Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 13 mart vize görüsmesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart 13 mart vize görüsmesi

13 mart persembe gunu saat 8.30 da ıstda vıze gorusmem var baska gıdıcek olan varmı 13 martta ??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim de 12 mart çarşamba günü..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaklastıkca heyecanda artıyor ...heyecanlanmam dıyordum ama bı anda tırstım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ortalaman nasıl peki

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben hazırlık okuyorum ortalama yok ama.bızde gecme notu yılsonu 60 ve suana kadar ıkı vıze olduk ıkısındede 70 ustu aldım quızlerde 60 ustu hep bakalım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hmm iyimiş o zaman. inş vizen çıkar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende 13 martta ordayım arkadaşlar saat 8deee))

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

13 March o9.3o A.M @ ISTINYE !

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eee 13 martcılar yazın bakıyım görüşmelerinizi radiskull bende hazırlığım özellikle sen yazarsan çok sevinirim wala bizim bu not ortalaması değişik değişik bişeyler sordu mu

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet arkadaşlar paylaşın bakalım neler yaptınız
    !!! VİZEDE FİRE VERMEYEN TEK FORUM !!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Pardon millet ya biraz eve gec geldim yazmayi unuttum hemen yazayim :

Arabayla gectim Istinyeye ulasim kolaydi 09.1o da kapida oldum . Ilk giriyosunuz Turk gorevliler var zaten size Turkce diyorlar su su belgeleri hazirlayin diye . Belgeleri hazirladiktan sonra teker teker kapidan iceri giriyorsunuz orda guvenlikten geciyorsun telefonunu birakiyorsun felan . Sonra asansorle ust kata cikiyorsun .
    Ilk giriyorsun sirani aliyorsun . Siran geliyor Ilk gise yine Turk birisi cikiyor gunaydin diyor belgelerini aliyor . ( Ben kendimi kaptirmisim bayan bana gunaydin diyor ben goodmorning sir felan diyorum.) Sonra veriyorsun pasaport vs. tekrar bekliyorsun .
    Bu andan sonraki hepsi ingilizce .
    Yine siran geliyor zaten sana 2 tane sira fi$i veriyorlar . Birincisi iste bu evrak teslim-parmak izi icin ikincisi de konsoloslukla gorusme .
    Iste belgeleri de verdikten sonra tekrar bekliyorsun disarda bekletiyorlar bu sefer . Cagirdiktan sonra parmak izine gidiyorsun . Cok sempatik bi adam vardi ben gittigimde sarisin idi . Direk iste gunaydin efendim once SOL 4 PARMAK sonra SAG 4 PARMAK , sonra iki BAS PARMAGI ayni anda koyuyorsunuz , bitiyor .
    Bitmiyor bitmiyor .
    Tekrar icerde bekliyorsunuz . Asil gorusme geliyor bu sefer yani en basiti . Simdi kendimi yazayim siz anlarsinz :
    Istinyede 3.numara da nam-i deger ''KIL'' bi adam var . Yani oyle diyorlar ve o gunde 2 kisiye felan RED verdi . Ama !
    Arkadaslar bazilari var ki ADAM WHATS YOUR GPA? diyor !
    Sen buna : ''2.5 Agabey.'' diye bir cevap verirsen , hakli olarak RED alirsin !
    Bu kadar 0 ingilizceyle neyimize guveniyoruzki zaten?Sacmalasin bence kimse.Zaten ahim sahim bir ingilizce de istemiyorlar . Ama tutup How about your parents? diye bir soruya cevap veremiyorsak ... ?

Simdi ben girdigimde aksanimdan dolayi midir univ.den dolayi midir nedir bilmem . Benden oncekilere en az 6 soru sordu . Bana sadece 3 tane :

1)Istanbul univde hangi bolumdesin ?
    2)Liseyi nerde okudun ?
    3)Ailen hala Ankarada mi ?

