Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sucre amerikada

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart sucre amerikada

mrblar arkdslar 2 gun once geldim NYC ye the new yorker otel de kaldim simdi bugun ise is yerime ulastim mc donaldsta caliscam 4 mil var konaklama yerine ..otobusle gidecegiz ve 2.isi birak ormanda sadece biz variz baska insan goremiyorum 4 turk daha gelecekmis suan yalnizim ve kotu bi yer is verene simdiden bildirdim 2.is istedigimi ve ben gece caliscacagim gunduzde baska is bulacagim..NYC DFEbaya gezdim 2 gun cok guzel di insllh iyi kazanirim ve seneye de gelebilirim ny u 2 gun de cozdum ...burasi cok kotu 2 is yok insan yok ormanlik her yer konakladigim yer ormanin icin ve karavanda kalacagim 1 turk arksile yabnci olsaydi keske ama neyse ..karavanda kalacagim ve 80 usd haftalik cok fazla..gelirkende ucak iptal edilmisti londrada 6 saat bekledim;;Ny un kuzeyi burasi saugerties diye bi kasaba ..lake georgaya 2 saat..geyik yilan sincap ve ordek var korkmaya basladim artik .benim oda arkdsi turk imis basda uzulmustum ama artik gelsin raziyim yilan cikarsa karsima nyaparim diye sordum konklma sahibine 60 yasinda alman kokenli dedi kac ..when the snake coming what will i do ..run dedi
    Konu sucre tarafından (20-06-2010 Saat 07:07 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Welcome To America!
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Hadi bakalim hayirli olsun, canini sikma artik yapacak birsey yok zevk almaya bak. Kucuk biryerse isvereninden rica et baska is icin belki yardimci olur.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

saolun arkdslar ama bilmiyorum dedim is verene 2 is sart diye ok dedi gece calisirisin sen dedi gece calissamda gunduz sehre nasil inecegim hergun onu dusunuyorum
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

otoban heryer

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Sen Gene Iyisin Ben Saint Louis de Otelde Calisiyom

Saati 8 Dolar

Ayni Zamandada Otelde Kaliyom Aylik 400 Dolar odiyorum...

sadece kahvalti veriyorlar... dusun artik

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı erokutan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen Gene Iyisin Ben Saint Louis de Otelde Calisiyom

Saati 8 Dolar

Ayni Zamandada Otelde Kaliyom Aylik 400 Dolar odiyorum...

sadece kahvalti veriyorlar... dusun artik
    ya abi 32 saat bana yetmiyor haftasonuda bos dusun artik daha kotusu yok ..otel yine kalabalik olur herzaman yaz sezonu acildi ne de olsa

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bugun aldigim bilgiye gore burada yilan ve geyik varmis zaten sabah uyandigimda karavanin yanindan sincap gecti ordek falan da var burda bildigin orman ..korkmaya basladim diger turk ogrenciler biran once gelse iyi olack suan yalniz kaliyorum karavanda

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Konu sucre tarafından (19-06-2010 Saat 05:41 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Saugerties,+NY&daddr=Saugerties,+839+Route+212,+NY&geocode=&gl=us&hl=en&mra=

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

simdi uyumaya gidiyorum insllh karsima yilan falan cikmaz amin ..basta is veren turk oda arkdsi gel;cek dedigin uzulmustum inglzcemi gelistirmek acisindan tmm gelsin raziyim Turk oda arkdsina ama yalniz yapamam abi sandim ki bizim turkiyedeki gibi ama ormanda hersey var

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Birader The Newyork hotelde kac gun kaldin ne kadar odedin..

bende eylulde newyork u ziyaret edicemde ucuz sehir e yakin 1 motel otel tazi 1 sey ariyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende eylulde newyork u ziyaret edicemde ucuz sehir e yakin 1 motel otel tazi 1 sey ariyorum
    Hostels & Youth Hostels Worldwide - Online Bookings hostel fiyatlari icin bu siteyi kullanabilirsin.
    Sometimes memories can kill...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

birader biz The new yorkerde ucretsiz kaldik sponsorun toplantisi vardi ondan ..ha illede orada kalmak istiyorum dersen 300 usd yi gozden cikar geceligi
    Konu sucre tarafından (19-06-2010 Saat 07:12 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yuh

