Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Münih ve Frankfurt hariç "transit vize zorunlu"

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Münih ve Frankfurt hariç "transit vize zorunlu"

Bugün mailime istinaden Almanya Başkonsolusluğundan mail geldi, Münih ve Frankfurt aktarmalı uçuşlar hariç diğer tüm havalimanlarından aktarma yapacak olan yolcuların Almanya'dan transit vize almaları gerekiyormuş ve transit vize başvurusu ziyaret vizesi gibi normal başvuru yapılacakmışi Randevu vesaire vesaire, sağlık sigortaları vize ücreti bilmem ne bir sürü sıkıntı ve dert
    llorando, de cara a la pared...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kardeş eminmisin ya almanya transit vize istemiyo haa istese bile randevuyla falan filanla olmuyo ki havaalanında vize ücreti ödeyerek hallediyosun .. keşke silmeseydim bende Almanya büyükelçiliğinin yayınladıgı bildirge vardı transiz vizeyle ilgili ve aynen şöyle yazıyordu dosyada ..
    Amerika,Kanada vs vs .. ülkeleri için geçerli vizeleri bulunan ve vizenin olduğu ülkeye seyahat etmekte olan yolcuların transiz vize almalarına gerek yoktur!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dostum valla maille sormuştum bana mail geldi diyor ki münih ve frankfurt aktarmalar hariç vize almak zorunlu falan diyor ne yapacağımı bilmiyorum ve transit vize verme prosedürü normal vize prosedürü gibiymiş

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dostum acaba senin sorunu tam olarak anladılarmı yani senin geçerli bir usa vizen oldugunu ve almanyaya usaya gitmek için aktarma yapmak zorunda oldugundan ugradıgını falan?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar böyleymiş olay şundan ibaret eyer münih ve frankfurt tan aktarma yapıyosanız ücretsiz almanyaya girişte size transit vize veriyorlar fakat başka havaalanlarından aktarma yapıcaksanız burdan 35 euro ödiyip transit vize alıyormuşsunuz
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet yazdım ben onlar, amerikan vizem var dedim, daha önceden isveç isviçre ve bir çok ülkenin vizesi var dedim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

http://www.milliyet.com.tr/2005/02/2...set/siy01.html

bu çıkan yasanında değiştiğine dair bir link veya bilgi bulamadım arkadaşlar sizlere mail geldiğine görede sanırım doğru bi bilgi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu arada transit vize 60€ arkadaşlar bulcam o belgeyi levent rahatlatcam seni almana gerek yook

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

pier gözünü seviyim, ecel terleri döküyorum maili gördüğümden beri

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

burada 2005 falan diyor milliyette kerempi sonradan değiştirdiler mi acaba iaşşah değiştirmiştir, elim kolum bağlı seni bekliyorum pier, en kaz altındayımmmmmm

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

buldum dostum bu da büyükelçiliğin bu yılki bildirisi çelişmiyormu senin maille? çünkü bunda münih , frankfurt vs yazmıyo

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2. Havaalanı transit vizesi (bu vizeyle havaalanının transit kısmının dışına çıkılamaz):
    20`yi aşkın ülke vatandaşı Alman havaalanlarının transit bölümlerinden dışarıya çıkmayı düşünmeseler
    bile, bir havaalanı transit vizesi almak zorundadırlar.
    Ancak, aşağıda belirtili belgelerden birine sahip olan Türk vatandaşlarının havaalanı transit vizesi
    almalarına gerek yoktur:
    • Bir Avrupa Birliği ülkesi veya Avrupa Ekonomik Alanına üye bir devlet tarafından verilmiş
    herhangi bir oturma müsaadesi veya geçerli bir vizesi varsa,
    • Türkiye Cumhuriyeti Diplomat veya Görev Pasaportu hamili Türk vatandaşları
    • Ayrıca aşağıda belirtili kişilerin de havaalanı transit vizesi almalarına gerek yoktur:
    a) Pasaportu veya pasaport yerine geçen belgeyi tanzim eden ülke vatandaşı ise ve
    b) Kanada, İsviçre veya Amerika Birleşik Devletleri için geçerli bir vize veya oturma müsaadesi
    olup da, söz konusu vizeyi veya oturma müsaadesini veren ülkeye seyahat edenler veya
    c) yasal olarak Kanada, İsviçre veya Amerika Birleşik Devletleri`nde bulunduktan sonra tekrar
    Türkiye`ye dönenler

