Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika'dan Kuba'ya Turist Olarak Gitmek

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Amerika'dan Kuba'ya Turist Olarak Gitmek

Sormak istedigim sey Abd'den Kuba'ya sadece abd vizesi olan bir turist olarak gidebilirmiyiz? Izledigim bir programda Florida'dan kalkan gemiler Kuba'ya 4-5 gunluk turlar duzenliyorlardi.Acaba bizim gidebilme sansimiz nedir bir bilgisi olan var mi ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

süper bir konu bende küba yı çok merak ediyorum...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aslında iyi olurdu gidip görmek

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benimde gercekten cok gormek istedigim bir yer eger ole bir imkan olursa gercekten kacirmam..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kübada purolar dışında merak edilecek bir şey varmıymışki:S

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

@fubar Kübada staj yapacakmış

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bunu bir araştıralım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı realbrutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kübada purolar dışında merak edilecek bir şey varmıymışki:S
    arkadasim tarihi sadece turkiye tarihi olarak bilmen senin sorunun biraz daha genis dusunebilseydin nelerin merak edilecegini anlardin.Millet makara yapsin diye acmadik bu konuyu ciddi birsey sormak icin actim.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sinirlenme mr usa benim bildigim kuba amerikan vizesi olanlara ekstra bir vergi istemiyor cunku gidenleri biliyorum kubaya watcilardan...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sinirlenmedim de gercekten ciddi birsey sormak icin acmistim konuyu saol verdigin bilgi icin bende bole birseyler duymustum ama ne kadar dogru tam bilemiyorum. bazilari da kubaya giden abdye tekrar zor vize alir fln diolar bende tam net bilemiyorum..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya valla amerikada iranlilarla tanismis biri olarak onlar aliyorsa biz de aliriz artik

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dogru soyluyorsun

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bu arada internette aradigimda kubaya vizelerin pasaporta degil de bir kagida basilip size veriliyormus yani gidecekler icin problem cikarmasin amerika diye ayrica kuba vizesi havaalaninda 25 dolara aliniyormus ilginc

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu soruyu odtüde okuyan amerikalı bi öğrenciye sormuştum. abd'den direk olarak kübaya gidemezsin, illa gitmek istiyosan önce meksikaya geç, ordan bi sorun yaşamazsın demişti ama söyledikleri ne kadar doğru bilmiyorum...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

amerikalilar icin gecerlidir ama bence de amerika dan direk kubaya nasil gideceksin ki zaten. uloasim varsa bile amerikaya baska bir yerden giris yapmak lazim meksika gibi mesela...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı mr_usa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sormak istedigim sey Abd'den Kuba'ya sadece abd vizesi olan bir turist olarak gidebilirmiyiz? Izledigim bir programda Florida'dan kalkan gemiler Kuba'ya 4-5 gunluk turlar duzenliyorlardi.Acaba bizim gidebilme sansimiz nedir bir bilgisi olan var mi ?

ben de meksika ya gitmek istiyorumm nasıl olabilir ????

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

meksika ya 60 km olarak biliyorum rakam degisik olabilir ama 60 km kadar vizesiz gidebiliyorsun ama yaninda ds belgen olmali mutlaka donuste ulkeye ds belgesi olmadan giremezsin. ayrica vds bitis tarihinden sonra ki ay taninan gezme hakki surecinde amerikadan cikarsan tekrar donemezsin buna da dikkat et...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meksika ya 60 km olarak biliyorum rakam degisik olabilir ama 60 km kadar vizesiz gidebiliyorsun ama yaninda ds belgen olmali mutlaka donuste ulkeye ds belgesi olmadan giremezsin. ayrica vds bitis tarihinden sonra ki ay taninan gezme hakki surecinde amerikadan cikarsan tekrar donemezsin buna da dikkat et...
    sağol peki off day'ler de gideriz o zaman..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı mr_usa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim tarihi sadece turkiye tarihi olarak bilmen senin sorunun biraz daha genis dusunebilseydin nelerin merak edilecegini anlardin.Millet makara yapsin diye acmadik bu konuyu ciddi birsey sormak icin actim.
    bende makara yapmak için yazmadım zaten oraya.kübanın purosu dışında herhangi bir şey duymadım orayla ilgili.şurayı merak ediyorum.yada şu şehri güzelmiş ona gitmek istiyorum cevabı benim için kafiydi.yoksa googledan bende bilirim heralde küba hakkında bi dünya bilgi bulmayı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