Cok Pahali...Manhattan Site Linki Icin Tesekkurler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bugun ilk is gunumdu daha ilk hafta 3 tane off gunu verdiler 32 saat caliscam anliyacaginiz.bugun bi kactane Turk arkds geldi galiba suan horlama sesleri geliyo ben isten yeni geldim tanisma imkanim olmadi artik yrn tanisiriz.karavanda kaliyorum ve ici cok sicak oluyo abi ya.geceleri karavanin arkasindaki noel baba heykeli cok korkutucu oluyor ..suan hala yalniz kaliyorum karavanda birazdan tekrar karavana yatmaya gidecegim cok karanlik ...neyse karavanda cift kisilik yataka var onu kapmis bulunmaktayim ama 2 .kisi yok konklma sahibi yakinda yaparsin dedi bi arkds ben dedim yatak cok rahat dedim 2 kislik o durup dururken dedi kiz arkds yaparsin dolar dedi yatak 60 yasnda alman kadin ee dgldir bu yasda bu sozler ...neyse bugun ilk is gunumdu turkiyeden oldgumu soyledigimde Turklerden iyi bahsediyolar cunku daha onceki senelerde gelen arkdslar iyi izlenim birakmis.berkay90 diye bi arkds sanirim forumda olmasi gerkiyor daha once buraya gelmis.suan kullndgim bilgsyrda da resimleri var bu bilgsyr knklma sahibinin.neyse ilk is gunu 8 saat calistim 3pm ile 11 pm arasi .is basit o kadar zor degil bi ara elimi hafif yaktim grill yaparken.4-5 cesit hamburger var bi tanesinde bilmem balik var digerinde baska bi et var bu gibi ozelliklerinden ayriliyo.ben bugun mutfakta calistim bilgisayardan siparisleri gorup ona gore hazirliyoruz ben etleri pisirdim bugun ogrendim pisirmeyi.knlma yeri ve bu is yeri ikiside kucuk saugerties kasabasinin disindalar ve ormanlik alandalar insan yok burda buyuk bi sehirde olmak isterdim ama ne dersin bazi olmszluklar yuzunden burdayiz iste.2 is de yok burda sadece tek tuk evler var bilmiyorum nyapcam para kazanamicam bari inglzcem gelissin diyorum ama nerde knklma ve is yeri ikisi de ormanin icin de insan yuzu gormuyoruz desem yeridir.zaten artik diger turk arkdslar da gelince artik Turkcemi gelistiririm ..bugunluk kumas siyah pantolonu ve siyah ayakkabilari giyip bekledim .is veren gelip beni aldi daha dogrsu supervisor.4 mil yol gittik oysa sozlesmede yaklasik 2 mil yaziyor.bunu da sormustum isverene manager yanlis yazmis dedi.3 te basladim 5>05 de baktim mola verdik ve ben bi menuden yedim supervisor alabilirsin dedi tabi ucretli sanirim 45 dk dinlendik cok degil mi ya..is yerinde kiz da yok ogrenci de bugunluk sadece ben vardim wat ci olark hepsi amerikaliydi.Bari kiz arkds yapsam inglizcemi gelistirim diyorum.bakalim yrn neler beni bekliyor yarin yine 3pm de basliyorum 11 de bitiyor.sonra ki iki gun off ve diger gun 7 am de basliyorum.zaten sabah vardiyasinda Rus sandigim belki amerikali guzel bi kizi gozume kestirdim . amac inglzce gelistirmek . ah ah bu sucrenin yasadiklari roman gibi .daha usa da ki 2. gunumde icki icmistim ben time square de oysa 20 yasindayim .