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

AAAAAAAAAA süper o zaman geri döndüm çünkü isviçreden bunu yanıma mı almalıyım şimdi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

pier sanki senin yazı bölündüğü için manası biraz değişmiş gibi çnkü biçok yerde yazan yani 4 5 siteye baktım hep aynı yazı var ve aynen şöyle.

''Almanya Başkonsolosluğu pasaportlarda mutlaka imza yerinde müracaat eden pasaport sahibinin imzasını görmek istemektedir. Bu kuraldan dolayı imzası olmayan pasaportları işleme almamaktadır.(19.10.2005)
    Avrupa Topluluğu veya Avrupa Ekonomik Bölgesi (Izlanda, Lihtenstein ve Norveç) üye ülkelerinden herhangi birisinin veya,Andora, San Marino, Monako, İsviçre, Japonya, Kanada veya ABD nin daimi oturma müsaadesi bulunan TC uyruklu yolcuların Türkiye den gidişte veya Türkiye ye dönüşte Almanya da tek aktarma yapmaları halinde transit vize talep edilmemektedir. Bu uygulama Amerikan green card ları olan TC uyruklu yolcular için de geçerlidir.Yukarıda belirtilen ülkelerin vizesine sahip TC uyruklu kişilere ise; havalimanı transit vizesi talep olunur, ancak vize Almanya ya giriş yaparken hudut yetkilileri tarafından verilmektedir.TC yeşil pasaport veya gri görevli pasaportu veya kırmızı diplomatik pasaportları olan kişiler vizeden muaf tutulmaktadırlar. Bunun dışındaki tüm TC uyruklu yolcuların seyahate başlamadan önce Almanya için transit vize almaları gerekmektedir.''

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu belgeyi nerde buldun link ver tam çıktısını almam lazım burdan açınca net çıkarmıyor pier, allahım ya çok saol

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarıda belirtilen ülkelerin vizesine sahip TC uyruklu kişilere ise; havalimanı transit vizesi talep olunur, ancak vize Almanya ya giriş yaparken hudut yetkilileri tarafından verilmektedir.
    o zaman abd vizem olduğuna göre ahavlimanından alabilirim münih ya da frankfurt falan belirtmiyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Pier dostum o belgenin linkini ver ne olur onun çıktısını almam lazım ds den daha önemli

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

işte bi başka yerde yazan bilgide onu tamamlar nitelikte
    Alman hükümeti, Almanya'daki havalimanlarını kullanarak Avrupa, ABD ve diğer üçüncü ülkelere gidecek Türk vatandaşlarına transit vize alma zorunluluğu getirdi. Türk vatandaşları, 28 Şubat'tan itibaren Gambiya, Kongo, Sudan vatandaşlarıyla aynı statüde olacak.
    Almanya'da ocakta yürürlüğe giren yeni göçmen yasasında yapılan değişiklikle, Türk vatandaşlarına bugüne kadar transit vize konusunda tanınan muafiyet kaldırıldı. Türkiye'nin dahil edildiği, transit vize zorunluluğu getirilen ülkeler listesinde Afganistan, Angola, Bangladeş, Kongo, Eritre, Etiyopya, Gambiya, Gana, Hindistan, İran, Irak, Ürdün, Lübnan, Nijerya, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan ve Suriye yer alıyor.
    Yeni göçmen yasasının, 11 Eylül sonrasında İslami terörle mücadele kapsamında vize düzenlemelerinin sıkılaştırılması kapsamında uygulamaya konulduğu ileri sürüldü.
    Frankfurt, Münih gibi Alman havalimanlarını kullanacak Türkler, Almanya'nın Türkiye'deki konsoloslukları ya da bu havalimanlarından transit vize alacak. Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği yetkilileri, transit vizenin, pasaportunda gidecekleri üçüncü ülkenin vizesi bulunanlara havalimanlarında verileceğini belirtti. Bu nedenle Almanya'da aktarma yapacak on binlerce Türk'ün, havalimanlarında transit vize için uzun kuyruklar oluşturması bekleniyor.
    Dışişleri Bakanlığı, "Almanya tarafı bize bu düzenlemenin 28 Şubat'tan önce değiştirileceği yönünde söz verdi" dedi.

