Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 261 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: At&t ve dunya telekom haberleşme konusu

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart At&t ve dunya telekom haberleşme konusu

Arkadaşlar şimdi at&t telekom sim kartımız ve dünya telekom hesabımız ile amerikadan türkiye ile sabit telefonlar ile 8.4 cent cep telefonları için dakika başına 18.4 cent ile görüşme konusuna değineceğim.Gelen özel mesajlar sonrasında daha kapsamlı bir konu açma gereği duydum.Bu konuda sadece at&t ve dünya telekomdan bahsedeceğim.

Şimdi büyük ihtimalle wat acentanız size b at&t sim kartından vermiştir.bildiğimiz sim kartı avea turkcell vodafonunki gibi.amerikada kullanılıyor.
    Şimdi bu sim kartımızı amerikada ne derece aktif ve kapsama alanında olup olmadığını sorgulamamız gerekiyor.Bunun için http://www.wireless.att.com/coverageviewer/ adresini açıp "Go Phone"sekmesini tıklıyoruz.Burada amerikada ki zip kodumuzu yazıyoruz ve ne kadar kapsama alanında olduğunu görüyoruz.

Yine ABD ye gitmeden bir hafta önce bu sim kartı aktifleştirmemiz gerekiyor.Çünkü ABD ye gittiğimizde aktif durumda olmasını tercih ediyoruz.Bunun için http://www.dunyacard.com/attlist/form/ adresini açıyoruz ve bu sayfadan sim kartımızı aktivite ediyoruz.Sim kart numaramızı dikkatli bir şekilde giriyoruz.Bu noktada at&t sim kartımızın içine yükleyeceğimiz kontör miktarını seçiyoruz.(15,25,50,100 usd). Sim kartın aktivasyonu ve ABD telefon numarası almak için 10 usd kredi kartımızdan çekiliyor.Kredi kartı kullanmamız zorunlu.10 usd den fazla bakiye yüklemenizi tavsiye etmiyorum çünkü türkiye ile görüşürken dünya telekom kredimiz azalacak.bu at&t köntürüyle ilgisi yok.Bunu birazdan açıklayacağım.

http://www.dunyatelekom.com/yenihesap.html web sitesine girerek Dünya telekom hesabı açıyoruz.Hesabımızı webden açıyoruz ve extra bonus kazanıyoruz.10 usd lik hesap için 30 dk , 20 usd ve üzeri için ise 60 dk bonus).
    Yada müşteri destek no ile hesabımızı açıyoruz.. tavsiye etmiyorum zahmet etmeyin. 0216 578 78 00
    Hesabımızı açtıktan sonra emailimize bir takım mailler gelecek.burada bize bazı pin numarası verilecek.bu numara bizim kontör yüklememiz iiçin gerekli olan numara.

AT&T Go Phone Telefonunuza PIN yukleme talimatlari

Yöntem 1: Yükleme yapmak istediginiz telefonunuzdan *888* + (PIN Numarasi) + # + Gönder yapiniz. Yüklemeniz yapilacak yeni kontor miktariniz txt mesaji olarak telefonunuza gelecektir.

Yöntem 2: AT&T telefonunuzdan 611'i (yada herhangi bir telefondan 1-800-901-9878) arayip talimatlari takip ederek yükleme yapabilirsiniz.
    Telefonunuzda *777# bastiginizda. Telefonunuzdaki kontor miktari txt mesaj olarak telefonunuza gelir. Bu islem için bir ücret ödemezisiniz.

Not: Eger mu mesaji Türkiyede aldiysaniz. PIN Numaranızı kayıt edin. ABD'ye ulaştiginizda havaalaninda sim kartinizi telefonunuza takip, yukarida belirtilen yöntem ile yükleme yapabilirsiniz.

Aynı şekilde amerikada kullanacağımız telefon numaramızda mail adresimize gelcek.

Şimdi Sim kartı aktivasyon esnasında Dunya telekom hesabı açarken ne kadar ücret ödenecek.

10 USD sim kart bedeli
    15 usd AT&t cart kontör (minumum)
    10 usd Dunya telekom kontor(mınumum)

Aktivasyon işlemleri sonrasında 1 hafta içerisinde Dunya telekom müşteri hizmetleri tarafından bize email ile geri dönülecek ve ABD de kullanacağımız telefon numarası daha biz türkiyede iken bize bildirilecek.Böylece daha abd ye gitmeden aileniz arkadaşlarınız abd de iken sahip olacağınız tel no sunu bilecek.