june 22 12:34 pm Usa hudson Valley NY

SUCRE
    Konu sucre tarafından (22-06-2010 Saat 08:40 AM ) değiştirilmiştir.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

3 ay kafanı dinle işte sucre sende insanlar o ortamı arayıpda bulamıyor ben sana demiştim karavan sıcak olur diye ama sen üşÃ¼yorum abi demiştin. en yakın şehir kaç km?
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

4 mil bisiklet almayi dusnuyorum oda trafik te cok yogun .3 tane gazi unili arkds geldi .iyi cocuklar onlarinda isi iptal edilmis ilki simdiyse bu isi bulmuslar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bugun biraz daha iyi calistim cunku artik yavas yavas isi ogrenmistim daha 2.gunumde ilk gunku yaptiklarimi yaparken daha profesyonelce davrandim.sabah vardiyasindaki rus sandgim kiz amerikali cikti ama hic bos gozukmuyor vardir arkdsi .neyse simdilik kiz arkds yaparsam bu inglzceme cok etki eder diye dusnuyorum ama bizim vardiyada da kiz yok ansni satayim.bana 2gun off verdiler carsmb persmbe.cuma ve ctesi calisiyorum ve bu sefer sabah caliscam.inglzce konusabiliryorz calisirken kimse bisey demiyor suan belki de gece vardiyasi oldgu icin rahatiz onu sabah vardiyasinda calisirken gorcem ardki farki. burda calisanlar surekli hem biseyler yiyip iciyor hem de calisiyor anlamadim gitti.benim supervisor bile surekli elinde bardkla geziyor.arada ben de atistiriyorum ama cok degil. cunku dogru dusmez ..suan bi cok arkds ya bekledigini bulamadi benim gibi ya da issiz kaldi.yine de sanki durumuma suikretmeliyim gibi bi ses duyuyorum icimden. knklma yerinde suan 4 turk ve 3 cinliyiz ormanlik alan ve kasabaya 4 mil uzakliktayiz. araba ve bisiklet yok .bisiklet almayi dusunuyorum ama burasi cok yogun trafik sanirim otoban burasi bisiklet suren 2 kisi gormustum ama tehlikeli olabilir.bugun dedik markete gidelim turk arkdslarla birlikte otostop cektik ama duran olmadi ..cinli kizlarda bunu duyunca hemen arkamizdan geldiler kasabaya inme hevesiyle ama onlarda suratlari sonuk bi sekiilde eve geri donduler.ben karavanda yalniz kaliyorum 4 Turk arkds ve 3 cinli kiz ve knklma sahibi ve illegal olan arjantinli carlos evde kaliyolar.ben kendimi boyle rht hissediyorum evin onundeki karavanda 2 kislik bi yatakta yatmaktayim gayet rahat ve sadece gunduzleri eger uyumak istesem cok sicak oldgu icin sorun yaratiyo.neyse bugun beni buraya yollayan sirketi bi daha andigim gibi ve 3 gun off verilemseine de kizdigim gibi pek moralli bi gun degildi ama is yerinde rahattik en azindan sadece mc donalds tablosu kafamdaki tabloya uydu.cok hizli bi is olarak degerlendirirdim ancak biz gayet yavas calisiyoruz.sanirim bu da bizim mc donaldsin az is yapmasindan.bu avantajmis gibi gozuke biliri ama aslinda bu overtime olmdgi anlamina da gelir ki bu gun asili olan listeye baktigimda herkes ya 32 ya da daha dusuk en fazla calisan ise 44 saat calisiyor haftada.bilmiyorum kafamda cok plan var burda trafik cok yogun ve be off oldgum gunler evde bos bos oturup Turk arkdslarla takilip Turkcemi iyilestirmek Ya da ormanda gezmek ya da knklma a sahibinin sagladi bilgisayrda saatler gecirmek istemiyorum.2 is bulmaliyim ve simdilik 2 hafta bekliyorum ortama alismak icin bu da ilk is haftam ama 1 haftam doldu Usa ya ayak basali.bilmiyorum cok soru isaretleri planlar kafama darma dagin ve ben yine karavana yatmaya gidecegim uyku vakti yrn tatil artik nasil gitcegimi bilmiyorum bi sekilde kasabaya inip banka hesabi accam yeter artik surekli 460 usd ile dolasiyom cepte.gerci fazla para da degil ama yanimda tasimak istemiyorum gerci parayi bankaya yatirdiktan sonra nasil yapcam bilmiyorum bankmtik de yok buralarda ...yrn benim gibi calismiycak olan is yerinden bi amerikali cocuk vardi yrn nyapcaksin dedim dedi arkdsin evinde basketbol oynuycaz dedim ben de katilabilir miyim dedi arkds annesi istemez disardan birini ben de ok dedim.yrn belki de evdeki cinlilerle takiliriz ;;;;;;
    oncelile istediklerim cok degil en basta inglzcemi gelistirmek bunun icinde kiz arkds yapmak sonrada 2 bi is travel ve alisveris icin gerekli cunku ilk is yetmiyo anca burdaki ihtiyaclarimi karsiliyo bu kadar. 75 knklma a hergun 3 usd yol prsi ve bilmiyorum bunun gibi maliyetler var off offf .....................Tek BasinA USA MACERASI DEVAM EDIYOR BURAYA GELEN 3 TURK ARKDS DEDI NASIL CESARET ETTIN TEK GELMEYE BEN DE SADECE TURKISHWAT DEDIM
    so explore, dream, discover......"

