Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: jfk ve kalacak yer

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart jfk ve kalacak yer

arkadaslar bu konuda bir cok konu gordum ben yarin new yorktan ayrilacagim ama girerken baya bi zaman harcadim nerde ne var ve sehre nasil giderim konusunda. gerci herkes dondu ama ben adresler aklimdayken yazayim arama yapan arkadaslara yardimci olur.

oncelikle valizleri aliyoruz. new yorkta daha acaip bi ingilizcenin oldugunu farkediyoruz oncelikle sordugumuz sorulara adam gibi cevap alamiyoruz ( en azindan bana oyle denk geldi )

ben new yorka allaha emanet geldim hicbisey arastirmadan ucakla bodoslama daldim heryere yaptigim gibi oncelikle ihtiyaclarimizdan birisi laptop icin wireless internet ona ulasmak icinde hangi terminalde indiysek bedava olan airtrain tabelalarini takip ediyoruz ( sehirden trenle cikarken airtrainin ucreti olan 5 dolari aliyorlar o ayri mesele ) zaten trenin tabelasinda isikli sekilde yaziyor ve terminale 4e variyoruz orda beles internetle beraber elektrikte var ayrica havaalaninda yatmak isteyenlere burda karismiyorlar. kisacasi ben bu terminali ogrenci terminali olarak adlandirdim

gelelim kalacak yere

bunun icin baya bi kafa patlattim internetten otel bulmak cok zor hem pahali fiyat veriyorlar hemde ayni gun icin dolu gozukuyor. elimdede iki agir valizim oldugu icin hareket edemiyordum. en sonunda valizleri penn stationda bulunan greyhounda emanete verip otel aramaya karar verdim. tekrar airtraine bindim burdan yesil olan hatti takip ediyoruz. istasyonda tren gelirken yesil renkle yaziyor zaten bu yol haritada yesil olarak gozukuyor bu haritayi edinmek zorundayiz cunku sehirdede bunu kullancaz butun informationlarda ve subway istasyonlarinda mevcut. yesil hattin en sonuna gidiyoruz oradan airtrainden ayrilip normal metroya geciyoruz her binis 2 dolar bunu makinadan yada gorevliye yukletiyoruz tabi airtrain ucreti olan 5 dolarida burdayken bi seferligine veriyoruz. manhattan a gitmek icin kullanacagimiz hat kirmizi 1 numarali hat A kapisindan giriyoruz. size soyleyecegim hostel herkese sacma gelcek ama jazz on the villa bilenler bilir bu hostel harlemde hani su belali yer belanin b si yok bizim turkiyede ortalama bela olan yerlerden bile daha iyi gece 2de hostele yurudum ara sokaktan neyse konuyu dagitmayayim. A kapisindan girdikten sonra gidecegimiz 125. street buraya gitmek icin 1 numarali hatti takip ediyoruz soyledigim gibi bi harita edindiniz bu haritadan 2 veya 3 numaranin oldugu trenin istasyonlarindan herhangi birini belirliyoruz ve bunlardan birinde inip o trene geciyoruz 1 numarayi takip edipte 125te inersiniz ama elinizde bavul olcagini tahmin ettigimden burasi uzak kaliyor. neyse 2 veya 3e gectikten sonra 125te indik ve 129. street i buluyoruz ztn sokaklar sirayla ve yakin zaten 129u bulduktan sonra saga donuyoruz otel biraz ilerde sagda. tamamiyle ogrenciler kaliyor cok guvenli kimse kimseyi rahatsiz etmiyor tahmin etceginiz gibi odalarda 6-8 arasi ogrenci kaliyor geceligide tax ile 28 dolar burada her bavul karsiliginda 4 dolara emanette yapiyorlar ama ben gerek duymadim cantamda 1 laptop i pod ve 1000 dolarla bisey olmadi. biraz reklam gibi oldu ama benim cok isime yaradi umutsuzluga kapilmisken manhattenada cok yakin

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Guzel ve yararli bilgi olmus eline saglik .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eyw ne demek

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

jfk da geçen geceler anlatılmaz yaşanır

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet bencede gece geçirmedim ama mahkum olabilirdim gece geçirmeye o fikirle çıktım yola ama şansım yaver gitti diyelim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)