Work and Travel 2025
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Virginia, Doswell.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Virginia, Doswell.

Arkadaşlar bu yaz 15 haziranda wat ile doswell'de best western oteli ile anlaştım job fair'de. 2 arkadaşım kasiyer oldu 1'ide mutfakta ve 7,5$'a anlaştılar 3'üde. Bende 2,5$+tips şeklinde servis elemanı oldum.

Sorularıma gelince doswell washington'a yakın ve sahilede kaçarız arasıra araba işine girmeyi düşünüyoruz çünkü, yani mekan çok önemli değil. Benim asıl endişem çok sakin yer doswell googlemaps'te bakınca burda arkadaşlar için overtime özelliklede benim için tips durumu nasıl olur? Gidip bildiğin 2,5$'dan çalışmayalım orda harbi rezil oluruz 2,5$ saat ücretiyle sizce 3-5 bişeyler kazanırmıyım tips ile ayrıca minimum saat için 32+ yazıyor bu arkadaşlar içinde sorun yaratabilir 7,5$'dan haftada 32 saat pek getiri yapmaz. 2.iş içinde 15 hazirandan sonra virginia'da zor deniliyor.

Giden arkadaşların yorumlarını bekliyorum ona göre farklı bir yol çizebiliriz bizde.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet dediğin oteli biliyorum.ben 2007 yazında kings dominion'da calısıyordum(best western'in hemen yanında)cok buyuk muazzam bir eğlence parkı.2. iş imkanınız sadece bu parkta olabilir.best westernde calısan arkadaslarım wardı gelirler ve hafada 20-30 saat calısırlardı.hatta bazıları parkın ucretleri daha iyiydi diye best western de 15-20 saat calısıp parkta 35-40 saat calsırlardı.yapmanız gereken şey gittiğinz gbi social security'e basvurmak.2025 gun içinde elinize gecer.ondan sonra 2. iş için istediğiniz yere basvurabilirsiniz.social security olmadan kimse size 2. iş vermez cunku kaçak işci durumunda olursunuz.Eğer parka 2. iş için girebilirsenz calısmadıgınız gunlerde parka giriş calısanlar için ucretsizdir.cok eglencelidir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

social security 20-25 günde elimize geçmesi işlerin daha da zor bi hal almasına sebep olur bölgeye mayıs gibi zaten rusların doluştuğu söyleniyor bizim 2. iş bulma olayı karısık olur gibi.bi de otel hakkında bilgin varmı overtime verme durumları gibi orda calısan varsa bilgi verebilirse cok iyi olur..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

selam gecen yil best westernde calisan arkadaslarim vardi..ayrica kings dominiondada calisiyorlardi..ama tip leri hakkinda pek bi bilgim yok..senin isin servis elemaniymis sanirim... keske mutfakta olsaydin mutfakta olan arkadaslar arada yemek yiyebiliyoruz diyorlardi caktirmadan...malum amerikada sicak corbayi bulmak cok zor ve amerikada ictigim en guzel corbayi orda ictim diyebilirim..o otelin restaurantinin adi dennys di sanirim ve guzel bi yerdi..fakat sakin doswell dan fazla bisey beklemeyin..ve kings dominionunda zman zman duzenledigi trip lere katilirsan iyi olur..washington virginia beach gibi yerler..aklina takilan daha baska sorular olursa cevaplayabilirim..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yemek olayı banada %50 indirimli gerçi mutfaktada ev arkadaşım çalışacak sonuçta mutfağa uğrayacağım için onunla yolumuzu buluruz bir şekildeişverenle konuştuğumuzda bize otelde bir oda verileceğini söledi ve ayda toplam kişi başı 320 dolar ücreti var içinde buzdolabı fırını duşu herşeyi mevcut olacakmış yani yemek olayını 3kız 2erkek olduğumuzdan alışveriş yaparakta halledebiliriz yıllardır öğrenciyiz bu tür işler elimizden gelir az çok benim için tek sorun tips olayı gerçi olmadı başka bölüme geçmek için başvururum. Sosyal güvenlik numarasını hemen almalıyız çünkü baktık olmuyo 2.ayda 2.işe dalarız toplamda 5 kişi olucaz sanırım hep beraber aşarız bir sorun olursa diye düşünüyorum. Dediğim gibi araba olayınada girmeyi planlıyoruz kalabalık olduğumuzdan dolayı özellikle washington ve beach bizim gezeceğimiz yerler olur, araba olmadı tur yaparız artık. Fakat ilk önce amacımız giderimizi çıkartmak 2.olarak olursa bir macbook pro

Bu arada akadir42 facebooktan ekledim hocam seni.uğur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tamam kardesim..ben kings dominionun yurdunda aylik 180 dolara kaliyodum ama kucucuk odalar ayrica 4 kisilik.. kalacagin odalar cok guzel ve 2 kisilik olmasi lazim..ama tabi 320 dolar biraz pahali bence.. restaurantta rahatca yemek yiyebilirsin rahat ol..valla ben gecen sene macbook u sony i gectim dell i zor almistim..tabi gezmeye 1200 dolar harcarsam dell bile coktu bana..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Umarım masraflarını çıkarttıktan sonraki harcamalarını söylüyosundur dimi dostum onu çıkartmadan dell'e zor para yettiyse yandık.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla ben wata 3000 dolar para harcadim 3200 dolar para kazandim..ama ben ilk zamanlar dolar 1.2 olunca gun geldi 4-5 saat calistim..simdi 1.7 bu yaz nasil calisilir sen dusun...o 3200 dolarin 1200 u gezmeye 1000 i elektronige gerisi yemeye gezmeye gitti giderken yanimda 1000 dolar goturmeseydim inan dell i bile alamazdim..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gümrükte sorun cıkıomu peki elektronik için??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sorun derken ben 1 tane laptop bir tane ps2 ipod touch foto.makinesi aldim..hicbi sorun cikmadi..sadece cantadan hepsini tek tek cikardim plastik sepete koydum o gicik etti beni..yoksa 1 laptop icin sorun cikmaz..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar bende mayısın 21 ınde gıdıyorum best western oceanfront da calısacagım gozumu korkuttunuz valla acaba baska bır yere mı gıtseydım hersey hazır suanda gununu beklıorum sadece ınanılmaz para gıttı $ yusunden ben zaten ısten korkmuyorum zaten turkıyede de 6 senedır bır otelde calısıyorum benım amacım daha cok gezıp gormek ama yanlızım daha kımseyle tanısmadım gıdecek sanırım yandım ben

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

merhaba sanırım aynı yere gidiyoruz banu ama ben king's te çalışıcam. benimde herşeyim hazır gun sayıyorum yalnızca. otel çok yakın dediler diye yazıyım dedim. gelirsin park'a veya oralara ben gelince de sorarım turk var mı falan diye zaten de ben 9 haziranda gidicem inş..
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)