june 24 1:45 AM

Saugerties-Ny

SUCRE
    Konu sucre tarafından (23-06-2010 Saat 10:03 AM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

"BURAYA GELEN 3 TURK ARKDS DEDI NASIL CESARET ETTIN TEK GELMEYE BEN DE SADECE TURKISHWAT DEDIM"

+1 milyon
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hikayenin devamini bekleriz sucre

prison break sucre

dikkat et :d american break pardon jango break sucre olma

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ewt Arkdslar Show Still Goes On bugun eglenceli bi gundu. banka hesabi acmak ve artik bu ulasim sorununa bi son vermek icin bisiklet almak icin sehre inmek istedim.bugun off gunumdu ve bizim knklma ayerei kucuk saugerties kasabasinin 4 mil disindda.kim demis otostop cekince usa da almazlar ya da kim yazmis wat el kitabina sakin sakin otostop cekmeyin bu soylenenlerin hep tersi cikiyor.dun baya bi ugrasmistik ama alan olmaamisti 2 cinli kiz ve biz 4 turk tabi kalabaliktik ondan heralde .neyse bugun yol kenarina ciktim ve otostop cekmeye basladim.manisadan izmire cekerken bile bu kadar erken durdgunu hatirlamiyorum.neyse cektim hemen bi jeep durdu ama burda dikkatimi ceken bi sey oldu adam beni gectikten sonra degil bana varmadan durdu.Turkiyede ise manisadan izmire otostop cekerken adamlar beni gectikten sonra duruyor.adam durdu once addamin tipine bakip korktum top sakalli beyaz ve sapka takmis kilolu ama cok degil.bindim arabaya kendimi tanittim ve kasabaya gitmek banaka hesabi acmaka ve bisiklet almak istedigimi soyledim.sansa bak adam dedi bank of amerika banksainin muduru benim arkds dedi bi dkk ka bekle dedi arabayi saga cekti ve tlfnu acti dedi kadinin adi noraydi.dedi nora birazdan bi turk ogrenci gelecek onunla ilgilen banka hesabi acacak once bisiklet satin almaya gidecek dedi.sonra yolumuza devam ettik sohbet de ede gisdiyoruz. inglzcemi gelistrmek icin burda oldgumu mc donalds ta calistigimi soyledim.addam cok iyi davrandi bana ve once bank of americanin yerini gosterdi sonrada bisikletciyi .inerken kartini verdi ve arkasina nora yazdi kadinin adi bankaya gidince bu kadinla gorusrsun dedi ok dedim thnx dedim ve bisikletciye gittim.bisikletci sadece bugun kapaliymis sansa bak ya.iste buyuzden yarin tekrr otostop cekecegim cunku bisiklet almaliyim kasabaya nasil incem yani yarin yine beni bi macera bekliyo diye bilirim yrn acik bisikletci cunku...neyse bisikletci kapali oldgundan hemen bank of americanin yolunu tutuyorum.banaka gidince guzel bi kiz cikiyor karsima manken gibi diyorum norayla grusebilirmiyim diye o da mudur odasini gosteriyor bana ben veznede islem yapacagim diye beklerken mudur odasina geciyorum vay arkds sansa bak otostop cektigim adam mudurun kankasi cikti diyorum .kadin cok iyi davraniyo bana gulumsuyo ve cok iyi anliyorum onu 15-20 dk icinde bana gecici bnkmatik kartimi veriyor ve birlikte disari gidiyoruz nasil para yatirliacagini ogretiyo ya da cekilecegini.bu arada bunlardan once onume bi katalog seriyo ve diyor kartin ne reng ve ne resimli olsun bende Nyork un resminin oldugu ve uzerin I love Ny yazan karti seciyorum.tabi love yazan yerde kalp isareti var.sonra cebimde kalan 490 usd yi oraya yatiyorum ..bisikletci kapaliydi ama yine de vardir bu kasabada baska bi bisikletci diyip onume gelene sormaya basliyorum.bi eczaneye girip kadina soruyorum kadin biseyler sacmaliyor ama anlamiyorum ciz kagida diyorum oda ciziyor ve onun cizdgine gore yola koyuluyorum.ansini satayim ariyorum ariyorum bulamiyorum havada cok sicak bayilcak gibi oluyorum nerdeyse. sadece ciklota satan bi dukkn goruyorum ve daliyorum iceri karsima guzel bi kiz cikiyor cok guzeldi beyaz tenli ben sarisin severim ama boyle hafifte beyaz kirmizi karisik bayanlar da hosuma gider. neyse dukkn cikolata kokuyor bi ara cikolata almayi dusunuyorum ama vazgeciyorum cunku son 2 aydir cikolata yedikten snra dislerimde bi agri oluyo cok kotu sanirim bu curuk oldgunun gostergesi usa donusu doktora gidecegim .neyse nerde kalmistim daha sonra kiza bisikletci aradgimi soyledigimde benim icin kasayi birakip mutfaga gidip arkdsina soruyor ve geliyor diyor diger kasabaya gitmelisin ve kagida bisikletcinin adini yaziyor buraya git otobusle diyor arabayla 15 dk diyor.icim oha diyorum bi bisiklet icin o kadar mi gidecegim diyorum ve bisiklet isini yrna birakiyorum .bu arada eve geri donmeliyim ve bunun icin yine otostop cekmem gerekiyor.once supermarkete gidip italyan ekmeklerinden aliyorum bizim ekmeklere cok benziyor tanesi 3.99 usd idi SUYUN SISESI DE 1.65 sanirim cok pahali oha ya ...neyse alisveris yapiyorum bi kac parca sonra tekrr otostopla geri donmeye calisiyorum .bazi insanlar almadiklari gibi bi de tip tip bakiyorlar .bu seferde fazla ugrasmiyorum ve bi uzun sacli sakalili gozlulu bi adam duruyor gel diyor .biniyorum tek carem sarzim da bitiyor.biniyorum ve devam ediyoruz adamin her dedigini anlamasam da guzel bi sohbet ediyoruz bi ara politik bisey gecti aradan politik bi sey sordu ama anlamadim artik son zamanlarda israil-TURKIYE iliskileri (israili hrzaman kucuk yazarim ) hakkinda soruyor heralde ben mala bagliyorum anlamiyorum tabi diyorum oo guzel diyorum ben bi politikaci gibi konuSUyorum diyorum neyse adam beni gecerken birakiyor saolsun inerken cok tesekkur edrim aklima bi turlu gelmedi adamla bakisiyoruz agzimdan bisey cikmasi gerkiyor ve ben too much thanks diyoruz adam da you are welcome diyor bisey degil demekmis onuda 2 gun once ogrendim .ve eve geri geliyorum.bklm, yarin neler bekliyor beni burda trafik cok yogun bisikletle gecenleri gordum ama korkmuyorda degilim 2 gundur ruyamda kaza oluyo .bakalim 2007 de buraya gelen Turk arkdsi faceden ulastim arkdslik istegimi kabul etcek mi tuyo alcam bu bolge hakkinda .THE SHOW STILL GOES ON

