Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SEVIS'te belirtilen işe başlama tarihi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart SEVIS'te belirtilen işe başlama tarihi

SEVIS'te belirtilen işe başlama tarihimden 2 hafta önce Amerikaya gidiyorum. Albany - NY'de McDonald's'da çalışacağım. SEVIS'de belirtilen tarihten önce işe başlayabilir miyim ? İşverenime ne zaman orada olacağımı b,lfdiren bir mail atmalı mıyım ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bunu bize değil işverenine sormalısın ben şu tarihte geliyrum işe başlıyabilirmiyim diye bir mail at
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ds formundaki başlamana tarihine göre çalıştırır yasal olarak işe başlama tarihinden önce çalıştıramaz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu bize değil işverenine sormalısın ben şu tarihte geliyrum işe başlıyabilirmiyim diye bir mail at
    Haklısın, bir mail atayım ama 'covers period' dahilinde olmadığı için olumlu bir yanıt alamayacağım sanırım. Bir de sizin iş yerleştirmenizde işvereninizin ıslak imzası var mı, olmalı mı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı earthborn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ds formundaki başlamana tarihine göre çalıştırır yasal olarak işe başlama tarihinden önce çalıştıramaz
    Cevabın için teşekkür ederim. Sizin böyle bir deneyiminiz oldu mu ? ve size de sorayım sizin iş yerleştirmenizde işvereninizin ıslak imzası var mı, olmalı mı ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

İş yerleştirme dediğin belge job offer ise orda işveren ve çalışanın imzalırının olması gerekli.Zaman kaybetmemek adına bu belge mail ile gönderildiğinden ıslak imza zorunluluğu yok.Asıl belge DS-2019 belgesi.Onda ıslak imza olması gerekiyor.Ve senin çalışmak istediğin tarih SEVIS te belirtilenden önceyse sponsora mail atarsın SEVIS teki kaydını öne alır sende istediğin tarihte başlarsın işe.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş yerleştirme dediğin belge job offer ise orda işveren ve çalışanın imzalırının olması gerekli.Zaman kaybetmemek adına bu belge mail ile gönderildiğinden ıslak imza zorunluluğu yok.Asıl belge DS-2019 belgesi.Onda ıslak imza olması gerekiyor.Ve senin çalışmak istediğin tarih SEVIS te belirtilenden önceyse sponsora mail atarsın SEVIS teki kaydını öne alır sende istediğin tarihte başlarsın işe.
    Çok teşekkür ederim oldukça açıklayıcı ve rahatlatıcı oldu. Sponsora mail atacağım, peki bu işlemden sonra yine konsolosluğa gitmem vs. gerekir mi ? çünkü SEVIS'teki kaydım değişirse belgenin yenilenmesi gerekir ve tekrar konsülün onaylaması durumu söz konusu olur mu?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı espejismo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim oldukça açıklayıcı ve rahatlatıcı oldu. Sponsora mail atacağım, peki bu işlemden sonra yine konsolosluğa gitmem vs. gerekir mi ? çünkü SEVIS'teki kaydım değişirse belgenin yenilenmesi gerekir ve tekrar konsülün onaylaması durumu söz konusu olur mu?
    Hayır bi işlem yapman gerekmeyecek.Sistemden sadece işe başlangıç tarihi geriye alacaklar hepsi o.Eğer tarihi değişmiş belgeyi sorarlarsa mail çıktısı yeterli olacaktır orjinal belgeyle birlikte.Yani bi sorun çıkarsa senin sponsorunu ararlar böyle bi durum varmı diye onlarda evet tarihi geri aldık derler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)