Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: I-94 Formu kaldirildi !

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart I-94 Formu kaldirildi !

DUYURU | i-94 formu kaldırıldı, yeni sistem detaylarını aşağıda görebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’ne herhangi bir amaçla gidecek her yabancı vatandaşın uçakta doldurması gereken i-94 formu artık tarih oluyor.

U.S. Customs and Border Protection (CBP) tarafından yayınlanan bildiride, operasyon ücretlerini düşürme ve verimlilik artırımı gerekçesiyle uçuş esnasında doldurulması ve iniş sonrasında CBP’ye sunulması gereken i-94 formunun yerini, www.cbp.gov/I94 sitesi üzerinden otomatik olarak doldurulacak elektronik form alacak.

Amerika Birleşik Devletlerine giriş yapan yolcular gümrük kontrol noktasına geldiklerinde pasaportlarını ibraz edecekler, görevli pasaportu sistem üzerinden taratıp dijital bir i-94 oluşturacak, bu süreç sonrasında yolcuya herhangi bir form sunulmayacak, pasaporta giriş tarihini gösteren bir CBP kaşesi vurulacak. i-94′e doküman olarak ihtiyaç duyacaklar için (sosyal güvenlik numarası (social security number), ehliyet ya da oturum vs başvurusu yapacak yabancı vatandaşlar) online olarak bunun nasıl temin edilebileceğini gösterecek bilgilendirme dokümanı yine gümrük kontrol noktasında her yolcuya sunulacaktır.

Yolcular ülke çıkışında yine ekstra bir şey yapmak durumunda kalmayacak. i-94 girişi dijital ortamda gerçekleştirilen yolcular için ülkeden ayrılış bilgileri havayolu/denizyolu şirketlerinden otomatik olarak temin edilip sisteme girişi yapılacaktır.

i-94 formuna ihtiyaç duyacak yolcular için ise yine gümrük kontrol noktasında kağıt form doldurma işlemi gerçekleştirilebilecek. Uygulama 30 Nisan 2013 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek.

U.S. Customs and Border Protection, yeni uygulamayla yolcu başına ortalama 20 saniye kadar zaman tasarrufu olacağını öngörmekte.

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Çok güzel bir uygulama olmuş gerçekten.Uçakta gereksiz yere ıvır zıvırla uğraşma derdi bitiyor şükür..
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı ByLyric Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir uygulama olmuş gerçekten.Uçakta gereksiz yere ıvır zıvırla uğraşma derdi bitiyor şükür..
    aynen ucakta gereksiz bir gerilme yaratmıstı bende aman yanlış doldurmayım die bu sene rahatız demekki

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ısabet olmus, kurtulduk

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Rahatız artık evet viskimi içerken bölünmeyecek artık
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Şimdi bunun yerine yapmamız gereken şey nedir? Gitmeden önce bir form çıkarıp mı dolduruyormuşuz? Bu arada uçakta doldurmak zevkli olurdu meşgale olurdu ya.
    Yazın Newport, Rhode Island!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

güzel haber.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ohayo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi bunun yerine yapmamız gereken şey nedir? Gitmeden önce bir form çıkarıp mı dolduruyormuşuz? Bu arada uçakta doldurmak zevkli olurdu meşgale olurdu ya.
    aynen kardeş katılıyorum, 11 saat uçucaz, bi de cam kenarı almadım ben kafayı yaslayacak yer de yok

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar benimde ı-94 formu hakkında bir sorum var.Amerikadaki sponsorum https://i94.cbp.dhs.gov/I94/request.html linkini verip,buradan bilgilerin nasıl doldurulacağını ve çıktısının nasıl alınacağı kısmını göndermiş.
    Anladıgım kadarıyla bunun yasal işlemlerinin hepsi dijital ortamda yapılacak ve sadece ülkeye giren vatandaşa tek damga vurulacak.Eskisi gibi bir kısmını pasaporta yapıştır devri yok sanırım. Eğerki ihtiyacımız olursa bu form'daki bilgilere Social security office'de falan çıktısının nasıl alınabileceği gösteriliyor.Sanırım bunları anladım doğrumudur.Gitmeme 3gün var

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

I-94 formu her yerde kalkmamis arkadaslar gecen sene oldugugibi aynisekilde oldurdum. Hic bir degisiklik yk bilginizr houstona geldim ben buarada....
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben Amerikadayım suaan ve bu formu doldurmama ragmen sistem bana numaramı vermiyor ve Not Found diyor. Her bilgiyi dogru girdim ama neden böyle oldu anlamadım. Bilgisi olan varsa cok sevinirim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Danışmanımdan öğrendiğime göre artık bu formu uçakta vermiyorlarmış. Yalnızca gümrük formu vereceklermiş. Yalnız, bazı havayolu firmaları bazı havalanları için verebiliyormuş.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)