Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sponsor firma olmadan..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart sponsor firma olmadan..

benim gideceğim şirkette işler sadece şirkete baglıymış yani sponsor firmayı araya sokmuyorlarmış. bizim sponsor firma ile bir ilgimiz olmayacak çünkü sponsor firmamız olmayacak. bunun avantajı ve dezavantajı nedir ? bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim.

BannedUser
    Guest

muhtemelen gideceğin şirket ICEP. sanırsam onlar kendileri sponsor yani öyle diyorlar ama yalan mı dogru mu bilemem. bu durumda ortaya şu cıkıyor işi amerikada kendileri buluyor eğer amerikada ofisleri yoksa orada irtibata gececeğin kimse olmayacak demek bu.

artık herşeyi reklama doktu millet.

ben 500 kişi gönderiyorum.
    5 sponsor ile çalışıyoruz.
    gecen sene gonderdiğimiz ögrenci 20000 kazandı falan.
    şimdide bu cıktı biz kendimizin sponsoruyuz. bence cokta önemli değil. hatta daha kötü.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ICEP değil. kendimizin sponsoruyuz fln demediler zaten 6 bölgeye gönderiyorlar danısmanlar gönderilen yerlerdeler. iş ganatisi olarak iş verenle görüşmek daha mı garanti olur diye merak ettim. ama sponsorun sorun çıktıgı zaman sunacagı alternatifleri danısmanlar sunmaz sanırım ?

BannedUser
    Guest

Alıntı tugceee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ICEP değil. kendimizin sponsoruyuz fln demediler zaten 6 bölgeye gönderiyorlar danısmanlar gönderilen yerlerdeler. iş ganatisi olarak iş verenle görüşmek daha mı garanti olur diye merak ettim. ama sponsorun sorun çıktıgı zaman sunacagı alternatifleri danısmanlar sunmaz sanırım ?
    O zaman ya senin firmada sorun var ya ICEP te çünkü Türkiyede sponsor olmadan çalışan tek kuruluşuz diyorlar. 6 bölgeye gönderiyorlar demişsin danışmanlar orada dmişsin. Olayı bu kelimelerin çözdü sanırım.

Danışman dediği geçen senelerde oraya gitmiş öğrenciler. Muhtemelen bu yazda gidiyorlar ve senin gideceğin işte self olacak ama senden self yerine full ücreti alacaklar. Gerçi anlatıyorum ama ilk senen oldugundan belki olayı çözemedin ama eskiler ne demek istediğimi anladı. Sana tavsiyem uzak dur. Çünkü o danışman dediği öğrenciler genellikle kendini düşünür.

Benim dediğim doğruysa eğer bana danışmanım numarasını ver Amerikada ki br arayıp görüşeyim de bilgi almak istiyorum de muhtemelen veremeyecek. Verirse demek ki benim düşüncelerim yanlış.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı tugceee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim gideceğim şirkette işler sadece şirkete baglıymış yani sponsor firmayı araya sokmuyorlarmış. bizim sponsor firma ile bir ilgimiz olmayacak çünkü sponsor firmamız olmayacak. bunun avantajı ve dezavantajı nedir ? bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim.
    arkadaşım şirket ismini açıklarsan çok sevinirim veya baş harfi ve son harfini söle çünkü benim şirkette böyle

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Sponsor firma olmadan programa katılımınız imkansız çünkü geçerli bir DS-2019 formu sadece DOS (Department of State) tarafından yetkilendirilmiş sponsor firmalarca basılabilen ve kişiye özel formdur. Giderken sponsor firmamız olmayacaktan kastın işinizin şirket tarafından ayarlanacak olmasındandır fakat yine bir sponsor firma aracılığıyla programa katılacaksınızdır.

Sponsor firmanın değil de şirketin ayarladığı işlerde işe yerleşim kolaydır ancak oradayken işten çıkarılma gibi bir durumda şirketinin seni yerleştirebileceği ve bu zaman zarfında süreci çok uzatmayacağı bağlantılarının kuvvetli olup olmadığını sorgulaman gerekir. Eğer sponsor firma aracılığı ile bir işe yerleşmiş olursan herhangi bir işsizlikte (senden kaynaklanmayan bir durum dahilinde işten çıkarılma gibi durumlarda) sponsor firman sana yeni bir iş ayarlamak zorundadır.
    admin (at) turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

shinoda nın dediği gibi her şekilde şirketle bağlantı kurbalısınız. Çünkü orda ki yasal işlemler sadece şirketler aracılığıyla yapılıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)