Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 58 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Program ücreti çıkarmı?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Program ücreti çıkarmı?

merhabalar arkadaşlar.biraz önce başka bi konuda aynı konu üzerinde konuşuyorduk konuyu dağıtmıyım diye ayrı bir başlık açayım dedim.wat programında program ücreti çıkıyormu?tabiki bu bize bağlı gerçi ama atıorm haftada 30-35 (ortalama)çalışsak 7-9$ arası bi ücretle yeme içme evkirasınıda içine kattığımızda hiçbir elektronik..vs harcama yapmazsak program ücreti çıkarmı?(3-5 tşört pantolon haricinde)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam gezmeyeceksen ev iş gidip geleceksen gitme bence
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

gidip gezmeyip, sadece program ucretini cikartmak amaciyla gidiceksense, bencede gitme.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

simdi soyle ben yasadiklarimi anlatayim sana ben is secimini daha dogrusu sirket bana senin inglzce kotu biz sana secelim isi ben de ok dedim hem hangi eyallete gidecegimi de bilmiyodum ok dedim siz ayarlayin otel isi olsun 2. is bulabilecegim bi yer olsun.ekimde kayit yaptik mayista is bi aciklandi mc donalds isi gelmis ustelik sozlesmesinde bile yazmislar 2. is yoktur bu bolgede bunu bilerek pozitif dusenurek gelin diye bari sozlesmede yazmasaydi.ne 2 is bulabildim ne de mc donalds adam gibi saat verdi 80 usd karavanda konaklama aldigim para eve ve yemege gidiyordu kimi haftalar 15 saat calisitim sadece evde bos bos oturdum bi sehir vardi o da uzakti gidemedim evdeki 3 tanew cinli kizla inglzcemi gelistirmege calisitim .ayni evde kaldigim Turk arkdslar hms host diye bi restranda calisitlar 4 temmuz ve labbor day gibi ozel gunlerde daouble shift aldilar yani o gunun iki katini ama mc dsonalds vermedi .hep haftada 40=50 saat calistilar 3500 yapmislardir tahminimce.evde tayvanli cocuklar vardi benden 1 ay sonra geldiler ama 3000 usd yaptilar onlarda o yerde calisiyolar.gecen haftada isi biraktilar ben ise hala calisiyorum 1500 usd zor yapiyorum butun yaz boyunca.ha mc donalds saat verseydi adam gibi para kazamnip yazim iyi gecerdi sirketin sucu yok diyemem cunku ben kayit yaparken sart kostum otel isi olacak diye sirf kayit ucretini almak icin cok yalan soyluyorlar ozelliklede kayit zamni cok dikkatli ol ..benim gibi yapmak yerine is secimini git kendin yap eyaleti de sec buyuk sehir secmeni tavsiye ederim isin kotuyse degistirme imkanin olsun bu arada ozman sirketinden uzak dur bende ızmırdeydım ve alsancak ozmanı secmıstım bana ucret daha uygun gelmıstıçonlar daha hayatlarında amerıkayı gormemıs nerden bılcekler usa yı çhersene verdıklerı tlfn kartlarının bıle ne ıse yaradıgını bıle bılmıyolardı sordugum soruların cvpsız kalması benı delı edıyordu bu forumdakı bı cok kısı bılır..is secimini biz yapalim derlerse kabul etme.eger benim gibi yaparsan sirket elinde kalan kimsenin istemedigi kotu bi isi sana verecektir.degistirmek istedginde de sozlesmeyi gosterip degistiremezsin ode 400 euro degiselim biz sana 1 is bu;acaktik onu da yaptik ..eee hani kayit yaparken demistim otel isi soz demistiniz nerde bu sozler..yano kisacasi biraz sansin olup iyi saat alirsan cikar program ucreti niye cikmasin 3500 harciycan ortalama zaten ama cok az gezersin ayrilirken ny u birkac saat gezersin sonra gelirsin havalimanina ucaga atlarsin gidersen kalmaya kalksan cok paran gider istemeden de harcarsin..
    Konu sucre tarafından (21-09-2010 Saat 01:12 AM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

