Work and Travel
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Canada/Mexico

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Standart Canada/Mexico

arkadaslar kanadayi,meksikayi ziyaret etmegi dusunen varmi?
    ben kanada sinirina yakin bi yerde calisacagim icin kanadaya gitmek isterdim.
    icinizde kanadani ziyaret eden varmi?
    vize kac para? 75 $ oldugun duyun.

Admin Edit:
    by Roma.
    # uzun bir arasdirmadan sonra kanada'a vizesi icin bas vurdum.
    bana en yakin vize veren kanada konsoluslugu new york'ta oldugu icin tum belgeleri postayla onlara gonderdim. (boston'da olan kons. vize vermiyor)
    required documents.

Gerekli Belgeler:
    1) pasaport
    2) doldurmaniz gereken IMM 5257 form
    3) 2 5x5 resim
    4) 75 $ bi cek (money order)
    5) son aldiginiz paycheck
    geri doneceginizi gosteren (tr'ye_) ucak bileti

# pasaportunuzu 1-2 hafta icinde geri gonderiyorlar.

# bide kanadaya amerikan vizeniz bitmeden gidip geri donmeniz gerekiyor.
    Konu break tarafından (20-02-2011 Saat 01:21 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

arkadaslar canada, torontoya gitmegi dusunen yokmu icinizde?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben gitmek isterim de alaskada caliscagim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim arkadaşlarımın anlattıgına göre geçensene gitmiş onlar kanadaya gayet gzl diolar bi problem olmamış geride girmişler amerikaya ama kesin bi bilgim yok =)) bende brezilyaya gitmei istiormda o çok sıkıntılı =)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben gideceğim canadaya benimde çok yakın işverenimgötürmek istediğini söyledi... ottowa ve birçok şehrini anlatmışş.. ama ben vize konusunu merak ediyorum...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya millet bende geçmek istiom canada'ya gitmek isteyen warsa beraber gidelim daha rahat gezeris

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende gitmştim ama geri postaladılar vizeniz yoksa giremiyonuz haberiniz olsun

prosedur şöle işlityor
    eğer amerikadan ayrılamniza cok varsa yani vizenizin başlarında gidiyorsanız sizi alıyolar ama vzienizin bitimine yakın gidiyorsanız almayabiliyorlar
    o zmn canada vizesine başvuru yapmak gerekiyor [/QUOTE][/B]

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Aslında onu bunu bırakında geçekten Brazil 10 numara olur yha
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında onu bunu bırakında geçekten Brazil 10 numara olur yha

Çok önceden cıkmak lazım. Oralara inmen bayagı zaman alır. Çok aşagıda kalıyor. Biraz zor.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim işverenim sordurmuşş ordan ne şartla olursa olsun vize alınması gerekiyormuş ve çok kolaymışş ben mutlaka gitmek istiyorum....

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende gideceğim hatta new york toronto biletimi aldım iki tane bilet aldım ben ve arkadaşım için, normalde baktım uçaklar baya bi pahalı toronto y, burdaki kanadalılar toronto diyor başka bişi demiyor, uçak çok pahalı olunca otobüse baktım tek gidiş new yorktan 87 dolardı, ama iki gün önce başka bir firmadan çok ucuza buldum. Sıkı durun, new york toronto gidiş dönüş otobüs bileti iki kişi sadece 47 dolar lucky bastard
    llorando, de cara a la pared...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

vize olayını biliyormusunuz pekiii????

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı abraxas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vize olayını biliyormusunuz pekiii????
    Onu bilmiyorum valla Dallas'ta konsolosluk varmış ordan başvurucam, ama otel reservasyonu falan istiycekler ve gidiş dönüş bilet diycekler galiba bilet hazır bi de otel rezervasyonu yapar çıktısını alır sonrada iptal ederim rezervasyonu öyle başvuru formu doldururum bide olur biter. Bakalım umarım verirler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim işverenim konsolosluğa sormuş oradan alınıyormuşş dedi ama ben oradan alındığını biliyordum yani şurda gitmeme üç gün var burda onlamı uğraşıyımmm... çok kolay verdiklerini biliyorum sadece

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar daha once bu konu tartılmıstı orada ayrıntılı yazıyor oraya baka bılırısınız vızeyı konsolosluga evrakları kargo ıle yolluyorsunuz amerıkada basıp yolluyorlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar ben bu hafta buffaloya gidecegim kanada vizesi icin tam olarak ne yapmam gerektigini bilen varsa aciklayabilr miii

