Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pasaportumu kaybettim?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Pasaportumu kaybettim?

aradım taradım yok. kesinlikle bulamıyorum. ds formlarımda geldi. formda daha önce bilgisi olanların yorumunu okudum ama kesin bilgi istiyorum. ne yapacağım?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hangi müdürlükten aldıysan oraya git orda dilekçeler hazır var kaybettim diyosun yenisini alırmış gibi işlemlere devam ediyorsun ama defter parası falan yeniden verirsin bir de harçsız pasaport için tekrar başvurman lazım sanırsam

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bir an önce işlemlere başla bence vakit kaybetme zaten 1 2 günde çıkar
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tamam çıkarda. ben bütün formlarda kaybettiğim pasaportun seri numarasını verdim. konsolosluk bu konuda anlayış gösterir mi? yani ek yazıyla pasaportumu kaybettiğimi belirtsem sorun olmaz demi? of ya delirecem. o kadar uğraş sen pasaportu kaybet olacak iş değil.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geçen ay konferansa gitmiştim. vize görüşmesine gittiğimde bir yan pencerede olan bayan konuşmacı olarak gelmişti ve biz wat öğrencilerine vize vermek için elimizden geleni yapıyoruz demişti. umarım doğru demiştir bir sorun çıkartmazlar. sonuçta tamam ds formunda pasaport numarası var ama form bnm üstüme çıkarılıyor bi sorun olmaz diye düşünüyorum ya da kendimi kandırıyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Abi pasaport kaybedilecek bir şey mi yaf... Tebrik ederim gerçekten büyük başarı en önemli şey yaf :S
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

zaten çöküntüdeyim üstüme gelmeyin yaw

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşım oyalanmayı bırak bence bir an önce git işlemlerine başla sirketini ara bu konuda ne yapılacagını sor.. emniyete git onlara danış ..ama bir an önce hallet. zaman kısıtlı ..
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

zaten bellidir harçsız aldığın, bencede direk emniyete git ve yanisini çıkar. senin harçsız pasaport dilekçen ordadır zaten, rahat ol, ama acele et
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Vizesi basılmış mıydı?
    DS formların falan da gelmiş işte. Bence fevri davranma. Önce 2-3 gün ara sağı solu. Son 2 gün içinde yaptıklarını tekrar yap. Kesin bulursun. Cebine koyup gezdirmedin heralde dışarıda.
    Boşu boşuna pasaport parası verme. Vizesi basıldıysa tekrar konsoloslukla uğraşacaksın bir de.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vizem basilmadı. Her yeri talan ettim yok hic bir yerde.Emniyete gittm butun islemleri tekrar yapmam gerektigini soyledi.Universiteye tekrar dilekce verdm almayi bekliyorum.Galiba ilk kaybeden benm of ya ins. Sorun cıkmaz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

galiba pasaportunu kaybenden ilk öğrenci oldum. herkesin tecrübesi sıfır. şimdi en tecrübeli ben oldum
    anlatıyım. pasaportunuza vize basılmadan öçnce kayıp ederseniz. gidiyorsunuz yeni pasaport çıkartıyorsunuz. daha sonra vize basılması için konsolosluğa gçnderirken dilekçeyle : vize görüşmesine gittiğiniz pasaportu kaybettiğinizi yeni pasaport çıkartığınızı belirtiyorsunuz. ingilizce oalcak . ve işlem bitriyor. kısa gözüktüğüne bakmayın öldürdü beni. konsoluslğun verdiği cvp ise şuydu eğer öğrenciye vize verilirse kontrol edin göümüzden kaçıp vize görüşemsine geldiğinizi pasaport numaranıza göre vize verebiliriz öylşe bir durum olrusa bize geri gönderin. ama sağolsun amcalar yeni pasaporta göre basmışlar soun çıkmadı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı xyzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    galiba pasaportunu kaybenden ilk öğrenci oldum. herkesin tecrübesi sıfır. şimdi en tecrübeli ben oldum
    anlatıyım. pasaportunuza vize basılmadan öçnce kayıp ederseniz. gidiyorsunuz yeni pasaport çıkartıyorsunuz. daha sonra vize basılması için konsolosluğa gçnderirken dilekçeyle : vize görüşmesine gittiğiniz pasaportu kaybettiğinizi yeni pasaport çıkartığınızı belirtiyorsunuz. ingilizce oalcak . ve işlem bitriyor. kısa gözüktüğüne bakmayın öldürdü beni. konsoluslğun verdiği cvp ise şuydu eğer öğrenciye vize verilirse kontrol edin göümüzden kaçıp vize görüşemsine geldiğinizi pasaport numaranıza göre vize verebiliriz öylşe bir durum olrusa bize geri gönderin. ama sağolsun amcalar yeni pasaporta göre basmışlar soun çıkmadı
    Hadi geçmiş olsun İyi yazlar..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı xyzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    islemlere basla.bizim bir arkadas pasaportunu kaybetmisti amerikada.oluyor yani oyle seyler...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    islemlere basla.bizim bir arkadas pasaportunu kaybetmisti amerikada.oluyor yani oyle seyler...
    Arkadaş işlemleri halletmiş zaten, belki de şu an Amerika'ya uçuyor:P

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vaybe o zaman niye bu mesaj guncel oldu ?
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aman arkadaşlar yurtdışında kaybetmeyin çok sorun yaşarız

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Birisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi geçmiş olsun İyi yazlar..
    saol. yaşayan bilir aman diyim sakın kaybetmeyin pasaportu.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de Amerika ' ya geldiğim ilk gece oturcağımız ev hazır olmadığından 1 gece otelde kaldım ve o gece otelde pasaportumu kaybettim . Bir çok defa hosekeeperlarla aramamıza rağmen bulunamadı. Önce pasaportumu kaybettiğim için polise daha sonra da yeni pasaport için Türk Konsolosluğuna başvurdum . Yalnız pasaport gidince haliyle içine zımbalı olan I-94 formu da gitti. Ayrıca öğrendiğime göre yeni gelecek olan pasaportta da aldığım vize basılı olmayacakmış. I-94 olmadan da social security e başvuramıyorum . Şimdi bunları nasıl çözmem gerekiyor? Eve dönüşümde sıkıntı olur mu? Maaş alabilir miyim ? Bu belgeleri tekrar nasıl yenileyeceğim ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)