program ucerti ikinci is olmadan cikmaz. en azindan ben cikaramadim 3 ay boyunca haftada 40 saat calistim kisaca ozetleyeyim senin icin:
    haftada 40 saat ayda 160 saat yapar uc ayda da 480 saat yapar . saat ucertini asgari ucret yani 7.5 olarak hesaplarsan 3600$ para kazanirsin. Ortalama konaklama ucreti 350*3 :1050$ yapar bunun yaninda isin uzaksa eve yada ise yakin ev bulamadiysan eyalete gore degismekle birrlikte haftalik 50 60$ arasi ulasim ucreti mutfak alisveris vs vs derken cikmaz. ama arkadaslarin dedikleri cok dogru program ucretini cikarmak icin geliosan hic gelme gezmeyeceksen aksamlari disari cikmayacaksan evde oturacaksan bunlari turkiyede emin ol dha sosyal bi sekilde yapabilirsin ama ikinci is bulursan ki arkadasim buldu haftada 80 saat felan calisiodu ucreti cikardi alisverisi laptopu ipod iphone hepsini aldi tek bavulla eldi 3 bavulla dondu ustune gezdi yani ikinci is olmadan ben inanmiyorum program ucretinin cebe koyulup donulebilecegine. belki vardir cikran kusura bakmasinlar bu benim dusuncem :d

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kısaca çıkmaz diyorum.ben para bile arttıramadm,ha ben konaklamaya çok para verdm o ayrı.ama vermemiş olsaydım bile çıkaramazdım.masrafı çıkarma umuduyla gidersen büyük zorluk yaşarsın söyleyeyim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tamamen gideceğin eyalete, işverenine bağlı . 2. iş olmadan program ücreti çıkmaz yazmış arkadaş .. Çıkar , en azından ben çıkardım ve sadece tek işle ama deli gibi overtime yapıyordum , konaklama ve yemek imkanımda çok güzeldi ...Sana önerim program ücretini çıkarıyım yeter diye gitceksen hiç gitme , gezmeden alışveriş yapmadan dönmenin hiçbir anlamı yok , 3 yaptığın amelelıkte yanına kar kalır

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Başına bir iş gelmezse fazlasıyla çıkar.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı erax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 yaptığın amelelıkte yanına kar kalır
    aynen

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

parayi geri getireyim diyenlere tavsiyem guney sahillerine inin ayni amelelikle cok daha fazla kara gecersiniz.. 3-4 ayin sonunda en kotu 1000-1500 dolar para olur cebinizde hem de harcayacaginiz en fazla 50 dolar otobus parasi ayrica inanin guney sahillerinde ingilizceniz cok daha fazla gelisir ... work and travel para kazanma programi deil arkadaslar.. amerikada 1 dolar gitmesin diye bisey yemeyen adamlarin turkiyedeki soledigi yalanlara inanmayin.. bu sene gidenlerin yarisi ya isinden kovuldu ya da cok az saat aldi...bunlari dusunup gidin... cebinde parayla donenler var mi var ama onlar % 1 anca...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

tamamen sana baglıdır arkadasım..ben virginia beachteydım bu yaz ama 7000 dolara yakın para yaptım herkes ıssızlıkten kıvranırken?? bu sefer 2 katı ogrencı gelmıstı ve yaklasık 100 den fazla ogrencının ıs sozlesmesı yalan cıktı.ben paramı cıkarttım nasıl?

cunku ben temmuz sıcagında ılk ısımden cıktıgımda aksamlara kadar ıs aradım ve buldum.. gunde 16-17 saat calıstım ılk ısımden hıc off um yoktu uyku nedır unuttum ve gunde 6 saat uyuyabıldıgım zamanlar kendımı cokkkk sanslı hıssedıyordum.

az bı mıktar parayla gerı dondum harcarken gozumu kırpmadım arkadaslara kesınlıkle katılıyorum kı para harcamayacaksan hıc cekılecek dert degıl =)
    kill them all-spartacus

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Vİp3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamamen sana baglıdır arkadasım..ben virginia beachteydım bu yaz ama 7000 dolara yakın para yaptım herkes ıssızlıkten kıvranırken?? bu sefer 2 katı ogrencı gelmıstı ve yaklasık 100 den fazla ogrencının ıs sozlesmesı yalan cıktı.ben paramı cıkarttım nasıl?

cunku ben temmuz sıcagında ılk ısımden cıktıgımda aksamlara kadar ıs aradım ve buldum.. gunde 16-17 saat calıstım ılk ısımden hıc off um yoktu uyku nedır unuttum ve gunde 6 saat uyuyabıldıgım zamanlar kendımı cokkkk sanslı hıssedıyordum.