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya ben vize olayini isverene sordum burdan detroit deki kanada konsoloslugundan halledebiliyormusuz. yardimci olacaz dediler sen bence sponsor firman ve isverenine danis once.

hadi vize aldik dielim benim baslangic noktam baya guzel detroit den windsor a geciyorum 3 dk ve kanadada olacam ama kanada da mutlaka gorun diebileceginiz yerler varmi arkadaslar

benim planim detroit-toronto (2 gun) - ottowa (1 gun) - montreal (2 gun ) - quebec (1 gun ) - detroit ( donus 1 gun ). toplamda 2200 km yi bulacak gidis donus . nasil guzergah guzel mi yorumlarinizi bekliyorum. bu gittigimiz yerlerde ucuz hostel rezervasyonu nasil yapariz bende kredi karti yok internetten yaparken lazim olurmu ?

varsa bana yakin olan ve gitmeyi dusunen birileri benimle irtibata geceblir birlikte deneriz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dostlar dun meksika tijuana daydim. Girerken sorun yasamadim meksikali arkadasim pasaportumu almamin yeterli olacagini soyledi haliyle sevis ve J1 i evde biraktim meksikaya gectik. 12 13 bira ictik mekanda lop lop etleri yedik citir cerez birseyler geldi masaya. Bir yanda gizlar diger yanda sapkali meksikali mariachi abiler ortam inanilmaz.. Work and Travel a katildigimin 1. ayi ilk defa mutlu hissediyorum kendimi. Neyse velhasil ciktik oradan taco cu ya gittik yedik oradan baska bara gittik icmeye devam ettik derken eve donme vakti geldi.. Saat gece 12 ertesi sabah 8 de kalkip ise gitmem gerek. neyse sinir kapisina geldik eleman gecti adam bana nerede sevisin j1 vizen dedi bende cikardim INTRAX WORK AND TRAVEL kartini gosterdim adam bu bullshit siee git ofise dedi kaldim ordada sap gibi.. gece 12.30 sogukta bekliyorum cok saygideger amerikali polis abilerin beni cagirmalarini. Neyse uzun bekleyisin ardindan cagrildim dedim boyle boyle 20 dakka daha bekledim simdi git gec dedi gittim adam bu ne lan geri git dedi dedim ne yapacam sen git dedi iyi dedim gittim bu arada benim eleman tekrardan benim tarafa gecmis dedi ne oldu olay nedir anlattim.. Neyse gene cagrildim anlattim otur bekle dediler ki oraya oturan bir daha kalkmiyor 5 6 tane meksikali vardi ben geldigimden beri bekliyorlardi ki sanirim 2 saati buluyor bu sure.. Ev arkadasini aradim dedim boyle boyle adam diyor nasil meksikali gizlar guzelmi begendin mi dalga geciyor hirt Neyse ki Sonra benim arkadas atladi arabaya gitti benim eve adresi verdim nasil bulduysa gettonun gobisinde oturuyorum, buldu evi kagitlarimi aldi geri getirdi gece saat 3. Sonra kisa bir bekleyisin daha ardindan gittim verdim kagitlari islemler 20 dakka kadar surdu ne varsa saat oldu 3.30 ben sinirden kafayi yemis durumdayim. Benim elemanda Welcome to fuckin America diyerekten makara yapiyor benimlen duvarlara yumruk atmalar manali bakislar esliginde arabaya kadar gittim. kahve aldik adam saolsun sinira 5 dakka uzaklikta oturmasina ragmen 20 mil otedeki evimin kapisina kadar birakti beni. Bende olsam aynisini yapardim ama herkeze denk gelmez boyle insanlar.. Neyseki suanda iyiyim. eve geldim saat 4 u geciyordu. Yattim 8.30 da kalktim ise gittim hayatim normal bir sekilde devam etmekte ama zaturre gibi birsey hissediyorum icten gogus kafesinden bir agri var 4 saat bekleyince sogukta boyle oluyormus demekki.. Simdi diyeceksin niye belgelerini almadin hiyar.. Bende cehalete verin diyorum ayrica intrax in arkasinda mis gibi Student bidi bidi bidi yaziyor. Demekki J1 vizem var degilmi.. neymis Intrax ID karti plastik parcasindan baska birsey degilmis. ucuz kurtuldum. Siz siz olun amerikan polisinin eline dusmeyin. utanmadan bide makara yaparlar sizinle. Ben anlattiklarimin akabinde yasadim biliyorum
    Viva México cabrón

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

buyuk gecmis olsun dostum yine allahdan sinirdan iceri girebilmissin. valla pasaport ( zaten j1 vizesi icinde ) bide ds2019 u unutmayalim arkadaslar resmi islerde hayati onem arzediyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Rohat gecmis olsun, seni bir daha ariycam bu meksika olayi icin cunku ben ucakla Cancun a gitmeyi planliyorum havalimaninda beni tekrar yollaminlar vizem yok diye

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Merhaba arkadaslar,nasilsiniz?
    icinizde kanada vizesi icin bas vuran oldumu?
    valla ben arastirdim,simdi hangi belgeleri kanada konsoluguna postalamam lazim?
    duydugum kadariyla ds 2019,sevis ,pasaport,hatta amerikadan donus biletini bile kanada konsolluguna postalamamiz gerekiyormus.ALLAH korusun postada kayb ederlerse beni belgelerimi
    neyse
    lutfen bilgisi olan veya kanada vizesi alan yazsin..
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

arkadaslar bilgisi olan yokmi?
    Şirket Seçim Yönergesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bilgisi olan yokmi?

kopyala arkadasim , guzelce fotokopilerini yolla. benim 0 bilgim var g,tumden atiyorum. Ama kopyala gonder olmazsa orjinalini yollarsin
    Viva México cabrón

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Daha önce çok bahsi geçmişti ön sayfada bir arkadaş belirtmiş aslında ama ben de bir kere daha altını çize çize söylemek istiyorum.

Değerli arkadaşlar j1 vizesi olanlar Kanada'ya serbest girebilir diye bir şey kesinlikle yok.Kanada'ya gitmek istiyorsanız kesinlikle vizesini almanız lazım.

.Amerikalı evsahibimle 2 günlüğüne Kanada'ya gitmeye karar vermiştik.İnternetten yaptığı araştırmalar sonucunda bana vizeye ihtiyacım olmadığını söyledi aslında adam kısmen haklı çünkü daha önce Slovaklar,Romanyalılar,Bulgarlar,Ruslar,Sırplar yani bilimum j1 öğrencileri vizeye gerek duymadan Kanadaya gittiler.

Fakat Türklere gelince işin rengi değişiyor.Senin vizen yok ülkeye alamayız dediler.Yarım saat kadar sorguladılar sonra Amerika tarafına bir kaç form imzalatıp yolladılar.Amerika tarafında da 1 saat kadar sorgulandıktan sonra Kanada defteri benim için açılmamak üzere kapandı.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Arkadaslar,ben sonunda new york'ta kanada vizesi alarak kanadaya gide bildim.tam 8 gun kanada'da gecirdim.
    sorusu olan kisilere seve seve yardimci ola bilirim.
    Şirket Seçim Yönergesi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

brezilya ya gitmeyi bende istiyorum..nasil gidicez arastirallim
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı abraxas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben bu hafta buffaloya gidecegim kanada vizesi icin tam olarak ne yapmam gerektigini bilen varsa aciklayabilr miii
    gecen sene arkadaslar adirondack diye bir otobusle gitmislerdi..montreale kadar girio ve geri donuyor b u otobus ..bu otbusten pasportlara bakiolarmis..ama vize bitimine yakin olanlari iceri almiolarmis..yani ortalarda giotmeye calisacaksiniz..iceri girincide orda istedginiz kadara kaloin..bir sonraki adirondackida sakin kacirmayin
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Arkadaslar,ben sonunda new york'ta kanada vizesi alarak kanadaya gide bildim.tam 8 gun kanada'da gecirdim.
    @Roma bu konuda biraz ayrıntı veri misin
    Canada için hangi işlemlerden geçmeliyiz?Ücret vs..
    newyork harici i bir eyaletten başvurmamız önemli mi?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bizi braz bilgilenndirsene ,senye bizde gideriz belki..neler yapmlaiyiz, nerden aldin vs
    S-pectacular

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

uzun bir arasdirmadan sonra kanada'a vizesi icin bas vurdum.
    bana en yakin vize veren kanada konsoluslugu new york'ta oldugu icin tum belgeleri postayla onlara gonderdim. (boston'da olan kons. vize vermiyor)
    required documents.

pasaport
    doldurmaniz gereken IMM 5257 form
    2 5x5 resim
    75 $ bi cek (money order)
    son aldiginiz paycheck
    geri doneceginizi gosteren (tr'ye_) ucak bileti

pasaportunuzu 1-2 hafta icinde geri gonderiyorlar.
    Şirket Seçim Yönergesi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)