Work and Travel 2025
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şirketin konaklamasını kabul etmek zorundamıyım ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Şirketin konaklamasını kabul etmek zorundamıyım ?

Firmam ile sözleşme imzaladım bana sunduğu konaklama seçeneği aylık 480$ olarak. Bunu kabul etmek zorunda mıyım ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Özgür Hacıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Firmam ile sözleşme imzaladım bana sunduğu konaklama seçeneği aylık 480$ olarak. Bunu kabul etmek zorunda mıyım ?
    Bazı işverenler bunu sözleşmeye ekletir.Yani çıkamazsınız şirketin konaklamasından.İş sözleşmesindeki şartlara bi bakın.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

eğer dediğin gibi bunu sana şirket sunduysa bir başka deyişLe önerdiyse tabikide orda kaLmak zorunda değiLsin. Ama orda kaLmazsan şöyLe oLur sadece. Şirketin sana derki: Biz sana söz verdiğimiz şekiLde konakLamanı sağLadık ama sen bu konakLamayı beğenmedin. Sen kendine konakLama buL artık benim sana konakLama buLma şansım yok der ve işin içinden sıyrıLır. Gideceğin yere bağLı oLarak değişir ama %80 zaten sen kendine daha uygun bi konakLama buLursun orda

BannedUser
    Guest

Ugurun dedigi sekil olabilir. Bunu sirketine sormak zorundasın. Bazı durumlarda sirket bu konaklama isinden de kar ettigi icin karsı tarafla sozlesme ımzalar. Bu yuzden mecbur orada konaklarsın. Yani soyle. Evi kıraya veren dıyelım evı 1000 dolara kıralar sırkete ama sırket 4 kısı yerlestırır adam bası 400 alsa 1600 dolar eder.

Dediğim sirketine sorman gerekiyor.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Konaklamanızda buradaki acentanızın bir baskısı olamaz. Ancak amerikadaki çalışacağınız işveren size burada kalmak zorundasın veya değilsin der. bunu da sözleşmesinde belirtir.

ben yurtta kalıyodum çalıştığım parkın. ve eve çıkmak istediğimizde işi de bırakman gerekir cevabı veriliyordu. Bu işveren den işveren'e ve sözleşmeye göre değişiklik gösterir. buradaki şirketin sana sadece hangi konaklama zorunlu hangisi değil onu söyler. ama buradaki şirketin de o konaklamadan bir kar alacağını sanmıyorum.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Zaten konaklamayi burdaki sponsor degil amerikadaki ayarlar.burdaki sponsorda konaklamayi bulan sponsorla anlastigi icin konaklama sagliyoruz der.Ama o sponsorla islerin zora girmemesi icin baska bi konaklama secemezsin burda kalmak zorundasin diyebilir oyle bisey olmasada.Onemli olan sozlesmedir.Banada basta sana bukdgumuz konaklama disinda bulamazsin mecbur bunda kalmak zorundasin dedi burdaki sirket ama oraya gittim baktim ayni iste calisan ogrenciler baska bi yerde kalabiliyor.Bende cikmak istedigimi soyledim tamam demislerdi.Yani sozlesmedir sizi baglayan..Is yerine vardiginizda size bi kac evrak imzalattirirlar.Onlara dikkat edin konaklama icin 3 aylik imzayida arada attirabilirler..Eger ing o kadar iyi degilse direk sorun.Daha net ve anlasilir olur..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bilgiler için teşekkür ederim. Şuanlık durum bu şekilde : Jobfair'de çalışacağım şirket ile anlaştım ve bir kağıt imzaladım işe kabul edildiğime dair. Şirket kendi tanıtımında bu konaklamayı söylüyor , ben bunun zorunlumu değil mi onu soracağım ? Sizde bu fiyat konaklama için çokmu aylık New HAmpshire eyaletinde ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Özgür Hacıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgiler için teşekkür ederim. Şuanlık durum bu şekilde : Jobfair'de çalışacağım şirket ile anlaştım ve bir kağıt imzaladım işe kabul edildiğime dair. Şirket kendi tanıtımında bu konaklamayı söylüyor , ben bunun zorunlumu değil mi onu soracağım ? Sizde bu fiyat konaklama için çokmu aylık New HAmpshire eyaletinde ?
    Daha ucuza bulabilirsin..Hele 2-3 kişi birleşip kiralarsanız çok çok ucuza kalırsın.Aylık 100 dolara filan düşebilir..Ama bu biraz şans işi.Çalışacağın şehre vardığında işverene gitmeden bi çevreyi dolaş kiralık ev var mı diye.Valizlerle araman ne kadar kolay olur bilmiyorum ama yapabiliyosan bi araştır..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)