Türkiyede kullandığımız telefonumuzu abd de kullanmak istiyorsak 3 band lı olması gerekıyor.şimdiki telefonların hepsi 3 bandlı sayılır.ABD ye geldiğimizde hemen cep telefonumuza sim kartı takıp türkiye ve abd içi konuşmaya başlayabiliriz.

At&t sim kartımızın kontörü bittiğinde Dunya telekom ATT kontr yukleme servisi ile yükleme yapabiliriz.http://www.dunyacard.com Yuklememız onaylandıktan sonra pin numaramız adresimize gönderilecektir. Email imkanımız yoksa dunya telekom abd müşteri hizmetlerini arayıp at&t sim kartımıza yükleme yapabiliriz. 1-212 999 7900 veya 1-877234 5678.

Dunya telekom kontürümüz bittiği takdirde abd müşteri hizmetlerini 1-212 999 7900 (cepten) veya 1 877 234 5678 (sabitten) arayıp opsiyon 2 yi seciyoruz ve otomatik kontor yuklemesı yapıyoruz.Veya http://www.dunyatelekom.com/hesabim.html adresnden kullanıcı adı ve şifremiz ile dunya telekom hesabımıza yukleme yapıyoruz.
    Türkiyeyi ararken öncelikle bize verilen özel erişim numaralarından birini tuşlamamız gerekiyor.daha sonra normal olarak arayacağımız no yu griyoruz.0216 444 0555 gibi.bu şekilde dunya telekom hesabımızdan dakika bazında ücretlendirme yapılıyor ve at&t kontörumuz dusmuyor.
    Dunya telekom uzerınden tr yı aradığımızdan emın olmak ıcın kalan dakıkalarımızı duymamız gerekıyor.eger kalan dakıkaları duymuyorsak dunya telekom uzerınden değıl at&t uzerınden konusmus oluruz.

Türkiyedeki ailem ABD yi dunya telekom uzerınden nasıl arar ?

şu DAKİKA UPS KARGO GELD VİZE SONUCUM İNŞ ALMISIMDIR VIZEYI...

0216 578 77 00 numarası uzerınden abd yı sadece 3.9 cent dk ya arayabılıyorsunuz.Fakat turk telekom veya cep telefonu şirketi ayrıca şehirler arası görüşme ücreti alabilir. Bu turkıyeden aılenız sızı ararken geccerlıdır.

Abd içi şebeke ile aynı operator ile yapılan görüşmeler de kontorumuz düşmüyor.Sadece gsm operatorumuz gun basına 1 usd ucret alıyor.arama yapılmadığı gun bakıye dusmez.Sebeke dısı aramalarda ıse gsm operatöru dakıka basına 10 cent alıyor.

MÜşteri destek servisi.
    ABD : cepten 1 212 999 7900 ev ve ısyerınden 1 877 234 5678
    Turkıye : 0 216 578 7800
    Arkadaşlar yazımı bitirdim kargom yanımda duruyor.şimdi izninizle vize sonucumu heyecanla ögreniyim :d
    tşk
    уєѕ,ι ℓιƒт ωєιgнтѕ.ησ,ι ωσηт нєℓρ уσυ мσνє.ѕтιℓℓgяσωιηg

At&t sim kart ile dunya telekom uzerınden turkıyeyı ucuza ara

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hadi bakalım hayırlı olsun nedir sonuç?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı lumina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi bakalım hayırlı olsun nedir sonuç?
    ya sevinçten hoplayıp zıplıyor,ya da dertten içyor...

umarım ilk olandır_?
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı stormhik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya sevinçten hoplayıp zıplıyor,ya da dertten içyor...

umarım ilk olandır_?
    olumlu düşünelim ilk olandır. yalnız yazının ortasında kargo gelmiş bırakıp da bakmamış sonraya ertelemiş bn olsam dayanamazdım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ee sonuc ne çatlatma adamı
    I have dream about this day boys and its going to be legendary. Together we will own this city, anytime a girl wants to get back at her ex-boyfriends we'll be there, anytime a girl wants to solve her father issues through promiscuty and binge drinking we will be there! Anytime a bachelorette party drives through the city in a limo sticking their heads out sunroof shouting "what's up newyork?" we will be what is UP Newyork!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar vizeyi aldım.Açtım pasaportu yapıştırmışlar içerisine.İnanılmaz bir his çok sevindim.İlk nede olsa
    darısı bütün bekleyenlerin başına...