Evet bu kadar . O KIL gicik denilen adam gayet iyiydi ve bunlari sordu . Belki de anladi bilmiyorum sebeb ne . Kisa kesti ve DS olmadigindan yesil kagidi verdi malum kararimizi belgelerden sonra vericegiz geyikleri .

Yani lafin ozu SU :

Biraz kendinize guvenin . Onlar zaten sizi almak icin can atiyorlar . Ve lutfen ingilizceyi hic bilmeyen arkadaslar ! BBC LEARN ENGLISH'E goz atin , kurslara gidin ama cabalayin . Inanin cok basit bu gorusme .

Wat'in en zor kismi diyorlar keske oyle olsa . Ama bence en basit kismi .

P.S.I : Benim lise de dahil olmak uzere tum egitim dilim Turkce idi . Ne bir kursa gittim ne de baska bir sey . Ama bu gokten ilah geldi oyle ogrendim demek degil iste biraz internet biraz cnbce biraz ordan biraz burdan . Sonunda toplamak icin de ugrastim tabiki .

Uzun yazi oldu biliyorum ama dedigim gibi cok cok basit bir olay bu . Hic buyutmeyin gozunuzde keyfinize bakin ve kendinize guvenin !

Sorulari olanlar yazsinlar . Iyi geceler .

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sabahın erken saatlerinde düştük yolara ve sonunda 8.10 da ıstınyedeydık.ılk basta kapıdakı gorevlı ısmımızın bulundugu kagıda carpı attı.ve sıraya gecmemızı soyledı.Sıramız gelınce teker teker kapıdan ıcerı gırdık.ve ust bas araması. telefonları teslım ettık derken, asansordeyız.cıktık ust kata ve baya bı kalabalıktı ıcerı gırdık numaramızı aldık en one oturduk sıramızın gelmesını beklıyoruz.bır yandanda konusulanları duymaya calısıp ıcımızden cvp vermeye calsıyorum.2 numaradakı zencı abla gelmesın dıyede dua edıyorum.neyse bıranda numaram yandı ve kendımı kabında buldum.
    -meraba
    -ben -meraba
    -belgelerı alttan uzatmamı soyledı.sonrada ok dıyıp dısarıda beklememı soyledıler.avluda beklıyoruz sımdıde.yıne numaram soylendı ve 10 numaralı kabıne gıttım.tatlı bı amca vardı. ılk once sol 4 sonra sag 4 ve bas parmak .ıngılızce konusuolar burada ama ben turkce konusmustum adam ıngılızce soyluyor ben ıyıgunler agabey ,
    neyse bırdaha ıcerde beklıyoruz yıne en one oturduk.3 de tatlı bı abı var ona denk gelırım dememe kalmadan 1 numaralı gıse yandı ve gıttım,
    -hi
    -ben-hi
    -how are you?
    -ben-fine.and you?
    -fine .kagıda baktı ve zonguldak karaelmas unıversıtesını gordu.burda mı okuyosun der gıbı sordu bı soru.
    -yes yes
    -where demezmı.
    -halla halla in zonguldak dedım.
    -sonra zonguldak nerde dedi.
    -in turkey dedım yıne .
    -sonra turkıyenın neresınde dedı.bu konusmalar ıng tabı.
    -nasıl anlatsamkı sımdı ben bunu north dedım cıktım ısın ıcınden ok ok dedı.ve
    -what are you class?dedi
    -first year dedım.
    -aılen ne ıs yapıyor?
    -my father is retaıred dememe kalmadı.bır soru sordu.halla halla ne dedı bu 2 kere tekrarladı bende tık yok.turkce olarak emeklı olmadan oncekı ısı neydı dedı.sasırmıstım nerdeyse turkce soyledıgını bıle anlamıcaktım aksanı cok garıptı.
    -ters koseye yatırmıstı benı makına ıscısıydı nasıl dıcem ıng olarak ben.agzımdan turkce olarak işçiydı cıktı.adam bakıyo chef mi dedi.no no dedım tabıkı.makina isçisiydi.yıne turkce tabı.
    -what is your gpa? demezmı. ben hazırlık okudugum ıcın bızde yıl boyunca 4 vıze 1 fınal var ve ılkdonem 2 vıze ve quızler olmustuk bunların belırlı bır oranları var bızım gpa ın ne kadar oldugu bılınmıyo daha dogrusu.neyse anlatmaya calısıyorum ıng bızım okuln gpa sı farklı cunku hazırlık ogrencısıyım falan yok anlamıo.turkce olaral bızde not ortalaması yok cunku hazırlıktayız dememe kalmadı in english demezmi
    neyse hazırlık ıngılızcemı dıe sordu
    -yes dedim.
    -aılen su anda zonguldakta mı kalıyor dedı.
    -hayır istanbul dedım.ordan yesıl kagıdı aldı ve ds ve sevıse 2 tik koydu.ıste ups falan gonderırsın dedı.
    benım anlamadıgım konus orda herkese nereye gıdıcen ne yapıcaksın orada fılan sorarken bana bunları sorup benı ters koseye yatırmasıydı. neyse artık ds yı bekleyıp aldıkmı alamadıkmı ogrenmek. bir sorunuz varsa cvp larım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ya bu vize görüşmesinde aslında not ortalamasının çok da bir önemi yok gibi gözüküyor asıl önemli olan ingilizcenizin en azından konuşabilecek ve anlayabilecek düzeyde olması gerekiyor.Bende 27 martta giricem not ortalaması 1.60 ama ingilizce ile kurtaracağımı düşünüyorum bakalım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla ıns alırsın .benım bıras zor gectı gorusme bekledıgım soruların hıcbırını sormadı nere gıdıceksın falan bunları hıc sormaması sasırttı beni:S