JUNE 23 11:05 PM

SUCRE
    Konu sucre tarafından (24-06-2010 Saat 09:24 AM ) değiştirilmiştir.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

sucre alem adamsın vallaha hikayeni anlatırkey zevklerini özelliklede bayan teni konusunda yazmasan daha iyi olur ama zevkle takip ediyoru yazılarını dikkatli ol biri arabaya atıp seni gideceğin yerden daha uzağa götürmesin. Yanında küçük bi bıçak taşıman kendini güvende hissetmeni sağlar maden öyle tehlikeli bi yerde yaşıyosun tedbir ve korkutmak amaçlı ufak bi trabzon çakısı işini görür

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sucre alem adamsın vallaha hikayeni anlatırkey zevklerini özelliklede bayan teni konusunda yazmasan daha iyi olur ama zevkle takip ediyoru yazılarını dikkatli ol biri arabaya atıp seni gideceğin yerden daha uzağa götürmesin. Yanında küçük bi bıçak taşıman kendini güvende hissetmeni sağlar maden öyle tehlikeli bi yerde yaşıyosun tedbir ve korkutmak amaçlı ufak bi trabzon çakısı işini görür
    haklisin abi hemen bi tane alacagim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@sucre bu dönemin en iyi hikaye yazarlarındansın( hikaye derken yani tecrübelerini) bu nedenle devam et

diğer arkadaşlarında seni örenk alıp yazmalarını tavsiye ederim

- yaşadığın yer küçük, sıkıcı olabilir, az para kazanabilirsin, otostop çekemk zorunda olabilirsin ama yine de WAT forever
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @sucre bu dönemin en iyi hikaye yazarlarındansın( hikaye derken yani tecrübelerini) bu nedenle devam et

diğer arkadaşlarında seni örenk alıp yazmalarını tavsiye ederim

- yaşadığın yer küçük, sıkıcı olabilir, az para kazanabilirsin, otostop çekemk zorunda olabilirsin ama yine de WAT forever
    ewt yazacagim ama konuyu yanlis yere acmisim soru cvp bolumune

