uğruo.Genede illa HMShost diosan sturbuckstan şaşma derim!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Hadi ya. Ben de sanmistim ki travel plazalar tam sehir merkezinde falan. Bir arkadasim demisti bana iyi para var hmshost da diye. Ama ben ugrasamam dag basina git gel her gun Neyse bu secenegi de eledik diyelim biz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

betterhabour sen jenkinson'da calısmıstın de mi?adın ozgeydi sanırım.beni harladn mı eylul ayında ben sizin oraya gelmiştim bi arkadaşımı ziyarete.umarım dogru hatrlıyorumdur nick'ini.bize biraz jenkinson hakkında bilgi verrmisin?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hmshost ilk olarak çalşmak istediğimiz yerdi hakkında biraz araştırma yapmıştık dedikleri gibi şehrin dışındaydı ama saatlik ücretleri diğerlerine göre iyi diye seçmeye kalkmıştık ama olmadı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

merhaba joe. Senin adin neydi ya unuttum? Ya jenkinsons'un hem avantajlari hem dezavantajari var. Avantajlari calisacagin yerin okyanus kiyisinda olmasi, konaklamanin is yerine 10 dk mesafede olmasi, havasinin yumusak olmasi, new york'a trenle 2.5 saat mesafede olmasi. Dezavantajlari da sehrin cok kucuk ve bos gunlerde yapacak bir seyin olmamasi, pahali olmasi, alisveris icin yakindaki brick adindaki sehire otobusle gidilmek durumunda olmasi, overtime olmayan islerin sana haftada 70 saat vermesine ragmen, en fazla haftada 400 dolar kazanilmasi, overtime verenlerin de 35 saatten fazla vermemesi ve bence en zoru musteri profilinin aileler ve coluk cocuklarin olusturmasi olmasi. Belli bir sure sonra coluk cocuk yiyor be adamin beynini. Zaten calisanlarin cogu sevmiyordu jenkinson's u. Benim tavsiyem oralara yakin bir yere gitseniz bile jenkinson's a bulasmayin. Ben diyorum keske gitmeseydim. Neyse sorulari olan arkadaslar varsa jenkinson's la ilgili bana sorabilirler...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

benim adım yusuf.orda nusret diye bi arkadaşım vardı sizin orda calısan,onun yanına gelmiştim. senle nusretin kaldıgı evde tanısmıstık.hatta sen de games bolumunde calısıyordun benim gibi.ben virginia'daki kings dominion'da adlı parkta games bolumunde calısıyordum,bilirsin:''come on guys,it's easy to play easy to win''.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ya harbi en kil istir game attendant bence. Aman buradan wat ci arkadaslara benden tavsiye, en stresli is bence game attendant olmak. Ne parasi var, ne kazanci. Sakin ha. Ben cektim siz cekmeyin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yok ya bence cok abartmışsın.bak benim kazancım senden daha azdı ama ben gene de cok kotu bakmıyorum.yani iyisiyle kotusuyle yasadım.tek sorun sermayeyi cıkaramadım o kadar.ben ''game'' bolumunu oneririm

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ya game bolumu zevkli olabilir bazi zamanlar. Ancak o standin arkasinda gunde 8-12 saat arasi durunca benim beyin hormonlarim biraz zarar gordu sanirsam. Zaten Jenkinson's "the family fun place" sloganiyla calistigi icin musteri profili aileler ve onlarin kucuk cocuklariydi. Zaten Jenkinson's u is bakimindan tavsiye etmememim sebebi de kismen buydu. Ancak dedigin gibi bazi yerlerde game bolumu zevkli olabilir. Mesela, benim kaldigim kasabanin yakinlarinda Seaside Heights diye bir yer vardi. Onun boardwalk'u aile yerine genclerden olustugu icin dogal olarak da "game attendant" olmak daha zevkli hale gelebilir. Ya bu arada Hmshost diye actik konuyu bak ta nereye geldi. Ilginc valla Ama dedigim gibi hmshost hakkinda bilgisi olan arkadaslar buraya yazabilir, ayni zamanda bana yine ciee'nin road show'unda buyuk ihtimal gelecek olan Jenkinson's Boardwalk ile ilgili sorular sorabirler. Sen nereye gideceksin joe bu sene?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya ben buyuk ihtimalle gidemeyecegim tekrar.cunku mezun oluyorum bu sene,4.sınıfım.okul bitince kpss derdi filan var da....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

