Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ankara vize gorusmesi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart ankara vize gorusmesi

Arkadaslar ankarada vize almak daha mi zor acaba

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Hiç alakası yok bence.Gayet semimi ve candan insanlar.Sabahtan akşama kadar o kadar kişinin işini halletmelerine ve bir sürü yüz görmelerine rağmen hep güleryüzlüler.Seni kasmıyorlar ve çok zorlamıyorlar.Ayrıca Ankara bence İstanbuldan daha avantajlı öyle yol iz bilmene gerek yok Kızılaydan taksiye bin 5 dk. sonra konsolosluktasın ücretide 8 tl.Kafan rahat olur Ankarada bu yönden.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben izmirden gidicem de bi gun oncesinden gidip otelde kalmak daha mantikli gibi degilmi yada otogar veya havaalani yakinmi konsolosluga gerci havaalani uzak gibi google earthden baktim uzak gibiydi esenboga

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bencede benım gittigim gün herkes aldı sanırım pek soru sormuyorlar zaten yogun bu aralar soru soracak vakıtlerıde olmuyor sanırım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Otogardan kızılaya ankaray (metro) var direk otogardan çıkmadan ona biniyorsun ve kızılayda iniyorsun max.10 dk. uzaklıkta sonrada kızılaydan taksiye atlar geçersin hemen.Eğer havaalanından geçeceksen havaşa binersin ulusda inersin sonra gene taksiye binebilirsin fazla bi rakam ödemezsin gene taksiye.İstersen ulustan metroya biner kızılaya geçersin.Tabi ben taksi diyorum ama istersen otobüsle git senin bileceğin iş

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ha bu arada esenboğa ulus arası havaşla 30-45 dk. arası sürüyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen hiç zorlamıyorlar, sanırım vizeyi almam 30 saniye fln sürdü.iki sorum vardı biri "what will you do this summer?" diğeri de "what will you do after graduation?" dı.
    net cevaplar vermek gerekiyormuş sanırım, akademisyen olmak istiyorum, kurumsallaşmış büyük bir firmada çalışmak istiyorum gibi.hiç dert etme yani

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ankaralıyım ve havaalanı şehrin baya dısında yani servisleri var şehir merkezine amaineceğin yerden abd konsoloslugu 20 tl den az yakar.
    arkadaşın dediği gibi ankara otogarı (aştri) den metro ile 20 dk da kızılay'a gelirsin kızılayda inip taksiye binersen 6-7 tl tutuyor max.

arkadaşım bende ankaradan aldım vizemi ve sordugu soruya cevap verememiştim 4.seferde anlayabildim anca çok güleryüzlüler türkçe bile konusuyorlar yani kasmıyolar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ya gir işte görüşmeye selamın aleykum biz incesu bebesiyiz de zaten direk ups'e gönderiyor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Arkadaşlar bahsetmiş otogardan konsolosluğa nasıl gidileceğini,bende bi detay daha yazayım dedim baştan yazıyorum,otobüsle geldiniz diyelim Aşti'ye (Otogar'a) ordan direk otogar içinden metroya binin kızılayda inin.Zaten her durakta durak isimlerini okuyorlar karıştırmazsınız.Kızılayda indiniz,ordan sorun 413 nolu EGO otobüsleri nerden kalkar diye 413 numaralı otobüse binin,4 durak sonra inin.Yada kesin olsun belki durak sayısını karıştırırsınız durakta inmeyen olabilir,şoföre "Milliyet gazetesi binasının karşısında Amerikan konsolosluğu varmış oraya en yakın durakta inebilirmiyim" diye sizi en yakın yerde indirirler.Sadece konsolosluk demeyin çünkü birsürü konsolosluk var orda ve ip gibi dizilmişle duraklar boyunca,eğer söylediğiniz kişi karıştırırsa en sonda inerseniz geri otobüsle dönmek zorunda kalırsınız.Ve haritaya tırnak işareti arasındaki sayısı olduğu gibi yapıştırıp bakın nerde olduğuna konsolosluğun "39.90778,32.854397".

