Work and Travel 2025
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: para yetermi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart para yetermi?

arkdaşlar ben ayın 7 sinde jfk da olucam ve şu yanında harçlık götürme ile merak ettim bişey var şimdi jfk dan ben avalon,NJ ye geçicem ve yanımda yaklaşık bi 650 dolar götürücem ama işverenim konaklama sağlamıyo ve henüz evde bulamadık adm akıllı bi fiyattan. bunun yanında ilk ben gidicem yani diğer arkadaşlarım ayın 15 inde bir hafta sonra gelicekelr bu ara zarfında elimdeki bi 650 dolara ne kdr ihtiyacım olur giden arkadaşların tecrübesi vardır bu konuda eminm siz ne kdr harcadınız ilk hafta yada benim durumumda olan varmıydı yani şimdi para bana burda da laızm birazını burda harcıcak gibiyim ama orda ne kdr ihtyacım olur şu şartlar altında bilemiyorum hesaplarıma göre avalon a varana kdr ban max. 100 doalra maal olucak gibi ama kalan parayla ev tutma fln olur diye yetermi onu bile bilemiyorum tecrübesi olan bişeyler döksun şu konu altına arkadaşlar..avalonu blmeyen varsa hemen wildwood un üstü tek umudum wildwoodan türk ark bulmak..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

650 dolar yeter kardeşim. Söylediğin yerleri bilmiyorum ama benim 100 dolarla gidip 80 dolarla dönüşlerim oldu.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam,
    benzer durum 2007 de benim başıma geldi.gittiğimde konaklama belli değildi.Çalışacağım yere gittim,orda çok yardımcı oldular sağolsunlar.Hint oteli bulduk mağaza müdürüyle ve geceliği 50 dolaradn 2 gece kaldım orda.Sonra bulmuştuk bi yer.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ama cidden merak ediyorum yani bi para nerelere masraf olarak gidebilir yanımda küçük bide battaniye görüricem çalışıcam yer tam sahil dibi full turistik bi yer yani ne bilim bataniyeye sarılır gene plajda yatmayda razıyım ama yinede net olarak ne kdr para gider hiç bilmiyom yolculık masrafı dişında nelere para gider biraz bişeyler döksek olmamı..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yemeğe gider heralde 6-7 dolar.ki bi hafta sonra arkadaşların gelecekse 650 rahat yeter onlar gelene kadar,onlar gelince de bi çaresine bakarsınız.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Depozitoya ihtiyacın olabilir. 300$ ona versen, ulaşıma vermeyeceğini farz edersek eğer 350$ sana yetecektir 21 gün için.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ozmn ben 500 lede gitsem yetecek gibi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Yerinde olsam götürebildiğim kadar para götürürdüm.
    Büyük ihtimal haftada 40 saat çalışıp , para biriktiremiyeceksin,
    sezon sonunda travel yapmaya kalır en azından buradan götürdüğün para

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok ben 2. işide ayarladım para konusunda kazanırım ondan eminimde sadece bu ilk gidişim olacak ve ne masrafım olur gider hiç bilmiyom ve tek gidicem yani 1 hafta orda tek türk ben olucam gibi sıkıntı orda yani herşeyi kendim karşılıcam ilk hafta..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı rasb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok ben 2. işide ayarladım para konusunda kazanırım ondan eminimde sadece bu ilk gidişim olacak ve ne masrafım olur gider hiç bilmiyom ve tek gidicem yani 1 hafta orda tek türk ben olucam gibi sıkıntı orda yani herşeyi kendim karşılıcam ilk hafta..
    sen rahat ol hocam 500 dolar değilde 650 ile gitsen rahat rahat yeter. 500 le gitsende yeter hatta. ev tuttugun zaman yanımda az para getirdim arkadaşlarım gelince depozitoyu versek falan de anlayış gösterirler bence. sen yalan dolan yapma dümen çevirme dürüst ol yardım her zaman senin yanında olur içini rahat tut. gerekirse anlat işte parayı tr de kullanmam gerekti yolculukta masraf çıktı yalnızca 1 hafta musade edin diye falan.. sıkıntı yaşıyacagını dusunmuyorum. yolculukta da varsa otobus kullan en ucuzu o olması lazım ordan da ilk etap için bi ekonomi yaparsın. sonrasında 2 işte birden çalışcam diyosun halledersin zaten para işini. bol kazançlı gunler ve eglenceli watlar dilerim !
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dstum bende gecen sene giderken yanıma 650 dolar aldım.3 gun sonra cebimde 25 dolar kaldı.325 dolar ew kırası+25 dolar 1 haftalık metro parası+200 dolar pedıcap bısıklet kırası+50 dolar havaalanından eve taksı parası+25 dolar yemek vs.....3 gunden sonra param bıttıgı ıcın bı hafta evden getırdıgım peynırle ıdare ettım.Ama para kazanmaya baslayınca rahatlıyorsun

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı casanova21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dstum bende gecen sene giderken yanıma 650 dolar aldım.3 gun sonra cebimde 25 dolar kaldı.325 dolar ew kırası+25 dolar 1 haftalık metro parası+200 dolar pedıcap bısıklet kırası+50 dolar havaalanından eve taksı parası+25 dolar yemek vs.....3 gunden sonra param bıttıgı ıcın bı hafta evden getırdıgım peynırle ıdare ettım.Ama para kazanmaya baslayınca rahatlıyorsun
    pedicap için 200 dolar vermişsin mesela. eksra bi tutar bu normalden. önceden biliyomuydun ev kiranı ve pedicap'i ?
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pedicap için 200 dolar vermişsin mesela. eksra bi tutar bu normalden. önceden biliyomuydun ev kiranı ve pedicap'i ?
    Pedicab için gittiyse biliyordur.
    İşi iptal olup da pedicab yapmaya karar verdiyse hazırlıksız yakalanmıştır,
    çünkü pedicab'e gidecekler için en az 1500 dolar götürmelerini tavsiye ediyorlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)