Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ucuz uçak biletinin sırları?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Standart ucuz uçak biletinin sırları?

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar malum herkes neredyese vize işlemlerini bitirip artık uçak bileti konusuna kafa yormakta bilhassa daha çok ucuza naıl alabilirim konusuna

ucuz uçak bileti almanında püf noktaları vardır muhakkak bunları öğrenmek istiyorum..
    mesela hangi tür biletler ucuz olur sabah alınan mı,hafta sonu mu ,online mı,vs......

bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olursanız şimdiden forum adına teşekkür ederrim
    biletlerle alakalı bi kaç ipucu;

Başlığa kanıp uçak bileti satmaya başladığımı sanmayın Ama Türkiye’ye gelirken ucuz uçak bileti nasıl alırım diye araştırırken google’ında sayesinde güzel şeyler buldum paylaşmak istedim. Amerika’dan Türkiye’ye ucuz uçak bileti ararken interneti kullanmayı düşünüyorsanız öncelikle google’dan şu şekilde aramalısınız:

from Dallas to Istanbul
    veya
    from Newyork to Istanbul

Böyle bir aramanın sonucunda, size internette işi sadece ucuz uçak bileti, kiralık araba, kalacak yer bulmak olan ve neredeyse bütün uçak şirketleriyle anlaşmalı olan; cheaptickets.com, hotwire.com, expedia.com gibi sitelerin internet listesi çıkıyor. Uçmak istediğiniz zamanı girdiğinizde, size uygun kombinasyonlar (arada durulacak, aktarma yapılacak yerler) ve fiyat alternatifleri listeleniyor.

Bu taktik gerçekten ucuz uçak bileti bulmak için faydalı mı? Bence çok faydalı. Örneğin bundan önce Türkiye’ye gelişimde uçak bileti ayarlayan acentalarla görüştüğüm zaman 1300-1400 dolar fiyat almıştım. Bu fiyatlar ekranlarında listelenen en uygun fiyatlardı. İnternetten girip araştırdığım zaman; non-stop veya aktarmalı veya şu kadar saatte uçuyor filan gibi bir sürü alternatiflerle 700-800 dolar gibi bir fiyata uygun fiyatlar buldum. Acentalarla aldığımla internetten aldığım fiyatlar neredeyse yarı yarıyaydı. Örneğin cheaptickets.com sitesi gerçekten bir harika. Uygun bileti bulup seçtiğiniz zaman, isteğinize göre uçak içinde nerede oturacağınıza, ne yemek sipariş edeceğinize kadar bütün seçenekleri seçmenizi sağlıyorlar.

Burada bizim kafamızı karıştıran bir nokta var. Türkiye’de hep otobüs şehirler arası seyahat ettiğimiz için tek fiyat uygulamasına göre düşünüyoruz. Halbuki uçak şirketleri; rezervasyon tarihine, biletin alınma zamanına, biletin alındığı acentaya ve daha birçok parametreye göre müşterilerine farklı fiyatlar veriyorlar.

Ucuz uçak bileti nasıl bulacağınızdan bahsettim ama bence önemli bir nokta daha var. Miles and More adı altında sunulan mil kartları. Miles programı, kredi kartlarındaki puan benzeri birşey. Belli bir miles’a ulaştığınız zaman, firmaların promosyonu kapsamında ücretsiz uçak bileti alma imkanınız olabiliyor. Neredeyse bütün uçak firmalarının miles programı var. Yukarıda bahsettiğim; hotwire, cheaptickets gibi websitelerinden rezervasyonunu yaptığınız zaman arada örneğin American Airlines, Lutfhansa yada Türk Hava yolları çıktı. Bileti satın almadan önce, hangi uçuş firması çıktıysa hemen websitelerine gidip miles programına kayıt olun. Kayıt olduğunuz zaman size hemen bir kayıt numarası veriyorlar:

Bu kartın üstündeki bilgiyi uçak bileti aldığınız ekrana girdiğiniz zaman, o uçuşta katedeceğiniz miller hemen hesabınıza geçmiş oluyor. Genelde 20,000 mil civarında avrupaya ücretsiz uçak bileti alabiliyorsunuz. Amerika için bu rakam 50,000 civarında. Hiç yoktan iyidir

Ucuz uçak bileti bulmanın bencesini anlattıktan sonra Alternatif yurtdışı eğitimleri sitesinde bulduğum güzel bir kısmı buraya ekliyorum.