yaa küba'nın purosu dediğin gibi tek meşur olan şeyi...ama kübayı küba yapan purosu dil arkadaşım...onun tarihi,halkının yaşamı,yaşadıkları,direniş günleri....vs. kübayı küba yapan farklı kılan da bunlar.belli bir tarihi var bir geçmişi.önemli olan onu orada görmek,hissedebilmek....

nasıl ki çanakkale'ye gelen bir yabancı için çanakkale sadece çanakkaleyse senin içinde küba sadece kübadır belki...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bildiğiniz üzere abd'den kubaya ambargo var...abd den gidilmiyor ancak türkiyeden bir vize kagıdı düzenleniyor,pasaportunuza vize basılmıyor bu şekilde giriş yapılıyor,ancak vizede bir işlem olursa abd ye giriş yapamassınız
    Wat

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı volkanaksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildiğiniz üzere abd'den kubaya ambargo var...abd den gidilmiyor ancak türkiyeden bir vize kagıdı düzenleniyor,pasaportunuza vize basılmıyor bu şekilde giriş yapılıyor,ancak vizede bir işlem olursa abd ye giriş yapamassınız
    yani riskli biraz...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar,
    bende kesinlikle küba ya gitmek istiyorum. hemde çok (,
    baya da araştırdım. ozgursum un dediği gibik küba vizesi pasaporta basılmıo, bi kartla hallediolarmış. istanbulda küba büyükelçiliğinin resmi olarak desteklediği turizm acentesi varmış. onlar bir adet vesikalık fotografla yarım saatte vizeyi verebilirlermiş. 35 euro karşılığında tabii.
    florida dan key west ten kalkan gemilerde varmış. ama abd ye geri dönüşte bi sorun olur mu onu tam bilmiorum (,
    abd büyükelçiliğine mail attım, 10 gündür cevap yok. (, küba büyükelçiliğini arıcam en kısa zamanda. ankara yı.
    ayrıca, 1 aylık travel kısmında değilde işten izin alıp 3 aylık work kısmında gitmek daha mantıklı sanırım. çünkü travel kısmında abd den çıkış yaparsan dönemiyosun die biliorum.
    bu konuda net bi bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok iyi olur gerçekten.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadas bence bu is biraz riskli olabilir hadi gidisiniz oldu diyelim ya donuste problem cikarsa . Ozaman ne yapacaksiniz ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Şimdi baktım da www.ekobilet.com da Denver merkezli uçuşlar çıkıyor Havana için..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