3 hazıranda gidiyrum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Hayırlı olsun iyi yolculuklar iyi watlar
    I have dream about this day boys and its going to be legendary. Together we will own this city, anytime a girl wants to get back at her ex-boyfriends we'll be there, anytime a girl wants to solve her father issues through promiscuty and binge drinking we will be there! Anytime a bachelorette party drives through the city in a limo sticking their heads out sunroof shouting "what's up newyork?" we will be what is UP Newyork!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

saol dostum..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı kurenator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar vizeyi aldım.Açtım pasaportu yapıştırmışlar içerisine.İnanılmaz bir his çok sevindim.İlk nede olsa

3 hazıranda gidiyrum
    korkuttun bizi yawww... hadi hayırlı olsun arkadaşım ii eğlenceler...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Please Enter Your Phone Number(s) for PINLESS DIAL No Space in between numbers:Example 2121234567

böyle bir bölüm var buraya a&t numaramımı yazmam gerekiyor? ben amerikaya gittiğimde bu numara belli olacak.ama şirketim şimdiden dünya telekom hesabı açmamı söyledi.ne yapmam lazım.yardımcı olabilirmisiniz?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

at&t sim kartının telefon numarası belli olmadan o işlemi gerçekleştiremeyebilirsin.ama sanırım o arayacağın numara da olabilir

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı kurenator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

3 hazıranda gidiyrum
    iyi yolculuklar bnm daha ds yeni geldi daha göndercem de beklicem de gelcek de... oooo daha çok var

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

saol lumina.canını sıkma 2 hafta içerisinde hepsi hallolur ve biter merak etme

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya ben akitive etmeye çalışıyorum sorun var dio

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı realbrutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Please Enter Your Phone Number(s) for PINLESS DIAL No Space in between numbers:Example 2121234567

böyle bir bölüm var buraya a&t numaramımı yazmam gerekiyor? ben amerikaya gittiğimde bu numara belli olacak.ama şirketim şimdiden dünya telekom hesabı açmamı söyledi.ne yapmam lazım.yardımcı olabilirmisiniz?
    ayni sirketle gidiyoruz sanirim,telefonunu havaalaninda alirsin dunya telekom yada nereye kayit yaptirmak istiyorsan daha sonrada yapabilirsin.
    Ama benim tavsiyem onlarin sizi aramasi normal zamanlarda,Telekomda alinan 10 TL lik bir kartla uzun sure sizi arayabilirler Amerikadan.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayni sirketle gidiyoruz sanirim,telefonunu havaalaninda alirsin dunya telekom yada nereye kayit yaptirmak istiyorsan daha sonrada yapabilirsin.
    Ama benim tavsiyem onlarin sizi aramasi normal zamanlarda,Telekomda alinan 10 TL lik bir kartla uzun sure sizi arayabilirler Amerikadan.
    experiencela gidiyosan doğrudur
    ben karşılama gününde gitmeyeceğim.ondan telefonu daha sonra alacağım.dünya telekoma kayıt yaptırmak bir şey değilde geç aktive olma gibi sorun olmasın diye düşündüm.hem orada halka açık bir wirelessdan işlem yaparsam sakata gelme ihtimalim var.

normal zamanda bizi onların araması gene avantajlı değil.çünkü bize verdikleri hatta bizim bir yeri aramamız yada birinin bizi aramasında günlük bir dolar para kredi hattımızdan düşüyor.sonuçta onlar arasada biz arasakta hemen hemen aynı para yazacak.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

ben karşılama gününde gitmeyeceğim.ondan telefonu daha sonra alacağım.dünya telekoma kayıt yaptırmak bir şey değilde geç aktive olma gibi sorun olmasın diye düşündüm.hem orada halka açık bir wirelessdan işlem yaparsam sakata gelme ihtimalim var.

normal zamanda bizi onların araması gene avantajlı değil.çünkü bize verdikleri hatta bizim bir yeri aramamız yada birinin bizi aramasında günlük bir dolar para kredi hattımızdan düşüyor.sonuçta onlar arasada biz arasakta hemen hemen aynı para yazacak.
    gec aktive derken?telefonu aldigin anda acip kullanabilirsin,saniyorum sadece internetten bir kayit yapman gerekiyor,

bu yuzden en uygunu bir adet Net 10 hatti almak telefon ile birlikte bunun yaninda birde su her benzin istasyonunda bulunan ucuz konusma kartlarindan almak cok daha pratik,ben butun yazi oyle kurtardim gecen sene.

Ama dunya telekomda uygun olabilir daha one hic kullanmadim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gec aktive derken?telefonu aldigin anda acip kullanabilirsin,saniyorum sadece internetten bir kayit yapman gerekiyor,

bu yuzden en uygunu bir adet Net 10 hatti almak telefon ile birlikte bunun yaninda birde su her benzin istasyonunda bulunan ucuz konusma kartlarindan almak cok daha pratik,ben butun yazi oyle kurtardim gecen sene.

