Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Para iadesi sorunu!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Angry Para iadesi sorunu!

Merhabalar arkadaşlar
    Geçen yaz bir arkadaşım ve ben wat programı kapsamında bir danışmanlık şirketine kayıt yaptırdık ancak gidemedik ön kayıt ücreti olarak da kişi başı 300 dolar toplamda 600 dolar para yatırdık ancak 1 yıldan beri paramızı iade etmemekte direniyorlar hiçbir mal veya hizmet sunmadan 600 dolarımızı aldılar böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar olduysa bilgi verirlerse seviniriz.yardımcı olacak arkadaşlar varsa problemin detaylarını konu açıldıkça anlatacağım şimdiden teşekkür ediyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bu problemi yaşayan çok kişi var.Ne sebeple gidemediniz amerikaya?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bildiğim kadarıyla şirketler ön kayıt ücretlerini zaten geri iade etmiyorlar. Hiçbir hizmet almadığınızı belirtmişsiniz. Sanırım ön kayıt ücretini yatırıp wat tan vazgeçtiniz.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Önkayıt ücretini iade etmiyorlar. Senin sorunun neydi ki? özel bir durum varsa belki iade edilebilir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet biz farklı bir firmaya başvuruda bulunmuştuk zaten ancak biraz geç başvuru yaptığımız için pek de hoşumuza gidecek işler olmadığını söylediler ancak bahsigeçen firma bize gayet güzel işler bulabileceğini aksi takdirde paramızı iade edeceklerini söylediler.Nihayetinde gerçekten de hoşumuza giden bir iş buldular cıee aracılığı ile webcam görüşmesi esnasında bize sadece 1 türk öğrenci aldıklarını söylediler ancak şirket bize bu işe 2 türk alınacak diyerek görüştürdü nihayetinde gidemedik ancak biz size iş bulduk siz gitmediniz diyerek paranızı veremeyiz diyorlar en baştaki anlaşmamızı hatırlattığımızda ise her defasında farklı bir bahane uydurarak konuyu kapatmaya çalışıyorlar nedir yani mesele öğrencinin kaydını alıp parayı hesaba geçirene kadar mı valla ben daha şükrediyorum da paranın tamamını yatırmamışız iyi ki diye o konuda da baya ısrarcılardı zaten ücretin tamamını yatırın deyp duruyorlardı nedeni şimdi belli oldu

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Bir Turkiye klasigi, baska birsey degil.
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aynen işleri güçleri parayı nasıl cukka ederim müşteri memnuniyetinden etiklik ten haberi olmayan bir sürü firma var karşında ki de öğrenci be kardeşim halinden anlanmaz mı ya

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

doğru söylüyosunuz ama bu sistemi değiştirecek bi denetleme mekanizması falan yok mu ki bunların mahkemeye versek sonuç alabilir miyiz acaba

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Eğer bu söyledikleriniz sözde kaldıysa,kayıt olurkenki forma aktarılmadıysa tabiki para iadesi yapmazlar.Biz iki kişi başvurduk dedikki sözleşmeye koyacaksanız imza atarız yoksa hiç konuşmayalım lafta kalmasın,neticede sözleşmeye eklettik eğerki ikimizde aynı yere gidemezsek work and travel yapmıcaz,birimize vize çıkar diğerine çıkmazsa vize çıkmayana tam iade yapılacak(benim ortalamam 2 nin üstündeydi kız arkadaşımın 2 nin altındaydı) sözleşmeye eklediler ve kız arkadaşıma vize çıkmadı bana çıktı ona %100 iade yaptılar.Ancak yine aynı fima benim sınıf arkadaşıma sözleşmeye eklemedikleri için bu maddeyi para iadesi yapmayacaklarını dile getirdiler ve iade yapmadılar.Yani aynı firma iki farklı durum.Sözleşmeyle hakkınızı sabitlemezseniz bu durum kaçınılmaz ve kimse yardımcı olamaz.Dava bile açsan sözleşmediki şartlar neticesinde ön kayıt ücreti yanacaktır.Eğer full ücret yatırmış olsaydında böyle olurdu.O yüzden sadece popüler olan konuları değil forumdaki tüm konuları okumakta fayda var.Daha önce bundan çok bahsedildi.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben hep diyorum , kayit oncesi gorusme icin konustugunuzda size soylenenleri sozlesmeye eklemeyen firmadan uzak durun.Demekki yalan soyluyorlar. Eger vaad ettikleri seyin arkasi doluysa zaten sozesmeye koymaktan cekinmezler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam arkadaşlar, mağdurlar grubu galiba burasi benim gibi,
    bu konu hakkında hakkımın nasıl aranacağını söylerseniz çok memnun olcam danışmanlık şirketi ile savaşın ilk safhasındayız daha "durumum şöyle, bir danışmanlık şirketi ile WAT programına başvuruda bulundum, on kayıt ücretini de yatırdım [COLOR="Red"]300 usd [/COLOR], ortalamam iyi fakat ingilizcem zayif oldugundan dolayı bana iş bulamadılar, daha dogrusu sponsor firma benim işlemimi yapmayı reddermiş, bu danışmanlık şirket başka bir sponsor arıyoruz falan diye başka bir iş bulacaklarını söylediler ama o iş de olmadı, sonunda bir iş daha var diye uzattılar, sonunda ben dedim eger ingilizcem o kadar kotu ise soyleyin bana acık acık olmuyor diye seneye deneim, boşu boşuna insanı oyalamaya gerek yok, ön kayıt ücretimi de verin dedim, konu para iadesine gelince başladılar laf kalabalağı yapmaya yok bu işlem için harcama yaptık, yok efendim şu işlem için harcama yaptık falan da filan parani iade etmiycez konusuna geldik sonunda" Şimdi söyleyin arkadaşlar bu durumda ne yapılmalı, çunku hiçbir hizmet sunmadılar karşılığında!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)