az bı mıktar parayla gerı dondum harcarken gozumu kırpmadım arkadaslara kesınlıkle katılıyorum kı para harcamayacaksan hıc cekılecek dert degıl =)

kardeş sen neler yapmıssın ya az kendıne baksaydın adam olur o sartlarda ya dayanılır mı sok oldum boyle wat yapacaksan hıc yapma daha ıyı bu tabıkı benım dusuncem ama hakkaten ınsan ınsanlıktan cıkar kardes
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parayi geri getireyim diyenlere tavsiyem guney sahillerine inin ayni amelelikle cok daha fazla kara gecersiniz.. 3-4 ayin sonunda en kotu 1000-1500 dolar para olur cebinizde hem de harcayacaginiz en fazla 50 dolar otobus parasi ayrica inanin guney sahillerinde ingilizceniz cok daha fazla gelisir ... Work and travel para kazanma programi deil arkadaslar.. Amerikada 1 dolar gitmesin diye bisey yemeyen adamlarin turkiyedeki soledigi yalanlara inanmayin.. Bu sene gidenlerin yarisi ya isinden kovuldu ya da cok az saat aldi...bunlari dusunup gidin... Cebinde parayla donenler var mi var ama onlar % 1 anca...
    ben başına birşey gelmezse dedım dostum.işten atılmazsan çıkarırsın o parayı.çıkartanda çok.benım bıldıgım onca ınsan var.ama başına iş gelirse o ayrı.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı mustafa61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş sen neler yapmıssın ya az kendıne baksaydın adam olur o sartlarda ya dayanılır mı sok oldum boyle wat yapacaksan hıc yapma daha ıyı bu tabıkı benım dusuncem ama hakkaten ınsan ınsanlıktan cıkar kardes
    ben alısmıstım kardesım calısmak en mantıklısı cunku calısma bıttıkten sonra rahatca harcayabıldım =) ayrıca sabah 8 am de ıse baslıodum gece cok sanslıysam 11 de cıkabılıodum cunku otelın havuzu 11 pm de kapanıodu normal sartlarda 11.30 pm gıbı cıkabılıodum otel cok yogunsa 12.30 kadar sarktıgını hatırlarım..ama eve gıttıkten sonrada 5-6 bıra ıcıp ole yatardım muabbet sohbet =) kondüsyon =)
    kill them all-spartacus

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yanlış anlaşılmış sanırım arkadaşlar.bende tabiki harcıcam gezicem ama cepten para yemielim die sordum benm planımda 2 işte çalışıp vip3r gibi para kazanıp harcamak nereler daha iidir 2. iş için?konaklama ücretsiz olan yerler nasıldır mesela ben otel işi düşünüyorum housekeeper yada olursa buser filan.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya arkadaslar gercekci dusunmek lazim work and travel da o eskiden kazanilan paralar artik kazanilamiyor.. cok cok zor kazaniliyor artik.. ayrica ikinci is soran arkadaslar buyuk sehirlerde degillerse watcilarin cok oldugu bolgelde yasiyorlarsa ruslar butun isler kaptigindan ikinci is hayal oluyor... ve eskisi gibi yuksek saatler artik verilmiyor ondan dolayi work and travel a gelirken amaciniz icinde turkiyeye para getirmek olmamali.. zaten her turlu az ya da cok alisveris ve gezmeye yetecek para kazanirsiniz.. ama turkiyeye bes kurussuz donersiniz...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

amelelık yaparsan cıkar cıkmaz dıye bı sey yok ama ne gerek var gunde 15 saat calısmaya, arkadasın bırı 3 ay boyunca sadece makarna yedı ve hıcbıyerı gezmedı rahat bı 3000 dolarla donmustur.sen orda eglenmeyeceksen bı yerı gezmıyeceksen nıye gıdıyorsun ki ?gerenk yok

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2007de toplamda 2500dolar masraf yaparak gittim ve 3ayda tam 8000dolar kazandım. kira, yeme içme, birsürü alışveriş derken 2000dolarla geri döndüm. ama çok alışveriş yaptım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

alaskada 6000 doalrla dönen adamı da biliyorum.ama parasız kalıp sokakta yatanı da.

BannedUser
    Guest

Eşeğini sağlam kazığa bağlarsan kazanırsın. Tabi arkadaşların dediği gibi gidip 10.000 dolar kazanmakta var ortada kalıp annenden babandan Amerikaya para istemekte. Bu yüzden konuyu iyi araştır forumda iyice gez kim neler yaşamış hepsine kulak ver derim ben.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Valla sadece araştırmakla da olmuyor hacım şansa bağlı biraz.

