Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 148 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: New York

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart newyork?

valla arkadaşlar newyork çok büyük bir yer değil bir günde her yerini dolaşırsınız ama şehir içi çok hareketli yani insana dışarıdan bal gibi görünse de orada yaşamak zor o yüzden siz eğlence parklarına gidin haha

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya küçük yerlerde çalışıp para yapıp da new yorkta gezceksin..new yorkta çalışılmaz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart NY

arkadaşlar New york büyük bir yer değil görüşünüze katılamayacağım. bence new york da bir günde sadece central parkı gezebilirsiniz. yaklaşık 8 milyon insanın yaşadığı bir yer NY. evet çalışılcak bir yer değil bencede. daha küçük yerler hem konaklama hemde güvenlik açısından iyidir...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

NY un gece hayatı cok renkli ve güzelmis cok fazla taksi varmıs ve millet 2 adımlık yol için bile taksiye binermis

Birde toplu tasmaların cok fazla gelismediğini duydum hem NY ta hemde diğer eyaletlerde ve sehirlerde cünkü ekonomik durumu üst seviyede olan halkın hemen hme hepsinde arac varmıs

Bu da benim gibi İETT ye alısan biri için kötü oldu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

toplu taşımacılık denince bizde otobüs akla geliyor.. new york'un metrosunu görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız. metro günde yaklaşık 3 milyon kişi taşıyor newyork'da. hatlar o kadar fazla ki metro haritasına baktığınızda ilk anda hiçbirşey anlamıyorsunuz.örümcek ağını andırıyor. haritanın kullanımı biraz da zor. şehrin her yerine metro ile gidebilirsiniz ama aktarmaları kaçırmamak lazım. yoksa bizim gibi güney manhattandan harlem'e (kuzeye) gitmeye çalışırken bütün brooklyn'i gezebilirsiniz. sonra da tüm gururumuzu yenip bir Amerikalıdan yardım istedik...biz xxxx'e nasıl gideceğiz ''abi''?
    Konu gokhaNJan tarafından (30-01-2007 Saat 08:15 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı LejyoneR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    NY un gece hayatı cok renkli ve güzelmis cok fazla taksi varmıs ve millet 2 adımlık yol için bile taksiye binermis

Birde toplu tasmaların cok fazla gelismediğini duydum hem NY ta hemde diğer eyaletlerde ve sehirlerde cünkü ekonomik durumu üst seviyede olan halkın hemen hme hepsinde arac varmıs

Bu da benim gibi İETT ye alısan biri için kötü oldu
    lejyoner arkadasimiza kim soylediyse new yorkda toplu tasimanin gelismedigini soylemis. ilginc.... buyuk sehirlerde binlerce duragi ve bircok ayri hatti olan metrosuyla heryere ulasilabildigi halde yine bolgelerin kendi icinde neredeyse tum sokaklari dolasan otobusleri de mevcut. bu yuzden kolayca heryere seyahat edilebilmekte. kucuk sehirlerde metro olmasa da yine otobusle her yere rahatca gidilebilir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

küçük yerlerde otobüs bulamazsınız. oralarda metro da yoktur herkesin altında araba vardır. arabası olmayanın işi çok zor. küçük yerlere uğrayan otobüsler genellikle kısa mesafe eyaletler arası yolcu taşıyan otobüslerdir

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı eyuuup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lejyoner arkadasimiza kim soylediyse new yorkda toplu tasimanin gelismedigini soylemis. ilginc.... buyuk sehirlerde binlerce duragi ve bircok ayri hatti olan metrosuyla heryere ulasilabildigi halde yine bolgelerin kendi icinde neredeyse tum sokaklari dolasan otobusleri de mevcut. bu yuzden kolayca heryere seyahat edilebilmekte. kucuk sehirlerde metro olmasa da yine otobusle her yere rahatca gidilebilir.
    Arkadasım ben onu metro ya da taksi anlamında yzmamıstım bana giden arkadaslar otobüsle ulasımın pek de kolay olmadıgını genelde taksi metro ya da özel aracın kullanıldıgını söylediler

Ben o yönden pek gelismemis demek istedim

Amaaaan gideyimde oraya taksiyle gezerim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yok yaa otobüs de gelişmiş new yorkta hatta çoğu insanın arabası yok..
    küçük yerlerde toplu taşıma çok kötü yaw ne çektim geçen yaz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

küçük yererde toplu taşıma diye birşey yok ki

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı LejyoneR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasım ben onu metro ya da taksi anlamında yzmamıstım bana giden arkadaslar otobüsle ulasımın pek de kolay olmadıgını genelde taksi metro ya da özel aracın kullanıldıgını söylediler