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bu gazla amerikan vatandasi bile yaparlar artik beni sagolun kalbi watla atanlar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

en baştakı kadın cok soru soruyordu fakat benım gıttıgım gun almayan yoktu neredeyse rahatla alırsın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

3 mayıs ankaradayız
    herkese bol şans umarım herkes alabilir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim abim amerikada yaşıyor bunu sorun yaparlar mı?1.5 yıllığına gitti 2012 ekim ayında dönecek.10 mayıs 2012 vize tarihim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sercy olumlu veya olumsuz bi sonucta donersin demi nasil davrandiklarini ama umarim olumlu gecer senin adina tabi olumlu sonuclarini bekliyoruz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bugün sabah 7:45 de girdim vize görüşmesine , benden önce iki kişi fazla heyecanlandığı için alamadılar vizeyi. hemen hemen hiç bir şey konuşamadılar.
    sıra bana geldiğinde ilk olarak not ortalamamın neden düşük olduğunu(hazırlık öğrencisiyim ortalama 50) sordu. bende çalışıyordum derslere yeterince ilgi gösteremedim dedim. neden çalıştığımı sordu . WAT parasını ödemek için dedim bende. geçme notu kaç dedi 70 dedim.
    sonra türkçe konuşmaya başladı , ingilizcen konusunda bir sorun yok gayet iyi konuşuyorsun fakat ortalaman güvensiz dedi. bu yüzden sana vize veremiyorum dedi.
    sonuç bu.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı sercy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün sabah 7:45 de girdim vize görüşmesine , benden önce iki kişi fazla heyecanlandığı için alamadılar vizeyi. hemen hemen hiç bir şey konuşamadılar.
    sıra bana geldiğinde ilk olarak not ortalamamın neden düşük olduğunu(hazırlık öğrencisiyim ortalama 50) sordu. bende çalışıyordum derslere yeterince ilgi gösteremedim dedim. neden çalıştığımı sordu . WAT parasını ödemek için dedim bende. geçme notu kaç dedi 70 dedim.
    sonra türkçe konuşmaya başladı , ingilizcen konusunda bir sorun yok gayet iyi konuşuyorsun fakat ortalaman güvensiz dedi. bu yüzden sana vize veremiyorum dedi.
    sonuç bu.
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum.Hayırlısı olsun bozma moralini,2. vize görüşmesi için tarih konusunu şirketinle görüştün mü ? Birde şansını İstanbulda dene inşallah alırsın.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

birşey değişeceğini düşünmüyorum o yüzden gitmeyeceğim bir daha

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı sercy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birşey değişeceğini düşünmüyorum o yüzden gitmeyeceğim bir daha
    Yıl sonunda notun yükselirse bidaha başvur derim ben.Birde kağıt üzerinde geçme notun 70 diye belirtilmemişse sen 60 deHaziran ayında notunu yükseltip vizeyi alanlar oluyor.Bi 160 dolar çok şey kaybettirmez sana.Ama çok fazla şey kazandırabilir.Bence notların yükselirse şansını denemelisin..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bnede erkek arkadaşımla 11 mayısta ankaraya gidiyorum vizeye. açıkçası biraz korkuyorum baksanıza herkes red alıyo

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben 2 mayısta girdim vize gorusmesıne ortalama 1,88 olmasına rağmne cok kolay oldu vizeyı almam ortalamyal ılgılı bır soru bıle sormadı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok herkes red fln almıyor arkadaşlar bi adam bi kadın var ankarada adam 1o sn yede tek soruyla veriyo vizeyi kadın ise biraz konuşturuyo ama iyi birisi çok anlaşılır konuşuyo zaten.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

erkek arkadaşımın adı ahmet ondan biraz korkuyoruz ortalamasına 2.07 inş erkek olana denk gelir ozaman benim pek korkum yok açıkçası ben onun gelememesinden korkuyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

acaba hazirlik ogrencilerine bi tutumlari mi var sonucta ingilizce goruyolar ve yuksek olmasini istiyo olabilirler yanlis mi mantik yurutuyorum acaba

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)