Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Global Group

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arrow Global Group

Arkadaşlar ben büyük ihtimalle Globalle anlaşacağım. Bu firma hakkında bilgisi olan daha önce gidip gelmiş arkadaşlar varmı ? varsa bilgilendirirse sevinirim.
    (not: Global Vision la Global farklı şirketler....)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadasım öncelikle hayırlı lsun insallah her sey dilediğin gibi olur

Ben Global ile görüstüm ne cok iyi seyler duydum ne de kötü seyler duydum diyebilirm

Ama uzun yıllardır bu isi yaptıklarını biliyorum ve beni gayet güzel karsılamıslardı

Ayrıca WAT sırasında America da su anda yanlarında calısan bir adamı calısmaya gönderiyorlarmıs öğrencilerle ilgilenmesi için

Benim baya bi ilgimi cekmisti

Cekinmeden her seyi sor zaten nasıl olduklarına en iyi kararı sen verirsin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Global

Arkadaslar bu iletimi lutfen "Global Vizyon Yurtdisi Egitim" firmasiyla iliskilendirmeyin.

Ben 2006 yaz ayinda "Global Yurtdisi Egitim" firmasiyla WAT ogrencisi olarak Amerikaya gittim. Genel anlamda bu sirketten memnunum,butun evrak islerimi sorunsuzca hallettiler. Memnun kalmadigim konu is sudur...

Dondugumde, calisirken ABD Hukumetine verdigim vergileri hizli ve yuksek tutarda alabilmem icin, Global yetkilileri tarafindan bunun, kendilerinin ortak calistigi araci bir firma ile gerceklestirilebilcegi secenegi bana onerildi- araci firmaya 60 dolar civari bi miktar odemek sarti ile. Bende, form doldur yolla ve bunun gibi zaman alici islerle ugrasmak istemedigim icin bu oneriyi kabul ettim. Aradan su an itibari ile tam 2.5 sene gecti ve ben hala parami alamadim. Arayip sordugumda da “bizim karsi tarafa mail atip beklemekten baksa bir secenegimiz yok” gibi bir cevap aldim.

Su an ABD’de calismaktayim ve gecen sene vergi iade formunu doldurup, geri odememi 2 ay icerisinde aldim. Arkadaslar bu formu doldurup bunun takibiyle ugrasmak oyle cogumuzun dusundugu gibi zaman alici birsey degil aksine kolay, o yuzden firmalara en azindan Global’e vergi iadesi icin W2 formlarinizi vermeyin kendiniz doldurun.

Saygilar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Global Group Firması

Bizim bir arkadaş bu firmayla gitmeye karar vermiş de, bu firma hakkındaki yorumlarınız nedir? Daha önce bu firmayla gidip sorun yaşayanlar, memnun kalanlar veya bu firmayla giden arkadaşları olanlar bu firma hakkında yorum yaparlarsa sevinirim.

Aklıma takılan şeylerden bir tanesi de bu şirket hakkında facebookta "Work and Travel Magdurlari (Anti Global)" isimli grup bile var O gruptakilere henüz mesaj atmadım

facebook linki
    bu link de globalin internet sitesi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Mrb arkadasim iki sene ustuste global ile WAT a katildim ve yazdiklarimi da buna dayanarak yaziyorum. zamaninda neredeyse her sirketle gorusmus biri olarak oncelikle sunu soyleyim tum wat sirketlerinde buna benzer ANTI olaylari vardir. cunku kimseyi memnun etmek mumkun degildir. bir yaz 500 kisi gonderiyosaniz Amerikaya kesinlikle bunlardan sirketten kaynaklanan veya kaynaklanmayan sorunlar olacaktir. Hatta ilk sene benim de ayni durum basima geldi istedigim ise gidemedim. Ve bu durum Sirketten de kaynaklanmiyodu. Ama coskun bey bunu bir sonraki sene bu olayi hic hatirlatmiyacak bi sekilde telafi etti. Zaten ikince sene hic durumun olmadigi tekrar bu programama katilmam bu nedendendir.

Ben bunu tum Wata KAtilacak arkadaslarima hep soyluyorum. Onemli olan sizin samimiyetiniz ve giriskenliginiz. Orada Yasadigin veya yasayacagin basit olaylari kendin cozemiyosan bu senin acizligindir. En ufak biseyde sirketi suclamak ya burdaki bu ufak sorunu ben kendim halledebilecek kadar cesaretim yok o yuzden 12000 kilometre uzakliktaki birisinden medet umuyorum demektir bana gore. Tabi burda her sorundan bahsetmiyorum. Mesela ilk senemde hospitality de benimle ilgilenen kisi evde olan bi sorundan dolayi benim depositomu vermeyecegini soyledi. Ama evdeki problem benden degil benden 2 gun once cikan ruslardan kaynaklaniyodu. En sonunda konustuk durumu anlattik sorunu cozduk. Maalesef bazi insanlar kaldigi yerde su kesildigi zaman bile sirketi arayip onlari suclayabiliyor. Tabi burda niyetim sirketleri aklamak degil kisinin kendi ayaklari uzerinde durabilmesi gerektigini dusunmemdir. Zaten Programin amaci da bu degil mi ?

Simdilik Bu kadar Daha OZel sorularin varsa profilimdeki emailden veya TurkishWat in facebook grubundan ulasabilirsin bana...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Merhaba Arkadasim. ben iki sene ustuste Global ile katildim WAT a. genel olarak yasadigim herhangi bir problem olmadi. Hatta memnuniyetim oldu. sonucta Lejyoner' inde dedigi gibi 12 senedir WAT olayini gerceklestiren bi sirket. Zaten beni de bu durum etkilemisti. . Bana gore zaten wat olayinda onemli olan isin ve sectigin mekan. isini secerken onceki senelerde sorun yasanmis olanlari simdiden eleyebilirsin. diger yerlerde buyuk ihtimalle bi problem yasamazsin. is secme konusunda sana yardimci olabilirim. sorularin varsa burdan yazabilirsin veya mesaj atabilirsin...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sırketten calısan bırı ıle gorsutum memnun kalmama ragmen bu facebooktakı gruptan 3-5 kısıye mesaj attım onlar hep kotuledıler. bundan dolayı vazgectım bu sırketten baska sırkettlerı arstırıorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Genel olarak ilgileniyorlar, ilgili davranıyorlar fakat küçük şanssızlıklar bütün şirketlerde yaşnıyor..
    Konu harun35½ tarafından (10-01-2012 Saat 06:30 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: edit:imla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)