Ben o yönden pek gelismemis demek istedim

Amaaaan gideyimde oraya taksiyle gezerim
    hmm tamam. new yorka gittikten sonra seninde aklına hemen metro gelecek toplu tasıma deyınce. cunku bi gunde abartısız milyonlarca ınsan kullanıyo metroyu.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

işte size new york metrosu...evet biraz kafa karıştırıyor..haklısınız

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cool New York City

meraba arkadaşlar new york city ye gidiyorum bu yaz.
    oranın çok pahalı olduğunu duydum
    ucuz ve sağlıklı yemek yiyebileceğimiz yerleri gidenler veya gezenler bilir tecrübelerini bizlere aktarırlarmı acaba?
    sadece yemek değil tabi..........NYC hakkında ne biliyosanız...:cool

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

newyork'u doğu kıyısındaki diğer tatil bölgelerine oranlarsak pahalı bir yer değil

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart The New York

Arkadaşlar merhaba,

uzun düşünme ve araştırmalar sonucunda bütün delillerim beni new york a götürüyor, ama tabiki sizin fikir ve yardımlarınıza da ihtiyacım var. new york u çok istiyorum ama çok fazla iş seçenekleri de mevcut değil. İlk başta california istiyordum ama gezmek için illaki araba kiralamak lazımmış, okudum, araştırdım olmadı. Bir de new york da çokça kültür faaliyetlerini olması beni çekti. Şimdi nasıl, sağlıklı karar verme aşamasını izlemeliyim???

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

newyork eşittir dünya milletleri. newyork dünya demektir. çünkü her türlü her cins her çeşit insan orda olduğu gibi her telden iş imkanı da o şehirde mevcuttur. şehir merkezlerdinde yaşayacaksan araba çok fazla ihtiyaç gerektirmeyebilir ama town türü yerleşim yerlerinde kalacaksan araba kesinlikle gerekli olur tabi gezmeyi seviyosan

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

elbette gezmeyi çok seviyorum, bundan öncede erasmus öğrencisi olarak polonya'daydım.
    New york konusunda biraz rahatlattın beni saol. Şimdi istediğim iyi bir danışman şirketi bulup yol izlemem ama kime sorsam şirketinden şikayetçi, nasıl bir iştir anlamadım. Bir liste yapmıştım şirketler için bi baktım hepsinin yanına - koymuşum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

new york pahalı, kalabalık, tehlikeli. artıları da vardır mutlaka ama bence daha küçük şehirleri tercih et. hem daha iyi kazanarak kendine bir araba alarak gezebilirsin istediğin yerleri. bence güneye git. daha güzel ve eğlenceli. new york un stresi çok feci geriyor adamı. tabi bu benim fikrim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yozmen şehrin tehlikesi konusunda haklısın ama bazı insanlar şehir hayatını ne olursa olsun özlüyor istiyor ben en azından öyleyim lady nasıl düşünür bilmiyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar bu new york istanbul dan daha mı teklikeli, ha öyleyse biraz oturup düşüneyim ama hayatımda kaç kez amerikaya gitcem bilmiyorum ve new york merkezde ısrar ediyorum eğer istediğim işi bulursam.
    şu anda birçok danışman şirketiyle görüşme durumundayım ama açıkcası ilgili değiller.Sizlerin yazılarına her zaman ihtiyacım var, çünkü ancak biz birbirimizin derdini anlayabiliriz.

İlk başta başka eyaletler düşünmedim değil california,florida gibi ama amerikaya gidip de new york u görmemek olmaz dedim.Bir şehri gezmek farklıdır orda yaşayıp ona şahit olmak bambaşkadır. Bu yüzden new york sadece birkaç günlüğüne gezeceğim yer olsun istemiyorum.

ama sizlerin tecrübelerine de sırtımı asla dönemem.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

bugün national geographic'te izledim de MS-13 adında dünyanın en tehlikeli çetesinin yuvası california eyaleti ve bu çete 36 eyalete hükmedip 6 ülkede faaliyet gösteriyor. Demek istediğim her yerde bela var. şimdi bunu dedim diye california'ya gitmem diyecek değilsindir herhalde. ama newyork istanbulu andırıyor. oraya gidip vatan hasreti çekecek insanlar newyorku çok sever . suç oranları en düşük yerler her zaman kasaba türü yerlerdir.
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Evet, her yerde bela var.Zaten bu değil benim sorunum.New York istiyorum ama safça istemekle de olmuyor bu.Bilinçli olarak gitmeliyim.

Şirketler henüz iş seçeneklerini belli olmadığını söylüyorlar.Şubat ta belli olacak diyorlar ama kayıt için o kadar uzun bekleyemem, peki ben şimdi kesin iş seçeneklerimizde new york olacak diyenlere inanayım mı??? ya da istemediğim bi işte new york da çalışıp istediğim bi işi new york da değil diye reddediyim mi? arkadaşlar farkındasınız siz de bizim yardıma ihtiyacımız var ama çok kafa karıştırmadan
    teşekkür ederim
    Betül

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar hepinizden ama özellikle new york a gitmiş arkadaşlardan watçılar için en öne çıkan + ve - yönlerini yazmanızı istiyorum. Şimdiden çoook teşekkür ederim.

Okuduğum bazı yazılar bana lütfen bir kez daha düşün diyor ısrarla.Bir de paranın new york ta çok çabuk tükendiğini söylüyorlar ama hala içimde The New york...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar bu işi ilk defa bu yıl yapacak bir şirkete güvenmek ne kadar doğru bilmiyorum ama benim önüme istediğim yerde istediğim işi sunuyor ve ben ne yapacağımı bilmiyorum. yardımlarınızı bekliyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

1arkadaşım new yorka gidersen fazla eğlenemezsin. çünkü herşey pahalı. bu bir. konaklama için de başka bir eyalete göre 2 veya 3 kat daha fazla para ödemek zorunda kalırsın.
    2çok büyük bir şehir olduğu için güzel arkadaşlık ortamını biraz zor bulursun. çünkü herkes zaten koloni halinde (öğrenciler için söylüyorum)
    3tehlike olarak istanbul new yorkun yanında melek gibi kalır. her caddede mutlaka seni gasp edebilecek bir adama rastlarsın. müsait durumda yalnız yakalanırsan işin zor. istanbuldaki asayiş olaylarıyla karşılaştırırsan new yorkun yaklaşık 10 kat daha tehlikeli bir yer olduğunu anlarsın.

benim dezavantaj gördüğüm konular böyle. avantaj dersen, her abdye gidenin mutlaka görmesi gereken yerlere sahip. empire state b, central park, özgürlük anıtı, brooklyn köprüsü, manhattan, yıkılan ikiz kulelelerin olduğu bölgeler, madison square garden ve tabi ki times square. ama bunları 2-3 günde de gezebilirsin. nereye gideceksen, dönüş biletini new yorktan dönmek üzere alırsın. gidiş tarihinden 3 gün önce arkadaşlarınla beraber gider gezersin. oradan da direkt dönersin.

bence güneyde, mesela florida da bir yere git. çok eğlenirsin. hatta küçük bir şehir olması hem değişik milletlerden onlarca arkadaş edinmene, hem de kazandığın paraları rahatlıkla kendin için harcamana, hem de gece hayatı olarak çok şey katacaktır sana. güney sahilleri bu konuda gayet iyidir.

ama gideceğin şehiri iyice araştır. buradaki arkadaşkarın problemlerini görüyorsundur mutlaka.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu arada "the new york CITY".
    NYC

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok teşekkür ederim yozman, evet biliyorum the new york city ama ben 'the new york' la eyaleti kastetmek istemiştim genel anlamda, the süstür.

Bu bilgilere ihtiyacım var.tabiki kazandığım parayı sırf orda harcamak istemem.onun dışında aklıma florida ve boston geliyor.Bir de onları araştırcam.Ama new york da ikinci bir iş yapma imkanın nedir size göre?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ikinci iş bulma imkanın muhakkak daha fazladır diğer şehirlere göre. ama ikinci işi bulmak çözüm olmayabilir. şöyle bir sıkıntı ortaya çıkıyor; ikinci işinden aldığın schedule ilk işinle uymayabilir, veya tam tersi. abd de genellikle schedule lar cuma-pazar arası ayarlanır. pazar günü sana verirler. iki işinde de pazar günü schedule alırsan aynı günler de ve saatlerde işe gelmen beklenebilir. bu konuda sana tolerans gösterilecek bir iş bulman lazım. bu da çok kolay bir şey değil. o nedenle ilk bulduğun işinin sana yetecek kadar bir şeyler getirmesi gerekir. diğer işini ise ekstra olarak göreceksin. iki işverenin de birbirleriyle koordineli çalışmalıdır.

bu arada boston da gayet güzel bir şehir. iş imkanlarını bilemiyorum ama temiz ve medeni bir şehir. ama soğuk. ben derim ki güney candır. sıcak sıcak, denizine de, havuzuna da girersin. akşamları da ortamlara akarsın tercih senin tabi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ladybird_gdansk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu işi ilk defa bu yıl yapacak bir şirkete güvenmek ne kadar doğru bilmiyorum ama benim önüme istediğim yerde istediğim işi sunuyor ve ben ne yapacağımı bilmiyorum. yardımlarınızı bekliyorum.
    Sakin ama sakin inanma. Bazi firmalar gercekten cok sahtekar. Eger sozlerinin eri iseler sozlesmeye ny ta senin isteyecegin sektorde is bulacaklarina dair bi madde eklettir ve bunu gidin notere onaylatin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadasim New Yorku gormeyi cok istiyosan git Guneyde Calis sansinda yaver giderse ki insallah gider birazda kendi sansini yaratmaya calis neyse para kazan Florida ya da California tavsiye edebilecegim yerler..Sonrada onus biletini New York uzerinden al..Sole donmeden once 3 gun 5 gun kac gun once istersen git New Yorkagez her yeri..

En azindan New York hayal ettigin gibi kalir..Isin stresi pisligi seni New Yorktan sogutmaz..

Ben ole yaptim acikcasi New Yorka gidiyorum daha donmemede 10 gun var...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)