Work and Travel 2025
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İş seçimi konusunda kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart İş seçimi konusunda kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

arkadaşlar bana teklif edilen 2 iş arasında kararsız kaldım ben işleri ve fiyatları belirteyim bana ona gore fikirlenizi verirseniz cok sevinirim.

1.ŞİRKET

Premier Pool Management---Lifeguard---haftada 40 saat garanti---8$/per hour
    12701 Laurie Dr.

Silver Spring, MD 20914
    Company Web Site: www.premierpoolmanagement.com

2.ŞİRKET

Winkler Pool Management---Lifeguard---haftada 35saat garanti---7.75$/perhour

Hyatsville , MD
    company web site : www.winklerpoolmanagement.com

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadasim bence kararsiz kalacak cok da bisey yok. sonucta ayni is icin 1. sirket hem daha fazla saat hem de daha fazla ucret vermis. tabi ki birinciye sec. Kolay gelsin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

en mantıklısı 1. seçenek fazla düşünme

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

hangisinin konaklamasi daha iyi daha
    ucuzsa onu sec.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ahmet çakar dışında kimse 2. işi seçmezdi gibime geliyor. eyalet de aynı sonuçta...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

malesef iste watcilarin buyuk cogunlugu sadece alacagi ucrete bakarak is sectigi icin yuksek oranda sikayet ortaya cikiyor. oncelikle roma nin dedigi gibi konaklama arasinda eger haftalik 15+ dolar fark varsa ikinci secilir bir de soyle bir durum var 40 saat ustunde overtime ucreti odeniyor mu? buna soyle bakilir overtime ucreti veren yerler genelde haftada 5 saat overtime verirler ama eger 40 saatten sonra ucret ayni kalirsa saatleriniz artar. ikiside cesitli acilardan avantajli olabilir bunu da dusunun...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadasim 40 saatten sonra overtime ucret odeniyor mu diye bir soru olmaz. 40 saatten sonra ki calistigin her saat ucretini 1.5 kati alirsin. Konaklama tabi ki onemli bir ayrinti. Onu da goz onune almalisin karar verirken ama mevcut bilgiler isiginda en avantajlisi 1. secenek.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı tough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim 40 saatten sonra overtime ucret odeniyor mu diye bir soru olmaz. 40 saatten sonra ki calistigin her saat ucretini 1.5 kati alirsin. Konaklama tabi ki onemli bir ayrinti. Onu da goz onune almalisin karar verirken ama mevcut bilgiler isiginda en avantajlisi 1. secenek.
    hayir overtime ücreti işverene kalmış birşey

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hayir arkadasim yanlis biliyorsun. Amerika'daki her isveren haftalik 40 saatten fazla calistirdigi iscileri icin overtime odemek zorunda.Yani isverene kalmis bir sey degil.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hmm bende başvurdugum su parkından biliyorum haftada 50-60 saat çalıştırıyor ve overtime parası odemiyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

o senin dedigin olay soyle olabilir. Eger cok isletmeye sahip park ya da eglence merkezin de calisiyorsan seni baska yerlerde calistirmak suretiyle 50 -60 saat calistirir fakkat farkli yerlerde calistigin icin over time odemezler. Fakat eger tek bir iste calsiyor isen calistigin departman ne olursa olsun over-time odemeleri yasal zorunluluktur. Aklinda bulunsun yeri gelince cok iyi koz olarak kullanilabiliyor.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hmm roger that

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bazi is verenler overtime odemiyorlar, mesela rus watcilar dishwasher olarak calisiyordular haftada 70 saat ama overtime parasi almiyordular.is verene gore degisiyor.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

40 saati tam alalım da overtime 'ları kendilerine kalsın
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

birincisi ben de arastirdim bu konuyu ve donemlik calisanlar icin overtime verme zorunluluklari yokmus bunu sirketlerden ogrendim acikcasi. bir de benim calistigim yerin baska isletmesi yok ve bize overtime ucreti odenmiyordu hersey de yasaldi yani benim paycheck lerimde saatler gorunuyordu vergilerimi oderken haftada 40 saatin ustunde de ayni ucret odendi. sonucta bizden evvel abd hukumeti bunun hesabini sorar sonucta bu vergi kacirma olur unutmayin...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Kortanzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayir overtime ücreti işverene kalmış birşey
    Alıntı tough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayir arkadasim yanlis biliyorsun. Amerika'daki her isveren haftalik 40 saatten fazla calistirdigi iscileri icin overtime odemek zorunda.Yani isverene kalmis bir sey degil.
    Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazi is verenler overtime odemiyorlar, mesela rus watcilar dishwasher olarak calisiyordular haftada 70 saat ama overtime parasi almiyordular.is verene gore degisiyor.
    i win sanırım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı arjin1987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bana teklif edilen 2 iş arasında kararsız kaldım ben işleri ve fiyatları belirteyim bana ona gore fikirlenizi verirseniz cok sevinirim.