UCUZ UÇAK BİLETİ ALMANIN YOLLARI

1...Önce uçuş tarihinizi kesinleştirin. Eğer kısıtlı sınıftan bilet alırsanız, ya değişiklik yapma şansınız olmaz veya ceza ödeyerek ekstradan maliyetlere katlanırsınız.

2....Biletinizi erken alın. Uçuş tarihinizden üç ay önceki fiyat ile bir kaç gün öncesi alınan bilet fiyatları arasında ciddi fark olacaktır. Erken karar verip hızla rezervasyon yapın ve arkasından da bileti satın alın. Unutmayın, bilet fiyatları uçuş tarihi yaklaştıkça artar.

3....Tatil dönemlerinde fiyatlar artıyor. Hattına göre değişmekle birlikte genellikle yaz sezonu sonrasında sonbahar, şubat tatili sonrasındaki ilk bahar ayları doluluk oranları daha düşük.

4.....İnternet’ten fiyat araştırması yapın. Bazı havayolu şirketleri, yolcularına önce İnternet sitesine yönlendiriyor. Amaç yolcuların siteyi kullanmalarını özendirmek. Bazen sitede havayolunun vereceği fiyattan çok daha ucuz seçenekler ortaya çıkabiliyor. Yakaladığınız fırsatı kaçırmayın ve satın alma işlemini hemen yapın.

5....Acentenize danışın. Her ne kadar İnternet ön plana çıksa da bir çok yolcu seyahat acentelerinden vazgeçmiyor. Acentelerin önerileri, sundukları avantajlar İnternet’e tercih ediliyor
    Konu watken tarafından (07-05-2008 Saat 07:17 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Valla cok bise bilmiyorum ama internet fiyatları daha uygun olan yerler gordum web promoosyonu felan (tabii internetten alırsan pazarlık sansın kalmıyo) . Bide dolu olan ucagın biletleri daha pahalı oluyor. Mesela ucakta kalan en son yer bayagı pahalılasıyor. Bunu da soyleyen bi acenta...
    IF SOMETHING IS HARD TO DOING,THEN IT IS NOT WORTH TO DO....
    BY HOMER SIMPSONS (The Simpsons)
    When The World is mine your death shall be quick and painless....
    BY STEWİE GRIFFIN (Family Guy)
    Ray, when someone asks you if you're a god, you say "YES"...
    BY WINSTON ZEDDEMORE (Ghost Busters)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya netten bakiyorum ama acentelar daha ucuz soyluyorlar...Var bu isin icinde bi is.Acenta sahibi olan yok mu burda ya :P
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