meraba JOE,
    ciddi olarak görüştüğüm şirketlerden biri doğu bölgesi istediğim için bana virginia'daki kings dominion'da çalışmamı önerdi işler arasında Merchandise Host,game host,lifeguard,cashier,food host,ride host fln var(hangisini önerirsin) park sanırım doswell die biyerdeymiş sen orda calıştığını yazmışsın parktaki çalışma koşulları ve çevre hakkında bilgi verebilirsen cok memnun olurum...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eğer iyi yüzme biliyorsan deep water lifeguard olabilirsin. $8.5 veriyolardı sanıyosam. Ben ridelarda çalıştım. $7.25 alıyodum. Eğer konaklama konusunda hassas isen tavsiye ederim King's Dominion'u. Üniversite yurdunda 2 kişilik odalarda haftalık $58 'a kalıyoduk, otobüslerle götürüyorlardı bizi. Üniversite açılınca otele geçtik. Bir grup Sheraton, diğer grup Quality Inn 'de kaldı. Sheraton gibi bir otelde haftalığı $58 a kalmak güzeldi. Ayrıca ücretsiz Washington DC, Virginia Beach, Potomac Mills Outlet Center ve şehirdeki büyük bir alışveriş merkezine geziler oluyordu.

Çalışmaya gelince haftada 40 saatin altına düşürmüyorlar kesinlikle. Çalışan sayısı azalında 62 saate kadar çalıştığım oldu. Başlarda Singapurlular yüzünden bazı çalışanları ecology ( temizlik ) bölümüne bir günlüğüne kaydırmışlardı. Giderken bunu da göz önünde bulundur.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı mj_turk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer iyi yüzme biliyorsan deep water lifeguard olabilirsin. $8.5 veriyolardı sanıyosam. Ben ridelarda çalıştım. $7.25 alıyodum. Eğer konaklama konusunda hassas isen tavsiye ederim King's Dominion'u. Üniversite yurdunda 2 kişilik odalarda haftalık $58 'a kalıyoduk, otobüslerle götürüyorlardı bizi. Üniversite açılınca otele geçtik. Bir grup Sheraton, diğer grup Quality Inn 'de kaldı. Sheraton gibi bir otelde haftalığı $58 a kalmak güzeldi. Ayrıca ücretsiz Washington DC, Virginia Beach, Potomac Mills Outlet Center ve şehirdeki büyük bir alışveriş merkezine geziler oluyordu.

Çalışmaya gelince haftada 40 saatin altına düşürmüyorlar kesinlikle. Çalışan sayısı azalında 62 saate kadar çalıştığım oldu. Başlarda Singapurlular yüzünden bazı çalışanları ecology ( temizlik ) bölümüne bir günlüğüne kaydırmışlardı. Giderken bunu da göz önünde bulundur.
    ya mjturk senin adın ne?biz gecen sene aynı yerde çalışmışız da haberimiz yok.ben de kings dominion'daydım.içimden bi ses senin ya ethem,hasan yada sezer'den biri oldugunu soyluyor ama gene de emin degilim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı charlie_ksk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meraba JOE,
    ciddi olarak görüştüğüm şirketlerden biri doğu bölgesi istediğim için bana virginia'daki kings dominion'da çalışmamı önerdi işler arasında Merchandise Host,game host,lifeguard,cashier,food host,ride host fln var(hangisini önerirsin) park sanırım doswell die biyerdeymiş sen orda calıştığını yazmışsın parktaki çalışma koşulları ve çevre hakkında bilgi verebilirsen cok memnun olurum...
    sana da merhaba.şimdi bu programa katılırken ki amacın cok ama cok onemli.para kazanmak,ingilizceni geliştirmek yada gezmek....ben games bolumunde çalıstım.saati 7 dolardı,ama pratik imkanım coktu.7 dolar cok fazla değil.ama mj turk'un de yukarıda dediği gibi lifeguard'ların saatlik ucreti 8-8.75 arası degisiyrdu.ama onları da cok fazla calıstırmıyorlardı.benim sana onerim eger para kazanmak senin için daha onemliyse ecology bolumunde calıs.saatlk ucreti 8 dolar,ve istediğin kadar calıstırırlar.temmuz ve agustos ayında haftalık 75 saati bulabilir calısma suren.bu arada kings dominion bu sene parkın hemen yanında yaptırdıgı yeni yurtlarda konaklattıracakmış calısanlarını.bu yurtlar sıfır,ilk defa bu seneki ogrenciler oturacak orda.ama cok buyuk bir dezavantajı ise şehre ve alışveriş merkezine uzak olması.yani sehre gunluk yada haftalık oyobus seferleri duzenlerler ama tatil gunlerinde sıkılabilrsin,ama tabi şoyle bir sey de var,haftalık duzenli olarak washington dc,virginia beach ve baska ucretsiz turlar duzenlenir.eger gitmen kesinlesirse bana ozel mesaj at sana oraya gittiğinde dikkat etmen gereken seyleri soylerim,yada yanında goturmen gereken ...falan.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

