Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 235 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: @aalpinistt (Pensacola/FL) 2009

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart @aalpinistt (Pensacola/FL) 2009

Eveeettt....İşte en sonunda beklenen an....Zorlu ve uzun bir yolculuk ardından şuan Florida-Pensacola' da bir otel odasında kaçak yakaladığım wire less üzerinden sizlere bu satırları yazıyorum.

Öncelikle herşey yolunda şuan..Saat burada 23.15 şuanda.....

Yzacak çok sey var arkadaslar ama önemli olanlarını ve çok merak ettiklerinizi aktarayım, diğer ıvır zıvırları herkes gelirken görecek zaten..Sabahleyinde erken kalkacağım, supervisor mesaj çekmiş, beni 6-7 gibi ara, seni alayım diye....

En son amsterdamdaki yazımdan sonra, Amsterdamda Nort West Havayollarına atladım ve tam 9.5 saat sonra pensacolaya vardım. Nort west gercekten mükemmel bir hizmet sağladı gelirken. Yanım boştu, önümde televizyonum, vb hersey vardı.

Akşam saatlerinde Pensacolaya indim. Yani saat 17.00 civarinda ( USA de) ...Burası kilit noktaydı benim için...Çünkü amsterdamdaki türkçe konusmayı bilen ve muhabbeti seven gümrük memurları ( bazıları...) burda olmayacaktı..

Memphise indim,( buarada uçakta I-94 ve gümrük bilgi formunu verdiler..=
    Direkt pasaport kontrolüne gittim..j-1 i ve ds i gösterdim.. parmak izi ve fotodan sonra, belgeleri onayladı ve Amerikaya hosgeldin dedi...bumu yanii hepsii...
    belkide benim şansıma bilmiyrm ama, çantaları aramadılar, sadece x ray...fakat yinede cok abartmayın derim...

çantada neler vardı..

Çanta

5-6 paket çorba
    çay
    seker
    bir kavanoz kurabiye
    temizlik jelleri
    güneş kremi
    Şampuan
    Küçük çok amaçlı çakı
    kıyafet falan..

Domuz gribi

Domuz gribi konusuna gelirsek; afedersiniz ama burada, daha doğrusu Pensacola ve Memphistteki air portta ve sokaktaki insanlarda, domuz gribini tikine takan yokk
    bir allahın kulunda mske vb..yok

fakat size tavsiyem yanınızda bir tane bulundurun, eğer yanınızdaki yada cevrenizde herhangi bir sekilde hasta birisi varsa, siz kendi onleminizi alın, zorda kalırsanız takarsınız ...varınca birde hastalıkla ugrasmayın,,

el hijyenine çok abartmadan özen gosterin...nede olsa uluslararası havaalanı,,

İlk gün ilk saatler Telefon görüşmeleri ve iletişim:

- havaalanlarında kredi kartıyla yada parayl çalışan kulübeler var, fakat ben bazılarını çalıştıramadım ...Bunun yerine nete bağlandım...E-posta yazdım...yada skype üzerinde 10 dolarlık kontor yukledim, suan dakikası 0.14 kusur dolara konusyrm....gerekirse diye yukledim işte...

Giyim-Kıyafet:

Ucakta gelirken klimalar sürekli calıstı, bu sebeple üzerinize bir yelek kazak yada hırka vb. birşey alın derim..hasta olmayın, soğuk oluyor çünkü...

Floridada hava suan nemli ve 26 derece civarında...gunduz sıcak olur sanırım,, ama gece için suan birazcık serin diyebilirm...yağmurluk alın ayrıca,, cuknu heran yağacak havası var...

ben taksiyle geldim otele,, 11 dolar verdim 5 km lik yola...acılısta sanırım 2.75 kusur falandı...

havalanı cevresinde güzel oteller var,, arastırın derim....benimki vergiler dahil 63 dolar...kötü oldu tabii ama havaalanında rezil olmak istemedim...heryer kapanmıstı zaten ordada...zaten bu yorgunlukla durulmazdı orda...

jet lag olayı

suan yorgunluk var üzerimde ve gözlerim yanıyor....dus alıp yatayım dedim ama sanırım almadan yatıcam...eger türkiyeden sabah binerseniz ve akşam burda olursanız zamanlar arasındaki farkı pek anlamıyorsunuz,, en azından daha kolay kandırabiliyorsunuz bünyeyi...

fakat yinede az cok yorgunluk oluyor tabi....ucakta uyumaya dikkat edin....

Not: Bu yazdığım bilgiler özelliklede benimle benzer havayolu yada eyaletleri sececek arkadaslara yarayabilir fakat, öreneğin JFK ye gittiğiniz zaman daha ciddi bir güvenlik yada tarama ile karsılastık derseniz,, şaşırmam....

