Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: busser-komi (tecrube)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart busser-komi (tecrube)

arkadaslar ben de 2008de Wilmington NC da Holiday inn Sunspree Resorts-da busser olarak calistim. nasil bi istir, ne kadar para kazanilir merak edenlere faydali olur dilegiyle yaziyorum.
    sirket beni oraya housekeepinge yollamisti ama gittigimde busser olur musun dediler ben de kabul ettim. is olarak kolay bi is degil sabah 8de iste olmak lazim, masalari topluyosun musteri gidince, tabak kasik duzenliosun...ama musteri cok oldugu zamanlar hostes ve garsonlar da cok yardim ediolar. saatlik ucreti: 7,5 usd idi haftalik 40 saat calisiodum. ayrica bahsis (tip) te iyi oluyodu gunde ortalama 20-25 usd. ikinci haftamda 2. is buldum TGI Fridays Restaurantta. yine busser olarak. ordaki ucret te saatlik: 6,5 usd ve bahsisler. tip genel olarak 15-20 usd gunluk. boylece sabah 8 aksam 7-8 gibi calisiodum. gercekten acaip yoruluyodum. program sonunda elimde kalan para 6100 usd idi. tr-deki sirket acaip kazik attigi icin konaklamaya bayagi bi harcama yaptik yoksa 6700 usd civari olurdu. busserlik boyle bi sey. ilk gideceklere tavsiye edilir.(bahsisleri shift sonunda her garson belli bi yuzde seklinde veriyorlar. sakin musterini biraktigi bahsisi almayin-dokunmayin o garsonun, alirsaniz yalnis anlasilma oluyor, ben bi kere almistim (bilmeden) aldiktan sonra ben aldim da diyemiyosun, caktirmadan halletmistim allahtan.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ellerine saglık dostum guzel paylasım yenı gıdecek arkadaslar ıcın bısı soracam hem merakımdan hemde arkadaslarda bılgılensın dıye

ıkıncı ısı nasıl buldun sana paycheckle mı odeme yaptılar yoksa elden pesın mı aldın nasıl oldu ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

isi web sayfalarindan da bulabilirsiniz ama genelde isverenler bizim yapabilecegimiz gibi basit isler icin internet falanla ugrasmazlar. direk isyerine veya cevresine ilan asarlar genelde ``NOW HIRING``, ``HELP WANTED`` veya ``HELP NEEDED`` gibi ilanlar olur. 3-4 yere basvurdum digerlerinin sonuncunu beklemeden. gidip: ilaninizi gordum, exchange student`im su kadar ingilizce biliom, su su isleri yapabilirim, haftanin hangi gun ve saatleri musait oldugunu yazili bi sekilde (form dolduryosun) bildiriosun ve bu kadar onlar degerlendirip ariolar ve shu gun haber al diolar. erkekler icin trasli olmak, piercing ve abartili dovmelerin olmamasi bi avantaj. eger oyle seyler varsa isveren uyusturucu testi falan isteyebilir. odemeleri paycheck ile yapiyolar 15 gunde bir. ayni mantik vergi vs. ve tabi 2. isten de tax refund aliosun

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bence çok faydalı oldu dostum açıklamalrın teşekkürler !!!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

tecrubelerini paylastigin icin tesekkur ediyorum.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok faydalı bir paylaşım eline sağlık,bende çalıştğım restaurantta sabahları busserlık yaptım,zor yanları hep ayaktasın,her gelen müşteriye günaydın nasılsınız demek zorundasın,ama bahşiş olayı çok iyi,ben laborday de 180$ felan bahşiş almıştım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de babalar gunu mu ne onda 65 usd aldim, bi kere de 47 usd aldim. diger gunler hep 20-24.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kerkili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahsisleri shift sonunda her garson belli bi yuzde seklinde veriyorlar. sakin musterini biraktigi bahsisi almayin-dokunmayin o garsonun, alirsaniz yalnis anlasilma oluyor, ben bi kere almistim (bilmeden) aldiktan sonra ben aldim da diyemiyosun, caktirmadan halletmistim allahtan.
    2008 yılında bizim arkadası aynı sebepten işten attılar housekeeper olarak devam etti geri kalan bölümde

