Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ınternshıp e katılanlar bılgısı olanlar lutfen yardım..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart ınternshıp e katılanlar bılgısı olanlar lutfen yardım..

selam arkadaslar ınternshıp(maaslı staj) e katılan veya katılmayı dusunen arkadaslar varmı aramızda.?..program 12 ve 18 aylık ıkı secenekten olusuyo..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Programdan Biraz Bahsedelim ...

--------------------------------------------------------------------------

Amerika’da Ücretli / Ücretsiz Staj - Internship Training Programı

The Department of State (DoS) Temmuz 2007 tarihinde Amerika’da staj programlarını 2 farklı kategori altında toplamıştır.
    1. Internship

Program katılımcının eğitim aldığı alanda staj imkanı sunmaktadır. Katılımcı:

* Halen üniversite eğitimine devam eden yada
    * Üniversite mezuniyetinin üzerinden 12 ay geçmemiş olan kişilere açıktır.

Maksimum staj süresi : 12 aydır
    2. Training

Staj katılımcının iş tecrübesi alanında yapılacaktır. Katılımcı:

* Üniversite diploması yada sertifika ve buna ek olarak en az 1 yıl ilgili alanda iş tecrübesi VEYA
    * Staj alanında 5 yıl iş tecrübesi.

Maksimum süre: 18 ay (Sadece Hospitality & Tourism 12 ay sürelidir).
    Hospitality Management alanında staj yine maksimum 18 ay süreli yapılabilmektedir.
    Katılım Şartları

Her iki kategoride de;
    - İngilizce sınav skoru ( TOEFL, TOEIC, IELTS)
    - Üniversite yada İngilizce eğitim alınan bir enstitüden alınacak yeterlilik yazısı yada
    - Amerika ile mülakat.

Intern: Üniversiteden alınacak öğrenci belgesi ve transcript , mezunlar için 12 ayı geçmemiş diploma.
    Trainees: Üniversite diploması ve en az 1 yıl süreli çalışma belgesi yada 5 yıl süreli çalışma belgesi.

CHI KİMDİR

Cultural Homestay International ( CHI) Amerikan Hükümeti tarafından IP programı dahilinde Amerika’da stajyer yerleştirmesi yapma , DS-2019 belgesini sağlama yetkisi verilmiş kar amacı gütmeyen kültürel değişim program ortağımızdır. CHI 1980 den bu yana Kaliforniya San Anselmo Merkezi ve Amerika ve tüm dünyada bir çok ofisi ile hizmet vermektedir.

CHI Amerika’nın farklı bölgelerinde staj yeri tespiti, stajyer oryantasyonu, konaklama desteği, ve program suresince stajyere destek veren Bölge Koordinatörleri görevlendirmektedir.
    Sağlanan Hizmetler

* Staj yerleştirme
    * DS-2019 belgesinin temini
    * Program oryantasyonu
    * Program el kitapçığı
    * Sağlık ve kaza sigortası (program ücretlerine dahil değildir)
    * Konaklama organizasyonu( isteğe bağlı – ayrıca ücretlendirilmektedir)

Programda Sunulmayan Hizmetler

* Havaalanı karşılama
    * Uçak bilet ücretleri
    * İş yerine ulaşım masrafları ve Amerika’da kişisel masraflarınız
    * Vize ücreti( $131) ve SEVIS ücreti($100)
    * Konaklama masrafları
    Sigorta

Tüm staj programı seçeneklerinde stajyerin sağlık sigorta kapsamında olması şarttır. Stajyer CHI in sunduğu sağlık sigortasını alabileceği gibi belirli kapsam kurallarına uygun olmak şartı ile Türkiye’de sigorta da yaptırabilmektedir. CHI’in sunduğu sağlık sigortası aylık $42 dır. Sağlık sigortası detayları için WESTEDU ofislerinden bilgi alınız.
    Program Seçenekleri

Self-Placement

Bu seçenekte katılımcı Amerika’da staj yapacağı iş yerini kendi çabaları ile tespit etmekte ve gerekli belgeler ile WESTEDU’ya başvurmaktadır. Bu seçenekte staj katılımcının iş yeri ile görüşmelerine bağlı olarak maaşlı yada maaşsız olabilir.

Şartlar

* Katılımcı staj yapmayı istediği şirkete DS7002 formunu eksiksiz doldurtarak WESTEDU ye diğer belgeleri ile birlikte teslim etmelidir.
    * Başvuru için gerekli başvuru formunu eksiksiz doldurmalıdır
    * Amerika’da varışını takiben 48 saat içerisinde CHI personeli tarafından oryantasyona girmelidir
    * Program ortasında ve bitiminde 2 değerlendirme raporu hazırlamalıdır.