1.ŞİRKET

12701 Laurie Dr.

Silver Spring, MD 20914
    Company Web Site: www.premierpoolmanagement.com

2.ŞİRKET

Hyatsville , MD

Arkadaslar oncelıkle cevaplar ıcın tesekkur ederım.
    ev fıyatları bırıncı ıs ıcın haftalık 89 dolar
    ikinci is icin haftalik 85 dolar

iki iştede overtime icin 'sometimes' diyor.

benim kafama takılan parası az olan sırket (winkler pool management) buyuk bı sırket 600 tane calısanı var
    daha ıyı bır fırma gıbı gelıyo sorun aksaklık, yasamam yada paychehk odemelerınde aksama olmaz gibi

1. sirket kucuk bı fırma

Ayrıca sunu da sormak ıstıyorum sızce hangısınde overtime alma olaslıgım daha fazla ??

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

onu daha once giden birilerine sorman lazim.. ama ne bileyim sanki kucuk olan daha cok saat verir gibi geliyor kesin degil ama genelde kucuk yerlerde senin yerine calisacak adam cok olmadigi icin daha cok calisirsin. bi de su yonu var ikinci park daha buyuk ve koklu bir yer dedigin gibi sorun pek yasanmaz oyle yerlerde. sirketine bir sor gecen yollamislar mi oralara yolladilarsa yolladiklari kisilere ulasmaya calis. veya turkishwat da bir arat veya konu ac illa ki gidenler olmustur ozellile ikincisine...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı Kortanzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i win sanırım
    http://www.dol.gov/dol/topic/wages/overtimepay.htm

Kuralsizlik kural degildir. Ben size olmasi gerekenden bahsediyorum. En azindan size boyle bir durum olursa hakkinizi arayin sonuna kadar.
    Konu tough tarafından (31-03-2009 Saat 09:31 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu silver spirngdeki işi bende düşünüyorum yanlız dikkat ettinmi bilmiyorum ama pay checkler ayda bir veriliyo yani oraya bir aylık yeticek parayla gitmek gerekicek konaklama ücretini de ordan mı keserler yoksa ekstra onunda mı yanımızda olması gerekiyo pek anamadım ben ve yol parası da veriyosun yani yürüme mesafesi deil. birde gitmeyi düşünenlerde silver spring i araştıran warmı nası biyer acaba :/

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

tough haklı americada 40 saatten fazla YASAL olarak çalısıyosanız size over time odenmek zorunda.
    oda max. 20 saattir. yani americada YASAL olarak çalısan biri haftada 60 saati gecemez..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı esra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu silver spirngdeki işi bende düşünüyorum yanlız dikkat ettinmi bilmiyorum ama pay checkler ayda bir veriliyo yani oraya bir aylık yeticek parayla gitmek gerekicek konaklama ücretini de ordan mı keserler yoksa ekstra onunda mı yanımızda olması gerekiyo pek anamadım ben ve yol parası da veriyosun yani yürüme mesafesi deil. birde gitmeyi düşünenlerde silver spring i araştıran warmı nası biyer acaba :/

tabii biliyorum. paycheck ler aylık odeniyor.
    ama ev parasını paycheckten kesiyorlar. genelde de oyle hep.
    silver spring i de arastırdım guzel bir yer. washington la baltimore arası alanda sirkete baglı havuzlardan birisinde calısıcam artık. para almadıgım bır aylık suer ıcınde 500-600 dolar bı ay senı ıdare eder dıyolar tecrubeli arkadaslarım.
    ama tabii ki ilk basta biraz masraflı olucak.
    -lifeguard sınavı 200 $
    -ev depozit 200$
    -kıyafet 50$

ama ikinci is yada overtime alırsak sorun olmaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arjin1987 galiba premier pool management ı seçtin nasıldı bize neler tavsiye edersin?

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı arjin1987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1.ŞİRKET

12701 Laurie Dr.

Silver Spring, MD 20914
    Company Web Site: Premier Pool Management

2.ŞİRKET

Hyatsville , MD
    1.ŞİRKET daha iyi bence...
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 6 mayıs istanbul vize görüşmesi sonucu

Arkadaşlar öncelikle çok rahat olun benim görüşmem 8deydi 7.40 gibi girdim içeri ilk önce belgeleri düzenledik, sonra parmak izi, sonra da bi anda görüşme gerçekleşti. 12 numaralı kıvırcık saçlı şişman adam geldi bana, adam tam anlamıyla süperdi. Önce merhabalaştık sonra nereye gidiceksin, ne iş yapçaksın, hangi okulda okuyosun, kebap yemeyi sever misin ve bu yazıyı okudun mu dedi ve ups'e gönderdi. Adam tam anlamıyla mükemmeldi. Ama önemli olan rahatlık gerisi boş vize almak çok kolay arkadaşlar kimse kendini kasmasın, ben dün sabah 8de girdim vizeme bugun 12de vizem geldi bile önemli olan rahatlık gerisi geliyo zaten..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)