cidden çok önemli bi konu mutlaka ucuz-pahalı olmasını etkileyen nedenler var.
    bunları bilrsek ona göre saat ve gün seçeriz daha uygun fiyata..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı wiseman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya netten bakiyorum ama acentelar daha ucuz soyluyorlar...Var bu isin icinde bi is.Acenta sahibi olan yok mu burda ya :P
    acentalar dahamı ucuz soyluyolar. benim gittiğim acentalarda bilakis cok ucuk rakamlar soyluyolar. :S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet acentalar da dengesizlik var.x acentasina gittim chicagoya 900 euro diyor.y acentasi da 690 euro diyor.surekli arastirilmasi lazim.ayrica buyuk acentalarin internet adresilerinde surekli takip etmek lazim.soyleki.ben bileti bir acentanın internet sitesinde buldum ve 750 euro ya aldim.aynı gun icinde soyle bir bakayım yine dedim bilet fiyatlarina ve aynı tarihe aynı yere 690 euro ya bilet buldum hemen aradim ilk aldigim bileti iptal ettirdim.690 euroluk bileti aldim.takip etmesem 130 lira fazla vercektim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı jegelskerdeg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet acentalar da dengesizlik var.x acentasina gittim chicagoya 900 euro diyor.y acentasi da 690 euro diyor.surekli arastirilmasi lazim.ayrica buyuk acentalarin internet adresilerinde surekli takip etmek lazim.soyleki.ben bileti bir acentanın internet sitesinde buldum ve 750 euro ya aldim.aynı gun icinde soyle bir bakayım yine dedim bilet fiyatlarina ve aynı tarihe aynı yere 690 euro ya bilet buldum hemen aradim ilk aldigim bileti iptal ettirdim.690 euroluk bileti aldim.takip etmesem 130 lira fazla vercektim.
    şu x-y acentalarının ismini yazarmısn

bizde alalım yani güvenilir olmalı bileti değiştirdiğine göre sağlam firma

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasla acentalardan gorusurseniz ve ogrenci oldugunuzu soylersenız ogrenci indirimi yapıyolar ve baya bi ucuza gelıyo ama havayollarının internet sitelerinde ögrenci gibi bi secenek bulunmuyo dolayısıyla daha pahalı gozukuyo. bence durmadan acentalardan arastırın. eminim gayet ucuz bi bilet bulursunuz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı jegelskerdeg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum. Acentalar farklı telden calıyo. En iyisi su mil puan denen zımbırtıyla is yapma ama onuda bulmak lazım
    IF SOMETHING IS HARD TO DOING,THEN IT IS NOT WORTH TO DO....
    BY HOMER SIMPSONS (The Simpsons)
    When The World is mine your death shall be quick and painless....
    BY STEWİE GRIFFIN (Family Guy)
    Ray, when someone asks you if you're a god, you say "YES"...
    BY WINSTON ZEDDEMORE (Ghost Busters)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

şimdi netten bulduğumuz bileti arartırken genelde öğrenci bölümü var aam fiyatla kısmında öğrenci fiyatı değildir yazıyor hepsinde...

ne anlamı var peki yazmışlar oraya öğrenci seçeneğini???

normal artıp ondan sonra acentayı aryıp sormak mı lazım...netten bilete baktık sizde fiyet nekdar çğrenci indirimi felan diye?

yani arkadaşlar istanbuldaki arkadaşlar o konuda sıkıntı çekmiyolar ama şahsen benim lduğum yerde acenta sayısı kıstlı olduğundan çok ta fazla imkanımız yok o oknuda

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence tamamen şans ve iyi araştırma
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

walla trek turizm den aldim ben internet sitesine de sık sık girip kontrol ediyordum.su an benim ucaktaki bilet fiyati yaklasik 800 euro olmus.3-4 gun icersinde bayagi degismis.ama aldigim bileti aynı gun iptal ettiler.eger ertesi gune kalsaydi bilet iptal olmicakti.sans isi yani.umarim sizde sansli olup ucuz bilet bulursunz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

umarım yardımcı olur bu ipuçları ...

biraz araştırma yaptım kendi soruma kendim cevap yazayım artık ne yapalım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eğer yardımıc olursa söle bi fikrim var yani biz bu yolu seçtik.eğer avrupada falan tanıdığnız yada akrabanız varsa ona aldırabilirsiniz fiyatlar farkediyor.mesela biz chigagoya gidicez arkadaşımın annesi bileti almanyadan aldı.760 euro thy aynı biletin fiyatı burada 2000 ytl.yardımcı olabilr.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

o zaman sanıyorum vizde sorulan USA da tanıdığın var mı cevabı yes mi olur..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)