JOE ve MJ_TURK ilginiz ve mesjlarınız için cok tşkler..benim programa katılmaktaki amacım sadece para kazanmak deil eğlenmek farklı bi yer görmek biras olsun dilimi geliştrmek v.s ama tabiki işin maddi boyutu da var orda kendi hayatımı idare edecek kadar para kazanmak tabiiki önemli,sonucta programın travel kısmında cogu insan gibi bi miktar para biriktirip laptop,mp3 calar kıyafet v.s gibi alısverişler yapabilirsem ne ala bu arada şirketteki iş ayrıntılarına göre kings dominion işe 5 mil uzaklıkta bi konaklama saglayacakmış ve işle konaklanılacak yer arasında ücretsiz servis olucakmış(konaklama haftalık 30$)ayrıca saatlik ücretler şu şekilde sıralanmış:
    Position Title: Lifeguard:$7.50 - $8.25
    Position Title: Game Host:$7.00
    Position Title: Merchandise Host:$6.75
    Position Title: Food Host:$7.25
    Position Title: Ride Host:$7.25
    Position Title: Cashier:$6.75
    yüzmem fena sayılmaz ama lifeguardlık konusunda para kazanamama acısından tereddütlerim var(fazla calıştırmazlarsa die) temizlik işine gelince iyi para var die bahsetmişsiniz ne tür bi iş bu ayrıntılı olarak anlatırsanız sevinirim,siz yukardaki iş pozisyonlarından hankisini önerirsiniz sonucta bizden daha iyi biliyosunuz orda az da olsa zaman gecirdiniz..bu arada joe dikkat etmen gereken şeyleri özelden söyleyebilirim demişsin bu konuda özele bi msj atabilirsen sevinirim.her ikinize de tekrar tşkrler..!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

konaklamayı 1 mil diye biliyordum ben,ayrıca konaklamayı da 45 dolar diye biliyordum bu sene için ama değismiş olabilir internetten goremiyorum artk bilgileri.bence temizlik en superi ve tum işler arasındaki en karlı iş.işe diğer bolumlerdeki arkadaslarından daha erken baslar daha gec bitirirsin.en azından gecen sene boyleydi.tabi kısmet işi bu.temizlikteki en kotu olan şey park kapanısında (her zaman olmaz bu ama)wc kapatman olur.yani wc nin en son temizliği.wc temizliği dediğim zaman aklına hemen klozet temizlemek gelmesin sakın.sadece yerleri paspaslıyor,sabunları tamamlıyor,cop kutusundaki copleri dokuyr ve paspasları kaldırıp yerine koyuyorsun.onun dısında gun içinde park içinde yerlere musterilerin atmıs oldukları pecete,kagıt,kabuk... gbi buyuk çopleri supurge ve ayaklı,uzun kureklerle supuruyrsn.her yeri supurmuyrsn,sadece yerdeki belli baslı şeyleri.tavsiye ederim.ama karar senin tabiki.....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

konaklama yeri ve ücreti bu sne değişmiş olabailir.yalnız şirketin bana verdiği listede sanırım temizlik işi yoktu o yüsden diğer seceneklerden hangisini tavsiye edersin,lifeguard ridehost gamehost foodhost merchandisehost cashier gibi..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

valla gamehost'da pratik ortamı daha fazladır.gelen musterilerle diyalog ortamın daha boldur ama parası biraz azdır ve game bolumunun kuralları daha katıdır,senden butun calısma kurallarına uymanı isterler,surekli uyarı gelir ama zevkli iştir kulagında surekli bi mikrofon vardır,biraz daha karizmadır anliican.parası daha bol olsun dersen ride yada food'u tavsiye ederim.food bolumunde klimalı ortamda calsırsn biraz monoton gecer,ride ise acık havadadır kimi ride'larda birebir gunesin altındasındır ama birazcık daha zevklidir ve tabiki sorumlulukların daha fazladır,dikkatli olmanı gerektirir.lifeguardlıgı tavsiye etmem cunku az calıstırıyorlar.merchandise cok ama coook sıkıcı bir iştir.bi keresinde işci azlıgı vardı diye beni bu bolume vermişlerdi ama 3 saat mi yoksa 3 ay mı calıstım Allah bilir,hiç bişey yapmyrsn,surekli ayakta duruyorsun.ne bilim bana gore degil ve parası da daha azdır.food-game yada ride'yi sec