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bugun yine biraz daha profesyonelce calistim her gecen gun mc donalds konusunda daha cok ozguvenimin artigi hissederek isin artik gozumde basit bir ise dogru gittigini goruyorum.. 6-7 tane hamburger bicimi var kimi balikli kimi 10=1 diyorlar ondan kucuk yani 10 da 1 ..kimi 4-1 yani 4 te 1 buyuklukte olan bu daha buyuk 10-1 den..bi de angus var bu en buyugu .bunlar yuvarlak sekilde et .bunlari kizartmayi cok iyi ogrendim kizartma konusunda artik sorunyok..kizartma isi pis istir hem yag kokar hem de etin kokusu hem de yag sicrayabilir ki herzaman sicriyo genellikle kizgin yag kisacasi pis istir. mesela sprit bacon dedikleri ince uzun bi et var onu kizarttim kokusunda bayilcaktim kuscaktim dedim abi bu ne eti boyle dedi ki domuz eti bu .kokusundan bile anlasiliyo ne bicim oldgu tadini bilemiyorum igrenccc...neyse daha ilk haftam bitti ve bu hafta 32 saat calisitim hergun yaptgim 45 djklik molalari dusunce 28 sate iniyo. sevindrici bi durum aldim o da artik dinlenme surem 30 dk olcak boylece daha az kesilcek ....herkes kizartma isinden yani grill dde n kacar.ndnlerini saydim yag konusu.ben ise sevdim yani cok iyi kavradim ondan galiba neyse bu benim daha ilk haftam ve yinede daha tecrubesiz sayilirim O YUZDEN BENIM VASFIMDA CALISAN DIGER ELEMANLARIN BANA EMIR VERMESINI SINIRLENSEM BILE BISEY DEMIYORUM SIMDILIK ISI DAHA KAVRAYAMADIM CUNKU AMA BU DURUM HOSUMA GITMIYO.sandivic ya da hamburger hazirlamak cok kolay oncelikle ekmekleri kizartiyosunuz ondan sonra domates atilcaksa domates ketcep mayonez ya da sogan peynir ve eti atiyosunuz.burda dikkat etmeniz gereken bazisinda balik eti oluyo mesela bazisinda 2 tane 10-1 diyolar ondan oluyo kiminde 4-1 oluyo kiminde de angus kiminde ise sogan yok kiminde tursusu iki tane 3 tane gibi seyler var bunlari ezberledim mi kolayca yapabilirim.herkes GRILL YANI KIZARTMA YAPMAKTAN KACIYOR 1 HAFTADA BUNU ANLADIM .BENI ENCOK KIZDIRAN DA YINE SESIMI CIKARMIYORUM SIMDILIK YENIYIM DIYE MESELA ADAMLA BIRLIKTE SANDIVIZ HAZIRLIYORUZ BAKIYORUZ 10-1 KALMAMIS MESELA DIYO BANA SEN BANA BIRAK HAMBURGERI SEN 10-1 KIZART .KENDISI YAGA GIRMICEK YA ETI CEVIRIRKEN YA DA ALIRKEN ELINE KIZGIN YAG DOKULSUN YA DA FIRINDAN SICAK HAVA GELSIN TERLESIN ISTEMIYO YA ONDAN .BENDE SIMDILIK DEDIGIM GIBI SESIMI CIKARMIYORUM AMA SINIRLENIYORUM .HEM HAMBURGERLERI DE TAM KAVRAYAMADIM YAPILISINI BI OGRENEYIM GOSTERCEM HEPSINE .OZELLIKLE RUSLAR HARBIDEN ANLATILDIGI GIBI CAKAL VE HAINLERMIS.2 tane rus ogrencui ile tanistim bugun rus managerin arksi donukken agzina nuggest lerden yani tavuklardan atiyo .bana diyo sen de ye ya yok diyorum kardesim tehlikeli is diyorum.agzima dogru goturuyo tavugu sinirleniyorum.oyuncak falan atiyo cantasina bi gun yakalancak gorcem ben onu ozaman ama bizim managerleri de anladim ki .ansini satayim adam elinde bardakla geziyo ben de oyle olmaya basladim hem iciyoruz kola meyva suyu hem de calisiyoruz.icecekler beles ama yiyecekler yuzde 50 indrmli .herkes bardakla geziyo. grill yaparken cok kotu koku cikiyo ve yag damliyo.grill den kurtulmam lazim.rus ogrnciler 1 ay olmus burda calisali iyi calisiyolar ma ban comez ayagai yapmalari hosuma gittmiyo iyi sohbet ediyoz bana rusca ogretiyolar ben de Turkce ama emir verdi bi tanesi bana 2 defa kendimi zor tututum en son patliycaktim yeniyim ya hadi dedim ogretmeye calisiyo neyse dedim -... et ruslari bugun tanimadigim bi kizla bakistik kiz guzel kizdi begendim bana mrba dedi uzaktan yeni oldgumu gordu.insllh vardiyalarimiz ayni saate denk duser de gorusruz onla kiz amerikali. rus ogrenciler de dedi haftaya parti yapiyoz gel dediler ben de ok dedim peki kiz gelcek mi dediler tanidgimiz tek kiz var o da siyahi dediler ..bilmiyom belki de gitmem nasil doncem yol sorunu var bana 20 mil onalrin evi araba yok otobus yok kucuk bi kasaba disindayiz hem kiz da yok ...neyse bugun sordum dedim break time yapmak zorundamiyim ewt dediler herkes yapacak dediler. bugun 7 Am de basladik 3 te bitmesi gerekiyoken 3.40 ta saldilar bizi ve ben beni eve birakan kisiyi de 40 dk bekledim 4.45 pm de evdeydim .knlma a yerindeki bilgisayari cok iyi inceledim ve Gecen sene gelen Turk arkdsin msn adresine ulastim ve tuyo aldim ondan..bugun bu kadardi yine yazarim kib