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bugun danışman şirketimin ofisine uğradım.orda bi arkadaşa bu işi öneriyorlardı.ilk defa duymuştum.garsonluğa göre daha iyi fln deniliyodu.ne kdr doğru bilemiyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

garsonluk daha iyidir,nerde gorulmus komiligin garsonlultan daha iyi oldugu.tabi isi ve dili bildikten sonra.amerikada garson olarak calisanlar para acisindan cok sanslidirlar herhalde.amerikalilar tip birakmayi zorunluluk hissediyorlar.gecen pizza siparis etmistim, getiren elemana parayi verdim, hala bekliyor kapida, bir sorunmu var dedim , yok birsey dedi cekti gitti.sonradan hatirladim bahsis vermedim onu bekliyordu buyuk ihtimalle gerci 17 cent fazla vermistim ama ...
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok canim garsonluk daha iyidir. ama zordur streslidir. busserlik te kolay degil. surekli ayakta ve kosusturma. sirket vaatlerine pek guvenmeyin derim ben. cunku ben guvendim cite kazik yedim. hem tr-deki sirket kandirdi hem de abd-deki sirket ilgilenmedi. konaklama saglanacak, calisacagin otelde fistik gibi calisanlar icin konaklama var dediler (hani inandirici da) gittigimde konaklamanin olmadigini ogrendim sehirde kimseyi tanimiom...yani rezil bi durum. arastirmadan gitmeyin arkadaslar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

paylaşım için çok sağol..tipleri gün bitiminde mi alıyoruz yoksa paycheck te mi alıyoruz?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu arkadaşın sorusuna kimse cevap vermemiş bende mereak ettim? bu yaz busser olabilirim.Arkadaşlar sizce nasıldır busser lık tavsiye edermisiniz ? ingilizcem de çok iyi değil

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı brknctn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arkadaşın sorusuna kimse cevap vermemiş bende mereak ettim? bu yaz busser olabilirim.Arkadaşlar sizce nasıldır busser lık tavsiye edermisiniz ? ingilizcem de çok iyi değil
    busserlik housekeepinge gore cook cook iyidir para olarak. Cok ingilizce konusmana gerek yok ama serverlarla ve mutfakla anlasacak kadar ingilizcen vardir umarim. Housekeepinglikden daha iyi ingilizce ister.

Tipi is bitiminde alirsin. Serverlarin aldigi tiplerin %10 u senindir.Iyi is yaptiysan daha fazla alabilirsin.Yani 2 server la calisiyosun %10, %10 alirsin.

bayanlara tavsiye etmem...
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler hocam

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gecen yaz 4 diamond restoranda busser olarak calıstım gunde 40 dolardan asağı tip almadım bazen 100 doları buluyordu. bazen günde 200 dolardan fazla kazanıyordum. busserlık harika bi meslek ama nerede çalıştığına bağlı. iyi ingilizcen olacak insanlarla konuşmasını bileceksin garsondan bile çok bahşiş alabilirsin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

4 diamond busser dedğin yer neresi oluyo?bi de konaklama oluyo mu busser işlerinde genel olarak?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gerçekten merak ettiğim bir konuydu çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı resistance61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 diamond busser dedğin yer neresi oluyo?bi de konaklama oluyo mu busser işlerinde genel olarak?
    4 diamond restoranda busser yani bir nevi 5 yıldızlı bir retoran gibi. utah eyaletinde çalıştım ben restorant otelin içindeydi ve otelin çalışanlar için 3-4 odalı evleri vardı orada kaldım. konaklama işverene bağlıdır işin ne tür olduğuna değil