Program süresi

Self-arranged internship programı 4 ile 12 ay sureli olabilmektedir. Program stajyerin Amerika’ya varisi ile baslar. Katılımcılara staj başlangıcı olarak her ayın ilk yada son haftasını seçmelerini tavsiye etmekteyiz.

Konaklama

Bu seçenekte katılımcı konaklama organizasyonu ve masraflarından sorumludur. Bu seçenekte WESTEDU yada CHI konaklama yerleştirme hizmeti vermemektedir. Katılımcı Amerika’ya varisini takip eden 48 saat içerisinde SEVIS sistemine konaklama adres vb bilgilerini girmelidir.

İşleyiş

Eksiksiz başvuru formu ve DS7002 formu Amerika’da CHI ofisine gönderilir. Dosyanın onaylanmasını takiben staj yeri ile temasa gecikerek staj bilgileri teyit edilir. Staj yeri teyidinden sonra kontrol listesi WESTEDU ofisinde incelenir ve onay verilir. Bundan sonra Amerika’dan DS-2019 belgesi gelir ve öğrenci vizeye gitmek için hazırdır.

Tüm bu işlemler 4-8 hafta süre almaktadır.

Önemli Notlar

* Self-arranged stajyerler CHI’in onayını almadan işyeri değişikliği yapamazlar. Onay almaksızın yapılacak değişiklikler programın iptaline sebep olabilir.
    * Maaşlı staj yapacak katılıcılar Amerika’da bazı vergiler ödemek durumundadır. Vergiler stajyerin maaşından kesilecektir.

Konu break tarafından (08-10-2009 Saat 04:50 PM ) değiştirilmiştir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arranged Maaşlı Staj

Şartlar:

* Halen lisans düzeyinde eğitim alıyor olmak veya
    * Üniversite mezuniyetinin üzerinden 1 yıl süre geçmemiş olması ( Katılımcı Amerika’da staja başladığı tarih itibari ile mezuniyetinin üzerinden 1 yıl geçmemiş olmalıdır)
    * Katılımcının staj yerleştirme talep ettiği alanda eğitim almış olması gerekmektedir.
    * İngilizce yeterlilik için TOEFL 550-213-79 , TOEIC 760 yada IELTS 6 skor sunabilmek YADA eğitim aldığı üniversitede İngilizce yeterlilik belgesi sunabilmek
    * Başvuru formunu eksiksiz doldurmalı
    * Üniversitesinde İngilizce hazırlanmış transcript yada diploma sunmalıdır
    * 2 adet İngilizce hazırlanmış referans sunmalıdır.( Referanslar akademik yada iş tecrübesi- staj yerinden alinmiş olabilir)
    * İngilizce hazırlanmış niyet mektubu ve CV
    * 4 adet fotoğraf (2 si vesikalık)
    * Aile yani konaklama talep eden başvuru sahipleri ayrıca aile için bir mektup yazmalıdır

Staj yerleştirmesi yapılan alanlar

* Pazarlama
    * Turizm İşletme
    * İnşaat Mühendisliği
    * Mimarlık
    * Bilgi Teknolojileri
    * İşletme Yönetimi

Program Süresi

Maaşlı staj süresi 12 aydır. Program başlangıcı olarak ayın ilk yada son haftası seçilmelidir. 12 ay süreli staj uzatılamamaktadır.
    İşleyiş

Eksiksiz başvuru paketinin CHI ofisine varisi ile yerleştirme işlemi başlar.Dosyada eksik olmaması ve başvuru sahibinin akademik ve İngilizce düzeyinin yeterli bulunması durumunda dosya ilgili bölge koordinatörüne yönledirilir. Bu andan sonra başvuru sahibine uygun bir staj yeri araştırması baslar.

Uygun bulunan işyeri bilgileri ( işyeri adı, adres, staj pozisyonu vb) başvuru sahibine iletilir. Sonrasında işyeri ile başvuru sahibi telefonda mülakat yapar. İki tarafında uygun bulması durumunda tüm iş detaylarının üzerinde belirtildiği DS7001 formu stajyere ve iş yerine ulaştırılır. Stajyer staj planına imza atar. CHI dan gelen kontrol formu WESTEDU tarafından onaylanır ve CHI DS -2019 belgesini gönderilir ve böylelikle stajyer vize başvurusu için hazırdır. Tüm bu işlemler 12-16 hafta zaman alabilmektedir.
    Önemli Noktalar

* Stajyer CHI tarafından yerleştirildiği iş yerini CHI’in onayı olmadan değiştiremez. Değiştirmesi durumunda programı iptal edilir
    * Stajyer Amerikan hükümetine bir takım vergiler ödemek durumundadır. Bu vergiler stajyerin maaşından kesilmektedir.
    * Stajyer uçuş detayını WESTEDU ofisine çıkış tarihinden en geç 10 gün önce teslim etmelidir.