BannedUser
    Guest

Bunun tartısmasını Breakle yapmıştım. O zamanlar Break bana tecrübe önemli şans ikinci plan demişti bense şansın önce oldugunu söyledim. Ama 3 yılın sonunda BreaK e hak verdim gerçekten tecrübe çok önemli.

Herşeyini kusursuz yaparsan inan bana bir sıkıntı yaşamazsın. Şirketi iyi secersen gitmeden işverenini ararsan. Kalacagın yatacagın yeri ögrenirsen bir sıkıntı olmaz inşallah

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

iyi şirketle riyi sponoslralr çalışır.iyi sponsorlarda sana daha iyi yardımcı olur.gideceğiniz şirketin sponsorunu sorun.sponsoru iyi değilse gitmeyin çünkü oradaki işiniz artık sponsorla.

ben bildiğim iyi sponoslrarı yazayım.

CIEE , CETUSA , INTRAX , IEE , ASSE

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

program ucretini cikarip gelmek istiyorum diyen kisi orda over time yapmak zorunda
    saatlik 8.40$dan haftada ortalama 45 saat calisarak 4500$ civari para yaptim ve eve gelldigimde cebimde sadece 6$ vardi eger parani cikarmak ve gezmek istiyorsan cok calisman lazim bunun icinde calisabilcegin bir is ve bunu sana saglayabilcek saglam bi sirket ve sponsor bulman lazim
    ve tecrubeli watcilardan deneyimlerini dinlemen lazim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kesınlıkle cıkarırsın sonucta 3 4 ay turkıeyede kalsan aynı parayı harcıcaksın

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı metilfenidat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi şirketle riyi sponoslralr çalışır.iyi sponsorlarda sana daha iyi yardımcı olur.gideceğiniz şirketin sponsorunu sorun.sponsoru iyi değilse gitmeyin çünkü oradaki işiniz artık sponsorla.

Interexchange
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

BannedUser
    Guest

Alıntı metilfenidat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tamam da sponsor ile olayın alakası yok ki Zaten 8*9 tane çalışılan sponsor var ama hersene yuzlerce magdur oluyor. Sonucta Cetusa, CIEE gibi sponsorların işlerinde de sorun cıkıyor. Burda şirketlerin sahtekarlıkları unutulmamalı. 1 Kişilik kontenjanı 3 kişiye satıyorsa şirket sponsor ne yapsın bu durumda.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

slm arkadaşlar ben de bu yaz gitmek istiyorum wat programı ile.ben düz mantık olarak aıyorum 3000$maiyetim olduysa en azından bunun yarısını geri getirip 1500 $ ile travel ve alışveriş yapmayı düşünüyorum.böle düşünmekte yanlışmı olur.aslında ilk düşüncem maliyeti yakalayyıp bir kenara ayırıp.ondan sonra kazanacağım parayı son kuruşuna kadar harcayıp trye maliyet+0 $ gelmekti ama yazılanları okuyunca acaba hiç olmazsa %50 maliyete ulaşıp gelmek mümkünmü diye sormak istedim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Amerikada bu parayı kazanabiecekmisin ya da bu düşündüklerini gerçekleştirebilecekmisin o da var.
    Peki.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı onurpasazade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben de bu yaz gitmek istiyorum wat programı ile.ben düz mantık olarak aıyorum 3000$maiyetim olduysa en azından bunun yarısını geri getirip 1500 $ ile travel ve alışveriş yapmayı düşünüyorum.böle düşünmekte yanlışmı olur.aslında ilk düşüncem maliyeti yakalayyıp bir kenara ayırıp.ondan sonra kazanacağım parayı son kuruşuna kadar harcayıp trye maliyet+0 $ gelmekti ama yazılanları okuyunca acaba hiç olmazsa %50 maliyete ulaşıp gelmek mümkünmü diye sormak istedim.

gözden cıkardıgın 3000 dolar dogrudur masrafın yaklaşık böyle olur ama kazanılacak paralar büyük oranda iş sözleşmene baglı işvereninin saatlik ne kadar verdigi ve haftalık kac saat calıştırdıgı önemli..hangi eyalete gittiginde önemli olacak tabi..ben burda bu paranın 2 katını kazanmış veya yarısını bile kazanamamış insanların örneklerini veririm ama güvenilirligi olmaz..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)