Work and Travel
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gitmeden Önce Yapılacak Son Hazırlıklar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Gitmeden Önce Yapılacak Son Hazırlıklar

Meraklı, heyecanlı, karmaşık hislerle dolu bekleyiş son bulmak üzere, pek azımız gideceği yere ulaşmış durumda, 2 haftalık süreçte burada pek kimseler kalmaz. Burada yapılması gereken son hazırlık listesini bildiğim kadarıyla paylaşacağım, bilmediklerimi veyahut eksik kalanları daha tecrübeli olanlar paylaşsın, oraya şimdiden gitmiş olanlar hatırlatma da bulunsun.

1)Pasaportun ilk sayfası, Vize, Ds formu, J1 gibi önemli belgeleri taratıp kendi mailimize yollamalıyız ki herhangi kayıp durumlarda başımız daha az ağrısın
    2)İngilizce transkript belgesi, lazım olmayabilir yanınızda bulunsun.
    3)Uçak biletinizin chechk-in yapmayı unutmayın(tam olarak bilmiyorum bu konuyu)
    4)Citibank,HSCB gibi bankalardan hesap açtıracaksanız daha fazla geç kalmayın, kredi kartlarını yurtdışına açtırmayı unutmayın, ne olur ne olmaz
    5)Bavulunuzun sağlamlığından emin olun
    6)Havaalanından ulaşımı nasıl yapacağınızı iyice öğrenin, çoğu burada var, çıktısını alın
    7)Havaalanından sizi şehre götürecek olan otobüsün saatlerini buradan kontrol edin
    8)Bir gece Havalanında konaklama yapabilme riskine karşı ucuz otel araştırın ki, havaalanı civarı pahalı olur
    9)Aktarma yapacağınız havalanına göz gezdirin, aktarma yapacağınız ülkenin dilinin temel ifadelerini çıktıyla almak gerekmez, yinede ağırlık yapmaz
    10)Kendi şehrinize ulaştığınızda birkaç günlük konaklamayı nerede yapacağınızı iyi araştırın ve adreslerini not defterinize yazın
    11)Tüm akrabalarınızdan helallik ile birlikte bir kaç kuruş almayı unutmayın
    12)Ailenizden kuru meyve, salça, bulgur gibi isteklerde bulunun
    13)Ve en önemlisi maddi külfeti de olsa, arada sınavlarda olsa, 1 günlüğüne de olsa dünya hali, gidip annenizin babanızın elini öpün, helalleşin, hayır dualarını alın
    Sonradan Aklıma Gelenler
    14)yasak mıdır bilmem ancak yanınıza ağrı kesici ilaç alın, diş ağrısı, böbrek ağrısı tarzında ötelenemeyecek ağrılar için. Hastahaneye gidip bir kontol edilmekte faydalı olabilir.

Ben ilk kez gideceğim, unuttuğum şeyler varsa lütfen yazın, başlığı güncellerim, böylece orada daha az sıkıntı çekmiş oluruz,daha hazırlıklı oluruz.
    Konu mubayka tarafından (03-06-2012 Saat 11:44 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Giden bütün arkadaşlar Allah işinizi rastgetirsin,doğru insanlarla karşılaştırsın, herşey gönlünüzce olur inşallah.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

sucuk götür panpa gavurup gavurup yerik herşey tam

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı kid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kayserili misin
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    antepli misin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Son maddeye bayıldım şiddetle katılıyorum üniversite hayatım boyunca ailemi topu topu 20 gün anca görmüşümdür gezmekten tozmaktan ama o amerikada ki 3-4 ay ne kadar koyuyor ne kadar özlüyorsunuz bilemezsiniz !!!

Arkadaşlar valla işiniz rast gitsin etliye sütlüye karışmayın akıllıca çalışın dolaşın gelin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Hastahaneden geliyorum, aklıma geldi yasak mıdır bilmem ancak yanınıza ağrı kesici ilaç alın, diş ağrısı, böbrek ağrısı tarzında ötelenemeyecek ağrılar için. Hastahaneye gidip bir kontol edilmekte faydalı olabilir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hayır yasak değil yanınızda antibiyotik falan alın ilaçlar çok pahalı cidden.
    “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” -- St. Augustine

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dogru soze ne denir tebrikler sucuk fikri cok mantikli gidip de pork yemeyelim

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

5)Bavulunuzun sağlamlığından emin olun
    Emektarın dönüş yolcuğunda Atatürk Havalimanındaki halini gözümün önüne getiren güzel bir madde olmuş

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)