Konaklama

Stajyerler konaklama yerleştirme hizmeti alabilmektedir. Bu seçenekte konaklama ayarlaması için program ücretine ek olarak $250 ödenmesi gerekmektedir.

Konaklama aile yanında yada yurt-oda paylaşım-motel şeklinde olabilir .
    Arranged Maaşsız Staj

Şartlar:

* Halen lisans düzeyinde eğitim alıyor olmak veya
    * Üniversite mezuniyetinin üzerinden 1 yıl süre geçmemiş olması ( Katılımcı Amerika’da staja başladığı tarih itibari ile mezuniyetinin üzerinden 1 yıl geçmemiş olmalıdır)
    * Katılımcının staj yerleştirme talep ettiği alanda eğitim almış olması gerekmektedir.
    * İngilizce yeterlilik için TOEFL 550-213-79 , TOEIC 760 yada IELTS 6 skor sunabilmek yada eğitim aldığı üniversitede İngilizce yeterlilik belgesi sunabilmek
    * Başvuru formunu eksiksiz doldurmalı
    * Üniversitesinde İngilizce hazırlanmış transcript yada diploma sunmalıdır
    * 2 adet İngilizce hazırlanmış referans sunmalıdır.( Referanslar akademik yada iş tecrübesi- staj yerinden alinmiş olabilir)
    * İngilizce hazırlanmış niyet mektubu ve CV
    * 4 adet fotoğraf (2’si vesikalık)
    * Aile yanı konaklama talep eden başvuru sahipleri ayrıca aile için bir mektup yazmalıdır.

Program Süresi

Maaşlı staj suresi 4- 12 aydır. Program başlangıcı olarak ayin ilk yada son haftası seçilmelidir. 12 ay maksimum katılım süresidir, uzatılamaz.
    İşleyiş

Eksiksiz başvuru paketinin CHI ofisine varisi ile yerleştirme işlemi başlar.Dosyada eksik olmaması ve başvuru sahibinin akademik ve İngilizce düzeyinin yeterli bulunması durumunda dosya ilgili bölge koordinatörüne yönledirilir. Bu andan sonra başvuru sahibine uygun bir staj yeri araştırması başlar.

Uygun bulunan işyeri bilgileri ( işyeri adı, adres, staj pozisyonu vb) başvuru sahibine iletilir. Sonrasında işyeri ile başvuru sahibi telefonda mülakat yapar. İki tarafında uygun bulması durumunda tüm iş detaylarının üzerinde belirtildiği DS7001 formu stajyere ve iş yerine ulaştırılır. Stajyer staj planına imza atar. CHI dan gelen kontrol formu WESTEDU tarafından onaylanır ve CHI DS -2019 belgesini gönderilir ve böylelikle stajyer vize başvurusu için hazırdır. Tüm bu işlemler 12-16 hafta zaman alabilmektedir.

Stajyer uçuş detayını WESTEDU ofisine çıkış tarihinden en geç 10 gün önce teslim etmelidir.
    Depozit ve İptal Şartları

* Katılımcı başvuru sırasında $600 program depozito ödemektedir. Bu depozit program ücretinden düşülmektedir
    * Katılımcının başvuru ve yerleştirme arasında iptal etmesi durumunda $250
    * Katılımcının kendisine staj yeri tespit edildikten sonra yapılan iptallerde $600
    * Katılımcının vize reddi alması durumunda $250
    * Katılımcı başvurusunun CHI tara fidan reddedilmesi durumunda $100 iptal kesintisi uygulanacaktır.
    * Katılımcının Amerika’ya varisini takiben hiç bir şekilde geri ödeme yapılamaz.