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

soruyu yanlış sormuşum benteşekkürler..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kerkili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben de 2008de Wilmington NC da Holiday inn Sunspree Resorts-da busser olarak calistim. nasil bi istir, ne kadar para kazanilir merak edenlere faydali olur dilegiyle yaziyorum.
    sirket beni oraya housekeepinge yollamisti ama gittigimde busser olur musun dediler ben de kabul ettim. is olarak kolay bi is degil sabah 8de iste olmak lazim, masalari topluyosun musteri gidince, tabak kasik duzenliosun...ama musteri cok oldugu zamanlar hostes ve garsonlar da cok yardim ediolar. saatlik ucreti: 7,5 usd idi haftalik 40 saat calisiodum. ayrica bahsis (tip) te iyi oluyodu gunde ortalama 20-25 usd. ikinci haftamda 2. is buldum TGI Fridays Restaurantta. yine busser olarak. ordaki ucret te saatlik: 6,5 usd ve bahsisler. tip genel olarak 15-20 usd gunluk. boylece sabah 8 aksam 7-8 gibi calisiodum. gercekten acaip yoruluyodum. program sonunda elimde kalan para 6100 usd idi. tr-deki sirket acaip kazik attigi icin konaklamaya bayagi bi harcama yaptik yoksa 6700 usd civari olurdu. busserlik boyle bi sey. ilk gideceklere tavsiye edilir.(bahsisleri shift sonunda her garson belli bi yuzde seklinde veriyorlar. sakin musterini biraktigi bahsisi almayin-dokunmayin o garsonun, alirsaniz yalnis anlasilma oluyor, ben bi kere almistim (bilmeden) aldiktan sonra ben aldim da diyemiyosun, caktirmadan halletmistim allahtan.
    bilgin varmı bilmiyorum ama soruyum dedim.sence marylende filan 2. iş olarak busser olarak iş bulmaya müsait mi?ing seviyem cok iyi deil ama kötüde değil..iş veren bunu cok sorun ediyor mu?tşk ler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı echonia1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen yaz 4 diamond restoranda busser olarak calıstım gunde 40 dolardan asağı tip almadım bazen 100 doları buluyordu. bazen günde 200 dolardan fazla kazanıyordum. busserlık harika bi meslek ama nerede çalıştığına bağlı. iyi ingilizcen olacak insanlarla konuşmasını bileceksin garsondan bile çok bahşiş alabilirsin.
    dostum gittiğin yer nası bi yerdi peki.öneriyor musun oraları..over time alabiliyomuydun yada 2. iş yapma imkanın oluyomuydu.Bunlara gerek kalıyomuydu daha dogrusu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2. iş yapmama gerek kalmadı çünkü günde en az 10 saat çalıştım. 18 saate çıktığı oldu bazen. utah eyaletine gitmeni öneririm iş bulursan çok güzel biryer. workand travel öğrencisi az yok denecek kadar az hatta. ayrıca küçük ve turistik kasabalar çok utah da çünkü national parklar çok kişi sayısı az olduğu için iş gücüne ihtiyaç var.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beysin ,
    bayanlara tavsiye etmemen neden?, okuyunca bende bu işi yapabilirim dedim ama açıklarsan sevinirim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaslar baton rouge crown plaza hotel'de busserlık ısı var saatlık 7.35 yada 3+tip diyor sizce hangısı daha iyidir

BannedUser
    Guest

Gerekli bilgi PM olarak atıldı. İş güzel ama dediklerimi uygularsan 10 numara olur.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

teşekkürler makroklima

BannedUser
    Guest

Alıntı yasin060687 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler makroklima
    Crowne Plaza Hotel NEW ORLEANS Hotels | NEW ORLEANS FRENCH QUARTER | Welcome

bu senin otelin yanlış bilgi vermediysen new orleans bourbon da.
    gerekli telefonlar var. bence ara görüş ama benim tahminim dolulugu olan bir otel.
    Bu site tam senlik 30*40 tane resim ve otelin yerini gösteren bir harita var. Iyi para yaparsan Bahamalara falan gidersin
    Konu BannedUser tarafından (08-01-2011 Saat 01:00 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Crowne Plaza Hotel BATON ROUGE Hotels | EXECUTIVE CENTER BATON ROUGE | Welcome

benım hotel bu new orleansda degıl botan rouge'da new orleans'a yakın burasıda

BannedUser
    Guest

Alıntı yasin060687 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Crowne Plaza Hotel BATON ROUGE Hotels | EXECUTIVE CENTER BATON ROUGE | Welcome

benım hotel bu new orleansda degıl botan rouge'da new orleans'a yakın burasıda
    New Orleans'da ki daha iyi gibi oraya gidilmiyor mu acaba ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)