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

13 mart 8.30 daydı randevum renkli gözlü sarışın bi adamla yaptım mülakatı çokta iyi geçti sanırım yeşil kağıdı aldım bana iyi tatiller diledi ve bitti.sanırım halloldu.2019 da geldi bakalım bundan sonraki süreç ne olucak.umarım herkesin görüşmesi ii geçmiştir

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşım 2019 belgen ne kadar zamanda geldi benim hala gelmedi 10 gün önce gönderildi amerikaya ama 1 ay sonra gelir diyor danışman seninkide öylemi oldu?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benımde 8.30 daydı sen hangı gısede yaptın gorusmenı ben 1. gısede zencı bı abla vardı onun yanındaydı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

SİR 27 marttaki görüşmeni buraya ayrıntılı olatak yazarmısın not ortalaması senin gibi olan arkadaşlara moral amaçlı

BannedUser
    Guest

soruları yazar mısın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı şeyma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım 2019 belgen ne kadar zamanda geldi benim hala gelmedi 10 gün önce gönderildi amerikaya ama 1 ay sonra gelir diyor danışman seninkide öylemi oldu?
    benim 1 ayıda geçti bu hafta içi dediler geçen haftada aynsısın demişlerdi bakalım haftaya gelmesse kan çıkar şaka şaka çıkmaz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sir_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bu vize görüşmesinde aslında not ortalamasının çok da bir önemi yok gibi gözüküyor asıl önemli olan ingilizcenizin en azından konuşabilecek ve anlayabilecek düzeyde olması gerekiyor.Bende 27 martta giricem not ortalaması 1.60 ama ingilizce ile kurtaracağımı düşünüyorum bakalım.
    abi sen al zaten not ortalamsı 2 nin değil 1.50 nin altında die kural çıkar seneye
    umarım alırsın ama seni sıkıştırcak çok soru sorcak bana kalırsa
    inşallah alırsın başarılar tekrar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abi niye moral bozucu şeyler yazıyorsun yani manasız manasız işler yapmayın ya yani adamın şevkini kırmaktan başka hiç bişi yapmıyorsun adam alacağına inandıysa alır alamazsada yapcak bişi yok böle konuşup insanlaarın moralini bozma

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)