Program Katılım Ücretleri

Self Arranged:
    3-6 ay: 1000USD
    7-12 ay / 12-18 ay: 1200 USD / 1500 USD

Job Assisted:
    7-12 ay / 12-18 ay: 3000 USD / 3500 USD
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kadir bilader eger kendi isini amerikadayken buldun buldun yoksa turkiyedeki firmalarin hicbiri dogru duzgun staja adam yerlestiremiyo. sadece turizm staji ayarliyolar.. kendi isini bulursan aynen wat gibi daha ucuza da gidiyosun..
    arbeit mach frei

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

saolasım yardımın ıcın kardesım..bız 5 kısı gıtmeyı dusunuyoruz..ısıde arkadasım ayarladı gıbı..vırgınıa beach te..eger bıze davetıye gonderırlerse denemeye calısacaz..olmadı bu sene tekrar wat yapıcam napalım..tekrar tesekkurler..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs down I's new here

Hi, I am new here. I view all posts. Good disscussion here.----------------------------------------------------------------------------------------------Your Online Classic and Boutique from Guangzhou, Welcome to jewelry Fantasy, Welcome to China Jewelry Factory, Fashion can be high quality

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bugün internship mülakatına girdim bir tane hint kökenli amerikalı cıktı karsıma vizede.zati nefret ederdim hintlilerden ve bu nefret ikiye katlandı adam belgelerimi aldı nerde calıscan daha once gıttınmı parayı kım odeyecek neden gıdıyorsun felan sordu.insan kaçakçılıgı hakkında soru felan sormadı.mezuniyet belgemi ve transkıptıme bakmadı almadı bile sordum alıcakmısınız yok ıhtıyacım yok dedı.adam kagıtlarımı acmadı soruları sordu ve bılgısayara bısıler yazdı kagıdıma felan bısı yazmadı.daha sonra ups fişini verdi.bu ıkıncı gıdısım olacak gecen sefer vizeni verdim dedi consule ama bu hintli bisi demedı sımdı ben vizemi almıs mı oluyorum cvplarsanız sevınırımm.adam hıc bi b.k demedi.dıplomam veya transrıp lazımmı dedım yok dedı.ihtiyacım yok dedı. iki gun sonra ups gelıcek ama ıkı gun kım dayancak. help me sayın deneyimliler.red almıs bir pasaport gelırmı acaba ??

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün internship mülakatına girdim bir tane hint kökenli amerikalı cıktı karsıma vizede.zati nefret ederdim hintlilerden ve bu nefret ikiye katlandı adam belgelerimi aldı nerde calıscan daha once gıttınmı parayı kım odeyecek neden gıdıyorsun felan sordu.insan kaçakçılıgı hakkında soru felan sormadı.mezuniyet belgemi ve transkıptıme bakmadı almadı bile sordum alıcakmısınız yok ıhtıyacım yok dedı.adam kagıtlarımı acmadı soruları sordu ve bılgısayara bısıler yazdı kagıdıma felan bısı yazmadı.daha sonra ups fişini verdi.bu ıkıncı gıdısım olacak gecen sefer vizeni verdim dedi consule ama bu hintli bisi demedı sımdı ben vizemi almıs mı oluyorum cvplarsanız sevınırımm.adam hıc bi b.k demedi.dıplomam veya transrıp lazımmı dedım yok dedı.ihtiyacım yok dedı. iki gun sonra ups gelıcek ama ıkı gun kım dayancak. help me sayın deneyimliler.red almıs bir pasaport gelırmı acaba ??

Merhaba herkeze az once kargo geldi pasaportuma o iğrenc hintli vizeyi bastırmış bende cok merak ediyordum perfectcirculation sonucu.ıkı gundur yemek yemıyor uykusuzum bıtkısel hayyatta gibiyim.cok endıselıydım.adam ne tanskrıbımı aldı ne de dıplomama baktı.yanı lıse ogrencısı olsam bıle verecektı herhalde :S allaha sukur aldım ama bır sorun var ds de ıkı yıl kuralına tabıdır ısaretlı ve pasaport vızesınde not subject to 212 two year rule diyo vizedeki ne anlama gelıyor acaba

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

su an bende internship yapmagi dusunuyorum,hangi sponsor sirket daha basarili bu iste bilgisi olan varmi?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben makina okuyorum. Bu sene ikinci sınıfım. Bizim zorunlu atelye ve yönetimle ilgili 2 tane stajımız var. Intership yapsam kabul görür mü acaba? Onu okula da sorabilirim de önemli olan wat'la kıyaslayınca hangisi daha mantıklı? Yapan arkadaşların açıklamalarını bekliyoruz