Şimdilik bukadar, umarım yararlı olur...

iyi geceler...günaydın...

sonra tekrar görüşrzzz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Kardesim, her seyin yolunda olusuna sevindim. Umarim hep boyle devam eder. Iyi haberlerinin devamini bekliyoruz. Dikkat et kendine..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

kardeşim senin adına sevindim herşeyin yolunda olmasından dolayı, umarım hep böyle olur herşey, yazılarını bekliyoruz hergün, iyi geceler
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun dostum 've mutlu son' olayına kavuşmuşsun bir an önce..darısı bizim başımıza.
    DÜNYADA YA TOZU DUMANA KATARSIN YADA TOZU DUMANI YUTARSIN..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aalpinistt senin adına çok sevindim dostum herşey yolunda gitmişe benziyor..Umarım bundan sonrasıda aynen böyle güze devam eder.. iyi çalışmalar iyi tatiller..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

umarım hersey bu sekılde ıyı gecer senın ıcın..ıyı calışmalar we ıyı tatıller

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam hayırlı olsun , umarım güzel bir tatil olur...
    darısı bizim başımıza artık

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

süper walla oraya sağ salim gitmene sevindim bende kardeşim umarım başladığı gibi devam eder güzellikler senin adına.....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlısı olsun,iyi çalışmalar
    Somethings never changes..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşım yolculuğunun iyi geçmesi,çok fazla aranmaman ve rahat bi uyku çekiyor olman gerçekten çok sevindirici.ayrıca herşeyi detayına kadar yazıp bize aktarman içinde çok teşekkürler.

sana USA da başlangıç nasıl "iyi" ise aynı şekilde işinde,ve dönüş yolunda da bu "iyi" devam eder dileklerimle....

darısı başımıza,iyi günler iyi tatiller aalpinistt

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Çok sevindim iy yolculuk geçirmeni . Gümrükten geçerken sakın korkmayın kolay olucak , zorlu birşey yok !
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kutlarım öncelikle Hiç bir sorun yaşamadan varmış olman çok sevindirici,darısı benim ve tum bekleyenlerin başına. Guzel bir yaz diliyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sorunsuz bi yolculuk yaşamışsın. İnşallah bütün yazın en az onun kadar sorunsun olur. İİ eğleneceler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Hayırlı olsun dostum..İnşallah biz de senin gibi sorunsuzca gideriz..

Bu arada yolculuğa zorlu demişsin...O niye?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Sorunsuz güzel bir yolculuk gecirmen sevindirici. Beni 2 sene 10 gün öncesine götürdün birden. Hemen hemen aynı yer ve aynı iş. Ucak bileti bile tarih haricinde aynı nerdeyse KLM den in, NWA ya bin sonra ver elini Memphis. Sonra dandik bir ucakla da Memphisten Pencasolaya. Ben bu kısmı hatırlamıyorum, cünkü benim film o ucaga adım atınca kopmustu. Ucak inerken uyanmısım, 1.5 saatte 8-10 saatlik uyku uyudum gibi hissetmistim Amsterdam ve Memphis hava alanları iyidir genel olarak, bence asırı yogun ve cok büyük olmadıklarından dolayı sorunsuz varmanda katkısı büyük 2 sinin de 5-6 saat sonra hcms supervisor u kapını calıp oryantasyon icin Mc Donalds Headquarter a götürür seni büyük ihtimal. Bilgisayar karsısında 2 tık tık ile next diyerek işi ögrenmeni beklerler. Sonra calısacagın restoranı ve buna baglı olarak kalacagın evi belirleyip bir üniforma bir de nametag verip sonra evine postalarlar Tavsiyem supervisor seni eve bırakınca seni walmarta götürmesini rica et, erzak ve bisiklet al Kolay gelsin, sorun olmaz umarım ama olrsa yaz yardımcı olmaya calısırız...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun..mutlu bir tatil geçirmen dileğiyle darısı diğer watçıların başına
    уєѕ,ι ℓιƒт ωєιgнтѕ.ησ,ι ωσηт нєℓρ уσυ мσνє.ѕтιℓℓgяσωιηg

At&t sim kart ile dunya telekom uzerınden turkıyeyı ucuza ara

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hadi g.olsun...dönüşün de gidişin gibi güzel ve kolay geçer umarım...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar Çok teşekkür ederim gerçekte...

Biraz önce işten geldim..Bugün ilk günümdü

Hersey yolunda...İşi kapdık sayılır....Yani nerden başlasam bilmiyorum ya...

evde yerleştik bakalım...şuan e.destindeyin...ev standart amerikan evi....tek katlı...içinde hersey var...arkada birde kucuk gölü var...
    yanii şimdi boyle anlaıyorum size ama inanınki,, bazen benim bile inanasım gelmiyor...

evde tayland, vietnam ve koreli çocuklar var....suan 7 kişiyiz...saolsunlar epey yardımcı oldular evde,, çevreyi tanıttılar....nerde ne var gosterdiler...birazda biz kesfettik tabii,, gerçi daha 2 gün oldu gelelii ama...

mc donaldsın oryantasyonu fasa fiso....walla ilk günümde yanii bugunn nerdeyse tüm işleri gördüm denedim,, fakat olay size kalmıs,,, yanii size ayrıca birşeyi anlatmıyorlar,, siz gördüğünüzü yapıyorsunuz,,, saolsun benim evdeki taylandlı cocuklarla aynı yerde calısıyormsm,,, epey yardım ettiler walla...zaten olay boyle işliyor,, yeni gelene,, eski çalışanlar olayı anlatıyor...

e.destin mc donalds epey yoğun,, fakat over time verecek gibi değiller...

içecekler bedava yanii dusunun bugun benim ilk gunum ama kola içmektenn kusacamm nerdeyse....

yemeklerin % 50 sini mc donalds karsılıyor...

Bunun dısında ozel sorularınız varsa bana saorabilirisnz....

NOT: BUTARAFA GELECEK ARKADASLARA UYARI:

ben geleli 2-3 gün oldu buraya fakat doğru düzgün güneş yüzü gormedik...sürekli yağmur sanki musonlardasınız...
    ayrıca gelirken yağmurluk alın....uzun kollu birşeyler geitirn kesin...

yanii nasıl soylıyım size,,, yağmur oyle bir yağıyor ki,,, sankiii niagaranın altından geçiyormussunuzsunuz gibi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Çok teşekkür ederim gerçekte...

Biraz önce işten geldim..Bugün ilk günümdü

Hersey yolunda...İşi kapdık sayılır....Yani nerden başlasam bilmiyorum ya...

evde yerleştik bakalım...şuan e.destindeyin...ev standart amerikan evi....tek katlı...içinde hersey var...arkada birde kucuk gölü var...
    yanii şimdi boyle anlaıyorum size ama inanınki,, bazen benim bile inanasım gelmiyor...

evde tayland, vietnam ve koreli çocuklar var....suan 7 kişiyiz...saolsunlar epey yardımcı oldular evde,, çevreyi tanıttılar....nerde ne var gosterdiler...birazda biz kesfettik tabii,, gerçi daha 2 gün oldu gelelii ama...

mc donaldsın oryantasyonu fasa fiso....walla ilk günümde yanii bugunn nerdeyse tüm işleri gördüm denedim,, fakat olay size kalmıs,,, yanii size ayrıca birşeyi anlatmıyorlar,, siz gördüğünüzü yapıyorsunuz,,, saolsun benim evdeki taylandlı cocuklarla aynı yerde calısıyormsm,,, epey yardım ettiler walla...zaten olay boyle işliyor,, yeni gelene,, eski çalışanlar olayı anlatıyor...

e.destin mc donalds epey yoğun,, fakat over time verecek gibi değiller...

içecekler bedava yanii dusunun bugun benim ilk gunum ama kola içmektenn kusacamm nerdeyse....

yemeklerin % 50 sini mc donalds karsılıyor...

Bunun dısında ozel sorularınız varsa bana saorabilirisnz....

ben geleli 2-3 gün oldu buraya fakat doğru düzgün güneş yüzü gormedik...sürekli yağmur sanki musonlardasınız...

yanii nasıl soylıyım size,,, yağmur oyle bir yağıyor ki,,, sankiii niagaranın altından geçiyormussunuzsunuz gibi

ısın hayırlı olsun tavsıyelerın ıcın tsk ler bende orlandoya gıtcem. buyuk ıhtımal orasıda oledır havası ...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cok tesekkur ederim..darısı ve daha guzelı herkesın basına arkadaslar....
    Fırsat buldukca yazmaya devam edeceğim....selamlar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

2009 un ilk watcısı icin hersey yolunda gorunuyor. umarım herkez icin guzel ve sorunsuz olur bu yaz..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Sevindim kardeş adına, iyi tatiller geçirmen dileğiyle, iyi çalışmalar

welcome to USA

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hadi gecmiş olsun dostum sag salim gitmişsin,bende iki haftaya geliyorum guneye,gorusuruz artık oralarda...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aalpinistt öncelikle yazıların için teşekkürler herkesi bilgilendiriosun oralardan

herşeyin yolunda ve güzel geçmesine senin adına çok sevindim,inşllh bizde böle yaşarız.ayrıca foruma bikaç tane oralardan çektiğin fotoları koyarsan walla süpper olur kendine çok ii bak iyi çalışmalar iyi WAT lar

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

hersey iyi başlamasıs
    umarım herkesin böyle olur tatili
    iyi şanslar herkese...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hadi hayırlı olsun gözün aydın Darısı bizim başımıza...
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

panama cityde da böyledir o zaman hava hemen hemen yağmurluk mu götrcez bide ya

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kardeşim hayırlı olsun ilk watçımızın, mutlu ve başarılı bi başlangıç yapması çok güzel. İnşallah geçen senekigibi olmaz herkesin wat ı iyi geçer..

darısı herkesin başına.

have a nice summer @alpinist
    AEK

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)