Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yurtdisinda kredi karti kullanayimmi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart yurtdisinda kredi karti kullanayimmi

Yurtdisina cikmak icin work and travel en guclu secenek olarak duruyor onumde. sanirim yakinda bende yolcuyum. gidenlerden bisey ogrenmek istiyorum. Yurtdisinda kredi karti kullaniyormuydunuz. Benim cardfinansGo kartim var. bu kartimi yanimda goturecegim ne olur ne olmaz diye. orada parasiz kalmaktan cok korkuyorum da;(
    Konu phonner tarafından (16-08-2010 Saat 01:21 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kredi kartinda tarife nedir bilmiyorum ama icinde para olan paramatik kartin varsa komisyon almiyorlardi. Cektigin para dolara cevrilip hesabindan dusuyordu. Ek olarak 1$ mc lerden falan para cekiyordun.

Ayrica tum bankalarin(bankalari gectim her kartin) tarifesi ayridir. En net bilgiyi bankani arayarak ogrenebilirsin. Komisyon ek ucret falan soylerler sana.
    Sometimes memories can kill...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aynı şekilde bende cardfinans go kullanıyorum. Amerikada kullandım herhangi bir sıkıtnı çıkmadı. Bankanın kurları ne düzeydeyse kredi kartına o kadar tl olarak yansıyor. Herhangi ek ücret filan ödemedim. Rahat olabilirsin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

debit kart götüreyim ozaman bende yanımda maaş kartımda dursun param orada harcarım.yanımda 500 dolar nakit götüreyim yeter heralde.diğer olayları karttan hallederim.kredi kartıda şart ama uçak bileti almak için.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yalnız şunu belirtmek isterimki tabi orada para zaten iyi güzel kazanılıyor türkiyede kredi kartını pek düşünmüyosun ama gelince ödemesinin hesabını iyi yap derim şuan kart borcuyla uğraşmaktayım. Birde travel düşünecek olursan uçak biletlerini temin ederken veya araba kiralarken kredi kartın çok büyük kolaylık sağlıyacaktır.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Tavsiye ettiğiniz en iyi kredi kartı nedir?citi bank diyorlar ama sizinde tavsiyelerinizi alırsam daha iyi olur sanırım.Ben burada da çalışan bir insan olarak borçları bir şekilde öderim diye düşünüyorum =)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı erhanozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiye ettiğiniz en iyi kredi kartı nedir?citi bank diyorlar ama sizinde tavsiyelerinizi alırsam daha iyi olur sanırım.Ben burada da çalışan bir insan olarak borçları bir şekilde öderim diye düşünüyorum =)
    Trden para yollamayacaklarsa bank of america dan hesap actir onu kullan. Hic tr kartlariyla falan ugrasma. Citibankdan hesap acinca 85$ mi ne bi ucret oduyorsun. Ama trden para transferleri ucretsiz.
    Sometimes memories can kill...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benim çalıştığım yerde bank of america kartı şarttı o yüzden orada kaldığım sürece onu kullandım ama travel kısmında param tükendiği için uçak ve konaklamalar ile birkaç seferde alışveriş sırasında Türkiye'den yanımda getirdiğim bonus kartımı kullandım.extra ücret keserler diye bekliyordum ama tek kuruş fazla ödemedim.2 yerde ödeme şekli olarak tl mı dolar mı olsun diye sordular onuda tl dedim o günkü kur dan hesaba yansıtmışlar.direk dolar yada pound kestikleri yerlerdeyse ise hesap kesim tarihinde ki dolar kuruna göre hesaba yansıtmışlar.o yüzden giden herkes ne olur ne olmaz diye bence yanında kredi kartı götürsün derim.o olmazsa şahsen ben çok sıkıntı çekerdim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar her yeri taradim bir cevap bulamadim. Su anda Amerikadayim. Kredi karti borcumu odemem gerek (Garanti MasterCard). Citibank`in internet subesini denedim. Ancak kart numarasini girince kartin tanimsiz oldugunu soyluyor. Yurt disindan kredi karti borcumuzu nasil odeyebiliriz?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gotur gotur bir sorun olamz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

keske bende goturseydim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ah kafam simdi 5 kurus yok cebimde

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)