Work and Travel 2025
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Clementon, Konaklama Yardım!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Clementon, Konaklama Yardım!!

Arkadaşlar, yarın gece Amerikaya uçuyoruz 3 arkadaş.. Şirketimizin uzun süre uğraşlarına, bizim kendi çabalarımıza, defalarca Amerikada'ki sponsorumuzla görüşmemize rağmen konaklama sorununu çözemedik. Şaka gibi gerçeketen, ortada şirketin yaptığı büyük bir ihmalkarlık var ama onlarında elinden geleni yaptığını düşünmek istiyorum.

Neyse, geçici olarak Days Inn Berlin, NJ diye bir hostelde 3 gecelk rezervasyon yaptırdık. Gidince etrafa bakıp, işverenimizle falan konuşmayı planlıyoruz. Herhangi bir önerisi olan, böyle bi durumda daha önce kalmış olan varsa bilgi verirse sevinirim..

Erdi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Konaklama garantili degilmiydi is.Belki craiglistten felan bakabilirsin.Cunku senin gibi ayni durumda olan ogrenciler olacak,belki ilan felan birakabilirsin.Olmadi oraya vardiginda en kisa surede nerde bir yabanci ogrenci gorsen ona yapismak ew teklifini sormak mantikli olabilir
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart konaklama

Aslında işi sırf konaklaması güzel diye kabul etmiştik. İş sözleşmemize göre işveren konaklama sağlamıyor, ama şirket sponsor kesin ayarlıyıcak demişti. Ondan sonra ayarladıkları yer nedensiz bir şekilde iptal oldu. Amerikayı aradık, sponsorumuzdan yetkili biriyle görüştük. Merak etmeyin tamamen bizim sorumluluğumzdasınız, ayarlıyıcaz falan dediler ama bir şey çıkmadı. En son bir yer yolladılar ayıl 400 dolar mobilaysız. Ayrıca sosyal güvenlik numaramızı istiyorlar, malum henüz bir numaramız yok. 14'ünde 2 ürk, 23'ünde de bir Türk daha gelicek. Aslında 6 kişiyiz, cragliste bakıyorum 1050 dolara falan evler var. Ama daha önce böyle gidip ev tutan oldu mu? Ev tutma prosedürleri nasıl oluyor? Bilen varsa cevaplarınızı bekliyorum (=

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kafaniza gore ev buldugunuzda craiglistte,durumunuzu belirtin.ogrenci oldugunuzu ssn olmadigini felan.cogu yerler kabul ediyor.aslinda onlar bu onlemi tehlikeli amerikalilar aliyorlar.ssn yok birkac yuz dolar kapora gibi birsey onerirsiniz.En iyisi kalin birkac gece otelde sonra bulmaya calisirsiniz.
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart konaklama

Evet bizde öyle yapmayı planlıyoruz ama demek istedğim sonuçta ilk kez yurt dışına çıkıyoruz. Umarım derdimizi anlatabilir ve sorunu hallederiz..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şirket campus-clementon&splash world dimi...tam bi rezalet...bize de ilk ora ayarlanmıştı daha sonra krizden dolayı(!) iptal oldu dediler görüyorum ki öyle değil sizi göndermişler keşke iptal olsaymış sizinki de baya bi dayatmaylan istediğimiz gibi bi iş ayarlattırdık biz...kolay gelsinn

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)