35 euro ödenecek

Türkiye'deki konsolosluklardan transit vize alacak olanlar 35 euro ödeyecek. Almanya'daki havalimanından vize alanlardan ise ücret istenmemesi planlanıyor.

ama yinede sizin takdiriniz hocam bi bilir kişiye sormakta fayda var

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

buyur kardeş bu da linki adreste de gördügün gibi kaynak gayet güvenilir .. kerempi kardeş bu senin verdigin bilgiler biraz karışık gibi geldi şimdi bana .. neyse ya
    http://www.ankara.diplo.de/Vertretun...erty=Daten.pdf

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

işte bi başka yerde yazan bilgide onu tamamlar nitelikte
    Alman hükümeti, Almanya'daki havalimanlarını kullanarak Avrupa, ABD ve diğer üçüncü ülkelere gidecek Türk vatandaşlarına transit vize alma zorunluluğu getirdi. Türk vatandaşları, 28 Şubat'tan itibaren Gambiya, Kongo, Sudan vatandaşlarıyla aynı statüde olacak.
    Almanya'da ocakta yürürlüğe giren yeni göçmen yasasında yapılan değişiklikle, Türk vatandaşlarına bugüne kadar transit vize konusunda tanınan muafiyet kaldırıldı. Türkiye'nin dahil edildiği, transit vize zorunluluğu getirilen ülkeler listesinde Afganistan, Angola, Bangladeş, Kongo, Eritre, Etiyopya, Gambiya, Gana, Hindistan, İran, Irak, Ürdün, Lübnan, Nijerya, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan ve Suriye yer alıyor.
    Yeni göçmen yasasının, 11 Eylül sonrasında İslami terörle mücadele kapsamında vize düzenlemelerinin sıkılaştırılması kapsamında uygulamaya konulduğu ileri sürüldü.
    Frankfurt, Münih gibi Alman havalimanlarını kullanacak Türkler, Almanya'nın Türkiye'deki konsoloslukları ya da bu havalimanlarından transit vize alacak. Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği yetkilileri, transit vizenin, pasaportunda gidecekleri üçüncü ülkenin vizesi bulunanlara havalimanlarında verileceğini belirtti. Bu nedenle Almanya'da aktarma yapacak on binlerce Türk'ün, havalimanlarında transit vize için uzun kuyruklar oluşturması bekleniyor.
    Dışişleri Bakanlığı, "Almanya tarafı bize bu düzenlemenin 28 Şubat'tan önce değiştirileceği yönünde söz verdi" dedi.

35 euro ödenecek

Türkiye'deki konsolosluklardan transit vize alacak olanlar 35 euro ödeyecek. Almanya'daki havalimanından vize alanlardan ise ücret istenmemesi planlanıyor.

ama yinede sizin takdiriniz hocam bi bilir kişiye sormakta fayda var
    kardeş yine bi çelişki hem senin verdigin bilgilerde hemde farklı sitelerde okudugum kadarıyla görüyorum ki transit vize 35€ fakat benm baktıgım kaynakta 60€ .. ayrıca senin bu bilgiler kaç yılından 2008mi yoksa daha öncemi acaba öğrenebilirmisin onu

edit: pardon benim deidigm 60€ normal almanya vizesi içinmiş galiba
    Konu pier tarafından (03-06-2008 Saat 10:49 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

2005 dostum bu bilgi o yüzden zaten 35 euro yazıyo. 2008 de bulduğum bi bilgiye görede almanyanın 2008 yılının sonunda türklere vize uygulamasını kaldıracağını söyleyen bi bilgi vardı bu kadarına ulaşabildim .

