Work and Travel
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cep Telefonu Kaydi?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Cep Telefonu Kaydi?

Merhaba arkadaslar simdi bu yeni vergi sistemi ile beraber cep telefonu kayitlari nerelere kac lira odenerek yapiliyor? Bu konuda bilgisi olan arkadaslarin yardimina ihtiyacim var.....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

daha bugün yaptım,ilk olarak vergi dairesie 100 lira yatırıp dekontu alıyorsun sonra herhangi bir bayi ye gidip dekontu ve 25 lirayı veriyorsun kayıt yapıyorlar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hknkny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha bugün yaptım,ilk olarak vergi dairesie 100 lira yatırıp dekontu alıyorsun sonra herhangi bir bayi ye gidip dekontu ve 25 lirayı veriyorsun kayıt yapıyorlar
    vergi dairesine cihazin imei numarasi ile mi vergi yatiriliyor. Bir de pasaport hakki 2 yilda bir cihaz olarak mi belirlendi. Seneye ben baska bir cihaz almak istesem nasil yapacagim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ülkeye son 1 ayda giriş çıkış yapmış pasaport kayıt hakkını satan birinin üzerine kaydettirerek

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

anladim tesekkurler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

O işler tehlikeli çünkü pasaportuna işlettirdiğin cihazı iptal ettirebiliyorsun. Tanımadığın birisi senden para karşılığı pasaportuna cihazı işlettirip bir süre sonra başkasına da aynı işi yaparsa senin cihazın servis dışı kalır. Ya bu sene aldığın cihazı elden çıkarıcaksın yerine yenisini işlettireceksin yada geldiğin zaman son 1 ayda giriş yapmış tanıdığın birisinin pasaportuna işlettireceksin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı hknkny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 25 lirayı neden aldılar ki senden? Ben kardeşime bir arkadaşlar telefon yolladım o kendi pasaportuna işlettirdi ve sadece 100 lirayı verip tamamladı işlemi? Bayiye para falan vermedi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Çok önemli bi konu aslında telefon almadan dönen yok gibi çünkü. Şimdi 100 tl yatırıp işi bitiriyoruz cihazın imei numarısıyla öylemi, tabiki ilk bir ay içerisinde? Sonra iptal olabiliyomu kendiliğinden çünkü duydugum kadarıyla yaptıralnların hep 5 ay veya 6,7,8,9 ay içerisinde veya bir yıl içerisinde herneyse belli bi süre sonra kendiliğinde tel kapanıyomuş. BU konuda yardımcı olabilecek varmı?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ozanozugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok önemli bi konu aslında telefon almadan dönen yok gibi çünkü. Şimdi 100 tl yatırıp işi bitiriyoruz cihazın imei numarısıyla öylemi, tabiki ilk bir ay içerisinde? Sonra iptal olabiliyomu kendiliğinden çünkü duydugum kadarıyla yaptıralnların hep 5 ay veya 6,7,8,9 ay içerisinde veya bir yıl içerisinde herneyse belli bi süre sonra kendiliğinde tel kapanıyomuş. BU konuda yardımcı olabilecek varmı?
    Eger tanimadigin kisinin pasaportuna kayit ettirirsen dilekce ile iptal ettirme sansi var. Bunun suresini tam olarak bilmiyorum fakat BTK'yi arayarak ogrenebilirsin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaslar bugun yurda döndüm Malum bende 2 tane Iphone'la döndüm,1ini kendi pasaportuma işlettircemde öbürünü napacam pasaportunu bosta olan varmı ? Yada bu işin baska bır yolu varmı ?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı reco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bugun yurda döndüm Malum bende 2 tane Iphone'la döndüm,1ini kendi pasaportuma işlettircemde öbürünü napacam pasaportunu bosta olan varmı ? Yada bu işin baska bır yolu varmı ?
    Pasaport bulamazsan bulunduğun ilde telefoncuların yoğun olduğu yerlere git 100 TL civarı ücretle kayıt ettirebilirsin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı reco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben internetten birisinden almıştım 90 TL'ye. Eğer şu sıralar bakarsan bir sürü dönen olduğu için fiyatlar ucuz olabiliyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

internet üzerinden kayıt işlemi için alış-veriş yapmayın. çoğu dolandırıcı olup, kayıt sırasında eksik belge göndererek kayıt işlemini tam yapmıyor ancak siz telefonunuzun kayıtlı olduğunu görebiliyorsunuz sorgulama sırasında. Fakat bu kayıtlı görülme durumu 6 ay sürüyor. 6. ayın sonunda eksik belge gönderimi sebebiyle kaydınız askıya alınıyor ve cihazı kullanamıyorsunuz. İşin kötü tarafı yeni kayıt yaptırmak isterseniz askıya alınan kaydı sildirmeniz yani kaydınızı yapan kişiyi bulmanız ve bu kişinin yaptırması gerekiyor. haliyle bu kişiyi bir daha bulamıyorsunuz.

Örnekler: https://www.google.com.tr/#hl=tr&scl...w=1366&bih=643
    İşverenlerle yüz yüze görüşerek işinize yerleşin. Self Placement sınırlı kotalarla her sey dahil: 495USD www.westline.com.tr

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Eğer dolandırıcılığı önlemek istiyorsanız Kayıt yaptıracağınız kişiyle birlikte pasaportunu ve kimlik fotopisini kullanarak kayıt yaptırın yoksa 6 ay sonra sorun yaşama ihtimaliniz var.

Ben kullanımını satyın aldığım adamla beraber gidip halletmiştim tüm işlemlerimi.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Telefon kaydettirmenin bi yolu daha var kıbrısa (KKTC) gidip gelmek ve giriş çıkış evrağını pasaport gibi kullanmak.Tabi uçak bilet fiyatını göze almanız lazım ama uygun bi zamanda gidiş-dönüş 100 tl civarı tutuyor.Tanımadığınız birine bu parayı vermektense kendi arkadaşınız yada ailenizden birinede bilet alıp bu işi yaptırabilirsiniz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)