Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD dışına çıkmak

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart ABD dışına çıkmak

Work and Travel sürecinde, daha doğrusu programın travel kısmında Abd dışına çıkabiliyormuyuz? Kanadaya gitmek istiyorum da bu süreçte. Gidip tekrar ülkeye geri girebiliyor muyuz?
    Only those who risk going to far can possibly know how far they can go!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

vize süresince evet,ülkeye tekrar girebilirsin.vizen bitince hangi ülkeye gidersen,oradan türkiyeye dönmen gerekiyor....

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Öncelikle dikkat etmen gereken vizende çeşit olarak M ya da S mi yazıyor ona bakman lazım.M yazıyorsa Amerika dışına da çıkabiliyorsun.Kanada'ya gitmek istiyorsan vizeyi kapıdan alabiliyorsun.Son duyduğuma göre vize 75$'dı.Ayrıca amerika dışına çıkarken yanında DS formunu da bulundur derim.Lazım olabilir.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle dikkat etmen gereken vizende çeşit olarak M ya da S mi yazıyor ona bakman lazım.M yazıyorsa Amerika dışına da çıkabiliyorsun.Kanada'ya gitmek istiyorsan vizeyi kapıdan alabiliyorsun.Son duyduğuma göre vize 75$'dı.Ayrıca amerika dışına çıkarken yanında DS formunu da bulundur derim.Lazım olabilir.
    Neye göre S yada M yazılıyo? şimdi Kanada'ya gitmem için M yazması gerekiyor yani. Bakalım daha vizeyi almadım ne yazıcak Kanada'ya giderkende mi vize almam gerekiyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

benm vizede entries bölümünde " M " yazıyor, bu abd dışına çıkabilirim anlamına mı geliyor ?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı qreatiwe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neye göre S yada M yazılıyo? şimdi Kanada'ya gitmem için M yazması gerekiyor yani. Bakalım daha vizeyi almadım ne yazıcak Kanada'ya giderkende mi vize almam gerekiyor
    Tabi kanadaya giderken de vize alman gerekiyor.Büyük ihtimal M yazar entries kısmında.Ona göre karar verirsin başka ülkeye gidip gitmemeye.
    ""Let the game begin""

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı gurme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benm vizede entries bölümünde " M " yazıyor, bu abd dışına çıkabilirim anlamına mı geliyor ?
    Evet aynen öle
    ""Let the game begin""

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

vizenizde "M" yazması, Multiple Entry anlamına gelir,yani vize süreniz boyunca abdye dilediğiniz kadar giriş,çıkış yapabilirsiniz. eğer "1" yazarsa,bu Single Entry dir yani çıktıktan sonra abdye giremezsiniz.M veya 1 olmasını kafalarına göre veriyo konsolosluk.benim iranlı oda arkadaşımınki "1" di mesela. ama bildiğim türkler içinde herkes "M" idi...
    çok kafanıza takmayın ,single entry genelde çok özel vizelere veriliyo (K1,E-DV gibi) muhtemelen sizinki M olacak.Vizenizi aldığınızda bakarsınız.

Kanada vizesi 75$ olmakla beraber başvuru için gerekli evrakları Roma nickli arkadaşımız yazmıştı bir yerlerde...bende bi gidersem kısmetse,kendi tecrübelerimi yazacağım...Ayrıca mutlaka ve mutlaka DS-2019 yanınızda olmak zorunda,çünkü o belge bizim "Exchange Status" umuzu simgeliyor.J1 vizesinin,bu belge olmadan hükümsüz olduğu heryerde yazılı....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı quinzeo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vizenizde "M" yazması, Multiple Entry anlamına gelir,yani vize süreniz boyunca abdye dilediğiniz kadar giriş,çıkış yapabilirsiniz. eğer "1" yazarsa,bu Single Entry dir yani çıktıktan sonra abdye giremezsiniz.M veya 1 olmasını kafalarına göre veriyo konsolosluk.benim iranlı oda arkadaşımınki "1" di mesela. ama bildiğim türkler içinde herkes "M" idi...
    çok kafanıza takmayın ,single entry genelde çok özel vizelere veriliyo (K1,E-DV gibi) muhtemelen sizinki M olacak.Vizenizi aldığınızda bakarsınız.

Kanada vizesi 75$ olmakla beraber başvuru için gerekli evrakları Roma nickli arkadaşımız yazmıştı bir yerlerde...bende bi gidersem kısmetse,kendi tecrübelerimi yazacağım...Ayrıca mutlaka ve mutlaka DS-2019 yanınızda olmak zorunda,çünkü o belge bizim "Exchange Status" umuzu simgeliyor.J1 vizesinin,bu belge olmadan hükümsüz olduğu heryerde yazılı....
    fena bi ücret değil vizede nasıl alınıyo nerden alınıyo bi bilsem? Ben bi araştırayım forumu umarım kısmet olur Kanadaya gitmek

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı qreatiwe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fena bi ücret değil vizede nasıl alınıyo nerden alınıyo bi bilsem? Ben bi araştırayım forumu umarım kısmet olur Kanadaya gitmek
    Kanada sınır girişinde alınabiliyor diye biliyorum.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

eyw. üstad sagolasın bilgiler için.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Teşekkürler ben bi araştırayım yinede Kanada vizesini

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bildiğim kadarıyla sınır kapısından alınamıyor.sınıra gidip,geri dönen birileri vardı,yazmıştı burada.ama en rahat alınabilecek yerler bildiğim kadarıyla Seattle ve Buffalo konsoloslukları.sınırlara yakın olduğu için daha rahat olur.ben bu yaz şansımı los angeles başkonsolosluğunda deneyeceğim.

@gurme , rica ederim

@qreative , umarım kısmet olur sanada vize için faydalı birşeyler bulursan beni haber et.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bildiğim kadarıyla sınır kapısından alınamıyor.sınıra gidip,geri dönen birileri vardı,yazmıştı burada.ama en rahat alınabilecek yerler bildiğim kadarıyla Seattle ve Buffalo konsoloslukları.sınırlara yakın olduğu için daha rahat olur.ben bu yaz şansımı los angeles başkonsolosluğunda deneyeceğim.

@gurme , rica ederim

@qreative , umarım kısmet olur sanada vize için faydalı birşeyler bulursan beni haber et.
    baya bi bakındım ama en son Kanada konsololuğun sitesinde yazılanları okudum pek de bişe yok. Belki benim görmediğim bişey de olabilir bakabilirsin burdan :Visiting Canada: Temporary Resident Visas – How to apply umarım kısmet olur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

link için sağol.ben de kendi baktığım bilgi sayfasının linkini yazayım,belki lazım olur.burada doldurulması gereken formlar,gerekli belgeler falan herşey yazılı.formlarda pdf olarak mevcut.

Applying for a Visa in Los Angeles

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

link için sağol.ben de kendi baktığım bilgi sayfasının linkini yazayım,belki lazım olur.burada doldurulması gereken formlar,gerekli belgeler falan herşey yazılı.formlarda pdf olarak mevcut.

Applying for a Visa in Los Angeles
    Linke baktım sanırım bize lazım olan kısım burası:

REQUIREMENTS FOR TEMPORARY RESIDENT VISA APPLICANTS WITH TEMPORARY STATUS IN THE US
    You must provide proof of lawful temporary status in the United States

If you are in the United States with temporary status, please provide:

Your US Non-Immigrant Visa, (whether it is in your current passport or an expired passport)
    The original I-94 card issued by US authorities at the time of your entry into the US
    If you are in the United States with B1/B2 status, please provide:

Proof of ties to your country of usual residence.
    This should include (but is not limited to):

Proof of intention to return to that country (e.g.: airline tickets, travel itineraries),
    Proof of employment (e.g.: letter from employer, recent pay stubs, tax returns),
    Proof of studies (transcripts, letter from school) and
    Proof of funds (e.g.: bank records, property ownership documents).
    (If you are visiting a family member in the US, you should also provide proof of that family member's lawful status in the US)

If you are in the United States with F-1 or M-1 status, please provide:

Your original SEVIS I-20 form endorsed within the past 12 months by your student advisor for re-entry to the US and
    Proof of registration for the current term.
    (If you are now in the practical training phase, you should also submit your employment authorization document and a letter from your employer or other proof of current employment.)

If you are in the United States with H-1 status, please provide:

Your original I-797 approval notice form and
    A letter from your employer or other proof of current employment.
    If you are in the United States with J-1 status, please provide:

Your original DS-2019

If you are in the United States with L-1 status, please provide:

Your I-797 approval notice form and
    A letter from your employer or other proof of current employment.
    If you are in the United States and the holder of a blue-covered US Refugee Travel Document, please provide:

A letter from your employer or other proof of current employment or,
    If you are a student, originals of your most recent transcript and proof of current enrolment
    If you are in the United States with a diplomatic or official passport, please provide:

Anote verbalefrom your office stating the purpose and duration of your travel to Canada
    Konu qreatiwe tarafından (08-05-2011 Saat 03:44 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kesinlikle...ama J1 statümüz de haliyle geçici olduğu için B1/B2 kısmındaki "Proof of ties to your country of usual residence" başlığına kanıt göstermek gerekecek. ben okuldan öğrenci belgesi ve dönüş biletimin kopyasını göstereceğim.(Roma nickli üye öyle yapmış.) tahminimce yeterli olur. sonuçta bizim yaşımızda birinden daha fazla kanıt beklemeyezler...

bu konsolosluklarda acayip ha. B1/B2 statüsünde birisinden "Proof of funds (e.g.: bank records, property ownership documents)" istiyorlar. kim turist olarak gittiği bir ülkeye banka hesap kayıtlarını,tapularını götürür ki???

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kesinlikle...ama J1 statümüz de haliyle geçici olduğu için B1/B2 kısmındaki "Proof of ties to your country of usual residence" başlığına kanıt göstermek gerekecek. ben okuldan öğrenci belgesi ve dönüş biletimin kopyasını göstereceğim.(Roma nickli üye öyle yapmış.) tahminimce yeterli olur. sonuçta bizim yaşımızda birinden daha fazla kanıt beklemeyezler...

bu konsolosluklarda acayip ha. B1/B2 statüsünde birisinden "Proof of funds (e.g.: bank records, property ownership documents)" istiyorlar. kim turist olarak gittiği bir ülkeye banka hesap kayıtlarını,tapularını götürür ki???
    Haklısın J-1 statüsündeyken zaten ABD dışına çıkma fırsatımız pek olmaz. B1/B2 kısmına öğrenci belgesi ve uçak biletlerini göstermek mantıklı olabilir.Ayrıca transciptte gösterebilirsin. Ya acayip prosedür var. Şu Roma adlı üyenin bu konuyla ilgili açtığı başlığı paylaşabilir misin ya bende bi inceleyeyim. Zaten Canada olmadı Meksika'da şansımı denicem ben

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)