Work and Travel 2025
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ne yapmaliyim?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ne yapmaliyim?

Merhaba Arkadaslar,
    Ben NJ de seafood restoranda calisiyorum. Sea isle city de. saatlik 8 dolar kazaniyorum. 90 dolar kira verip 20-25 saat zor calisiyorum. Kiradan arta kalan para 100 dolari gecmiyo. 2. is yok. hicbi yer isci almiyo. Ikinci isi bulsam bile pek calisabilecegimi zannetmiyorum cunku is cok agir. Ama yine de raziyim. Ne yapmaliyim?? Kazandigim para da yemege gidiyo. Boyle olursa kalmamin bi anlami yok. Tr'ye donecegim.. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim her tarafta ise bakicaksin.. kio haftada 20 25 saatle nasil agir oluyor is anlamadim ne ki isin??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

oraya para kazanmaya gitmeyin diye bas bas bağırdık güzel kardeşim...orda da kriz var...eğer ki kazandığın para ile aç kalmıyosan ingilizceni geliştirmeye bak derim...ayrıca nj de çok türk var...illa ki 2. iş bulursun..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum para biriktirme fikriyle gittiysen zaten baştan kaybetmişsin...yerınde olsam elımde olan bütün ımkanlarla sonuna kadar kalmaha ıngılızce bır seyler yapmaya calısırdım ama yok dıyorsan programını ıptal ettır paranında bır kısmını ıade alırsın...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadasım benım ıs bulamamamın sebebı krız falan degıl mıllet delı gıbı para harcıyo. erken gelmeme ragmen butun ıslerı tutmuslar. Ayrıca kaldıgım yerde hıc turk yok. Ingılızcemı de gelıstırecek son noktaya geldımzaten daha ne kadar gelıstırebılırım. Benım amacım para kazanmaktı sırketıme bunu soyledım. onlar da 2. ış bulma sansımın en fazla oldugu yer olarak buraya gonderdıler.. Sezon tam acılmamıs tum ıs verenler oyle dıyo. 3 haftadır oyalıyorlar 2-3 gun sonra gel dıye.tecrubesı olanlar ne dıyor bu duruma? tesekkurler...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben de Dells'teyim şu an, burada da Wilderness diye bi yer var, 1000 kişilik yere 2000 tane öğrenci almış çalıştırmak için, dün bi tane orda çalışan biriyle konuştuk, 25 saat vermişler haftalık. O da senin gibi mağdurdu.

Para kazanmaya mı gidiyosunuz diyen arkadaşlar olayın bilincinde değil galiba. 3-4 milyar para harcayıp amerikaya gidiyosunuz, çalıştığınız para anca zaruri ihtiyaçlarınıza yetiyor, bunun dışında hiç gezemediğiniz gibi bir de üstüne Türkiye'ye götürmek için hiç alışveriş yapamıyosunuz. Arkadaşın anlattığı durum bu kadar vahim.

Sana tek tavsiyem ikinci iş için bol bol gez derim. Biz de konaklama konusunda sıkıntı çektik geldiğimizde, günde 9 saat çalışmama rağmen 4-5 saat de motelleri dolaştık, yorgunluğun sınırlarına ulaştık, ama sonunda tam istediğimiz gibi bi motel bulduk. Sen de inanarak iş bulmaya çalışırsan, bol bol gezersen, elbet bi gün bulursun çalışcak bi yer ve amerika macerana daha güzel devam edersin diye düşÃ¼nüyorum. Saygılar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı MFC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Para kazanmaya mı gidiyosunuz diyen arkadaşlar olayın bilincinde değil galiba. 3-4 milyar para harcayıp amerikaya gidiyosunuz, çalıştığınız para anca zaruri ihtiyaçlarınıza yetiyor, bunun dışında hiç gezemediğiniz gibi bir de üstüne Türkiye'ye götürmek için hiç alışveriş yapamıyosunuz. Arkadaşın anlattığı durum bu kadar vahim.
    o arkadaşlar durumun bilincinde merak etme sen...2 sene üst üste gidip şimdide dil için intern e gidiyorum...neyin ne olduğunu emin ol senden daha iyi biliyorumdur...en pis işten en yorucusuna kadar herşeyi yaptım...günde 14 saat haftanın 7 günü çalıştım ve elime geçen para 360 dolardı...üstüne üstlük tırda yattım...onun için neyin ne olduğunu kimin ne yaptığını bilmeden atıp tutmazsan iyi olur..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla kusura bakmayin ne ben 3-4 bin tl sirkete,yola para verecek kadar zengin, ne de burada essek gibi calisip ancak karnimi doyuracak para kazanacak kadar amele degilim. Insan harcadigi parayi cikaramiyorsa bi dusunmeli. Dil gelistirmek ugruna ben kendi canimdan olamam. Hepimiz uni ogrencisiyiz. Vasifsiz isci olarak gelmis olabiliriz ama bu burada kalmak icin her seyi yaparim manasina gelmiyo. Ceker ulkeme giderim bu ne. Yere batsin work and travel cok da umrumda yani. Boyle olacagini bilsem walla gelmezdim. Kusura bakmayin arkadaslar ben digerleri kadar fedakar degilim :///

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

senin kendi bileceğin iş arkadaşım o...kimse seni zorla tutumuyo orda...ama bi düşÃ¼n 3 ay amerikada yaşamanın çalışmadan sana ne kadara mal olacağını ve ya türkiyede 3 aylık bi kursun maliyetinin ne olduğunu...zaten çok zengin olan birisi wat ile gitmiyo merak etme....

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bu şekilde kısır çekişme yerine olaya yapıcı yaklaşsak , arkadaş içinde daha yararlı olacak sanırım...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kimse beni zorla tutmuyo ama belki idrak edemeyecegin bazi sorumluluklarim vardir?! ben buraya travel a gelmedim. Calismaya ve ailemden aldigim parayi geri vermeye calisiyorum. Ingilizceyle bi problemim yok diyorum hala kurstan bahsediyo. Sorulan sey hakkinda degilde alakasiz seyler hakkinda yorum yapip akil vermeye kalkmayin kimseye.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Kemal88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimse beni zorla tutmuyo ama belki idrak edemeyecegin bazi sorumluluklarim vardir?! ben buraya travel a gelmedim. Calismaya ve ailemden aldigim parayi geri vermeye calisiyorum. Ingilizceyle bi problemim yok diyorum hala kurstan bahsediyo. Sorulan sey hakkinda degilde alakasiz seyler hakkinda yorum yapip akil vermeye kalkmayin kimseye.
    tmm da abi travel istemiyon ingilizce ogrenmek istemiyon aldigin parayi da ailene geri verince senin karin ne oluyo onu anlamadim ? yani hic calismasan usa ya gelmesen o parayi harcamazsin.. sen usa da calismak istiyosun cunku usa da yasamak istiyosun ya da nbiliyim bi istegin var yoksa Turkiyede de calisirdin eger tek amacin calismak olsaydi.. ben de senin gibi ailemden aldgim parayi geri vermek istiyorum aileme hatta gerekirse travel de yapmiyacagim bazilari usa ya gelip te travel yapmayanin aklindan suphe duyarim falan diyo ama ben 2 gun Nyork tatili yaptim zaten oryantasyon varken bu bana yeter..ben sahsen inglzce ogrenmeye geldim zaten Turkiyede her yaz calisiyorum benim icin degissen pek bisey olmadi amele gibi calismak konusunda ..ama farkli yerler jkulturler gorme inglzce pratik yapma bunlar benim k@rim ..akil vermek gibi degil sadece goruslerimi paylastim
    Konu sucre tarafından (30-06-2010 Saat 12:59 AM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

programın amacını kavrayamamışsın demek ki...onun için sızlanmaya hakkın yok diye düşÃ¼nüyorum...

@sucre ye tamamen katılıyorum...aynılarını benimde söylediğimi düşÃ¼n...gezmiycen, ing problemin yok...amacın tecrübe mi? abd ye gitmiş olmak mı? bilemicem...ama WAT İLE PARA KAZANIP GERİ GETİREN KİŞİ SAYISI ÇOOOOOOOOK AZDIRdiye binlerce defa söyledik....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu konuda tartismak yersiz artik cunku farkli frekanslardayiz/ Neden anlamakta zorlaniyorsunuz sasiriyorum. Yani para kazaninca ayni zamanda farkli kulturler i tanimaniza engel mi var Amacim sadece para olsa zaten programa para yatirmazdim dogru,ama gelmissem mutlaka bi sebebi vardir degil mii? Illa sizin kulaginiza uflenen sebepleri mi paylasmamiz gerekir.alli pullu reklamlarla wat wat wat!! sevdasiyla dusmedim ben yollara.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bnce biraz daha sabret arkadasim
    bana da sezonun acilmadigini soyluyolar
    ayrica camur ben gecen hafta 40 saat calistim elime 320dolar gibi bi para gecti
    tabi bahsisler de var bu arada housekeeperim gerilmeye gerek yok
    sadece sabretmeliyiz bence

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ilk işe başlandığında daha az saat verilebilyor bunu hesaba katmak lazım...

daha sonraa saat artıyo eğerki artmazsa dayan biraz bazı watcılar ıcın sezon erken bitiyo genelde ruslar, ukranyalılar onlar ayrıldıgında agustos bası gıbı daha cok ıs fırsatı cıkıyo
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)