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

isinizi kendiniz bulursaniz cok ucuza gelir;eger sirket bulursa bayagi bi pahaliya maal olucak
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

azuhazu, self-intern fiyati ne kadar?
    sen isi nasil buldun?
    5-star bi otelde Hotel Management staj yapmak istiyorum.internetde boyle bi otel bulma sansim ne kadar sence?
    acaba bi ara calistigim Hyatt regency gidip,amerika subelerine transfer'mi olunsam 1 yilligina
    Şirket Seçim Yönergesi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    azuhazu, self-intern fiyati ne kadar?
    sen isi nasil buldun?
    5-star bi otelde Hotel Management staj yapmak istiyorum.internetde boyle bi otel bulma sansim ne kadar sence?
    acaba bi ara calistigim Hyatt regency gidip,amerika subelerine transfer'mi olunsam 1 yilligina
    self ben 1500 sadece sirket.ben isi wat ta calistigim ise girdim yine ben turizmciyim zati.amerikada bes star yok diamond var eger eski calistigin yer yapaabiliyorsa yapsin.daha iyi senn icin...
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bi kac gundur arastirma icerisindeyim.bakalim ne sonuca varicam.
    Şirket Seçim Yönergesi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

take it easy
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Burayı canlandırmak lazım.
    Var mı daha önce Internship'e giden?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı spayder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burayı canlandırmak lazım.
    Var mı daha önce Internship'e giden?

Ben 2010 ekimde gittim,2011 ekimde vize bitmeden h1'a başvurduk şirketi beğenmeyip red verdiler ağustos 10'da, 7 Eylül'de trye döndüm.

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Programdan Biraz Bahsedelim ...

--------------------------------------------------------------------------

Amerika’da Ücretli / Ücretsiz Staj - Internship Training Programı

The Department of State (DoS) Temmuz 2007 tarihinde Amerika’da staj programlarını 2 farklı kategori altında toplamıştır.
    1. Internship

Program katılımcının eğitim aldığı alanda staj imkanı sunmaktadır. Katılımcı:

* Halen üniversite eğitimine devam eden yada
    * Üniversite mezuniyetinin üzerinden 12 ay geçmemiş olan kişilere açıktır.

Maksimum staj süresi : 12 aydır
    2. Training

Staj katılımcının iş tecrübesi alanında yapılacaktır. Katılımcı:

* Üniversite diploması yada sertifika ve buna ek olarak en az 1 yıl ilgili alanda iş tecrübesi VEYA
    * Staj alanında 5 yıl iş tecrübesi.

Maksimum süre: 18 ay (Sadece Hospitality & Tourism 12 ay sürelidir).
    Hospitality Management alanında staj yine maksimum 18 ay süreli yapılabilmektedir.
    Katılım Şartları

Her iki kategoride de;
    - İngilizce sınav skoru ( TOEFL, TOEIC, IELTS)
    - Üniversite yada İngilizce eğitim alınan bir enstitüden alınacak yeterlilik yazısı yada
    - Amerika ile mülakat.

Intern: Üniversiteden alınacak öğrenci belgesi ve transcript , mezunlar için 12 ayı geçmemiş diploma.
    Trainees: Üniversite diploması ve en az 1 yıl süreli çalışma belgesi yada 5 yıl süreli çalışma belgesi.

CHI KİMDİR

Cultural Homestay International ( CHI) Amerikan Hükümeti tarafından IP programı dahilinde Amerika’da stajyer yerleştirmesi yapma , DS-2019 belgesini sağlama yetkisi verilmiş kar amacı gütmeyen kültürel değişim program ortağımızdır. CHI 1980 den bu yana Kaliforniya San Anselmo Merkezi ve Amerika ve tüm dünyada bir çok ofisi ile hizmet vermektedir.

CHI Amerika’nın farklı bölgelerinde staj yeri tespiti, stajyer oryantasyonu, konaklama desteği, ve program suresince stajyere destek veren Bölge Koordinatörleri görevlendirmektedir.
    Sağlanan Hizmetler

* Staj yerleştirme
    * DS-2019 belgesinin temini
    * Program oryantasyonu
    * Program el kitapçığı
    * Sağlık ve kaza sigortası (program ücretlerine dahil değildir)
    * Konaklama organizasyonu( isteğe bağlı – ayrıca ücretlendirilmektedir)

Programda Sunulmayan Hizmetler

* Havaalanı karşılama
    * Uçak bilet ücretleri
    * İş yerine ulaşım masrafları ve Amerika’da kişisel masraflarınız
    * Vize ücreti( $131) ve SEVIS ücreti($100)
    * Konaklama masrafları
    Sigorta