stormhik arkadasıma kesinlikle katılıyorum ;kübayı küba yapan meta sı deil,geçmişidir ,halkıdır, mücadalesidr.oraya gitme fikri bile beni müthiş heyecanlandırıyor.
    ermantaylan arkadasım,eger kesin biligiler elde edebilirsen su vze ile ilgili paylasırsan cok seviniirm. peki söyle olamz mı yani bir aylık travel kısmında biraz amerikada gezibilir sonra da; güney amerika ülkelerini inip ordan türkiyeye dönüş yapamaz mıyız?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Ben de Miami'den Bahamalar, Karayiplere gecip dünyanın en güzel plajlarını denizini görebilmeyi cok istemistim. Ama süre ve nakit müsaade etmeyince kalıyor hayaller bir kenarda. 3-5 günlük gemi turlarıyla bu adalar gezilebilir, cok da pahalı degil 200-300$ civarındaydı. Burda önemli olan vize gerekiyorsa vizeyi almak ve Abd vizesinizde multiple entry secenegi bulunması. Abd vizenizin de bitis tarihinden önce Abd ye giris yapmıs olmanız da cok büyük önem arz ediyor...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar bu konuda küba ve abd büyükelçiliklerine mail attım. küba büyükelçiliğinden cevap geldi. diyorlarki;
    küba vizemizi burdan (ist. veya ankara) almalıymışız gitmeden önce. 'abd ye girişte sorun yaşar mıyım peki' soruma verdikleri cevabı aynen aktarıyorum:
    ABD'ye dönüşte Küba'ya gittiğniz için sorun yaşayabileceğinizi düşündüğünüz endişeniz hususunda maalesef sizi rahatlatamıyoruz. Yani bu konuda bir sorununuz olmayacağı konusunda bir garanti veremiyoruz. Bu Amerikan Makamlarının kendi kanunları ile çerçevelenmiştir. Biz size kart biçiminde vize vereceğiz. İki sayfadan ibaret. Girişte birinci sayfayı, çıkışta ikinci sayfayı alacaklar Küba Gümrüğünde. Pasaportunuza da her hangi bir damga vurulmayacak ama, ABD Florida'dan Küba'ya geçiş yok, bu sebepten en yakın Meksika'ya gitmelisiniz ve oradan Küba'ya geçmelisiniz. Ama pasaportunuzda bir Meksika'ya giriş, bir Meksika'dan çıkış ve tekrar bir Meksika'ya giriş damganız olacak. Meksika'dan çıkış ile tekrar giriş arasında neredeydin, niye bir yere giriş damgan yok diye sorabilirler. Belki de hiç sormazlar, bilemiyoruz. Bu sebepten maalesef size her hangi bir garanti veremiyoruz.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ermantaylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu konuda küba ve abd büyükelçiliklerine mail attım. küba büyükelçiliğinden cevap geldi. diyorlarki;
    küba vizemizi burdan (ist. veya ankara) almalıymışız gitmeden önce. 'abd ye girişte sorun yaşar mıyım peki' soruma verdikleri cevabı aynen aktarıyorum:
    ABD'ye dönüşte Küba'ya gittiğniz için sorun yaşayabileceğinizi düşündüğünüz endişeniz hususunda maalesef sizi rahatlatamıyoruz. Yani bu konuda bir sorununuz olmayacağı konusunda bir garanti veremiyoruz. Bu Amerikan Makamlarının kendi kanunları ile çerçevelenmiştir. Biz size kart biçiminde vize vereceğiz. İki sayfadan ibaret. Girişte birinci sayfayı, çıkışta ikinci sayfayı alacaklar Küba Gümrüğünde. Pasaportunuza da her hangi bir damga vurulmayacak ama, ABD Florida'dan Küba'ya geçiş yok, bu sebepten en yakın Meksika'ya gitmelisiniz ve oradan Küba'ya geçmelisiniz. Ama pasaportunuzda bir Meksika'ya giriş, bir Meksika'dan çıkış ve tekrar bir Meksika'ya giriş damganız olacak. Meksika'dan çıkış ile tekrar giriş arasında neredeydin, niye bir yere giriş damgan yok diye sorabilirler. Belki de hiç sormazlar, bilemiyoruz. Bu sebepten maalesef size her hangi bir garanti veremiyoruz.
    Arkadaşlar eğer derdiniz buysa bunun da çözümü var..Bu sorun dünyada sadece ABD-Küba arasında yok.Mesela Suriye'de ABD'ye girenleri kabul etmiyor ülkesine..

Bu tür durumlar için emniyete başvurursanız size bir pasaport daha veriyorlar..Bu durumda sadece cüzdan bedeli ödüyorsunuz ve alacağınız pasaportun süresi mevcut pasaportunuzla aynı oluyor.İkisi de aynı tarihte sona eriyor.Bu pasaportla bu tür engelleri aşabiliyorsunuz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abd büyükelçiliğinden cevap gelmesi halinde buraya tekrardan yazarım.
    ki onlar cevap atmazsa konuyu usa.gov a taşıcam (,

benim florida da üni. okumuş birinden duyduğum, keywest den turistik gemi turlarının düzenlendiği. off bakalım inş. olur. enn kötü ihtimalle miami de küba lıların yaşadığı small havana diye bi bölge varmış, orada takılıcam günlerce. ayrıca, bi sürü restronları, barları, kafeleri varmış kübalıların miami de. (,
    yarın finali olanbi insan olarak an itibarıyla işverene mail atmakla uğraşıyorum. en ii si ona da sorim (,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)