Ama dunya telekomda uygun olabilir daha one hic kullanmadim.
    geç aktive derken yani belli bir süre gerekiyor sanırım dünya telekom hattının aktif olması için diye biliyorum.belki yanlışım olabilir.

net10 olayını biliyorum ama sitesinde sadece istanbul yazıyor.başka yeri arayanda var sorun olanda.ayrıca cep telefonlarıda aranmıyor maalesef.dünya telekom biraz ücretleri fazla olsada bence gene en iyisi.

şu benzin istasyonlarında satılan ucuz konuşma kartlarından bahsedebilirmisin biraz?arama ne kadara geliyor? telefon kulübelerinde kullanılan karttan bahsediyorsun değilmi?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

geç aktive derken yani belli bir süre gerekiyor sanırım dünya telekom hattının aktif olması için diye biliyorum.belki yanlışım olabilir.

net10 olayını biliyorum ama sitesinde sadece istanbul yazıyor.başka yeri arayanda var sorun olanda.ayrıca cep telefonlarıda aranmıyor maalesef.dünya telekom biraz ücretleri fazla olsada bence gene en iyisi.

şu benzin istasyonlarında satılan ucuz konuşma kartlarından bahsedebilirmisin biraz?arama ne kadara geliyor? telefon kulübelerinde kullanılan karttan bahsediyorsun değilmi?
    Istanbulda ikamet ettigim icin ben sadece istanbulu arayacagim bu yuzden net 10 gayet uygun benim icin ama dedigin gibi diger sehirleri bilemiyorum,ama gecen sene genelde beni ailem aradi,net 10 hattimdan mesaj atiyorum konusmak istedigimde onlar ariyorlardi,10TL lik telekom karti ile neredeyse 1 ay aradilar beni.

Ucuz konusma kartlarini heryerde bulabilirsin ve her telefonla kullanabilirsin,kartin uzerindeki pin numarasini kaziyorsun pini girip bakiyene ulasiyorsun daha sonra verilen direktiflere gore aramak istedigin numarayi giriyorsun cok pratik ve basit,new york a ilk indigimde de bir marketten bu kartlardan alip ailemi aramistim bana gore en uygun ve zahmetsiz yolu bu turkiyeyi aramanin.5 dolarlik bir kartla yanilis hatirlamiyorsam 50 dakika kadar konusabiliyordum Turkiye ile e zaten internet varsa 50 dakika 1 ayda yeterde artar bile.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aynı şirketle gidiyruz ama ben de karşlma gününde gitmcem fakat havaalanında buluşcaz telfnumuzu almk için

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya bize numara verdiler fakat benm numaramın başı diğer arkadşlarınkinden farklı acaba ben mi yanlş geçrdm telefnuma benmki 4004le başlıyo onların 401

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya biri cevap versin lütfen yarın gidiyorum ben arkadaşlar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı maviyeşil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bize numara verdiler fakat benm numaramın başı diğer arkadşlarınkinden farklı acaba ben mi yanlş geçrdm telefnuma benmki 4004le başlıyo onların 401
    numarayı ne zaman verdiler sana? bize hiç numara falan vermediler:S bende 2 gün sonra gideceğim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

benim de kart yeni alime gecti bi uygulim su asamaları,bu konu sahibi vizen hayırlı olsun...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben aktivasyon sırasında istenen kredi kartı nosuna babamn kartını yazıcam fakat gittikten sonra orda debit kart alınca onun numrasıyla değiştirebiliyomuyz daha önce soruldu mu bu bilmiyorum ama açık cevap bulamadım insanı da soru sormaktan ürker hale getirmeyin lütfen

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tabiki hiç bir problem olmaz.dunya telekom sayfasında hesabım bölümünde kartı istersen değiştirebilirsin yada yeni kart ekleyebilirsin.oraya kayıt ediliyor.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ya bu hesap acmada istenen bilgiler de merak ettigim bişey var.adres olarak türkiye adresimi tel no olarakta türkiyede kullandıgım noyu veriyorum dogrumudur...(zaten at&t nin noyu bilmiyorumki).

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Hadi hayırlı olsun iyi yolculuklar bende sımdı activasyonu yaptım kaydı yaptırdım at&t ye.sonra snn forumda kı bu msj ı gordum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

atlantadan sesleniyorum bu hattan türkiyedeki cep telefonunu nasıl aricaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)