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

sucre hergün yazma bence sen :d bugun okuncak pek bişi yoktu. güzel şeyler olunca yaz içeriğinde macera olsun mesela bisiklet arama ve banka olayı güzeldi

seni burda en iyi anlayanlardan biri ben olacağım sanırım 4 ay mutfakda çalıştım ve o grill ide deep fry ıda çok iyi bilirm. deep fry ın yağını hiç değiştirdin mi bilmiorum ama sanırım gece shiftinde çalışanlar değiştirir. iğrenç bir olay aman dikkat et ve sakin ol eğer değiştirme olayına rastlarsan. bazende süzerdim o yağı ıyyykk o anda hiçbirşey düşÃ¼nmemen gerekiyo ve sadece işe odaklanman gerekiyo yaptğın küçük bi hata unutlmaz acıları yaşayacağın an olabilir.

şimdilik bu kadar.

iyi watlar kardeşim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sucre hergün yazma bence sen :d bugun okuncak pek bişi yoktu. güzel şeyler olunca yaz içeriğinde macera olsun mesela bisiklet arama ve banka olayı güzeldi

seni burda en iyi anlayanlardan biri ben olacağım sanırım 4 ay mutfakda çalıştım ve o grill ide deep fry ıda çok iyi bilirm. deep fry ın yağını hiç değiştirdin mi bilmiorum ama sanırım gece shiftinde çalışanlar değiştirir. iğrenç bir olay aman dikkat et ve sakin ol eğer değiştirme olayına rastlarsan. bazende süzerdim o yağı ıyyykk o anda hiçbirşey düşünmemen gerekiyo ve sadece işe odaklanman gerekiyo yaptğın küçük bi hata unutlmaz acıları yaşayacağın an olabilir.

şimdilik bu kadar.

iyi watlar kardeşim.
    saol abi .yollari ezberledim ve artik ise bisikletle gidecegim cok uzak degil.hergun 3 usd veremem ..onu birak off oldgum gunler evde ormanda oturmak istemiyorum 5 mil uzakliktaki saugerties kasabasina inecegim 2.is te bakacagim bulamazsam bile ben orda takilacagim insan icinde. konklma sahibinin 4 tane bisikleti var hangisini kullnmak istiyosan al dedi.yarin bi is yerine denemeye yapacagim bisikletle baklm kac dk da gidiyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Sucre Bomba Gibisin Adadamim Ben 2 Hafta Icinde 85 Saat Calistim Saati 8 Dolardan...

Ama Haftalik 100 Dolar Oda Parasi Oduyorum O Kotu ' calistigim Otelde Kaliyorum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

eğer çalıştığın otelde kalıyosan, yada kaldığın otel iş yerine yakınsa 100$ çok değil. Ben 7.5$dan çalışıyodum ve 125$ kaldığım yere kira veriyodum çalıştığım yerede yürüyerek 1 saat bisikletle 15dk idi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)