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2005 dostum bu bilgi o yüzden zaten 35 euro yazıyo. 2008 de bulduğum bi bilgiye görede almanyanın 2008 yılının sonunda türklere vize uygulamasını kaldıracağını söyleyen bi bilgi vardı bu kadarına ulaşabildim .
    hmm peki 2005 ise farklılıkların yaşanması normal verdigim linkteki kaynak ocak 2008de düzenlenmiş

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

tabi tabi ben 2008 kaynaklı bi bilgiye ulaşamadım ztn değişmiş olması muhtemel

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Pier çok teşekkür ederim canım benim, çok saol, yatıp kalkıp senin vizen alman için dua edicem, kerempi sende çok saol gerçekten rahatlattınız beni

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı leventnoir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pier çok teşekkür ederim canım benim, çok saol, yatıp kalkıp senin vizen alman için dua edicem, kerempi sende çok saol gerçekten rahatlattınız beni
    eyvallah kardeşim ne demek ya inşallah duaların kabul olur da alırım bende vizemi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben sıyırdım MÜnih üzeri ucuyorum

sizede bol şans ve sabır ..final donemi bi suru işle uğraşacaksınız ben senin

yerinde olsam 100 euro veriri biletimi münih veya frankfurk yada başka bi
    ulke uzerinden aktarmalıya cevirirdim

bileti aldığın yeri degil ucuş şirketini ara '' kombine ' havayolu ilk defa duyorum

neyse

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yokya richard99 içim rahatladı cidden şu vize olayına pier bana buldu ocak 2008 bildirgesi var her türlü sorun olmucak bana, kafadan bir şık var kanada,isviçre abd ye gidip yasal yollarla tekrar dönenler diyor onların transite ihtiyacı yok diyor benim isviçre oturumum vardı zaten, içim rahatladı, valla kombine yazdım çünkü burdan berline thy ordan deltayla new york sonra ordan air tranla dallas dönüşte aynı şekilde new yorktan deltayla milano sonra alitalia ile tekrar istanbul bunun adı kombinedir diye düşündüm

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar kimse sizden transit vize istemez cunki siz zaten siz sınır dısına yani belirtilen alan disina cikmiyorsunuz onun icin bir problem olmaz olmayacakta bende gecen sene ayni problemlerle ugrasiyordum her detayini ogrendim ama ayrica soyle bir durumda var transit vizeyi havaalnında almak icin ; eger uccaginiz rötar yaptı ise ve bu rötar 24 saati asacaksa ucak firmaniz sizin icin 24 saatlik bir vize alabiliyor ama bunu ucak firmasi yapıyor ordayken siz yapamazsiniz arkadaslar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı onurforever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar kimse sizden transit vize istemez cunki siz zaten siz sınır dısına yani belirtilen alan disina cikmiyorsunuz onun icin bir problem olmaz olmayacakta bende gecen sene ayni problemlerle ugrasiyordum her detayini ogrendim ama ayrica soyle bir durumda var transit vizeyi havaalnında almak icin ; eger uccaginiz rötar yaptı ise ve bu rötar 24 saati asacaksa ucak firmaniz sizin icin 24 saatlik bir vize alabiliyor ama bunu ucak firmasi yapıyor ordayken siz yapamazsiniz arkadaslar
    haklısın ama o dedigin bahsettigimiz transit vize muhabbeti degil mesela aksilik cıktı 30saat sonra uçak kalkacak .. yolcu havaalanında sınırlı bir alanda hapsolmasın diye senin dedigin vize cıkıyo . farklı ve güzel bi uygulama

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben paristen uçuyorum arkadaşlar ne yapmam gerekiyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)