Tüm staj programı seçeneklerinde stajyerin sağlık sigorta kapsamında olması şarttır. Stajyer CHI in sunduğu sağlık sigortasını alabileceği gibi belirli kapsam kurallarına uygun olmak şartı ile Türkiye’de sigorta da yaptırabilmektedir. CHI’in sunduğu sağlık sigortası aylık $42 dır. Sağlık sigortası detayları için WESTEDU ofislerinden bilgi alınız.
    Program Seçenekleri

Self-Placement

Bu seçenekte katılımcı Amerika’da staj yapacağı iş yerini kendi çabaları ile tespit etmekte ve gerekli belgeler ile WESTEDU’ya başvurmaktadır. Bu seçenekte staj katılımcının iş yeri ile görüşmelerine bağlı olarak maaşlı yada maaşsız olabilir.

Şartlar

* Katılımcı staj yapmayı istediği şirkete DS7002 formunu eksiksiz doldurtarak WESTEDU ye diğer belgeleri ile birlikte teslim etmelidir.
    * Başvuru için gerekli başvuru formunu eksiksiz doldurmalıdır
    * Amerika’da varışını takiben 48 saat içerisinde CHI personeli tarafından oryantasyona girmelidir
    * Program ortasında ve bitiminde 2 değerlendirme raporu hazırlamalıdır.

Program süresi

Self-arranged internship programı 4 ile 12 ay sureli olabilmektedir. Program stajyerin Amerika’ya varisi ile baslar. Katılımcılara staj başlangıcı olarak her ayın ilk yada son haftasını seçmelerini tavsiye etmekteyiz.

Konaklama

Bu seçenekte katılımcı konaklama organizasyonu ve masraflarından sorumludur. Bu seçenekte WESTEDU yada CHI konaklama yerleştirme hizmeti vermemektedir. Katılımcı Amerika’ya varisini takip eden 48 saat içerisinde SEVIS sistemine konaklama adres vb bilgilerini girmelidir.

İşleyiş

Eksiksiz başvuru formu ve DS7002 formu Amerika’da CHI ofisine gönderilir. Dosyanın onaylanmasını takiben staj yeri ile temasa gecikerek staj bilgileri teyit edilir. Staj yeri teyidinden sonra kontrol listesi WESTEDU ofisinde incelenir ve onay verilir. Bundan sonra Amerika’dan DS-2019 belgesi gelir ve öğrenci vizeye gitmek için hazırdır.

Tüm bu işlemler 4-8 hafta süre almaktadır.

Önemli Notlar

* Self-arranged stajyerler CHI’in onayını almadan işyeri değişikliği yapamazlar. Onay almaksızın yapılacak değişiklikler programın iptaline sebep olabilir.
    * Maaşlı staj yapacak katılıcılar Amerika’da bazı vergiler ödemek durumundadır. Vergiler stajyerin maaşından kesilecektir.

Merhaba break,

Ben 12 ay internship'i yaptım geldim, burada 2 ay bir işe girdim istifa ettim.
    Trainee için aranan 1 yıl şartına internshipdeki çalışmam dahil mi?
    Biz çıktık tıpış tıpış geldik.

Bu 1 yıl sayılmıyorsa 1 yıl çalışıp trainee'ye başvursam 18 ay çalışma izni mi alırım yoksa yaptığım internship'i düşüp 6 ay mı verirler?

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkeze az once kargo geldi pasaportuma o iğrenc hintli vizeyi bastırmış bende cok merak ediyordum perfectcirculation sonucu.ıkı gundur yemek yemıyor uykusuzum bıtkısel hayyatta gibiyim.cok endıselıydım.adam ne tanskrıbımı aldı ne de dıplomama baktı.yanı lıse ogrencısı olsam bıle verecektı herhalde :S allaha sukur aldım ama bır sorun var ds de ıkı yıl kuralına tabıdır ısaretlı ve pasaport vızesınde not subject to 212 two year rule diyo vizedeki ne anlama gelıyor acaba
    Hayırlı olsun, not subject to 212 güzel birşey.
    Eğer subject to deseydi bu, vizeniz bittikten sonra 2 yıl amerika'ya giremez demek olacaktı. Bu şartı kaldırmak için 3-4 aylık ek bir süreçten geçmeniz gerekecekti. Kurtulmuşsunuz.

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su an bende internship yapmagi dusunuyorum,hangi spnsor sirket daha basarili bu iste bilgisi olan varmi?
    Ben ArmadaGrandee ile gitmiştim, United Towers da başarılı görünüyor.
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)