Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aktarmali Ucuslarda Transit Vize Sorunsali

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Aktarmali Ucuslarda Transit Vize Sorunsali

arkadaşlar şirketten ingiltere aktarmalı uçak bileti almayın diye bir uyarı geldi.sebebi ingiltere nin transit vize istemesiymiş.bu ne kadar doğru?ingiltere aktarmalı giden birileri varmı?arkadaş biletini almıştı onunla aynı uçakta yer bulurum diye ümit ediyordum malesef kalmamış,aynı gün diğer uçakları aradığımda hep londra aktarmalı çıkıyor.yardımcı olursanız sevinirim..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

sanırım öle bişiy vardı..bazen istiyo bazen istemiyomuş..35 dolar transit vize parası ödüyosun havaalanında..sen hazırlıklı ol yine de

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benimde londra aktarmalı biletim bilet satis temsilcisiyle görüstüm oyle bir durum yok fakat havalimanı dısında gezecekseniz onu bilemem....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart londra aktarması

londra aktarması arkadaslar 19 saat londra aktarmam var herhangi bir transit vize faaln gerekmiyor degil mi yada varmi londra üzerinden giden usa.ya???

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Unhappy

arkadaşlar merhaba ben henüz yeniyim burda site hakkında çok bilgim yok bişeyler araştırırken rastladım ve hemen üye oldum merak ettiğim şeyler war.ama hepsinden önce ayın 16 sında arkadaşım watla ocean citye gtti.sadece ocean city olduğunu biliyorum bi otelde çalışacaklardı iki arkadaş.giderken ingiltere aktarmalı gittiler yolculukta sıkıntı oldu iyi değildi dedi ama çok bişey bhsedemedi henüz.durumlar nedir bişeyler okudum.ordan nasıl gidiolar?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

hayır onur hiçbirşey gerekmiyor.
    admin (at) turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart londra aktarması hakında

arkdaslar ingiltere aktarmalı ucuslar da vize almamız gerekıyor mu..ingiltereye ozgu bole bir sey war diye duydum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben de duymustum bunu gecen sene...ltu adlı bi şirketin londra aktarmalı ucusu vardı cok ucuzdu tam alıyordum ama dedilerki vize alman gerek o yuzden o ucusu almadım.....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ekobiletde aradım bilet fakat en uyugunu bu 619 euro fakat londra aktarmalı olması dusnduruyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ucuşun nereye?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

newyork a ucucam

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ıngıltere aktarmalı ucuslar ıcın transıt vızesı almak zorundasınız buda 40 euro..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saol tesskurler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

pardon beyler bende londra aktarmalı chicagoya gıdıcem ne yani şimdi bn bide 40 euro para mı verıcem yanı emınmısınız ha

Tecrübe Puanı
    10

Arkadaşlar birinci dünya ülkesine giderken başka bir birinci dünya ülkesinden transit geçişleriniz sırasında vize almanız gerekmez. ABD birinci dünya ülkesi ve İngiltere'de birinci dünya ülkesi olarak görülmekte bu nedenle transit vize almanız gerekmiyor.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tesekkurler shinoda

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

DATV zorunluluğundan muaf mıyım?
    · Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ya da Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş izni sağlayan geçerli bir vize ve Birleşik Krallık üzerinden adı geçen ülkelerden birine gideceğinizi gösteren geçerli bir uçak bileti,

· Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ya da Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş izni sağlayan geçerli bir vizeniz bulunduğunda veya Birleşik Krallık üzerinden başka bir ülkeye gidilecekse ve bu ülke için geçerli bir vizeniz varsa,

· Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ya da Amerika Birleşik Devletleri'nden başka bir yere yapılacak seyahatinizin bir parçası olarak Birleşik Krallık üzerinden transit bir uçuş için geçerli biletiniz varsa. (Birleşik Krallık’tan transit geçiş yapacağınız tarih Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ya da Amerika Birlesik Devletleri'ne son giriş tarihinizden itibaren altı ayı aşmamalıdır)

kaynak:british embassy

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bnde geçen yıl ingiltere aktarmalı gittim washington dc e ....vizeyle falan uğraşmadım..bu yıl değiştiyse bilmiyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende gecen sene londra aktarmalı bostana gıttım hatta 4 temmuzda kaos oldu tum ucuslar ıptal edıldı bıze gecıcı 2 gunluk vıze verdıler bu sayede ıngıltereyıde gezmıs oldum ama ıngıltere dekı en buyuk sorun ucuslarda ucaga tek parca alabılmenız laptop felan alırsanız donuste bır laptop alabılıyosunuz yanınıza buna cok dııkat edıolar gerısı sıze kalmıs transıt ucretı felan hıkaye

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben 2 laptop getirdim.hemde sırt cantamda..kontrolden gecerken cıkartmak zorundanda kaldım ama kimse bana giremessin diye bişey demeddi problem yaşamadım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Seyahatinize devam etmeden önce Birleşik Krallık 'ta 48 saate kadar kalacaksanız, 'Transit geçiş yapan ziyaretçi" vizesi almanız gerekmektedir. Birleşik Krallık 'ta 48 saatten daha uzun süre kalma niyetindeyseniz ziyaretçi vizesi almanız gerekmektedir...
    burda da yazdığı gibi,sanırım londra aktarmalarında wat öğrencilerinin ayrıca bir vize alması gerekmiyor.. ya arkadaslar ben yanlıs anladım heralde, transit vize gerekecek mi?
    Konu mommuma tarafından (22-04-2008 Saat 12:15 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bu konuda son noktayı koyucak var mı? londra aktarmalı ucuslarda transit vize almak gerekmiyor değil mi?

Tecrübe Puanı
    10

hayır gerekmiyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Question Aktarmali Ucuslarda Transit Vize Sorunsali

Arkadaslar gunaydin herkese ,

Aktarmali ucan\ucucak\ucmus olan arkadaslara bi sorum olcakti :

Simdi bileti alirken ozellikle internetten bakarken soyle bir kurallar kismina goz attigimizda :

- : Aktarmali olan , duracaginiz ulkeler icin transit vizeniz oldugunuzdan emin olunuz.

Simdi bu neyin nesidir ben biraz arastirdim ama pek de tatmin edici seyler yani aydinlatici seyler bulamadim .

Tesekkurler .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

transit vize eger aktarma yapacagin ulkede geceyi havaalanında gecirirsen yani soyle istanbuldan ucagin kalkti 01:00 da londra ya indi o zaman transit vize istiyorlarmıs.ama gunduz istemiyorlarmıs.24 ssaatten fazla aktarma olan ucuslar icinde transit vize istiyorlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Cok tesekkurler . Daha onceki konuyu goremedigim icin de Adminlerden ozur diliyorum .

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Transit bir yolcunun ya da Birleşik Krallık’a birlikte vardığı kişinin kendi adına taşıdığı aşağıda belirtilen belgelere sahip olması durumunda transit vize mecburiyeti yoktur;

a) Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ya da Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş izni sağlayan geçerli bir vizeniz bulunuyorsa ve İngiltere üzerinden adı geçen ülkelerden birine gideceğinizi gösteren geçerli bir uçak bileti,
    b) Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ya da Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş izni sağlayan geçerli bir vizeniz bulunduğunda ya da İngiltere üzerinden başka bir ülkeye gidilecekse ve bu ülke için geçerli bir vizeniz varsa,
    Kaynak : http://www.britishembassy.gov.uk/ser...=1173562375649

Dolayısı ile transit vize mecburiyetimiz yok.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bende londra aktarmalı gitcem ne vizesi ne evragı ne parası orda havalanında beklicez gitcez londra sokaklarında gezmicez birader

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende hiç duymadım wat'la gidip transit vizesi alan ama yanlış bilmiyorsam 24saatten fazla 2 uçak arası zaman farkı varsa, işte o zaman problem oluyor.
    gittim; gezdim; gordum....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar; Londra'dan aktamalı gitmek ve dönmek riskli. Aktarma da Londra'yı tercih etmeminizi tavsiye ederim. Neden? 2007 yazında bi kız arkadaşım gidişi Paris üzerinden aktarmalı, dönüşü Londra aktarmalıydı. Paris'te sorun yaşamadan güzel güzel yaptı aktarmasını gitti Amerikaya. Ama dönüşte bütün heyecanı burnundan geldi Londra aktarması yüzünden. Londra vize istedi Derya'dan. 2 saat havaalanında gözaltında tutuldu ve sorgulandı. tabi türkiye aktarma uçağını kaçırdı. bu arada ağlamaktan helak olmuş zaten. ve kendi deyimine göre o kadar ağlayınca bıraktılar yoksa daha bikaç gün orda kalabilirdi. daha sonra uçağa 2 güvenlik görevlisi eşliğinde götürüldü. pasaportu pilota teslim edildi ve görevlilerden biri uçak kalkana kadar koltuğunun başındaydı. bu rivayet değil gecen yıl bizzat yaşanmış bir Londra aktarması. belki Derya'nın talihsizliğiydi o gün için ama yapılan bu muamele bu riski göze almaya değmez. kızın bütün dönüş heyecanı gitti bu olay yüzünden ve düşünün ki bu ya giderken olsaydı? o zamanda bütün amerika heyecanı gider insanın.başka ülkeden uçun bilet almayan arkadaşlar. ben bu yaz gidiyorum ve kesinlikle londra aktarmalı uçuşların yüzüne bile bakmıyorum. istediği kadar ucuz olsun değmez böyle bi risk almaya...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)