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ama varsa eger temizlik işi( ki olmalı bence onu bi arastır) kesinlilkle temizlik.en kazanclı olan iş odur ve cok ta yorucu degildir,surekli parkı gezersin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı joe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama varsa eger temizlik işi( ki olmalı bence onu bi arastır) kesinlilkle temizlik.en kazanclı olan iş odur ve cok ta yorucu degildir,surekli parkı gezersin.
    saolasın joe,ozaman ride ya da game en uygunu anladığım kadarıyla,bu arada temizlik işini de şirkete bi sorayım bakalım varmı ne dicekler..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sana da merhaba.şimdi bu programa katılırken ki amacın cok ama cok onemli.para kazanmak,ingilizceni geliştirmek yada gezmek....ben games bolumunde çalıstım.saati 7 dolardı,ama pratik imkanım coktu.7 dolar cok fazla değil.ama mj turk'un de yukarıda dediği gibi lifeguard'ların saatlik ucreti 8-8.75 arası degisiyrdu.ama onları da cok fazla calıstırmıyorlardı.benim sana onerim eger para kazanmak senin için daha onemliyse ecology bolumunde calıs.saatlk ucreti 8 dolar,ve istediğin kadar calıstırırlar.temmuz ve agustos ayında haftalık 75 saati bulabilir calısma suren.bu arada kings dominion bu sene parkın hemen yanında yaptırdıgı yeni yurtlarda konaklattıracakmış calısanlarını.bu yurtlar sıfır,ilk defa bu seneki ogrenciler oturacak orda.ama cok buyuk bir dezavantajı ise şehre ve alışveriş merkezine uzak olması.yani sehre gunluk yada haftalık oyobus seferleri duzenlerler ama tatil gunlerinde sıkılabilrsin,ama tabi şoyle bir sey de var,haftalık duzenli olarak washington dc,virginia beach ve baska ucretsiz turlar duzenlenir.eger gitmen kesinlesirse bana ozel mesaj at sana oraya gittiğinde dikkat etmen gereken seyleri soylerim,yada yanında goturmen gereken ...falan.
    yaw kardeş bende virginia'da bu tip parklarda çalışmayı düşünüyorum.Öğrendiğim kadarıyla konaklama şartlarıda güzel bu king's dominionu ama ben sahil kesmi olan virginia beach olmasını istiyorum.Orda ne tür işler var biliyomusun?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ssservet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaw kardeş bende virginia'da bu tip parklarda çalışmayı düşünüyorum.Öğrendiğim kadarıyla konaklama şartlarıda güzel bu king's dominionu ama ben sahil kesmi olan virginia beach olmasını istiyorum.Orda ne tür işler var biliyomusun?
    virginia beach te daha cok otel işleri mevcut..2. iş olanagı da fazladır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

virginia beach te daha cok otel işleri mevcut..2. iş olanagı da fazladır.
    dosvell'de 2,iş olanagı nasıl?kings domanion'ın yanında?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

cok fazla imkan yok.zaten 2. işe ihtiyacın da olmaz.çunku dilediğin kadar çalıstrıyorlardı gecen yıl.ben genelde haftalk 65-70 saat arası calısyrdm....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

cok fazla imkan yok.zaten 2. işe ihtiyacın da olmaz.çunku dilediğin kadar çalıstrıyorlardı gecen yıl.ben genelde haftalk 65-70 saat arası calısyrdm....
    anladım tşkler..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar bu arada hmshost ne oldu? tam bi bilgi bulamadım bende orayı düşünüyorum ama...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

teşekkürler fiorex. siz bu işi tavsiye edermisiniz peki.........

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaşım ben WAT' a ilk olarak bu sene katılacak bir öğrenciyim fakat kendi çapımda yaptığım araştırmalar , sormalar soruşturmalar 1 yıla yakın sürdü ve kendimi burda buldum.

Gelelim hmshost meselesine,

Kişiden kişiye değişir aslında, WAT olarak gidip seçeceğin işler sınırlı zaten.Saatlik ücreti,konaklaması, lokasyonu, ve overtime'ı iyiyse bence hiçbir kusur yok. Tabi bu benim kendi görüşüm.Mutlaka orada bulunanların gidenlerin farklı görüşleri olacaktır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks