Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NEW JERSEY iş seçimi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart NEW JERSEY iş seçimi

Ben başta böyle güzel bi sitenin yapımında emeği gecen herkese teşekkürler.
    ben bu sene nj gıtmeyı düşünüyorum iş seçiminde zorlanıyorum.hangi iş seceneği o bolge için en uygundur.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hocam bununla ilgili çok tartışma geçti bu forumda. biraz gezersen az buçuk birşeyler çıkarırsın ancak sorduğun soru çok kısıtlı. yani senin oradaki amacına göre sana uygun iş seçenekleri hakkında fikir verebiliriz. ne bekliyorsun eğlencemi paramı ingilzice pratikmi gezmek görmekmi vs vs vs

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende NJ düşünüyorum aslında.. ama aynı konuda sıkıntı çekiyorum!
    1. Amaç ingilzce pratik yapmak geliştirmek
    2. Amaç ikinci bir işi bulma imkanının kolay olması yani para kazanmak!
    3. Amaç kazandığım paralarla birşeyler almak diğer eyaletlere gitmek, bunu kazandığım paralarla(tabi kazanabilrsem) son hafta yapmayı düşünüyorum 1-2 gün,son 10 gün öyle geçirmek isitiyorum.
    Ama hangi iş seçeyim karar veremedim... Danışmanlık şirketlerine gidince insanların az seçtiği işleri teklif ediyorlaşmış gibime geliyor. Nj de hangi işi seçmeliyim(sebeplerini yazdım kanımca)
    ve son olarak başka eyalet ve başka işler yada aynı işi başka eyalette önerebilirmisinz.?

Okuma zahmetinde bulnup cevap yazmayı düşündüğünüz için teşekür ederim.
    Konu omer tarafından (20-03-2007 Saat 04:19 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mrb kardes,ben,kısmet olursa bu sene nj/wildwood/Jenkinson's Boardwalk Amusement Park'da sales assistant olarak calışcam inş.. pratik konusunda satış elemanlığını (sales assistant) tavsiye ederm,cunku isin konusup insanlara urun satmak olacak,ucret yerden yere degşr,ben 7.15 usd alcam ve overtime ve bonus da var.ucret konusuna gelnce; eger senn icin oncelik kazanacagn paraysa bence restaurantta bahşişli+overtime lı+bonuslu bir iş bul köşeyi donersin) ama iş srasnda pratik yapma imkanı fazla olmaz herlde,bu arada pratik yapma acısından cashier ve ride operator işlerini kesnlikle tavsiye etmem,eyalet olarak nj cok iyi bence hem bi suru turk restaurant ı var hem de buyuk sehrlerin coguna yakn..kolay gelsin..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

internetten Nj wildwood resimlerine baktım çok güzel bir yer benzemiyor ama konum olarak gerçekten iyi bir yerde haritalara da baktım çünkü... senin işi kesinleşti mi highwayman? ben çarşamba günü hepsini halledeceğim gelişmeleri buraya yazacağım... şirket olarak advis yada campus ile gitmeyi düşünüyorum bakalım! ama söyledğini işler var verdiğin tavsiye kafama yattı teşekür ederim.

daha çok mesaj bekliyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart highwayman

benm iş ve eyalet kesn omer,şirket olarak advisi duymuştum,ben armada-grandee ile gidcem inş,new jersey dedgn gibi guzel bi konuma sahip,new york,boston,washington dc,pennsylvania gibi gidilip gorulmesi gereken yerlere oldukca yakn,ornegn hafta sonları bu sehirler gezilebilir,boylece programın travel kısmında daa uzaktaki yerlere gitme fırsatı da yakalanır..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Merhaba arkadaşlar,
    New Jersey benim de gitmeyi düşündüğüm yerlerden birisi.
    Şehirde pekçok Türk restoranı olduğunu söylemişsiniz, peki 2. bir iş yapmak istesek ve bu restoranlara gitsek bizi işe alırlar mı dersiniz; yani Amerikalı biri daha iyi İngilizce bileceği için garson olarak müşterilerle daha iyi anlaşır, yani bu açıdan bakıldığında Amerikalı varken Türk'ü alması biraz düşük ihtimalmiş gibime geliyo

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

senin çalıştığın saatlik ücretin iki katına dahi çalışacak bir amerikalı zor bulunacağı için seni seve seve işe alırlar. bu tür türk restaurantlarına zaten daha çok türkler uğruyor. lüx restaurantlarda ise seni garson olarak görevlendirmezler zaten. doğru mutfağa
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Hmm, peki işe almaları için İngilizce'nin, speakingin çok iyi olması gerekir mi?
    Dilimi de geliştirmek istiyorum bu arada; garsonluk yaparak ne kadar geliştirebiliriz, en azından bi fastfoodda arka planda ve eğlence parklarında çalışmakla kıyaslarsak??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

dilini en güzel oradan bir kız arkadaş bularak geliştirebilirsin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Büyük ihtimal bende New Jerseyde olacağım.Aklıma takılan tek şey konaklama çok pahalı olurmu acaba ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı Anelka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimal bende New Jerseyde olacağım.Aklıma takılan tek şey konaklama çok pahalı olurmu acaba ?
    haftada maksimum 100 dolar ödersin. daha ucuzu için arkadaş bulup ev tutarsan ayda 250-300 dolara düşürebilirsin konaklama giderini..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar mrb ben melisa uygar tur work and trawel temsılcısıyım bende unw ogrencısıyım.
    bu sene tekrar gıdıorum 2. senem we ınanın bu konuda kendımı sanslı hıssedıorum cunku bana vıp hızmet weren bı sırketım war.
    gecen sene baska bı sırketle gıttım ısım wermıorum ama duyulan bı sırkettı ama kımse bısım memnunıyetımısı dusunmuo onu gordum oraya gıttıkten sonra sızle butun baglarını koparıolar oysakı bu senekı fırmam uygar tur benı orda karsılayacak we bır ay boyunca bana orda hızmet werıcek ıste bu yonden sanslıyım
    sırket konusunda tereddutu olan arkadaslara yardım edebılırım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

reklam kokan hareketler bunlar
    firmaların hepsi aşağı yukarı aynı arkadaşlar yapmayın yaw
    kim kime taa amerika da bi ay boyunca hizmet verir
    forumda başka bi başlık altında bi üyenin yazdığı çok güzel bişey vardı
    work and travel sadece amerikaya gitmeye yarayan bi olay
    ordaki3-4 ayın iyi geçmesini sağlıcak olan sizin davranışlarınız gibi bişey yazmıştı
    gerçektende memnun kalıp kalmamak sizin elinizde eğer tuttuğunuzu koparan biriyseniz zoru görünce hemen pes etmiyosanız yaz zaten çok güzel geçicektir
    haksız mıyım?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

UYGAR hakkinda gecen yil onunla giden birisi olarak yazi yazabilirim sanirim...amerikada 1 ay hizmet vermekten kasitlari sirketin temsilcileri 1 ay boyunca amerikada ve onlara ihtiyaciniz oldugunda arayarak yada mail atarak haberdar ettiginizde hemen yaniniza geliyolar.uygar tur aslinda ucak sirketi bu yuzden ucak bileti bulmalari sorun olmyo amerkanin neresinde olursa olsunlar geliyolar.beni ilk gittigimde karsiladilar..daha sonra 1 kere daha geldiler yanima

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba, bende nj gitmeyi düşünüyorum... satıj elemnlığı yada restaurant a çalışırken aynı zaman da 2 . bir iş yapma imkanın olabiliyormu? ve en önemli en ucuz barınma konusunda bana nasıl yardımcı olabilirsin?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks