Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: H2b

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart H2b

arkadaşlar H2B geçici işçi vizesidir. özellikle okul bititkten sonra 7-8 aylık bir işçi vizesi insana çekici gelmektedir. bu konuda Hati'den ayrıntılı bir inceleme bekliyoruz

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Standart H2B Vizesi

Gökancım öncelikle foruma hoş geldin. Uzun zamandır H2B konusunu yazacak oluyordum ancak her seferinde araya başka işler giriyordu. Hazır sende hatırlatmışken yazalım.

H2B VİZESİ
    H2B vizesi Amerikan Hükümeti ’nin iş gücü açığını kapamak için yurtdışından işçi transferi için uyguladığı vize türüdür. Geçtiğimiz yazdan itibaren Türkiye’de de uygulanmaya başlanmıştır. Bu programın maliyeti WAT tan biraz daha yüksektir. Vize alıp alamama konusu da WAT programı gibidir. Yani son sözü söyleyecek olan yine konsolosluk yetkilileri olacak. H2B vizesinde genellikle tecrübe aranır. Herhangi bir pozisyona yerleştirilebilmek için o konuda iş tecrübeniz olması gerekir. Ancak tamizlik, bulaşık türü işler için tecrübe aranmaz. 18-40 yaş arasındaki herkes bu programa katılabilir. Bu programda zaman sınırlaması yoktur. Ama yinede iş gücü talebi genel olarak yaz ve kış sezonlarında yoğunlaşmaktadır. Program için orta düzeyde ingilizce yeterlidir. Tabi bu çalışılacak pozisyona göre de değişiklik gösterir. Resepsiyon, ön büro, garsonluk gibi pozisyonlar elbette daha iyi bir ingilizce gerektirir. Vize süresi 6-12 ay civarında olacaktır ancak süre 3 yıla kadar uzatılabilir. Çalışılan işten ayrılmak teoride mümkündür ancak pratikte bu çok zordur. Yani orda daha iyi maaş veren bir pozisyon bulup işinizi değiştirmeniz son derece zordur. Bu yüzden tercihin baştan doğru yapılmalıdır. Bu bahsettiğimiz işten ayrılma konusu WAT içinde geçerlidir. Bir çok iş yeri ucuza kapattığı elemanını bırakmak istemez.
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben bunu bilmiyordum ya... çok güzel de bunda verilen vize wat gibi kolay oluyor mu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı yolcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bunu bilmiyordum ya... çok güzel de bunda verilen vize wat gibi kolay oluyor mu?
    WAT kadar kolay diyemeyiz. benimde internetten araştırdığım kadarıyla bildiklerim şöyle. öncelikle bir kota söz konusu. yıllık 70.000 kişi. ücret konusunda ise danışmanlık firmaları 2100 dolar alıyor. yani 3000-3500 doları bulması muhtemel tüm masrafların. ayrıca daha önce edinilmiş bir iş tecrübesi vizede önemli. WAT a katılmış olup sorunsuz geri dönmüş olmak da bir artı sayılabilir. getirisi WAT'dan daha fazla olacağı kesin. okul bitsin şartlar uygun olursa bu yaz deneyeceğiz. daha doğrusu kış sezonu için eylülde başvuru başlayacak....

Tecrübe Puanı
    18

Arkadaslar ben uzun süredir bu işin takipçisiydim. işleri amerikadan bir aracı şirket kullanarak -ki bu şirket aynı zamanda daha önce calıştığım ve bu sene de çalışmayı düşündüğüm şirketin birlikte çalıştığı aracı şirket interexchange şirketiydi- başvuruyu yaptım, gerekli evrak ve dökümanları yolladım gelen sözleşmeleri imzaladım falan filan. Totalde ödeyeceğim rakan 325$ + sigorta pirimi olacaktı. Ancak son aldığım mailde resmi makamlarla olan ilşkilerinde işlerin gerektiği sürede tamamlanmadığını yani kendilerinden yada benden kaynaklanan bir sorun olmadığını ancak geç kalındığını ve bu sene bu programa dahil olamayacağımı yazmışlar. Sağlık olsun diyor ve başka yolları denemeye devam ediyoruz. Bakalım hayırlısı....
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Tecrübe Puanı
    18

bu arada gökhanjan sen ne durumdasın varmı bir gelişme H2B yollarında??

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart h2b hakkında

arkadaşlar ben h2b ile amerikaya gitmek istiyom bana bi mail geldi.Sponsor firma listesi diye içinde 7211 tane firmanın listesi varmış yüz dolar diyolar acaba alsammı? siz ne dersiniz?whatisme com diye bi site

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar bu h2b olayına el atalım bakın wat la gidip gelenlerin başvurduğu en yaygın yollardan ben bi şirketle anlaştım bile nisanda işbaşı için. kimnerelere gidiyor.
    gatlinburg, tn housekeeping işi için ne diyorsunuz, bilgisi olan

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben de bu sene Nisan için başvurdum, ama henüz iş listeleri gelmemiş..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart h2b

mrb arkadaşlar, forumun bu sayfasını bugün veya aylar sonra okuyan olursa
    işinden,yerinden ve özellikle vize görüşmesinden bahsetmesini rica ediyorum.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

H2B için ilgi neden bu kadar az??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

geçen haberlerde gördüğüm bir konuyu yazmak istiyorum çok fazla bi alakası yok aslında bu konuylada

Microsoft ve İntel birçok kişiyi işten çıkarmayı planlıyormuş.Bunlarında öncelikli olarak H2B lilerden olacağı söyleniyordu..Bunu genelleme yaparsak diğer şirketlerinde bu şekilde politika izleyeceğini düşünüyorum..

Bir yandan iyi sayılır bizim açımızdan aslında Turkiyeye geri dönerler ülkemizde başarılara imza atarlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Microsoft H2B ile adam çalıştırıyor mu ya?? Ben şuan MS'a bağlı çalışıyorum öylebişey varsa işimle ilgili biyere gitmek isterim valla.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

h2b ile kalifiye işlerde çalışılmadığını biliyorum, yani giriş seviyesi, basit işler ama h1b kalifiye bir vize yani kalifiye işlerde çalışmak için gereken göçmen olmayan vize türü, ki genelde usa da master, doktora yapanlar okuldan sonra h1b ye başvururlar. h2b'li adam çıkaracaklarsa işçi çıkarmaya çaycılardan başlamış olabilirler
    Ayrıca, h2b ile ucuz eleman çalıştıran işveren için önce h2b liyi çıkarmak pek karlı olmaz.
    Yine de hatalıysam düzeltin abiler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yeep, h2b sayfasına son mesajımı yazayım bu olay iptal oldu, net olarak bilmiyorum ama işte daha önce sürecin içinde olduğunu yazmıştım ama olumsuz sonuçlandı işte( 3-4 aylık bekleyiş) neyse artık önümüzdeki maçlara bakıcaz
    "benim için de artık h2b olayı bitmiştir, bundan sonra bir daha h2b olayına gelmem, olmaz"

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@neo-kimyager niye olmadı ya zormu bu H2b olayı bu kadar...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

evt bende aynı soruyu sorucam. vizemi alamadın yoksa baska bi problemmi cıktı?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart yalan oldu

Alıntı nicola_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @neo-kimyager niye olmadı ya zormu bu H2b olayı bu kadar...
    kesin bilmiyorum ama işte iş sözleşmesi imzalıyorsun, pasaport fotokopilerini yolluyorsun usa'ya , onlarda ilgili department a başvurup gerekli formları sana gönderiyorlar ama olmadı işte, zaten (anladığım kadarıyla) o formlar gelene kadar kesinlik yok, kota olayı falan var belki ondandır, ben başvuruda biraz da geç kalmıştım, işin iptal olduğunu öğrendim ve birkaç kişinin daha öyle olmuş.
    ben yakında yeni meaceralarla çıkarım piyasaya ama netlik kazanana kadar tıpppp

h2b düşünenlere erken başvurmalarını tavsiye ederim,yani nisanda gitmek isteyenler kasım-aralık ta başvursunlar,

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evt bende aynı soruyu sorucam. vizemi alamadın yoksa baska bi problemmi cıktı?
    vizenin bir adım öncesindeydim,

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Yapılan açıklamalar tatmin edici olmuyoki, hepsi oyalamadan ibaret sözler.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@neo-kimyager o zaman sana yeni maceralarında bol şans....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

teşekkürler, hepimize selametle, yeni meaceralara devam...
    Konu neo-kimyager tarafından (25-03-2009 Saat 10:46 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Benim iş de yattı Katılamıyormuşumm :@

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

H2B Programına kayıt olmak isteyenlerin dikkatine,

Eylül 2008’de 2009 H2B sezonu için başlayan kayıtlarımız şu an itibariyle dolmuş bulunmakta ve 2009 yılı sezonuna ait yeni kayıt almamaktayız. Kayıtlarımızı durdurmaktaki en büyük nedenlerden bir tanesi Amerika Birleşik Devletlerinin uygulamış olduğu kontenjan sistemidir. Bu programa katılacak olan dünya genelindeki toplam kişi sayısı 66.000 ile sınırlıdır. H2B programı için iki dönem olarak müracaatlar kabul edilmektedir. Her dönem 33.000 kişi Ekim ayında, 33.000 kişi ise Nisan ayında alınmaktadır. Daha önceki yıllarda uygulanan prosedürün tam aksine bu yıl uygulanmaya başlayan sistemden dolayı ilk olarak programa başvuracak olan kişiler ile birlikte daha önce programa başvuran kişilerin müracaatları bir tutulmakta ve sınırlı kontenjandan her iki kesiminde yararlanması istenilmektedir.

Bundan dolayı programa daha önce başvurmuş olan kişilerin sayısı çok yüksek olduğundan ve ilk olarak tercih edilmesinden dolayı programa yeni başvuracak olan kişilerin şansları çok düşük olmaktadır. Dolayısı ile bu program için yeni kayıt almayı durdurmuş bulunmaktayız. Experience USA olarak H2B programına katılacak olan arkadaşlarımızın maddi ve manevi kayıplarını göz önünde bulundurarak böyle bir karar almayı uygun gördük ve siz değerli arkadaşlarımızın bu konuyu hassasiyetle değerlendireceğinizi umut ediyoruz.

H2B programı ile ilgili önümüzdeki yıllarda değişiklikler beklenmektedir. Bu değişiklikler gerçekleştiğinde siz değerli arkadaşlarımızın program için kayıtlarını değerlendireceğiz. Bu konu ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi almak için her zaman Experience USA ile iletişim kurabilirsiniz.

bizim şirkette böyle bir açıklama var belki yardımı olur..
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Yaa kızmayayım diyorum ama teerslikler üst üste geliyor. Hayret yaa, erken başvurunun da anlamı yok arkadaşlar. Bu programa başvururken daha çok düşünün. Wat kadar kolay olmuyor işlemler..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

cornetto şirketten bi cevap alabildin mi? yani bu bile iyidir, çünkü sallamaları sonsuza kadar sürecek gibi geliyordu.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

ABD Hükümetinin H2B vizesini ülkedeki ekonomik durum nedeniyle askıya aldığına dair duyum aldım. Kesin bir bilgi gelirse paylaşacağım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Kıymete bindi allahın cezası vize

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

merhaba arkadaslar. internden h2b ye amerikadayken nasil gecebiliriz bilgisi olan varmi acaba.daha dogrusu nasil sponsor bulacaz bunu bilen varmi ??thnxx
    Peki.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı sakurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan dolayı programa daha önce başvurmuş olan kişilerin sayısı çok yüksek olduğundan ve ilk olarak tercih edilmesinden dolayı programa yeni başvuracak olan kişilerin şansları çok düşük olmaktadır.
    Burda ne demek istiyor ? Program derken H2B 'mi yoksa WAT , İnternship gibi diğer programlar mı ?

@Fiorex
    Eğer öyle bir durum yoktur inşallah eğer varsada en kısa zamanda eski haline döner. Haberlerini bekliyoruz.

@azuhazu
    Aynı düşünceye bende sahibim, amacım vize statüsünü değiştirmek olucak bir bilgi alırsan yazarsın foruma.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks