Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: El Kitabı'mız

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart El Kitabı'mız

Amerika'ya uçuşların sıklaştığı şu günlerde;
    Gitmeden önce, yolculuk sırasında ve Amerika'dayken neler yapılması gerektiği hakkında (uçak prosedürleri, bavul demirbaşları, social security konusu vs vs ) kritik bilgileri ve son tüyoları paylaşmamızın yararımıza olacağını düşünüyorum.
    Buradaki bilgilerden yola çıkarak kendimize bir el kitabı derleyebilir; başımız sıkıştığında, çözüm yolunu hatırlayamadığımız konularda bu kitaba başvurabiliriz. Malum, forumumuza ulaşamayacağımız zamanlar olacaktır..
    Kelimeler yetse..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

...Social Security...

Sevis kaydı, sizin DS-2019 formunuzda bulunan işe başlama tarihinizden en geç 20 gün sonra yapılmalıdır. Amerikaya giriş yapmadan, sevis kaydı yaptırmayın başınıza iş açabilirsiniz. Hatta ülkeye girişte problem dahi yaşayabilirsiniz. Ve ekliyorum sevis kaydını yapmayı da ihmal etmeyin. Yine bu da başınıza ummadık belalar açar, hatta vizenizin iptaline kadar gider.

Amerikaya vardıktan sonra Sevis kaydınızı www.mysevis.com adresinden yapabilirsiniz. Kayıt için size gerekli olan SOYADINIZ ve DS ID numarası DS-2019 formunuzun sağ üst tarafında bulunur. Ordaki karakterlerin (rakam ve harf) tamamını gerekli kutucuklara yazarak giriş yapar ve kaldığınız yerin adresini, telefonunu, çalıştığınız yerin bilgilerini vs. girersiniz. Bu kadar basit...
    ___hati'den alıntıdır.___

Amerika'ya gittiğinde bir hafta içinde www.sevis.org adresinden Amerika'da ikameth ettiğin adresi kaydediyorsun sonra sana en yakın Social Security Administration binasına gidiyorsun sıra numaranı alıyorsun SS Formunu ve şu an hatırlamıyorum ama yanında bir iki dosyayı da görevliye veriyorsun. Sen görevlinin karşısında klimalı ortamda rahat rahat otururken görevli işlemlerini yapıyor sana belki bir iki basit soru sorar sohbet mahiyetinde ardından işlemlerin bitiyor ve have nice day. SSN 'de bir ay içerisinde Amerika'da belirtmiş olduğun adrese geliyor. SSN aldığında da artık tüm yaptıkların ve yapacakların 9 haneli bir numara içerisinde bilgisayarlarda depolanıyor. Hayırlı olsun
    ___gezgin'den alıntıdır.___
    Konu LusiD tarafından (12-06-2007 Saat 02:55 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme
    Kelimeler yetse..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yani bu turkishwat olmasa bunlari ogrenemiyecez kimse bise solemedi bize vallaa

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

daha dun bu bilgiler bana advis tarafindan yollandi

ve daha bir suru bilgiler toplam 7 wordpaddi

okumaya usendim
    HAYAT iLeRiYe DoğRu YaşaNıR,GeRiYe DoğRu aNLaşıLıR

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

abi sana mail adresimi versem banada yollarmisin (maniac)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı onurforever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi sana mail adresimi versem banada yollarmisin (maniac)

tabiki neden olmasin

ya ben buraya hepsini yuklemistim sadece bir tanesini gosteriyo
    Konu MaNiAC tarafından (12-06-2007 Saat 11:40 PM ) değiştirilmiştir.
    HAYAT iLeRiYe DoğRu YaşaNıR,GeRiYe DoğRu aNLaşıLıR

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı onurforever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani bu turkishwat olmasa bunlari ogrenemiyecez kimse bise solemedi bize vallaa
    Oryantasyonda anlatıyolar genelde onları ama...Belki ingilizce anlattıklarından kaçırmışssındır...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok ben hic bir oryantasyona katılmadim...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks