Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: pasaportun dönerken tarihi geçerse?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart pasaportun dönerken tarihi geçerse?

slmlar...ben almanya için temmuzda pasaport çıkarttım fakat vize alamadığımdan gidemedim.bu vizeyi wat için kullanabilir miyim?şimdiden teşekkürler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sordugun soru bu pasaportu wat icin kullanabilir miyim? ise evet wat icin kullanabilirsin. ama baslikla sordugun soru arasinda baglanti kuramadim ben

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

aynen..pasaportu cıkartmış vizeyide almış ama almanya ya gidememişsen o vizeyle amerikaya gidemezsin..pasaportu cıkarmış vize alamamışsan zaten 2sinede gidemezsin..ama pasaportu cıkartmışsın(mavi-yeşil farketmez) abd konsoslugundan vize alaraktan wat a katabilirsin

edit:soru konu icinde degil başlıkta yazıyormuş şimdi cözdüm bir dahaki sene temmuzda pasaportumun vakti bitecek sorun olur mu diyorsun..tam olarak bilemiyorum ama sürekli pasaportuna basılmış olan vizeden ve ds formundan işlem görüyorsun bu yüzden sorun teşkil etmez sanırsam..
    Konu cAv tarafından (06-11-2010 Saat 08:44 AM ) değiştirilmiştir.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen..pasaportu cıkartmış vizeyide almış ama almanya ya gidememişsen o vizeyle amerikaya gidemezsin..pasaportu cıkarmış vize alamamışsan zaten 2sinede gidemezsin..ama pasaportu cıkartmışsın(mavi-yeşil farketmez) abd konsoslugundan vize alaraktan wat a katabilirsin

edit:soru konu icinde degil başlıkta yazıyormuş şimdi cözdüm bir dahaki sene temmuzda pasaportumun vakti bitecek sorun olur mu diyorsun..tam olarak bilemiyorum ama sürekli pasaportuna basılmış olan vizeden ve ds formundan işlem görüyorsun bu yüzden sorun teşkil etmez sanırsam..
    Yalnız bildiğim kadarıyla yeşil pasaportla WAT'a katılamıyoruz.Ben o konuyu araştırmıştım.Bana öle bir cevap vermişti şirketim.
    ""Let the game begin""

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız bildiğim kadarıyla yeşil pasaportla WAT'a katılamıyoruz.Ben o konuyu araştırmıştım.Bana öle bir cevap vermişti şirketim.
    evet WAT a yada j-1 vizesine sadece MAVI yani normal vatandas statusundeki paraport kabul ediliyor.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

ilginc yeşil pasaportu olanlar maviye mi cevirtmek zorunda yani?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilginc yeşil pasaportu olanlar maviye mi cevirtmek zorunda yani?
    Evet aynen öle.Ayrıca yeşil pasaportun Amerika'ya serbest giriş hakkı yok bildiğim kadarıyla.Turist vizesi için falan da pasaporta vize gerekiyor.Bir çok Avrupa ülkesine giderken ki gibi elimizi kolumuzu sallayıp gidemiyoruz.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Benim bildiğim kadarıyla yeşil pasaportu maviye çevirme gibi bir olay yok, yani böyle bir şeye hem gerek yok, hem de böyle birşey mümkün değil.

Yeşil pasaportun mavi pasaporttan tek farkı bazı ülkelere vize almadan girme hakkı vermesidir. Amerika'ya gidecekseniz ve yeşil pasaportunuz varsa, mavi pasaportu olanlarla aynı işlemleri yapıyorsunuz, Amerika için bir ayrıcalık olmadığı için herhangi bir fark kalmıyor yani iki pasaport arasında. Ben Amerika'da yeşil pasaportlu çok kişi gördüm. Hatta yeşil pasaportluların daha rahat vize aldıklarını da duydum.

Edit: Az önce biraz araştırma yaptım. Bu verdiğim bilgiler kesin olarak doğru bilgilerdir. Şu linkteki video size bu konuda biraz yardımcı olacaktır.

Yeşil pasaportu olanların ABD vizesi alması gerekir mi? - UZMANTV

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı MFC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim kadarıyla yeşil pasaportu maviye çevirme gibi bir olay yok, yani böyle bir şeye hem gerek yok, hem de böyle birşey mümkün değil.

Yeşil pasaportun mavi pasaporttan tek farkı bazı ülkelere vize almadan girme hakkı vermesidir. Amerika'ya gidecekseniz ve yeşil pasaportunuz varsa, mavi pasaportu olanlarla aynı işlemleri yapıyorsunuz, Amerika için bir ayrıcalık olmadığı için herhangi bir fark kalmıyor yani iki pasaport arasında. Ben Amerika'da yeşil pasaportlu çok kişi gördüm. Hatta yeşil pasaportluların daha rahat vize aldıklarını da duydum.

Edit: Az önce biraz araştırma yaptım. Bu verdiğim bilgiler kesin olarak doğru bilgilerdir. Şu linkteki video size bu konuda biraz yardımcı olacaktır.

Yeşil pasaportu olanların ABD vizesi alması gerekir mi? - UZMANTV

Amerikaya yesil pasaportla girebilirsin ama j-1 statusunde giremezsin. Vize alabilmen icin pasaportunun MAVI olmasi gerek. Yesilden maviye donme olayi yok.

Yeni MAVI pasaport cikartmak durumundasiniz.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)