Work and Travel
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: problemlerrrrr

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart problemlerrrrr

dier can sıkan problemler dışında hiç işyeriyle olan anlaşmazlıgı sonucu vizesi iptal edilen warmı? tek büyük tehditleri buymuş heralde.bide hiç tutuklanan warmı arkadaşlar?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

evet arkadaşalar danışman şirketlerde işin erken bitmesi, vs diğer konuarda bi sorumluluk almıyorlar nasıl bi iş bu?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim arkadşm iş veren tarafından tehdit edilmiş vizeni iptal ettirirm cart curt ama bişey yapamiorlar dio öylemi cidden? bu konu hakkında bi bilgisi olan warmı =)

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

uğraşmak isterlerse uğraşır yaparlar.sponsor firmaya bildirirler önce.daha sonra sponsor firma size sure verir yeni iş bulmanız için.iş bulamazsanız vize iptal olur!ama pek rastlanan bi durum diildir!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı fatih255 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uğraşmak isterlerse uğraşır yaparlar.sponsor firmaya bildirirler önce.daha sonra sponsor firma size sure verir yeni iş bulmanız için.iş bulamazsanız vize iptal olur!ama pek rastlanan bi durum diildir!
    Prosedür aynen böyle işler. İşverenin vize iptali gibi bir yetkisi yok. Sadece sponsora şikayet edebilir. Ben işi bıraktım ama karşılıklı anlaşma ile bıraktım, bir problem olmadı. Bir Türk orda beni arayıp J-1 vizesi hakkında birşeyler sormuştu. Sanırım onun yeğeninin vizesi "dispatch" edilmiş.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Sponsora şikayet eder.
    Sponsor sana ulaşır.
    Nedenini sorar. Geçerli neden bulursan seni yeni bi iş bulur.
    bulamazsan ilişkin kesilir sen bulursun.
    ancak ben rastgelmedim.

Cezaevi konusuna gelince. Arkadaslarım (moldov) hırsızlık yaptıkları için (sahte etiket basıp almak vs) 3 gun ceza evinde kaldılar sonra 4000 er dolar ceza yiyip sınır dısı edildiler. moldovada yargılanmak uzere..

Türklerden ise trafik kazasına karışıp iki arabayı pert eden arkadaslarım vardı.
    onlara da yuklu bi miktar ceza verdiler. (Avukat vs falan tuttular) Courtta hakimle anlasıp 800 dolara yırttılar.

bu tip olayları biliyorum ben.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hayırlısı bakalımm anlaşmaya çalşcaz işverenle demekki =) sempatik olcaz fln =p yaa bide bu ilk gun konusunda adrese ulaşmak aşırı bi problem diolar çile çeken çokmuşş? bu konu hakkında bi bilgisi olan warmı? ben wisconsin a gitmei planlıorm sözleşmede werdikleri adres tarifine göre google earth de dolaştm chicago downtown a kadr annatmşlar oraya kdr buldm ee ordan wisconsin a koşacakmıyım =) bayada uzak yaa =p

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks